Strona główna Sport i rekreacja Czerwcowe starty i sukcesy „Kijkowego Trzemeszna”

Czerwcowe starty i sukcesy „Kijkowego Trzemeszna”

2612
2

Koniec sekcji reklamowej

Członkowie trzemeszeńskiej grupy entuzjastów nordic walking zaliczyli kolejny miesiąc startów. Ich udział w zawodach zakończył się wieloma sukcesami.

1 czerwca odbył się X Bieg Czerniejewski, W ramach imprezy przeprowadzono zawody nordic walking na odcinku 5,6 km. Wśród startujących w marszu z kijkami nie zabrakło silnej reprezentacji grodu Kilińskiego. W samo południe zawodnicy ruszyli na trasę. Mimo ciepłej pogody, trzemesznianie świetnie poradzili sobie z trudami rywalizacji.

Jako trzeci linię mety przekroczył Maciej Antas. Dało mu to drugie miejsce wśród panów. W pojedynku kobiet nie było większych niespodzianek. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kędzierska, a za nią była Magdalena Rosińska. Na najniższym stopniu podium w kategorii mężczyzn stanął Tobiasz Bartkowski. W stawce 17 zawodników Gminę Trzemeszno godnie reprezentowała także Angelika Zaręba.

W tym samym dniu odbył się czwarty i zarazem finałowy etap Grand Prix Koła 2019. Kijkowe Trzemeszno reprezentowała Kamila Kolberg i zrobiła to w iście mistrzowskim stylu. Każdy jej udział kończył się wysoką lokatą w kategorii open oraz miejscem na podium.

W ostatecznym rozrachunku Kamila nie dała żadnych szans rywalkom i w klasyfikacji generalnej kobiet okazała się najlepsza.

Kolejnym udanym startem może pochwalić się reprezentantka „Kijkowego Trzemeszna”, która 9 czerwca wzięła udział w IV Łabiszyńskim Biegu Świętojańskim. Agnieszka Kędzierska pokonała dystans 5 kilometrów w czasie 33:55 min., co pozwoliło jej zająć pierwsze miejsce wśród kobiet.

W tym samym dniu miał miejsce kolejny etap Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Zawody odbyły się we Włocławku, a uczestnicy mieli do wyboru dystans 5 i 10 km. Do rywalizacji przystąpiła także reprezentacja Kijkowego Trzemeszna w dwuosobowym składzie – Małgorzata Szczudlik i Grzegorz Mądry.

I tym razem trzemesznianie nie zawiedli. Gosia pokonała pięciokilometrową trasę i okazała się najlepsza w swojej kategorii wiekowej. Dłuższy dystans wybrał Grzegorz. Wywalczony rezultat pozwolił mu zająć pierwsze miejsce w kategorii M60.

16 czerwca w Krainie Wypoczynku i Konferencji „Olandia” odbył się trzeci etap Korony Zachodu Polski. Wśród startujących znalazło się pięciu reprezentantów „Kijkowego Trzemeszna”. Wyprawa do Krainy Stu Jezior okazała się bardzo udana. Trzemesznianie wrócili do domu z wieloma wyróżnieniami.

Z krótszym dystansem zmierzyły się 162 osoby, w tym trzy trzemesznianki. Najlepiej wypadła Małgorzata Szczudlik (44:54), która stanęła na pierwszym stopniu podium w kategorii K30. Kolejną niespodziankę sprawiły – Aleksandra Olejniczak (47:32) i Wiktoria Rożek (49:55). Ola zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, Wiktoria była druga.

Na dwukrotnie dłuższą trasę zdecydowało się 37 zawodników, w tym pozostali zawodnicy Kijkowego Trzemeszna. Kolejny udany start zanotowała na swoim koncie Kamila Kolberg. Świetny czas (1:26:04), w jakim przeszła 11,8 km, dał jej drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet.

Drugie miejsce w kategorii M60 wywalczył Grzegorz Mądry (1:24:22).

W tym samym dniu reprezentanci „Kijkowego Trzemeszna” wybrali się także do Strzałkowa, aby wziąć udział w V Biegach Ulicznych „Strzałkowo – Dobry Kierunek” 2019. W ramach imprezy odbyły się zawody nordic walking na dystansie 5 km.

W marszu z kijkami udział wzięło 21 osób. W kategorii kobiet drugie miejsce z czasem 33:49 min. zajęła Agnieszka Kędzierska.

Świetnie w rywalizacji odnalazł się również Maciej Antas. Z rezultatem 33:00 min. uplasował się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej oraz drugiej w kategorii mężczyzn.

19 czerwca na terenie Ogrodu Botanicznego w Poznaniu odbyła się nocna edycja „Botanicznej Piątki”. W ramach imprezy przeprowadzono zawody biegowe oraz rywalizację nordic walking na dystansie 5 km. W marszu z kijkami udział wzięło 68 zawodników, w tym reprezentant Kijkowego Trzemeszna – Maciej Antas.

Pokonanie trasy zajęło mu 34 min. Ten świetny rezultat pozwolił na zajęcie czwartego miejsca wśród mężczyzn, piątego w klasyfikacji generalnej oraz pierwszego w kategorii M40.

W sobotę – 22 czerwca – miał miejsce czwarty etap Pucharu Polski Nordic Walking. Zawody odbyły się w Legnicy, a uczestnicy mieli do wyboru dystans 5, 10 i 21 km.

I tym razem do rywalizacji przystąpiła reprezentacja Kijkowego Trzemeszna w składzie – Małgorzata Szczudlik, Marzena Stankowska i Grzegorz Mądry. Gosia pokonała pięciokilometrową trasę i okazała się najlepsza w swojej kategorii wiekowej. Dłuższy dystans wybrała Marzena i Grzegorz.

Grzegorzowi wywalczony rezultat pozwolił zająć trzecie miejsce w kategorii M60.

Dzień późnej, na tej samej trasie, odbyła się kolejna odsłona Pucharu Europy na dystansie 10 km. Na linii startu zameldowało się 77 kijkarzy z Polski i krajów starego kontynentu, w tym w/w trzemesznianie.

Małgosia (1:12:23) zajęła trzecie miejsce w kategorii K30. Grzegorz (1:12:24) uplasował się na czwartej pozycji w swojej kategorii wiekowej. Trasę pomyślnie zaliczyła także Marzena (1:26:34).

23 czerwca w Cieninie Zabornym odbył się bieg uliczny p.n. „VI Cienińska Szóstka – Pobiegnij z Mistrzami”. Poza biegiem głównym przeprowadzono także zawody nordic walking na dystansie 3 km.

Wśród startujących nie zabrakło reprezentantki Trzemeszna, która kolejny raz dała powód do dumy mieszkańcom grodu Kilińskiego. Agnieszka Kędzierska przemierzyła trasę w czasie 18,52 min. i stanęła na drugim stopniu podium w kategorii kobiet (open IV).

W marszu z kijkami uczestniczyło 30 osób, w tym 23 kobiety.