Czujnik czadu dla ratowników z Trzemeszna

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Trzemeszeńscy ratownicy medyczni mogą czuć się bezpieczniej – z rąk przedsiębiorcy Waldemara Gacy otrzymali dzisiaj czujnik tlenku węgla Drager Pac 5500. Wartość przekazanego sprzętu to około 1200 zł.

W odbiorze uczestniczył koordynator gnieźnieńskiego pogotowia i pomocy doraźnej Rafał Grześkowiak oraz ratownicy z podstacji w Trzemesznie – Rafał Lukstaedt i Mateusz Chudyk.

Jak mówi R. Lukstaedt, czujnik przypina się do ubrania ratownika. Dźwiękiem oraz komunikatem wizualnym alarmuje on o obecności tlenku węgla. Oznacza to, że każda podejmowana interwencja będzie teraz mimowolnie monitorowana na obecność czadu w pomieszczeniach.

Tlenek węgla jest gazem bezbarwnym i bezwonnym co niestety oznacza, że nie mamy świadomości o jego istnieniu, a co za tym idzie trujemy się nawet o tym nie wiedząc” – komentuje R. Lukstaedt.

Tylko w 2017 roku gnieźnieńska straż pożarna potwierdziła wystąpienie tlenku węgla w 9 zdarzeniach, w których poszkodowanych było 5 osób. W tegorocznym okresie grzewczym, tj. od 1 września 2017 r. do 23 stycznia b.r., na terenie powiatu obecność tlenku węgla potwierdzono już w 12 zdarzeniach.

10 Komentarze do Czujnik czadu dla ratowników z Trzemeszna

ogloszenia
 1. B I napisał(a):

  Fajnie że się dzieli…
  szacunek…
  Sklep na przyszłość już wybrany 🙂

 2. Anonim napisał(a):

  Panie Waldku wielki szacun,to wielki gest

  • x napisał(a):

   Oj przyda sie przyda ten czujnik panie W.jesli jest w budynku gaz ziemny z gazem butlowym to sie przyda ten aparacik panie W.pozdr.

 3. Suty napisał(a):

  czujny to ja jestem jak ide do sklepu !

  • Zocha napisał(a):

   Czujny to Ty bądź jak chlejesz w barze, czy cię inni nie obrabiają. A p.Waldka zostaw w spokoju. Jak zwykle wszyscy tylko narzekać. Jeszcze raz Szacun !!

 4. bąk napisał(a):

  Brawo!

 5. D I napisał(a):

  Waldi na Burmistrza !

 6. ja pierdziu ... napisał(a):

  mniej więcej ktoś puscił bąka, a rotownik RL go chwycił 🙂

 7. Tomasz Didymos napisał(a):

  Dzień dobry,
  piękny gest ze strony Pana Gacy.

  pozdrawiam
  TDi

  • Helmut napisał(a):

   Dziękuję także. Może panie Macieju dla pana Gacy to pryszcz, ale Ów człowiek wsparł niesamowitą ilość pięknie rozważonych inicjatyw. Nieznam Gościa – ale odoba mi się Jego iinicjatywa. Podziękować. Wierzę, że i cosik dla mnie znajdzie wśród swojego asortymentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado