Strona główna Różne Diagnoza zagrożeń dla gminy Trzemeszno

Diagnoza zagrożeń dla gminy Trzemeszno

4936
50

Na zlecenie trzemeszeńskiego samorządu przeprowadzono w ubiegłym roku badania ankietowe na temat podstawowych problemów społecznych w naszej gminie. Wykonała je firma Nowe Horyzonty z Wrocławia.

Badania objęły takie zagadnienia jak nadużywanie alkoholu, nikotyny, dopalaczy i narkotyków, uzależnienie od hazardu, przemoc w rodzinie, szkole oraz cyberprzemoc. Badano także postawy społeczne wobec tych zjawisk. Na podstawie wyników ankiet opracowano „Diagnozę lokalnych zagrożeń społecznych”.

Jak można przeczytać w „Sprawozdaniu z realizacji gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych za 2020 rok”, wyniki badań mają służyć wyznaczaniu nowych kierunków działania w ramach profilaktyki uzależnień, a także wskazywać priorytety tych działań. Koszt opracowania to 3300 złotych.

Diagnozę można pobrać |TUTAJ|.

50 KOMENTARZE

 1. Diagnoza jest jedna: Wspaniale jest i będzie jeszcze lepiej! Nad wszystkim wszak czuwa i o wszystko troszczy się Inwestor Na Medal. Wszystkie inne to polityczna nagonka. Wiadomo czyja.

 2. Zaufanie do nauczycieli na bardzo niskim poziomie. Budujcie lepsze relacje. Należałoby tez zadbać o grupę osób które chciałyby zmienić szkole z jakich powodów. Może są niezauważalne, krytykowane, itd. Każde dziecko pamiętajcie zasługuje na szacunek. Szacunek to tez widzenie tego dziecka mimo ze nie ma super umiejętności i nie jest uczniem szóstkowym.

 3. Generalnie to u nas nie ma problemów z gnebieniem uczniów … Czyli te wszystkie akcje to jakiś wymysł 😀 jest super! …. tam ze mi syna gnębił przemądrzały skur…… jest super 😀

 4. Problem alkoholowy był i jest.
  Wystarczy przejść się po mieście, i zobaczyć ile pustych butelek leży po ,,małpeczkach,, . Jak w bramach kamienic spożywają alkohol. Przecież coraz młodsi się uzależniają od alkoholu , narkotyków. To widać i słychać, jak ktoś wyląduje w szpitalu na odwyku. To małe miasteczko i nam się wydaje, że ludzie się nie dowiedzą A oni już wiedzą.

 5. Dziś matki nie garna się do pracy. Ile takich jest gdzie mąż pracuje dziecko w przedszkolu a matka spaceruje. Pytanie dlaczego do przedszkola dostają się dzieci matek które nie pracują i do pracy się nie garną a dzieci obojga rodziców pracujących maja problem z przyjęciem????

  • Dlatego ze od dłuższego czasu funkcjonuje u nas etos nowoczesnej mamy która poświęca się dziecku i zasiłkom. Dziecko w przedszkolu ma pomoc odprężeniu się mamusi i planowaniu kolejnego potomstwa równie opłacalnemu państwu jak poprzednie. Takie osoby z punktu widzenia państwa są nieopłacalne. Spokojnie pracują na nie osoby bezdzietne które płaca za wszystkie plusy dla bombelkow. Takie jak ja. Praca od 20 lat studia, ciagle doksztalcanie się i 0 plusów. Wakacje, dom, komputer, auto, wszystko z zarobionych pieniędzy. Rodzice tez mnie wychowali bez plusów 😉 Wyrosłem na człowieka bez plusów i z podziwem obserwuje nowa generacje

   • Wiesz….. niech sobie chodzą tylko jednego nie rozumiem.
    Skoro kiedyś, ojciec matka nie pytali czy masz czas na to czy tamto. Trzeba było zrobić i koniec. Zaznaczam ze nie stosowano wobec mnie żadnych kar.
    Dziś….. rodzice jak pisze wyzej, matki czas dla dzieci bo naprawdę sporo z nich nie jest czynna zawodowo. To powiedzcie mi dlaczego jak dzieciaki idą do szkoły nie maja czasu na naukę????? Odpowiem
    1. Gry, komunikatory
    2. Filmy, bajki, programy telewizyjne
    Jak starczy czasu to lekcje. Potem płacz matki bo dzieci maja dużo nauki. Powiem tym wszystkim płaczącym matkom ze ich dzieciaki maja dużo nauki – JAK NAUCZYŁAŚ ROBIĆ ZA DZIECKO TO SIĘ ZA NIE TERAZ UCZ I LEKCJE ODRABIAJ. Amen

  • ja wypraszam sobie takie slowa ! jak ktos ma 5tke dzieci to PIS nam obiecal emeryture jak nie bedzie sie pracowalo za to ze 5tka dzieci byla i prosze sie pytac ustawodawcy dlaczego a nie pluc na madki. A kto mi zabroni spacerowac ? obiad i przepierke robie codziennie to na spacer nie moge pujsc ?? co za bydło nie ludzie

   • Mi jeszcze jednego brzdzaca brakuje do piątki 🙂 emerytura będzie wiec to jest tez dla mnie spokoj na życie mogę się poświecić rodzinie.Dbac o dzieci.Wiecej się w domu narobie niż nie jeden w pracy.
    Te co zazdroszczą ze nie maja niech pretensje do sie samej maja. Nie dają nie maja hihihi ja mam szczęście w domu i spełnienie.Praca mi tego nie da wiec mi nie potrzebna

   • Co Ci PiS dał? Nic Ci nie dam, bo to wszystko idzie z naszych podatków. Teraz widać jak panie , które biorą pieniądze na dzieci to , paznokcie porobione , itp. A dzieci chodzą samopas. Są takie co, co rok to prorok. Bo 500+ dostaną.

  • Dodam do tego ze największym zagrożeniem jest niewyedukowana młodzież, która kiedyś pójdzie do urn. Dziś mamy efekty niewyedukowanej młodzieży, w postawić wygranej PiS.
   Dodam ze problemem są dalej akcje po tzw.”znajomościach”. Czy to PiS czy SLD, czy PO, powinno być to regulowane prawnie. Nie powinno mieć miejsca ani dojście do takiego majątku jak Obajtek, ani tez wycięcie kilkudziesiesialetnjego drzewa, bo pan który wybudował sobie dom obok musi na miejscu drzewa stawiać auto (zaznaczam ze to nie jego prywatny teren). Nie powinno być zgody na takie wyczyny.
   Polska to kraj który jest pojebany od lat. Za PO tez wspierali kościół licznie zamiast remontować drogi. Władza żadna nie jest swieta a najgorsze zło to PiS naprzemiennie z PO. Dwie najbardziej wpływowe partie które sobie wzajemnie nic nie zrobią. Jednak kazda chce być na gorze i poustawiać swoich na stanowiskach nachapac się potem żyć w luksusach za granica. Kolejne pokolenia maja start zapewniony i super prace zapewniona zanim zaczną raczkować. A ty biedny wyborco masz się dawać nabrać na kiełbasy wyborczej a potem płacić podatki a jeśli zachorujesz i potrzebujesz pomocy to chodzić prywatnie po lekarzach bo na NFZ terminy za rok lub dwa. Szkoda ze widzicie tylko PiS zły a nie całej reszty. Zamiana PiS na PO nie uleczy kraju.

  • Jeszcze PO wroci i pozamyka wam szpitale to rodzic będziecie jeździć do warszawy albo w domu w łóżku. PO wam załatwi zagraniczne koncerny i prace za miskę ryżu na rzecz gigantów zagranicznych

    • Wroci bo kwiczą już ze im mało rudy się odezwał z europy na ratunek swoim. dobrze ze pandemia nie wybuchła za ich rządów bo by było jak na Białorusi. wirusa nie ma szczepionki nie ma na co i po co

    • Próbują wrócić do władzy lekarze policja wszyscy im powinni podziękować za to co robią. Szczują na wszystkich a już gaz w stronę nowackiej wielkie złamanie prawa ukarać a może powiesić policjanta?????? Chodzą prowokują napuszczają głupi lud żeby w ich interesie walczył żeby dostali się do koryta. Lud z tego g co będzie mieć a oni się nachapia. Nie maja programu to skłócają głupi lud. Głupi lud tańczy jak im zaśpiewają. Policji lekarzy nauczycieli nie szanuje. Za PO gowno co dostali podwyżki program od lat ten sam. PiS chociaż wam nie powiedział „pieniędzy nie ma i nie będzie” tylko sal wam podwyżki. Wroci PO to będziecie piszczeć piszczeć

 6. Trzeba było ćpać pić i pokazywać to wszystkim naokoło teraz za to jest nagroda mieszkanie socjalne. Pomoc społeczna różne plusy przyznaję przecież debile to też choroba do 500 Plus.

  • Za PO nie mógłbyś tak nawet pisać. Porzadek byl. Zapomnieliście już jak policja palowala strajkujące pielęgniarki. Krótka pamięć macie he he he

   • Za PO nie było pieniędzy ani na Polska gospodarkę, na socjal, sady i policja były tak wolne, jak dziś za PiS. A ze trochę bardziej rozrabia PiS to jeden […]. Było zle jest zle i będzie zle bo Polak to głupek sprzedajny który wierzy w bajki opowiadane przy wiecie wyborczym.

    • Pieniądze się kiedyś kończą? Płace podatki calu czas. Nie dostaje żadnych plusów. Takich osób jak ja jest mnóstwo. Pracuje na te wasze plusiki. Wroci platforma to znikną.

    • Co za hipokryta. Sam bierzesz plusy na dzieci z rodziny twojej na pewno ktoś bierze trzynastki ale komentujesz jak skończą im się pieniądze. Szkoda ze tak potraficie wieszać psy na PiS a nie potraficie wszyscy powiedzieć dość 500 plus oddajemy nie chcemy waszych rządów. Przekupne sprzedawczyki

     • Uważasz że pieniądze to mirabelki i zawsze urosną bo są na przymrozki odporne. Nie ważne czy ktoś korzysta z plusów czy nie,powinien zdawać sobie sprawę że nic nie jest dane na zawsze.Koniunktura może paść i zaciskanie pasa będzie bolesne. Spróbuj dzieciom(jeżeli masz) obciąć kieszonkowe o połowę,zobaczysz jak zareagują.

 7. Ludzie którzy potrzebują opieki naprawdę bo są na przykład niepełnosprawni to tej opieki i pomocy nie dostają jak powinni. Zdrowe leniwe baby dostają na każdego kajtka 500 plus! Gdzie tu sprawiedliwość? Pracy nie ma? Pomoc powinna płynąc do osób które ze względów zdrowotnych nie mogą pracować jak każdy zdrowy człowiek! I dla takich osób gmina tez powinna pomoc w znalezieniu pracy adekwatnej do możliwości! Zamiast swoich obsadzać na stanowiskach. Pomoc powinna być tylko dla osób potrzebujących tego nie dla alkoholików którzy nie chcą wyjść z nałogu, nie dla rodzin które są zdolne do pracy i dostają na bobaski. Zdrowy = do pracy. Chce wakacje za granica buty za 300 zł smartfony i rakiety tenisowe? Zarób na to. Jeszcze nigdy tak bezsensownie pieniądze nie były rozdawane.

 8. Warto było zapłacić 3,3 tys. za wiedzę, której do tej pory chyba nie mieliście. Dowiedzieliście się z tego opracowania, że w naszym mieście i gminie największym problemem jest zanieczyszczenie powietrza! Co dalej?????

  • Jak to co dalej? Zalecenie było? Było. Pieniądze zapłacone? Zapłacone. Zgodnie z logiką urzędników wszystko jest formalnie ok. Jeśli liczysz na to, że obecna władza cokolwiek zrobi poza przecinaniem wstęg, uczestniczeniem w imprezkach to się grubo myślisz. Teraz mają problem bo w kasie pustka, która jest efektem „zarządzania” poprzez wydawanie bez opamiętania na pomniki tej władzy. Drugi problem to covid, który mocno ograniczył imprezki, na których można się lansować za publiczne pieniądze. Krytykując PiS za rozdawnictwo można zadać pytanie włodarzom czy nie jest rozdawnictwem wydawanie tak znacznych kwot na imprezki.

  • Oto dba Pan Jankowski. Wciąż brakuje Mu środków na „uzależnienia”. Pilnuje każdej złotówki pochodzącej z akcyzy. To jest kara Trzemesznianie – dziwię się, że niewiecie jeszcze za co. Byliście okrutni – nie la Morawieckiego…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj