Strona główna Różne Dezodorant i antyperspirant. Jaki wybrać do wrażliwej skóry?

Dezodorant i antyperspirant. Jaki wybrać do wrażliwej skóry?

821
0

Najlepszym sposobem na radzenie sobie z potem będą dezodoranty i antyperspiranty. Mogą je stosować również osoby o bardzo wrażliwej skórze, trzeba tylko wiedzieć, który produkt wybrać i jak go stosować.

Skóra pod pachami jest bardzo wrażliwa, trzeba więc o nią szczególnie dbać. Do podrażnień może się przyczynić niewłaściwa depilacja czy brak odpowiedniej pielęgnacji. Uczulać mogą też niektóre składniki kosmetyków. Dlatego ważny będzie odpowiedni wybór antyperspirantu, który pomoże zadbać o skórę pod pachami, a jednocześnie będzie trwały. Ważne będzie też to, żeby dezodorant nie pozostawiał białych plan na ubraniu. Istotny jest też oczywiście przyjemny zapach. Najlepszy dezodorant to taki, który reguluje i ogranicza wydzielanie potu, skutecznie likwiduje nieprzyjemny zapach, zapewnia odczucie odświeżenia, a także łatwo i wygodnie się aplikuje oraz taki, który będzie wysoce skuteczny, zachowując swoje właściwości na długo, bez konieczności częstej aplikacji i tym samym narażania skóry na dodatkowe podrażnienia.

Jaki dezodorant wybrać do skóry wrażliwej?

W przypadku wyboru kosmetyku dla skóry wrażliwej bardzo ważny będzie jego skład. Należy unikać antyperspirantów, które posiadają w swoim składzie alkohol etylowy, gdyż łatwo może się to przyczynić do powstawania podrażnień. Lepiej też unikać produktów z dużą ilością parabenów i silikonu w składzie. Dezodoranty i antyperspiranty powinny zawierać substancje o działaniu nawilżającym oraz kojącym np. aloes czy panthenol. Dobrze sprawdzą się też produkty z olejkiem makadamia czy wodą termalną. Warto postawić na kosmetyki hipoalergiczne, pozbawione zapachu, które oprócz tego, że pomogą zahamować pocenie to będą też bezpieczne dla skóry. Do skóry wrażliwej dobrze sprawdzą się kosmetyki z systemem pielęgnacji skóry Apx, który doskonale dba o to, by zapewnić skórze uczucie stałego komfortu i praktycznie do zera ogranicza możliwość występowania podrażnień. Dezodorant do skóry wrażliwej powinien również posiadać w swoim składzie substancje aktywne, którą pomogą zatrzymać rozwój drobnoustrojów i w ten sposób chronić przed nieprzyjemnym zapachem, a także reakcją alergiczną. Kosmetyk nie może też być zbyt tłusty, a także powinien szybko się wchłaniać, dbając jednocześnie o odpowiednie nawilżenie skóry pod pachami. Warto też pamiętać o tym, że antyperspirantu wcale nie należy stosować rano czy w ciągu dnia, ale lepiej jest to robić wieczorem. Co więcej produkt musi mieć trochę czasu na to, aby odpowiednio się wchłonął i zaczął działać. Ważne jest aby dezodorant czy antyperspirant stosować na oczyszczoną skórę. Należy unikać aplikowania antyperspirantu tuż po goleniu, gdyż w ten sposób można dodatkowo podrażnić wrażliwą skórę.