Strona główna Różne Dewastacja starego nagrobka

Dewastacja starego nagrobka

3903
3

Jeden z Czytelników poinformował nas o bulwersującym zdarzeniu, jakie miało miejsce na trzemeszeńskim cmentarzu. Doszło tam do dewastacji starego, okazałego nagrobka.

Przy alei prowadzącej od Mauzoleum Powstańców w kierunku zachodnim znajduje się grobowiec rodziny Jachockich. W ocenie naszego Czytelnika to jeden z najpiękniejszych nagrobków na naszej nekropolii.

Przykryty jest czarną granitową płytą, która do niedawna posiadała cztery solidne, okrągłe uchwyty. To najprawdopodobniej właśnie one skusiły złodzieja, który nie widząc innej możliwości ich demontażu, rozbił płytę.

Nie wiadomo czy sprawca został spłoszony, czy też z innego powodu pozostawił nienaruszony jeden uchwyt.

Jak się dowiedzieliśmy od osoby zorientowanej w branży kamieniarskiej, złodziej musiał się przeliczyć. Uchwyty były bowiem wykonane ze zwykłej stali, a nie z mosiądzu na co pewnie liczył przestępca. Płyta nagrobna została jednak zniszczona bezpowrotnie.

Od komendanta trzemeszeńskiej policji Krzysztofa Kaczmarka dowiedzieliśmy się, że do dzisiaj nikt nie zawiadomił funkcjonariuszy o tym fakcie.

Jak widać na zdjęciach, grób prawdopodobnie jest rzadko odwiedzany. Być może bliscy spoczywających tam zmarłych mieszkają z daleka od Trzemeszna i nie wiedzą nawet o tym zdarzeniu.

Razem z naszym Czytelnikiem liczymy na to, że informacja o tym haniebnym czynie pozwoli ustalić sprawcę, albo przynajmniej zapobiegnie dalszym dewastacjom.

3 KOMENTARZE

  1. Dlaczego nasz proboszcz w trosce o bezpieczeństwo i ludzki wkład wraz oszczędności jekimi są naszych bliskich pomniki na tym cmentarzu nie założył do tego czasu monitoringu tylko co to pobiera opłaty za pokładowe a to za postawienie pomnika od wartości a kradziee to nie pierwszy raz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here