Strona główna Różne Czy jest szansa na skatepark?

Czy jest szansa na skatepark?

3749
26

Grupa młodych ludzi gościła dziś w salce Urzędu Miejskiego. Przyszli rozmawiać o możliwości powstania w Trzemesznie skateparku.

Spotkanie zorganizował radny Kacper Lipiński, obecny był także radny Marcin Jakubiak. Urząd reprezentował kierownik referatu inwestycji Norbert Dombek.

O takie spotkanie zabiegali rodzice dzieci zainteresowanych tą formą spędzania wolnego czasu. Kilkoro z nich uczestniczyło także w spotkaniu. Jak się okazało, doszło do bardzo rzeczowej i merytorycznej dyskusji.

Na początku K. Lipiński przedstawił kilka przykładowych rozwiązań pochodzących z różnych miejsc w Polsce. Zainteresowani wypowiadali swoje uwagi, a także przedstawiali własne propozycje. Dyskutowano także o lokalizacji takiego placu.

Wymieniano między innymi targowisko, park Baba, boisko piaskowe przy parku, utwardzony plac na stadionie miejskim, a także teren przy mającym powstać wybiegu dla psów. Nie brano pod uwagę natomiast terenów przy hali OSiR jako położonych zbyt blisko bloków.

Głównym jednak problemem, jak nietrudno się domyślić, są pieniądze. Obecni radni deklarowali swoje poparcie dla tej inicjatywy. M. Jakubiak poinformował, że przygotował już nawet stosowny wniosek do budżetu gminy na przyszły rok.

Uczestnicy spotkania podpisywali też pismo w tej sprawie, skierowane do władz samorządowych. Powodzenie pomysłu będzie jednak uzależnione od woli większości radnych.

26 KOMENTARZE

  • A może byś oprócz oglądania obrazków jeszcze przeczytał co nieco? To jeden z przykładów akurat z Piszu. Nikt nie twierdzi, ze od razu trzeba wydać tyle pieniędzy. Bardzo fajnie, ze młodzi przyszli i powiedzieli czego oczekują.

  • Dokladnie tak. Gmina ma się zadłużyć jeszcze bardziej, żeby dzieci miały kolejna zabawkę. Za moich czasów nie było hulajnog, łyzworolek, skateparków itd. I nie nudziliśmy się, jak to jest?

 1. Tam za chwile po wybiegu będzie miejsce bo jak psy które jakimś cudem tam będę to jak przejeżdżający pociąg przed rogatkami da sygnał to psy juz więcej tam nie wrócą jak się nie pozabijają o płoty uciekając ….

 2. Kolejna inwestycja gdzie jest niepotrzebna czas zmienić władzę i urzędników bo ręką rękę myje za dużo urzędników jest w naszej gminie . Kupią drogi projekt i na tym się skończy tak jak z remizą najdroższy parkingi w regionie .

 3. Lipa i Jakubek – panowie w Kubku bedzie Lipton jak tak bedziecie dzialac – polepcie najpierw drogi a potem to my se mozemy nawet LunaPark Michaela Jacksona zrobic tak wszystkie sroki za ogon ciągniecie i wyjdzie jak zawsze !

 4. Gmina w której cuda się dzieją,proszę skończyć PKP,w drogi,zainwestować w budynki,które stoją,jak Dom Dziecka.Brak słów na państwa radnych.Mamy już dwa place zabaw,Orlik i jeszcze Panu Jakubiakowi mało.Najpierw proszę zarządzać tym co jest,a z tego co słyszymy nie ma pieniędzy,tak więc o co tutaj chodzi.Mamy kryzys,a Wam się SkatePark marzy.

  • Panowie dwaj radni wymienieni na tym spotkaniu trochę i choć odrobinę rozsądku, w gminie nie ma na podstawowe potrzeby , sypiace się drogi ,niszczące budynki a p. Jakubiak wystepuje sobie z kolejnym wnioskiem do budżetu, Panie radny jeden i drugi wyhamujcie bo festiwal obietnic wyborczy jeszcze się na dobre nie rozpoczął ,p. Lipiński czy kolejne kredyty nas czekają bo w roku 2017 sporo zaciagnieto tych kredytów i chyba też Pan za nimi głosował ?trzeba być odpowiedzialnym

 5. Ludzie, potraficie cos oprócz narzekania na wszystko? Dzieciaki wraz z rodzicami podjęli jakąś inicjatywę. Znalazło sie dwóch radnych (na 15) , którzy zechcieli ich wysłuchać. Przecież to było pierwsze spotkanie, takie aby sie zorientować . I oczywiście obrywa sie tym radnym, którzy chociaż próbują coś robić. A ci co nawet na sesji sie nie odezwą spokojnie siedzą w domach, do następnych wyborów.

  • panie radny bo po ściegu poznac mozna szewca – po co im robisz nadzieje ?
   pokazac ludziom ze my radni + burmiszcze tak rzadzimy gmina ze jest dlub i nie da sie nic zrobic i kniec przedstawienia

 6. Az chce sie patrzeć na te dzieciaki na tej sali w urzędzie. Niech jak najszybciej dorosną i zajmą miejsca tych obecnych, wiecznych radnych, którzy zatrzymali sie mentalnie na późnym PRL-u

 7. Człowiek nie doczeka się chodnika aby bezpiecznie wyjść z domu w tej gminie. Teren stadionu odpada. Plac musi raczej zostać jako zaplecze bezpieczeństwa. A naprawy wymagają boiska do góry w koszykówkę i piłkę.

  • Oj tak… piłka, piłka, piłka. Stadion miejski, cztery boiska przy hali, sama hala plus boisko w każdym sołectwie. Bo piłka ma silne lobby. Bo na turnieju piłkarskim można sie pokazać wyborczo, można też to i owo. Place zabaw owszem są, ale to przecież dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Ale cóz. Maja grać w piłkę i koniec. A co jeśli nie? Zawsze można „dać w szyję”.

 8. SkateParki 🙂 na straz wydane 600.000zl na wyrównanie terenu plus dodatkowo projekt a inwestycja stoi. Co się dzieje w tej gminie ?!?!

 9. Jednak pewne pokolenie musi wyginać żeby działo się coś progresowego. To jest tak naprawdę inwestycja w młodzież a dalej w przyszłość. Dziadersy wola narzekać na pijaństwo, przesiadujaca młodzież na ławkach i głośna muzykę. Ale nikt nie zadaje sobie pytania dlaczego. Odpowiedz: bo w tym kozim mieście nie mają gdzie pójść spędzić czas!

  • Ale tłumaczenie,,nie mają gdzie pójść i przesiadują na ławkach i chlają ,, to jak pójdą do tego parku, to juz pić nie będą albo ćpać?za naukę niech się wezmą, bo rośnie pokolenie gamoni.

    • Nie musisz się podpisywać jako gamoń ,wszyscy o tym i tak wiedzą.Jak nie było internetu to tylko rodzina wiedziała że nim jesteś i nie masz patrzeć na wpisy, tylko jak potrafisz to je czytać.

 10. Byłam na tym spotkaniu, ze względu na młodzież, której naprawdę na tej inicjatywie zależy i moim zdaniem gdyby to miałaby być inwestycja w granicach ok 100 tysięcy zł to miasto spokojnie może sobie na taką pozwolić, szczególnie że istnieją projekty w których można uzyskać dofinansowanie. Ma to być projekt modułowy, taki który można w przyszłości rozbudować. Panowie radni, Kacper i Marcin nie robili kampanii, po prostu się zaangażowali ale skrzywieni ludzie uważają że każde zaangażowanie radnych oznacza kampanię, współczuję zatem tym radnym którzy w nic się nie angażują, znaczy to prawdopodobnie że nie zależy im ani na obejmowanej funkcji ani na mieszkańcach. Inicjatywa jak najbardziej na tak! Mam nadzieję że się uda i dziękuję zaangażowanym! Pozdrawiam 🙂

  • A ja mam nadzieję, że nie dojdzie do skutku. Dlaczego? Otóż najważniejsze, to bezpieczeństwo, edukacja, wychowanie. Szkoda mi czasu na rozpisywanie nie, a i tak wątpię żeby przedmówca cokolwiek zrozumiałem.

   • Leon, przedmówczyni „nie zrozumiałem” bo nie jest to napisane w jej ojczystym języku. Rozwijanie pasji jest ważnym elementem wskazanego przez Ciebie bezpieczeństwa (szczególnie psychicznego), edukacji (sportowej) a także wychowania (gdy nie mają miejsc by się realizować to po prostu rozrabiają, z nudów – to zasada stara jak świat). Może jednak się rozpisz, chętnie poczytam, byle byłoby to po polsku i w miarę zrozumiale 🙂

 11. Co ty gadasz. Przecież psy boją się tylko peterd i to tylko w Sylwestra i Nowy Rok, także takie kolejowe titotko nie wystraszy dzielnych czworonogów 😉🤣

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj