Strona główna Kultura Dawne bajki, teatr i warsztaty dla dzieci w Domu Kultury

Dawne bajki, teatr i warsztaty dla dzieci w Domu Kultury

3777
4

Bogatą ofertę dla dzieci na okres zimowych ferii przygotował trzemeszeński Dom Kultury. W pierwszym tygodniu – o czym informowaliśmy – zorganizowano półkolonie. Ciekawe zajęcia odbyły się również w drugim tygodniu.

Środa upłynęła pod hasłem „Bajki naszych rodziców”. Najmłodsi mieli okazję obejrzeć między innymi „Jacka i Agatkę”, „Bolka i Lolka”, „Zaczarowany ołówek” czy „Plastusiowy pamiętnik”. Zainspirowani filmami mali widzowie tworzyli następnie kukiełkowe postacie z bajek. Jak się okazało, największą popularnością cieszyła się najstarsza z polskich dobranocek „Jacek i Agatka”.

Gościem czwartkowych zajęć był znany trzemeszeński modelarz Grzegorz Mądry. Pod jego fachowym okiem uczestnicy warsztatów sklejali modele starych polskich marek samochodów. Z przygotowanych przez pracowników DK szablonów powstały „maluchy”, polonezy, a także „nyski” w wersjach policyjnych i pogotowia ratunkowego. Zajęcia cieszyły się tak dużym powodzeniem, że trzeba było wykorzystać drugą salę.

Piątek był dniem teatru. Sala zapełniła się dziećmi i ich rodzicami, którzy mogli zobaczyć przedstawienie „Piraci i skarb pustyni”. Wykonawcami byli Patrycja Marks i Oskar Bielat, aktorzy Studia Teatralnego Krak-art z Krakowa. Artyści nie ograniczyli się do samego występu. Poprowadzili spektakl w sposób interaktywny, zapraszając widzów do udziału w poszczególnych scenach, co spotkało się z bardzo żywiołową reakcją maluchów.

fot. DK w Trzemesznie

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj