Strona główna Różne Czy w Trzemesznie jest bezpiecznie?

Czy w Trzemesznie jest bezpiecznie?

2151
62

Bezpieczeństwo w Trzemesznie było jednym z tematów poruszonych podczas obrad dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. Radni (oraz jeden z mieszkańców naszej gminy) zwracali uwagę m.in. na zachowanie mieszkańców na skwerze pomiędzy ulicami Toruńską i Kopernika, gdzie znajduje się siłownia „pod chmurką”.

Zdaniem mieszkańca Marka Walczaka odbywają się tam libacje alkoholowe, prowadzące do „demoralizacji społeczeństwa”. Radny Daniel Bisikiewicz mówił, że zwróciła się do niego mieszkanka okolicznej posesji, której wandale uszkodzili ogrodzenie. Przypominał też, iż na jednej z poprzednich sesji interpelował o zainstalowanie w tym miejscu kamery.

Do sprawy odniósł się burmistrz Krzysztof Dereziński. Jak mówił, o sprawie monitoringu będzie rozmawiał z wiceburmistrzem i skarbnikiem gminy. Potwierdził, że na terenie siłowni regularnie spotykają się osoby, które nie potrafią zachować się spokojnie. „W tym miejscu cuda wianki się dzieją. Praktycznie dzień w dzień, jak jest pogoda, jest tam pijaństwo do późnych godzin nocnych, awantury i wandalizmy” – komentował burmistrz, opierając się na relacjach okolicznych mieszkańców.

K. Dereziński mówił, że o sprawie porozmawia z komendantem Komisariatu Policji w Trzemesznie. W trakcie obrad zwracano też uwagę na inne, niebezpieczne po zmroku, miejsca w naszym mieście. Radny Zbigniew Matelski wymienił pl. Kilińskiego, pl. Kosmowskiego oraz Aleję ks. Kowalskiego. Przypomniał, że od wielu lat mówi o potrzebie instalacji oświetlenia na pl. Świętego Wojciecha, który jego zdaniem pełni roli „szaletu publicznego”.

Radny Sławomir Peno zaproponował, aby zorganizować spotkanie radnych z komendantem – nie tylko trzemeszeńskich policjantów, ale także komendantem Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Miałaby to być okazja do wzajemnej wymiany pomysłów na zwiększenie bezpieczeństwa w mieście i gminie.

IMG_7901 IMG_7907

62 KOMENTARZE

 1. Wyslac pare razy Plicjantow w cywilkach i wylapac lobuzow. Bolesne kary i po sprawie. Radiowozem to moga sobie w dzien jezdzic. Gowniaze uciekna i jaja sobie robia z Policji.

  • Trzemeszno ma inne problemy od tego jest policja i mandaty a radni niech zajmna sie gospodarnoscia gminy sa wazniejsze sprawy ko za takie posiedzenia daje radnym diety

 2. Co pan Walczak moze wiedziec o bezpieczenstwie na terenie silowni pod chmurka chyba ze tam przebywa a sluchac co kto zaplotkuje to nie wszystko mieszkancy co tam blisko mieszkaja to moga sie wypowiedziec troche lepiej

 3. To niech zrobią jakieś wyznaczone miejsce do kulturalnego picia np na ławce w plenerze jak to jest w Poznaniu nad Maltą. Wszędzie problemy ale może ktoś chce sobie wyjść na świeże powietrze wypić 1 czy 2 piwa na spokojnie a nie siedzieć w domu czy szlajać się po barach a oczywiście w naszym mieście takiego oto miejsca nie ma gdzie można by było sobie wypić piwo w plenerze. Dlatego jestem za tym aby wprowadzić by w danym miejscu można było pić alkohol oczywiście z nadzorem policyjnym chroniącym przed pijanymi ludźmi albo większymi libacjami bo zbrodnią nie jest wypicie 1 piwa. Tak jest nad Malta i problemów tam nie ma.

  • Z tego co pamiętam to jest ogródek piwny w Pietraku i można sobie tam wypić na świeżym powietrzu i z kulturą. Czeremcha chyba też ma swoje stoliki na zewnątrz restauracji. Co innego picie z kulturą a co innego głośne i uciążliwe zachowanie. Nie tylko na tej siłowni bo między blokami też różnie bywa. Idziesz z dzieckiem na godz. 8 do przedszkola a tu na ławce już typki nawaleni siedzą.

    • To albo pijesz piwo kupione w sklepie na ławce i narażasz się na mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym albo idziesz do ogródka piwnego gdzie pijesz z kulturą i bez stresu 🙂

   • Pijanych i hałaśliwych ludzi nigdy się nie pozbędziemy, jednak niektórych nie stać na Pietraki czy Czeremchy żeby sobie tam wypić. Powinno być wyznaczone jakieś miejsce, w którym pijący ludzie nie będą przeszkadzać i nikt nie będzie przeszkadzał im.

 4. Oprócz siłowni,która jest zakałą naszego miasta,teren sklepu 24h,to poligon dla pijaczków i uczącej się młodzieży.Burmistrz,który sam był nauczycielem,nie przyjmuje do wiadomości,że sklep ten(oferujący alkohol w nocy)znajduje się w pobliżu szkoły.O wice-burmistrzu nie ma co mówić…Dopóki będzie Jankowski,alkohol będzie oferowany w tym sklepie!I nie ważne,że w pobliżu szkoły…

  • Jeśli szkoła jest dalej niż 100m od sklepu prawnie można sprzedawać tam alkohol. Kolejna sprawa jest taka że to jedyny nocny sklep gdzie można coś kupić w nocy stąd zawsze jest tam dużo ludzi. Tym bardziej nie rozumiem co ma wspólnego sklep ze szkoła PODSTAWOWĄ.

   • Przeraża mnie twoja tępota!Sklep 24h jest w pobliżu szkoły!Dzieci przechodzą w odległości kilku metrów!Pijących piwka,widać nawet w południe!Czy ten sklep chody w urzędzie…?Nie do ruszenia?Niestety!Jak kogoś zabiją,wtedy zrozumiecie.Wszelkie „nocne rozróby”wywodzą się z pod tego sklepu!Radni!Ocknijcie się!Zróbcie coś dla zwykłego,spokojnego mieszkańca!Nie każdemu podobają się nocne rozróby!Chcemy spać w nocy!Czy to takie trudne??!!

    • Ale co dzieci mają do tego sklepu? Przecież dzieci z podstawówki nie chodzą na piwo, a to że dorośli piją alkohol dobrze wiedzą.

     • Niech piją.Ale w miejscach do tego przeznaczonych!Pod tym sklepem,nie powinno być picia!A że jest picie i rozróby,to wiedzą wszyscy w Trzemesznie…A aa przepraszam:)policja nie wie:)Dyziu oczywiście wie:)I jeszcze pewien radny z tej ulicy wie!Prawda panie B?Ławeczki,o które pan walczył,też zasiedlą pijaczki!Trzemeszno-miasto bezprawia!Zmienić komendanta!

    • Ty debilu co ma sklep wspólnego z twoim wyspaniem musisz miec problem sam ze sobą ,a co do sklepu musisz go nie cierpieć a wiesz jak to się nazywa ZAZDROŚĆ popracuj nad sobą bo znajdziesz się na dziekance w Gnieżnie sklep jest OK dobranoc DEBILU.

     • Braku jakiejkolwiek inteligencji, kogoś takiego jak „zdzicho”nie da się ukryć ;-)Ale…wypowiedź bardzo potrzebna, bo nakreśla profil przeciętnego trzemeszeńskiego pijaczka:-)

    • Co prawda w oczy kole moja wypowiedz musiała dotknąć cię a co do mojej inteligencji nie martw się ja nie mam nabytej tak jak ty przeczytaj swoją wypowiedz i wysnuj z niej wniosek może czegoś cię to nauczy moja wypowiedz dotyczy mieszkańca.

  • 0dpowiedż do T może na twoim podwórku jest poligon pijaczków odkąd chodzę do tego sklepu nigdy nie widziałem żeby ktoś leżał pijany przed sklepem a na sprzedaż alkoholu są przepisy nikt by nie wydał pozwolenia gdyby nie były spełnione na całym świecie są sklepy 24h nie wielka ilość ludności narzeka a sama kupuje w tych sklepach alkohol, a u nas w Trzemesznie jest taki sklep i powinniśmy być zadowoleni że jak komuś w nocy czegoś zbraknie to może sobie kupić a nie chodzić po sąsiadach sklep bardzo dobrze zaopatrzony z miłą obsługą, jeszcze się nikt nie narodził co by wszystkim ludziom dogodził rozważ to i nie klep głupot .

 5. Możesz dzwonić na policje ale i tak nic nie dadza rade, tam pije młodzież , bardzo młoda , trzeba zainstalować kamerę….

 6. W pierwszej kolejności uregulować porządek na jezdniach , wyeliminować nietrzeźwych kierowców i przywrócić patrole piesze . Znam kilku ubogich pijaczków , którzy bezkarnie poruszają się samochodami po terenie Trzemeszna od wielu lat . Co do monitoringu – to ograniczanie swobód obywatelskich . Nie życzę sobie podglądania prywatności . Większość obywateli to ludzie uczciwi . Z garstką gangsterów można bez problemu poradzić sobie . Od utrzymywania porządku jest POLICJA i na niej proszę się skupiać . Pan Burmistrz natomiast niech pamięta , że porządek publiczny to również uczciwość i prawdomówność .

 7. To jasna sprawa,że policjanci powinni po cywilu wychodzić na ulicę czy cywilnym samochodem jeżdzić ale skutecznym przy okazji być,nie łapać rolnika starym traktorem albo dokumentów nie miał niech cwaniakują w mieście i draństwo łapią. Walczak musi o tym mówić a radni to co nie widzą nic poza kasą

  • widzę że znowu wina policji. Powinni stać na siłce, pod sklepem, łapać pijaków, chodzić po cywilnemu. Ciekawe skąd tylu ludzi wezmą. A do obserwatora (komentarz wyżej) kamery są dla bezpieczeństwa w mieście, w okna nikt ci nie zagląda(chyba że życie prywatne na ulice wynosisz)

 8. Tak p. Burmistrzu do dobrych obyczajów należy uczciwość . I to p. Walczak jest demoralizacja rodem z ,,najwyższej półki,, …

 9. Trochę mnie dziwi dlaczego na sesję nie zaproszono komendanta komisariatu . Nie była to rozmowa merytoryczna . Tcza dyskusja o rzeczach oczywistych . Diabeł pogrzebany jest w szczegółach . Bezpieczeństwo a raczej jego brak , to nie tylko pijaczki . To również zagrożenia m.inn. natury obyczajowej . To próby zastraszania , przemocy , szantażu , wymuszeń . Policja ma te dane . Wysoka Rado nie podejmujcie tematów hasłowo. Sprawa jest zbyt poważna , żeby tak ot sobie podyskutować .

  • Na bloku przy ul. Chrobrego 1 była kamera, potem ją zdjęto i założono nową trochę niżej. Jednak ostatnio zakładano ocieplenie i malowano szczyt bloku i przed pracami kamerę zdjęto. Prace zakończono a kamery nie ma.

 10. To co się dzieje w parku i w terenie przyległym jest nie do przyjęcia.Ciągłe libacje palenie ognisk w terenie zadrzewionym nie mówiąc o zwierzęcych instynktach nawalonych par !

 11. Bezpieczeństwo to hasło szeroko pojęte. Mnie przerażają przejścia dla pieszych. Często przemieszczam się z dzieckiem w wózku i z drugim na rowerku.i co?z jednej strony niski zjazd po drugiej stronie wysoki krawężnik, a samochody nadjezdzajace nie zwalniają np przy PKO,w centrum….oj sporo tego.

 12. ktos napisal jak komendant sobie nie radzi to zmienic i tak do skutku – to samo z Burmistrzem 🙂 -do skutku 🙂

  Widac ze 'donosiciel” prawa ręka 🙂 szewc powiedzial ze do niego to mieszkanka nawet zglosila ! no jak by nie bylo to wzial udzial w dyskusji

  – Panowie powiem tak… EFEKTY pokażcie bo tak to se mozemy gadac rok albo i 4 lata do nastepnej kadencji

  zaprosic policje niech sie wypowiedzą co proponują czy stac ich na czestsze patrole jakie mają zasoby ludzkie, mozliwosci itd.

  Burmistrz niech sie wypowie konkretnie ile gmina moze przeznaczyc na cele i co bierze pod uwagę

  Radni niech zaproponują burmistrzowi swoje rozwiazania a TEN niech oceni czy nas stac na to i to czy tamto

  moze nie mam wielkich szkol ukonczonych ale POMYSLEC logicznie to chyba kazdemu wolno ? przestancie pie…ć za nasze pieniadze ZROBCIE cos ! oczekuje efektow jako mieszkaniec i tyle.

  • Nie zgadzam się z Tobą.Nie zaprosić komendanta,tylko wezwać!Nie dyskutować tylko wymagać i żądać!Efekty,efekty…!Nas pracodawca,za złe efekty pracy zwolni.Policji jakoś to nie dotyczy.Kupić im więcej paliwa do radiowozów ;-);-);-)…i niech jeżdżą 😉 Tragiczne-wiem..

   • Jedź do większego miasta i sprawdź . Zapytaj lepiej jaką odległość obowiązuje stawianiu od przejścia dla pieszych , od skrzyżowania , przystanku autobusowego itd . Nie wszyscy są ze wsi , nie wszyscy poruszają się po polnych drogach . Tu w mieście obowiązują przepisy do których trzeba się podporządkować .

    • Ale ja wiem w jakiej odległości można stawać. Jednak nie każdy o tym wie i nie każdy wie a jakiej odległość od skrzyżowania czy zakrętu może być przejście dla pieszych. Często słyszę takie głosy że przejście powinno być „idąc do Tesco koło tego czerwonego budynku”. Ale gdzie? na zakręcie?

 13. To przejście przy PKO nie jest jedynym newralgicznym punktem . Ul Orchowska jadąc od Orchowa znak jest zupełnie niewidoczny . Są to sprawy tak oczywiste , że nie ma potrzeby dyskusji lecz działania . Nasi radni każdego dnia chodzą lub jeżdżą i chyba widzą co jest grane . Mamy służby , pytam się co one robią . Policja po pracy reaguje w sprawie pijanego kierowcy w Rudkach , dlaczego nie reaguje w innych przypadkach . Nie będę komentował parku Baba temat nawet nie jest śmieszny . Tak można mnożyć i mnożyć . Może niektórym radnym należy przypomnieć po co są . Pani Danuto park się kłania i Pani wyborcy .

 14. Kto dal takie zezwolenie na otwarcie tak dlugo po nocach sklepow czy lokali to teraz niech pilnuje porzadku i bezpieczenstwa niestety

 15. wiem ze nie o takie niebezpieczeństwo chodzi,ale proszę zwrócić uwagę na wyjazd z tesco,drzewa są obrośnięte od dołu co zasłania widoczność

  • PRZEJECHAC SIE PO CALEJ GMINIE JAK DRZEWA SA OBROSNIETE OD DOLU I NIC NIE WIDAC NIE MOWIAC O CHODNIKU PRZY PARKU DO MIAT ZAROSL ZE NIE IDZIE SWOBODNIE PRZEJSC KTO TYM ZARZADZA PARANOJA ;;;

 16. Uważajmy na Jankowskiego!To woda na jego młyn.Zaraz padnie propozycja(najdurniejsza)Straż Miejska!Wice ma hopla, na punkcie jej utworzenia!Strarznicy beda pracowali do 16,a my poniesiemy gigantyczne koszty.

 17. Skoro policja nie ogarnia tematu , znaczy komendant sobie nie radzi . Wychodzi też na to, że nie radzi sobie przede wszystkim burmistrz , który sam przyznał że ” cuda ,wianki się dzieją „, tzn.orientuje się w temacie i co ? Dlaczego nic nie zrobił w tym kierunku.Dawno powinien zadziałać a nie czekać do sesji . Bierze pan za to niemałe uposażenie i to zobowiązuje.

  • co ty czlowieczku chcesz od uposazenia popatrz ile inni Burmistrzowie zarabiają w trzemesznie i tak jest male! wiec nie narzekaj sam pokaz jak sie zajmiesz tymi łobuzami !

  • Komendant nie podlega pod burmistrza. Burmistrz może jedynie poprosić o interwencję lub poinformować a zaistniałej sytuacji. Ale to akurat może każdy obywatel. A wracając do sklepu nocnego to nie on jest winny tylko ludzie którzy tam kupują. Kupi taki piwo i pije za sklepem a właściciel sklepu może tego nawet nie widzieć. Na osiedlu sklepu nocnego nie ma ale jak pójdziesz z dzieckiem rano do przedszkola to spotkasz siedzących na ławeczce smakoszy którzy sądząc „na oko” o 8 rano są nie tylko po jednym trunku a nie mówiąc już o godz. 15 kiedy wracasz z dzieckiem z przedszkola. Tego policja nie widzi albo nie chce widzieć.

 18. Może się mylę może to plotka . Słuchy mnie doszły , że komendant przyszedł tu z drogówki . Jeśli tak to nie dziwi mnie zachowanie i skupianie się jedynie na ruchu drogowym choć nie zawsze efektywnie lecz wyrywkowo . Nie mam pojęcia dlaczego odstępuje się od patroli pieszych . Kto z piszących wie , kto jest jego dzielnicowym . Czy któryś z policjantów bez określonego celu przyszedł do kogoś porozmawiać o bolączkach ?
  Przecież to parodia Burmistrz wie radni wiedzą , policja wie i nic z tego nie wynika a jak wynika to z miernym skutkiem . Policja oprócz karania ma również chronić i pomagać . Odnoszę wrażenie , że urządzane są jedynie ,,łapanki,,. Nie odnosi się to do wszystkich stróżów prawa . Nie chce problemu generalizować , zdanie moje może być subiektywne ale tak to widzę .

 19. spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa i nikt nie zaprosił komendanta?? przy takich spotkaniach to powinien być pierwszy poinformowany że coś takiego będzie. widać jak im w gminie zależy na tym bezpieczeństwie

 20. Dziś sobota więc na siłowni przy ul Kopernika będzie wielkie picie zobaczymy jak policja się spisze czy jak co tydzień że po trzy razy się dzwoni a i tak nie przyjadą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj