Strona główna Różne Czym się kierować przy wyborze wypożyczalni samochodów

Czym się kierować przy wyborze wypożyczalni samochodów

783
0

Wypożyczalnie samochodów cieszą się powodzeniem nie tylko w okresie wakacyjnym. Czym się kierować przy wyborze wypożyczalni samochodów, by wyjazd nie wiązał się jednak z przykrymi wspomnieniami. Kilka wskazówek od specjalistów z branży w niniejszym artykule.

Czym się kierować przy wyborze wypożyczalni samochodów – poradnik świadomego konsumenta

Wypożyczalnie samochodów cieszą się powodzeniem nie tylko w okresie wakacyjnym. Również zimą trzeba się liczyć ze wzmożonym zainteresowaniem klientów. Wyjazd na narty w grupie znajomych to częsta forma aktywnego spędzania czasu. 9-osobowe busy są wtedy idealnym środkiem transportu.

Czym się kierować przy wyborze wypożyczalni samochodów, by wyjazd nie wiązał się jednak z przykrymi wspomnieniami. Poniżej kilka wskazówek.

Liczba oferowanych pojazdów

Aż trudno uwierzyć, ale funkcjonują na rynku wypożyczalnie, które w swojej ofercie mają wyłącznie jeden pojazd! Dla klienta może to oznaczać, że przy kolejnej próbie wynajmu samochodu zostanie on odprawiony z przysłowiowym kwitkiem. Z takimi wypożyczalniami nie warto współpracować również dlatego, że – jako niegwarantujące ciągłości korzystania z ich usług – pozbawiają możliwości korzystania z preferencyjnych warunków finansowych dla stałych klientów.

Bogata oferta wynajmowanych pojazdów

Potrzeby klienta nie zawsze będą mogły być realizowane przez jeden typ samochodu. Czasem idealnym wyborem będzie 9-osobowy bus, innym razem osobowy bus w wersji z dodatkową przestrzenią bagażową, a w jeszcze innym przypadku – pojazd dostawczy czy samochód osobowy.

Bez ukrytych kosztów

Solidna wypożyczalnia samochodów nie powinna obciążać klienta dodatkowymi kosztami (np. opłatami przygotowawczymi czy za przemieszczanie samochodów poza granicę RP). Dlatego warto wybierać wypożyczalnie z przejrzystymi cennikami: koszty wypożyczenia samochodów winna stanowić wyłącznie opłata liczona za każdy dzień wypożyczenia samochodu.

Wysokość kaucji pobieranej podczas wydawania samochodu powinna być umiarkowana

Szerokim łukiem należy omijać wypożyczalnie, które uzależniają podpisanie umowy na wynajem pojazdu od wpłacenia kaucji, nierzadko nawet w wysokości kilku tysięcy złotych. Kaucja płacona przy odbiorze pojazdu nie powinna przekraczać kwoty tysiąca złotych.

Wypożyczalnia powinna być otwarta 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu

Zdarza się, że decyzja o wyjeździe turystycznym czy biznesowym podejmowana jest przez klienta wypożyczalni w ostatniej chwili. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest korzystanie z usług firmy pracującej 24 godziny na dobę, także w weekendy.

Dostępność pojazdów gdziekolwiek zechcesz

Możliwe jest, że klient nie będzie w stanie odebrać samochodu bezpośrednio w wypożyczalni. Niektóre wypożyczalnie są przygotowane na takie sytuacje, oferując usługę podstawienia czy odbioru pojazdu w granicach administracyjnych miasta, w którym zlokalizowana jest siedziba wypożyczalni. Najlepsze wypożyczalnie oferują również podstawienie i odbiór pojazdu w dowolnym miejscu wskazanym przez klienta.

Bez skomplikowanych procedur poprzedzających wydanie samochodu przez wypożyczalnię

Brak skomplikowanych procedur to oszczędność czasu klienta. W przypadku nagłej potrzeby wynajmu, jest on w stanie w kwadrans otrzymać czysty i gotowy do drogi pojazd.

Bogate wyposażenie dodatkowe pojazdów

Wymagający klient stawia wypożyczalni wysoką poprzeczkę w zakresie dodatkowego wyposażenia samochodu. Dobre wypożyczalnie wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom, posiadając w swojej ofercie na przykład łańcuchy śniegowe czy bagażnik dachowy.

Stan techniczny i wiek wynajmowanych pojazdów

Mimo olbrzymiej konkurencji, na rynku wciąż funkcjonują wypożyczalnie oferujące pojazdy kilkunastoletnie czy z kilkusettysięcznym przebiegiem. Wynajem takiego samochodu stanowi poważne ryzyko, szczególnie w przypadku długiej podróży. Dodatkowo należy wspomnieć, że cechą dobrej wypożyczalni jest każdorazowa kontrola stanu technicznego pojazdu przed jego wypożyczeniem.

Niniejszy poradnik opracowano we współpracy z wypożyczalnią http://www.ckcorp.pl/.

art. spons.