Strona główna Różne Czas zamknięcia rogatek nie uległ wydłużeniu

Czas zamknięcia rogatek nie uległ wydłużeniu

3620
9

W ostatnim czasie otrzymywaliśmy od Was sygnały, dotyczące wydłużonego czasu zamknięcia przejazdu kolejowego w Niewolnie.

Według Waszych relacji, czas oczekiwania na podniesienie rogatek nigdy nie był krótki, jednak od około 2 miesięcy jeszcze bardziej się wydłużył. Docierały do nas również sygnały, że może mieć to związek z przeniesieniem miejsca obsługi ruchu kolejowego z Trzemeszna do Wydartowa.

Jak się dowiedzieliśmy, od marca br. trzemeszeńska nastawnia na stacji PKP nie spełnia już dotychczasowej roli. Taką informację otrzymaliśmy z biura prasowego PKP.

„Ze względu m.in. na zabudowę nowoczesnych urządzeń komputerowych, od 23 marca br. ruch kolejowy na stacji Trzemeszno jest prowadzony ze stacji w Wydartowie. Jest to zgodne z obowiązującymi przepisami. Przejazd kolejowo-drogowy nie zmienił swojej kategorii – działa na takiej samej zasadzie jak dotychczas: przed udzieleniem zezwolenia na jazdę lub manewry pociągów konieczne jest zamknięcie rogatek.

Przeniesienie obsługi ruchu kolejowego z Trzemeszna do Wydartowa nie wpłynęło na długość zamknięcia rogatek. Działanie urządzeń przejazdowych regulują obowiązujące przepisy.

PLK S.A. zależy, by przejazdy w jak najmniejszym stopniu wpływały na system komunikacji drogowej, dlatego rogatki zamykane są najpóźniej i otwierane najwcześniej jak to możliwe, przy zachowaniu niezbędnych wymogów bezpieczeństwa i przestrzeganiu obowiązujących przepisów. Proszę zwrócić uwagę, że czas uruchamiania urządzeń na przejazdach jest uzależniony m.in. od liczby przejeżdżających pociągów. W przypadku większego ruchu kolejowego może występować dłuższe zamknięcie.

Niekiedy na czas zamknięcia zapór wpływają także niewłaściwe zachowania kierowców, którzy ignorując zasady bezpieczeństwa prowadzą do uszkodzeń urządzeń” – napisał Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK S.A.

Rzecznik przekazał nam również dwie informacje, które ucieszą podróżujących pociągami. Na stacji w Trzemesznie planuje się budowę przejścia podziemnego pod peronami, co z pewnością poprawi bezpieczeństwo podróżnych. Będą też wydłużone perony. Termin realizacji tych prac nie został jeszcze określony.

9 KOMENTARZE

  1. Plan zakłada że tunel powstanie – do 2202 roku. Ja bym jeszcze obiecał że Pendolino będzie zatrzymywać się u nas.

  2. Nie musisz się podpisywać bo tylko kolejarza stać na równie idiotyczny wpis. Miejsce obsługi się zmieniło mentalność pozostała. A odpowiedź rzecznika pierdu pierdu.

  3. Niech kur.. mać najpierw dworzec skończą remontować, rozgrzebali i się wynieśli w Mogilnie tak samo. Płoty rozstawili i nie ma nikogo na budowie.

  4. Wszystko zgodnie z przepisami a zwykły kierowca traci czas i pieniądze stojąc. A PKP dba tylko o własny interes. Ile to razy już rogatki były uszkodzone w Wymysłowie odkąd tam automatyka powstała.

  5. Może wreszcie poznamy rozkład jazdy LPR. Niech kolej rządzi się swoimi prawami. Dzióry w dojściu do kasy od stycznia zabespieczyć niepotrafią. Podobają mi się te trzemeszeńskie błazny – jeden jak rusek a drugi jak urainiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj