Strona główna Różne Dalszy ciąg dyskusji posła z hodowcami

Dalszy ciąg dyskusji posła z hodowcami

4337
35

Informowaliśmy niedawno o spotkaniu posła Tadeusza Tomaszewskiego z grupą hodowców z terenu gminy Trzemeszno. Odwiedzili oni parlamentarzystę, aby wyrazić swój sprzeciw wobec tzw. „piątki Kaczyńskiego”. Do ich uwag poseł odniósł się w trakcie spotkania, oprócz tego wystosował oficjalną odpowiedź. Zamieściliśmy ją |TUTAJ|.

Okazuje się, że jej adresaci nie zostali nią usatysfakcjonowani. Na ręce T. Tomaszewskiego ponownie wpłynęło pismo, w którym osoby podpisane jako „Mieszkańcy Gminy Trzemeszno” wyrażają swoje niezadowolenie z postawy posła. Piszą między innymi:

Dobrze, że Pan ,,umie słuchać ludzi i wyciągać wnioski’’. Trzeba się zastanowić nad dalszym Pana stwierdzeniem: ,,Nie zagłosuję za ustawą, jeśli nie będzie w niej gwarancji rzeczywistych odszkodowań dla hodowców zwierząt futerkowych i pracowników tych ferm oraz okresu przejściowego co najmniej 3-5 lat”. Co to znaczy rzeczywiste odszkodowania? Co hodowca ma zrobić w ciągu 3-5 lat? Hodowcy zwierząt futerkowych położyli wielomilionowe nakłady na infrastrukturę. Są to specjalistyczne budynki, w nich pomieszczenia dla zwierząt, ogromne przedsięwzięcia związane z energetyką, wodą, ogrzewaniem, zapleczem produkcji karmy.”

Do pisma załączono stanowisko Polskiego Związku Hodowców i Producentów Zwierząt Futerkowych podpisane przez prezesa zarządu Rajmunda Gąsiorka. Zawarto w nim wiele argumentów przemawiających według ich autora za utrzymaniem branży futerkowej.

Pełny tekst załączamy |TUTAJ|.

35 KOMENTARZE

 1. Specjalistyczne budynki…hehehe. To w takim razie od dziś będę nazywał mój blaszany garaż wysokospecjalistycznym obiektem do magazynowania pojazdów mechanicznych 🤣.

  • Ziemie uprawiać! XXI wiek zwierząt już się nie powinno jeść! Jakby człowiek człowieka zjadł to wielkie oburzenie by było! Przecież jesteście zwierzętami jedzcie siebie na wzajem!

   • Człowiek jest zwierzęciem wszystkożernym, więc nasz organizm potrzebuje składniki odżywcze zawarte w mięsie. Osobiście nie muszę jeść mięsa codziennie, możemy je jeść dwa, trzy razy w tygodniu i wystarczy.
    „Jakby człowiek człowieka zjadł to wielkie oburzenie by było! Przecież jesteście zwierzętami jedzcie siebie na wzajem!” – głupoty piszesz, nie można wszystkiego tak upraszczać. jakbyś miał pas, może masz, to też robisz z niego wegetarianina? 😀

    Co do zabijania zwierząt tylko po to żeby mieć ładną kurtkę, lub buty to jestem jak najbardziej przeciw. Jeżeli jednak zabijemy krowę na mięso i skórę wykorzystamy w celu produkcji skórzanych wyrobów to nie ma tragedii, po prostu nie marnujemy czegoś co możne użyć.
    Wszystko z głową.

    • Proponuję zlikwidować fabryki aut i nakazać wszystkim poruszać się pieszo. Same korzyści. Z dróg zrobić ścieżki rowerowe. Mniej wypadków. Same korzyści.
     Przecież skoro tak bardzo chcesz być eko to bądź konsekwentny a nie wybierasz to, co akurat Tobie pasuje.

   • Panowie bądźcie poważni, nie utrudniajcie Panu posłowi pełnienia skomplikowanej funkcji bycia posłem.

    Wiecie dobrze, że polski biznes, rolnictwo, usługi są do wycięcia, polski węgiel choćby spalany w najnowocześniejszych piecach z rozbudowanym systemem filtrowania jest zagrożeniem dla unijnych sekretarzy partyjnych, a sejmowe sługi będą implikować te dekrety w nasz system prawny z tępą konsekwencją nazywaną przez Pana posła dyscypliną partyjną.

    Nie protestujcie, poddajcie się jak stoczniowcy, jak rybacy morscy – przecież dobra Unia może wysłać Was na kursy kosmetyczne, fryzjerskie, masażu – można się przebranżowić ! Lub jak dwa miliony Polaków w sile wieku – z braku perspektyw, tłamszeni ekononiką wypchnięci za granicę, na obczyznę, przecież łaskawcy dali Polakom wybór ! Otworzyli granice.

    Z pewnością jakby udało się powrócić do procedowania tej ustawy ( albo ją przeforsować w co wątpię ) to na pewno ktoś zgłosi się po Waszą infrastrukturę – będzie trzeba uzupełnić braki na rynku – bo przecież nie wolny rynek was wytnie a unijne odgórne planowanie – wdrażane przez tych co potrafią słuchać Jak Pan poseł – ale nie za wiele z tego rozumieją.

    Tyle mówi się o humanitaryźmie wobec zwierząt, bądźcie bardziej ludzccy wobec Pana posła – nie rozbudowujcie mu słownika o takie pojęcia jak interes narodowy ! Bo mu się pomiesza, jak się służy całe życie partii to może konwulsji poznawczych dostać.

    Fajnie Wam odpisał, prawda ? Jest tak bardzo przeciw, że łaskawie zgodzi się żeby zarżnąć jakąś częścią polskiej gospodarki – eksportu rozkładając to w czasie, wspaniały człowiek !

    Cytując jednego z najbardziej obrzydliwych polityków funkcjonujących w Polsce:

    Polacy nie mają mieć własnych zakładów pracy, będą żyć z pracy własnych rąk, albo grzebać w śmietnikach.

 2. Ciekawe jestem „Mieszkańcem Gminy Trzemeszno” i jestem za likwidacją ferm maltretujacych zwierzęta i wydzielających ten straszny smród .Podpis powinien być inny 'Jerzy z rodziną i pracownikami’

 3. Panie Jurku widze ze na sportowo, trzeba bylo zabrac ze soba kijki jako zalacznik do pisma

  Ale was Pis porobil hahahaha mozecie sie przebranzowic na strzyzenie psow

  • No na sportowo bo właśnie całą gminę obiegł z tym listem intencyjnym hehehe no bo przecież wszyscy mieszkańcy Trzemeszna są za norkami hahahaha

 4. Ja się z hodowcami nie zgadzam, są zapewnię i inni tacy, a więc jest nadużyciem podpisywać się za nas wszystkich.

   • Lewactwo i antylewactwo, to lustrzane odbicia takiego samego, negatywnego i nienawistnego podejścia do rzeczywistości. Proponuję obie grupy umieścić w pomieszczeniach po zlikwidowanych fermach, karmić korzonkami, chlebem i ewentualnie miodem, oraz poprzez tę koegzystencję zmusić do współpracy na rzecz dobra wspólnego. Tak reedukowanych wypuszczać stopniowo do społeczeństwa, ale pod ścisłą kontrolą i nadzorem.

 5. Zwierzęta futerkowe maja miejsce na wolności a nie żeby były zabijane i obdzierane z skory jest tyle materiałów zastępczych ze nie powinno się dla futra hodować zwierząt

 6. Rozumiem, że z naturalnej skóry preferujesz najbardziej gumiaki. Lewaki to hipokryci.
  Lansują się w furach ze skórzaną tapicerką.
  Sweet fotki z najnowszą skórzaną torebką sobie wrzucają na fejsa.
  Opinają spodnie i kiecki skórzanymi paskami.
  Zegarki noszą z paskami ze skory.
  Preferują naturalność a w biedrze kupują zafoliowane ogórki.
  Walczą o ochronę powietrza a samochodem pod sklep 100 m podjeżdżaja.
  Dążenie do naturalności bez naturalności.

 7. Redaktor Pałuk bardzo dobrze napisał.
  Rolników nie interesuje to, że poseł zadaje pytania. Pytania nie tworzą prawa! Prawo tworzą ustawy za którymi głosuje się lub nie!
  Rolników interesuje to, że poseł z naszego powiatu głosował przeciwko polskim rolnikom!

 8. Czy tylko jeden poseł jest z naszego powiatu? Gdzie jest przedstawiciel partii rządzącej.czyżby On głosował przeciwko tej ustawie?

  • Poza tym, norki amerykańskie to gatunek inwazyjny, co oznacza, że dziko żyjące populacje norki szybko kolonizują nowe obszary i silnie oddziałują na wiele rodzimych gatunków zwierząt. Już dziś naukowcy alarmują o gwałtownie spadających liczebnie populacjach ptaków (chodzi głównie o te mające gniazda i składające jaja w szuwarach nad wodą). Nie ma możliwości by z tak ogromnych (ilościowo) hodowli nie uciekały zwierzęta groźne dla naszego ekosystemu. To też jest fakt, który trzeba wziąć pod uwagę. Nie możemy ulegać tyranii kilku hodowców (kto im kazał inwestować w norki? Chciwa chęć szybkiego zysku?!), ani słuchać tyrad mędrków snujących wizje spiskowej teorii dziejów o Unii chcącej zniszczyć „polskie rolnictwo”. „Polskie rolnictwo” zniszczy się samo właśnie przez chciwość i myślenie w kategoriach „po nas choćby potop”.

 9. Won z norkami,

  Większe dopłaty dla rolników niemieckich niż polskich to też teoria spiskowa ? Gdyby polski rolnik ze swoją operatywnością /pracowitością miał takie same kwoty dopłat to zachód jadłby nasze produkty w takiej masie jak my jemy ich w marketach.

  Exodus 2 mln Polaków za chlebem za granicę to też teoria spiskowa ? Miałeś tyle samo empatii do swoich rodaków co do norek ?

  Mam uczulenie na odgórne planowanie dyktowane cięciem konkurencji – a w tym przypadku w mojej ocenie możemy o takim mówić. Niech rynek o tym zdecyduje – a tutaj trend nie jest wcale przychylny dla producentów.

  Jak zamkną polskie hodowle to pojedziesz protestować pod duńskie ?

  Masz rację, nie Unia wprost stoi za niszczeniem rolnictwa nie tylko w Polsce, a globalizm i korporacje oraz przeobrażenie rolnictwa tradycyjnego w przemysłowe – pierwotnie powierzchownie to napisałem. Polecam Tobie film dokumentalny o tytule Korporacja – być może przydługawy, ale wartościowy – żeby zrozumieć globalizm.

  Co do norek, które mogą uciec – musisz pamiętać – że na naszych myśliwych możesz liczyć – tylko ich też byś pewnie zlikwidował ?

  • Wiadomo, że jest mnóstwo racji w tym co piszesz.
   Bo np żal mi ludzi dalszych i bliższych, którzy musieli emigrować, ale to znaczy, że dziś mam udawać, że hodowle norek to cacy biznes? Co za logika…

   Wiadomo też, że niektórzy myślą, że szczepionki na różne choroby, które przez wieki zabijaly ludzkość to zło i medycyna współczesna to tylko biznes. Ba, Ci sami ludzie potrafią również mówić, że Ziemia jest płaska. No i wiadomo, że globalne ocieplenie to żarty, bo przecież spadł śnieg.

   Następnie te same osoby posyłają dzieci do elementarnych szkół, w których uczy się je rzekomych kłamstw opartych na nauce, w które rodzice nie wierzą, bo wyłączyli to telewizor i włączyli myślenie. Mało tego, te same osoby potrafią pracować w globalnych korporacjach.

   Szczyt hipokryzji.
   Tyle sądzę o rzekomych wolnościowcach zaklętych w teoriach spiskowych.

 10. 1. Biznes jak biznes … Z pewnością ma swoje plusy jak i minusy, kwestia ich rachunku.
  2.Nie znam tych ludzi Szary Człowieku – więc nie wiem za bardzo o kim mówisz, tym bardziej nie będę robił za ich rzecznika.
  3. Ciężko mi traktować ludzi kolektywnie – zbiorczo, staram się patrzeć na jednostki w wymiarze indywidualnym.

  Co do medycyny, to chyba bardziej chodzi o farmację i jej biznesowy profil ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj