Strona główna Różne Debatowali o bezpieczeństwie

Debatowali o bezpieczeństwie

1325
29

Niewielką frekwencją mieszkańców cieszyło się dzisiejsze spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie oraz Komisariatu Policji w Trzemesznie. W trakcie blisko dwugodzinnej debaty poruszono szereg problemów, które występują w naszej gminie.

Na spotkanie dotarli naczelnik prewencji KPP w Gnieźnie podinsp. Janusz Warda, komendant KP w Trzemesznie podinsp. Sławomir Nowakowski oraz oficer prasowy KPP w Gnieźnie st. asp. Anna Osińska. Na sali nie zabrakło przewodniczącego Rady Miejskiej Ludwika Macioła, niektórych radnych oraz przewodniczących osiedli.

Prowadzący debatę Sławomir Peno oraz radny Zbigniew Matelski wyrazili niezadowolenie, że na debacie nie zjawił się burmistrz Trzemeszna. Z. Matelski dziwił się, iż K. Dereziński mając do dyspozycji blisko 60 pracowników nie znalazł nikogo, kogo mógłby wydelegować na spotkanie.

Mieszkańcy i radni mówili m.in. o kwestii bezpieczeństwa na siłowni „pod chmurką”, pomiędzy ul. Kopernika i ul. Toruńską, problemie dopalaczy, narkotyków i alkoholu oraz monitoringu. Pojawił się także temat możliwości sfinansowania pieszych patroli.

Naczelnik gnieźnieńskiej prewencji J. Warda nie ukrywał, że wiele z poruszonych spraw leży w kompetencji gminy, a nie policji. Odniósł się jednak m.in. do kwestii dopalaczy. Jak mówił, problem walki z tymi substancjami jest bardzo złożony – istnieje od dawna, tylko dotychczas nie było instrumentu prawnego, który pozwalałby na stawianie zarzutów osobom rozprowadzającym specyfiki. Stwierdził jednak, iż mimo wpisywania wielu substancji na listę środków zakazanych, co chwilę producenci znajdują nowe sposoby na produkcję popularnych „dopalaczy”. Apelował, że „na głupotę” nie ma rady i ciężko powstrzymać osobę, która świadomie zażywa specyfik oznaczony jako np. środek do pochłaniania wilgoci.

Komendant S. Nowakowski poruszył kwestię pieszych patroli, które zostaną sfinansowane z budżetu Gminy Trzemeszno. Zdaniem komendanta, policjanci zaczną patrolować pieszo ulice naszego miasta jeszcze w tym miesiącu.

Jeden z mieszkańców pytał, co z nowymi etatami policjantów w trzemeszeńskim komisariacie. Jak mówił, KPP w Gnieźnie miała wzbogacić się o 80 etatów, jednak żaden dodatkowy funkcjonariusz nie trafił do naszej jednostki. Mówiono, że nowi policjanci z pewnością odciążyliby dotychczasowych mundurowych, którzy w przypadku obecności na np. wypadku drogowym nie mogą wyjechać do kolejnego zgłoszenia.

Gnieźnieńscy policjanci poinformowali, iż wydłuża się tworzenie centrum monitoringu w trzemeszeńskim komisariacie. Wciąż nie ma stosownej zgody Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, która umożliwiłaby stworzenie m.in. osobnego wejścia do budynku (do części przeznaczonej na monitoring). Pozytywna decyzja umożliwiłaby zatrudnienie osoby, odpowiadającej za podgląd obrazu z kamer w czasie rzeczywistym.

IMG_8661 IMG_8662

29 KOMENTARZE

 1. Po pierwsze biadolicie, że nie było informacji o spotkaniu – bzdura, takie informacje pojawiały się w lokalnych mediach. Po drugie w UM Trzemeszno na pewno wiedzieli, że takie spotkanie odbędzie się i … nikt nie przyszedł ! To świadczy jak bardzo zależy włodarzom na bezpieczeństwie.

 2. To i tak bez sensu , bo kamery i tak nie założą na siłowni a policja tylko przyjeżdża spisuje i pa, a młodzież piwka i alkohol chowa w koszach a teraz to tylko przejeżdżają ze wątpię czy zdążą zobaczyć co się dzieje na siłowni…szkoda gadać….

  • Pan Burmistrz był na spotkaniu w Warszawie na spotkaniu z premier Kopacz Przewodniczącą Platformy Obywatelskiej w końcu to ich przełożona będzie się przejmował debatą jakiś tam pajaców.

   • Czy był w delegacji ?? Jeśli tak to chyba komisja rewizyjna powinna się tym zająć ! Mieszkańcy nie życzą sobie moze udziału w takich akcjach !

 3. Naczelnik gnieźnieńskiej prewencji J. Warda nie ukrywał, że wiele z poruszonych spraw leży w kompetencji gminy, a nie policji A na spotkaniu nie było Burmistrza , o czym to świadczy ??? Zero kompetencji zero

 4. Przy siłowni i ul.Kopernika,ciężko się żyje.Nie zdziwię się jak ktoś z mieszkańców nie wytrzyma i wyskoczy z kijem!A wtedy policja będzie skuteczna!Na razie policjanci bawią się z małolatami i pijakami w podchody i negocjacje.Nie wystarczą akcje z radiowozami,karetkami pogotowia!?Dlaczego policja w Trzemesznie jest mało skuteczna?Panowie policjanci,was niedługo małolaty będą lać!!!

 5. Czepiacie sie prywatnego portalu, a może pokażecie mi gdzie było info na stronie urzędu ? A jakieś plakaty na mieście i na wioskach?

 6. Chodzenie na tego rodzaju spotkania jest troszkę bez sensu.
  W Trzemesznie i tak nic sie nie zmienia na tym forum kilka razy były poruszane sprawy które w Trzemesznie mają miejsce i nic sie z tym nie robi: samochody jezdzące po trzemesznie z kosmicznymi prędkościami, pijackie burdy na skwerach w trzemesznie -siłownia plac kosmowskiego plac Powstańców…. pale śmieciami smog na ulicy kościuszki na osiedlu obok szkoły nr 1 czy pan mający sklep na ul Kościuszki
  Policja jak nie ma oficjalnego pisma to nic nie robi
  i dlatego ludzie boja sie monitowac policji o tegorodzaju trutniach ktorzy niszcza trszemeszno bo maja sie za lepszych

 7. Oczekuję od radnych, a wszczególności Przewodniczącego Macioła, że zapytają burmistrza w jakim celu był w Warszawie, z kim, ile kosztował nas ten wyjazd i jakie były jego owoce. Nie interesuje mnie gdzie jeździ burmistrz w czasie wolnym i za swoje pieniądze, ale jeśli jedzie za moje to mam prawo wiedzieć. A radnym przypomne, że to ich ustawowe zadanie patrzeć na ręce burmistrzowi.

 8. Przykład braku kompetencji ze strony trzemeszeńskiej policji:Dzisiaj siłownia pod chmurką i ul Kopernika,ok godz.24,00 Podjeżdża patrol i negocjuje z pijanymi gówniarzami…Śmiechu warta interwencja :)Gówniarze są za chwilkę z powrotem…Patrol podjeżdża jeszcze raz,znowu negocjacje :)I tak cztery razy!!!Tu się nie da żyć!

 9. A z czyjej kasy bedzie wypłacone odszkodowanie jeśli pracownik wygra sprawę z urzędem ? Radni powinni przegłosować takie działanie Burmistrza i cofnąć tą głupią decyzję .

 10. Pan Burmistrz 🙂 . Kupił autko dla Policji , alkomat w który już dmuchał z wynikiem ,,00,, 🙂 . Po co ma jeszcze uczestniczyć w takim spotkaniu . Wie co robi . My również wiemy , kim jest i o co tak naprawdę chodzi w jego poczynaniach . To Panie Burmistrzu kolejny policzek dla nas .Będę w kolejnych wyborach pamiętać i myślę , że inni również .

 11. Skoro nikt nie jest w stanie,zabezpieczyć nocnego spokoju przy siłowni pod chmurką,należy ją zlikwidować!Zaczynamy zbierać podpisy w tej sprawie!

 12. Szanowna Policjo proszę się w końcu wziąć do roboty i zacząć wyłapywać gówniarzy jeżdżących autami bez prawa jazdy.To nagminny proceder i nic się nie robi w tym zakresie!

 13. Niech policja najpierw nauczy się swoich obowiązków,a potem niech wychodzi na uliczne przechadzki…
  Jeszcze nie spotkałem policjanta w trzemesznie który by się przedstawił jak o to go prosiłem… Już nie mówię że to jest obowiązek przed przystąpieniem do działań…

  • po co ma ci się przedstawiać jak nie robi z tobą żadnych czynności, jakby cię chciał legitymować albo zatrzymał do kontroli to jak najbardziej. No chyba że z ciebie plociuch i musisz wszystkich znać

 14. Niech zrobią porządek z tymi gówniarzami na skuterach co zapieprzają przez miasto i przepisy mają gdzieś. Gwarantuje że pewnie żaden z nich nie posiada karty motorowerowej. Kilka razy byłem świadkiem gdzie o włos nie doprowadzili do wypadku. Ale nasza policja ma to gdzieś.lepiej na posterunku posiedzieć albo na Lotosie !

 15. szczerze mowiac, to policja potrafi czepiac sie za byle gowno, albo wylegiwac sie w samochozie pod parkiem .nie znaja przepisow ! i robia wszystkich w bambuko . szkoda, ze nie ma ich wtedy kiedy sa potrzebni.. np. wtedy, kiedy w domu jest alohol i bite sa dzieci !

 16. Koleżanki i koledzy! Siłownia pod chmurką niech zostanie. Przechodzę tam czasem i jakby było spokojnie. Sam chętnie poćwiczę dla lepszego samopoczucia kiedy tylko będę miał już na to czas. Wierzę, że takich jak ja mieszkańców jest więcej a inni do tego jeszcze muszą dojrzeć. Na stróżów porządku niemamy co liczyć – to skorumpowane towarzystwo. Sami patrzą gdzieby tu łyknąć na „krzywy ryj”. Sąsiadom tegoż przybytku pozwolić chociaż z wiatrówek korzystać pozwolić: przestrzelić kolano albo stopę i urządzenia będą nam służyć jeszcze długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj