Co zapisano w budżecie na 2018 rok?

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

W połowie listopada burmistrz Krzysztof Dereziński przekazał do Rady Miejskiej projekt uchwały budżetowej na rok 2018. Obszerny dokument będzie teraz przedmiotem dyskusji radnych – budżet powinien zostać uchwalony do końca grudnia.

Przedstawiamy wybrane inwestycje jakie znalazły się w projekcie.

Prawie 5.000.000 zł. przewidziano na inwestycje drogowe. Największą kwotę – 1.500.000 zł – ma pochłonąć przebudowa ulicy Dąbrowskiego. Planuje się również przebudowę drogi Lubiń – Wydartowo – Duszno. Nowe nawierzchnie mają zyskać drogi gminne w Brzozówcu, Mijanowie, Rudkach, Pasiece, Wymysłowie, Zieleniu, a na terenie miasta ulice Borowskiego, Chrobrego, Piastowska, 22 stycznia.

Zrewitalizowany ma być Plac Świętego Wojciecha.

Burmistrz proponuje też wsparcie powiatu w zakresie remontu dróg powiatowych przebiegających przez naszą gminę. Zaplanowano na ten cel 905.000 zł. Przebudowane mają być drogi w Grabowie, Rudkach, Niewolnie oraz droga Trzemżal – Szydłowo. Przy drogach powiatowych w Gołąbkach, Jastrzębowie, Kamieńcu i Lubiniu mają się pojawić nowe chodniki.

Wrócił temat zagospodarowania budynku po byłej szkole w Zieleniu. Ma tam powstać Dom Dziennego Pobytu 60+. Na ten cel zapisano 150.000 zł.

W oświacie największe wydatki będą związane z budową sali gimnastycznej w Trzemżalu (1.722.798 zł) oraz przebudową i rozbudową Przedszkola nr 2 (994.044 zł).

Prawie 600.000 zł ma kosztować rewitalizacja parku “Baba” oraz przebudowa przylegających do parku terenów i ciągów komunikacyjnych.

W dziedzinie kultury fizycznej i sportu największą inwestycją będzie budowa boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią za halą OSiR. Ma ono kosztować 2.699.530 zł. Na rozbudowę monitoringu miejskiego zaplanowano 100.000 zł.

Projekt budżetu trafi teraz pod obrady Rady Miejskiej. Pierwsze posiedzenie komisji rady zaplanowano na 12 grudnia. O ostatecznym kształcie budżetu na 2018 rok zdecydują radni w podjętej uchwale.

72 Komentarze do Co zapisano w budżecie na 2018 rok?

ogloszenia
 1. Pankracy napisał(a):

  – a gdzie pozycja MEDALE ??
  czy burmistrz uwzglednil wydatki n apule medali dl asiebie i Vicka ??

 2. ... napisał(a):

  Prywatny folwark na hali znów się powiększy…

 3. Qwerty napisał(a):

  A Popielewo??? Dziura na dziurze

 4. Zyg napisał(a):

  Maja być wykonywane prace przy drogach a co z siecią wodno -kanalizacyjna czy po zainwestowaniu pieniedzy w drogi to będzie w puzniejszym terminie na nowo latanie nawierzchni ciekawy i mozolny plan prac

 5. Mieszkaniec 22 napisał(a):

  Jeszcze kuźwa ze 3 boiska niech zbudują, a najlepiej po jednym dla każdego ,,sportowca”. Jakbyśmy nie mieli innych potrzeb w gminie, czy samym mieście. Chociażby oświetlenie ulic i chodników!!!!!!!

 6. ... napisał(a):

  Ciekawe czy w tym projekcie jest rowniez miejsce na naprawe naszego podjazdu do posesji po remoncie aleji Szymańskiego?…
  Bo jak grochem o ścianę

 7. Anonim napisał(a):

  Znowu pewnie uda się tylko jedna inwestycja jak w tym roku. Wielkie plany, a wyszło nic. Jeszcze jakby ktoś te inwestycje pilnował jak są wykonywane.

 8. Genek napisał(a):

  A park baba -przeciez w tym roku byl przetarg a roboty nie zaczete???

  • kwik napisał(a):

   Za daleko do wyborów. Teraz dopiero sie zacznie, tuz przed wyborami. Jak ten burmistrz działa, jak on działa!

 9. semi napisał(a):

  Piknie dziękujemy panie burmistrzu cos se w koncu dzieje i miasto pięknieje pozdrawiam

 10. Erazm napisał(a):

  W budżecie można zapisać wszystko. Gorzej z realizacją. Proponuję przypomnieć sobie jak przyjmowano budżet na rok 2017.
  http://trzemeszno24.info/budzet-zgody/
  Przewodniczący i burmistrz omal nie wpadli sobie w ramiona. Teraz niektóre pozycje pojawiają się ponownie bo nie zostały zrealizowane. Jaki więc sens tego wszystkiego? Radni znowu powiedzą, że nic nie mogą?

 11. Mieszkaniec napisał(a):

  Ktory brzozowiec jesli chodzi o droge i gdzie oswietlenie

 12. trzemesznianin pamietliwy napisał(a):

  Na nowy Brzozówiec czy jeden i drugi

 13. Mmm napisał(a):

  Dokładnie!!! Po co tyle tych boisk? Może lepiej by pomyśleć o innych atrakcjach typu basen.

  • Anonim napisał(a):

   Wiesz ile kosztuje utrzymanie basenu? Trzemeszno co roku musiałoby dopłacać ze 3 mln.

   • kwik napisał(a):

    Bez przesady. A lepszy byłby basen, niż puste targowisko za ponad 1,5mln.

    • Anonim napisał(a):

     Basen też byłby pusty bo drogi i szkoda. Wybudowany przez nas gminę, zarządzany przez niemców i pseudo prezesów. Szach mat. Wystarczyłoby trochę dobrej woli i targowisko żyłoby swoim życiem.

  • piłkarz napisał(a):

   Tych co uważają, że boisko za halą jest niepotrzebne chciałbym poinformować, że w Trzemesznie piłkę nożną trenuje razem we wszystkich kategoriach wiekowych około 170 zawodników. Z tego aż około 100 gra mecze ligowe na pełnowymiarowym boisku (orlik jest za mały). W weekend rozgrywane są zazwyczaj 3-4 mecze, a do tego dochodzą treningi od poniedziałku do piątku – 3 treningi w każdej grupie wiekowej co daje około 20 jednostek treningowych w tygodniu.

   Powstaje więc kilka pytań. Np. jak mają trenować wszystkie trzemeszeńskie zespoły w takiej ilości nie mając do dyspozycji boiska treningowego? Uprzedzam od razu głosy typu, że od tego jest stadion. Owszem jest, ale nie jest w stanie przyjąć tylu jednostek treningowych i meczów w takiej ilości. W przypadku złej pogody już po jednym meczu czy treningu boisko jest w złym stanie i potrzebuje kilka dni na regenerację.

   Dodatkowo przez brak pełnowymiarowego boiska treningowego wszystkie zespoły trenują na orliku i tu powstaje kolejny kłopot. Po pierwsze wszystkie zespoły mają problem, żeby pomieścić się w grafiku, a orlik jest przez to zawalony codziennie przez wszystkie zespoły od 15:00 do 20:30. Przez to z kolei z orlika nie mogą korzystać osoby, które nie należą do klubu a chciałyby przyjść sobie pograć. Nie wspominając już o tym, że trening na orliku nie pozwala na trenowanie wszystkich elementów, które potrzebne są do gry na pełnowymiarowym boisku. Dzięki temu rywale (praktycznie wszyscy mają już dostęp do pełnowymiarowego boiska treningowego) mają już na starcie pewną przewagę.

   Uważam więc, że wbrew temu co niektórzy mówią boisko za halą jest bardzo potrzebne. Wiadomo, że potrzebnych jest też wiele innych rzeczy ale np. nie uważam, żeby basen był bardziej potrzebny od boiska. Owszem, przyszłościowo basen byłby dobrym pomysłem ale musi to być dobrze przemyślane. Zobaczmy co dzieje się w Mogilnie, gdzie praktycznie zawsze jak się jedzie basen stoi pusty.

   • Mieszkaniec 22 napisał(a):

    Ja bym jednak był za inwestycją, która ułatwi funkcjonowanie większej ilości mieszkańców, ale może dla ,,działaczy” jest ważniejsze poparcie 170 piłkarzy niż 1tyś zwykłych mieszkańców.

   • anom napisał(a):

    Jeździmy na basen do Mogilna i nie widziałem nigdy pustego. Coraz więcej dzieci ma skolioze (cięzkie plecaki) i dlatego basen jest na pewno bardziej potrzebny niz boisko.

    • tadzik napisał(a):

     To się dowiedz jeszcze ile Mogilno dopłaca do tego basenu co roku (to jest jakieś 2 mln zł co rok).

    • tadzik napisał(a):

     Dzieciaki skoliozę mają nie od plecaków tylko od siedzenia przed TV, tabletami i komputerami.

     • anom napisał(a):

      Dziękujemy panu doktorowi za diagnoze. Żenada

     • Robotnik napisał(a):

      Zamiast basenu… Szafki w SP1.. 700 dzieci.. to koszt 70 tyś brutto… Ale lepiej wydawać na drogę do własnego domu panie burmistrzu

  • Nnn napisał(a):

   Basen? TAK! Jestem za!

 14. Mietek napisał(a):

  Moim zdaniem rewitalizacja parku nie ma sensu dopóki nie będzie tam porządnego monitoringu.Obawiam się że i sam monitoring tam nie wystarczy. A jak znam życie, najpierw będzie rewitalizacja a później monitoring tylko że ten monitoring może nie mieć już co monitorować.

 15. normalny napisał(a):

  nigdy w tym grajdole nikt nikomu nie dogodzi

 16. normalny napisał(a):

  o co chodzi,nie ma mnie

 17. Mieszkaniec napisał(a):

  Pewnie nowy Brzozowiec bo stary maja w d…

 18. kwik napisał(a):

  Budżet iście przedwyborczy!

 19. Git napisał(a):

  Kwikowi wiecznie w d…. źle ale ty musisz być nieszczęśliwy człowieku…

 20. Zofia Kasprzyk napisał(a):

  Panie Burmistrzu szkoda,że nie pomyślał Pan o ścieżce rowerowej Trzemeszno-Miaty,by ująć w planie budżetowym na 2018r.Chętnie Seniorzy 60+ korzystali by z niej.Zwiększyła by ich bezpieczeństwo w poruszaniu się rowerem na tejże drodze!
  pozdrawiam Zofia Kasprzyk

  • tadzik napisał(a):

   Droga na Miaty należy chyba do powiatu, więc burmistrz nie ma tam nic do roboty.

   • kwik napisał(a):

    Chyba nie przeczytałeś artykułu. Stoi tam, ze burmistrz chce wspomóc powiat i dołożyć się do dróg powiatowych. A to akurat w uzasadnionych przypadkach słusznie.

   • Do tadzik napisał(a):

    W kierunku gniezna tez jest powiatowa i nawet chodnik jest to czemu nie moze byc sciezki rowerowej do Miat lub chooooodnik.

   • ..... napisał(a):

    Chyba stara kasta do wymiany czas na zmiany bo teraz jest robta co chceta Wesolych Swiat.

  • zibi napisał(a):

   Popieram pani Zosiu,nawet bezpieczniej byłoby iść taką ścieżką z Miat do miasta i z powrotem.Zapraszam p.Burmistrza na spacer w tygodniu z Trzemeszna do Miat to zobaczy jak jest bezpiecznie i jak szybko trzeba spier…ć do rowu żeby jakiś TIR d..py nie rozjechał.

 21. Xxx napisał(a):

  A co z odcinkiem drogi na Ul Wiosny Ludów w stronę cmentrza!

 22. SoMsiaT napisał(a):

  – proponuje kupic 10 medali 1 2018r
  – 5 szabli posrebrzanych za wybitne osiagniecia w zwalczaniu bezrobocia w gminie oczywiscie druga szabelka dla Vice
  – z 10 pucharow pozlacanych z dedykacja tez za jakies osiagniecia
  – kilka wyjazdow sluzbowym autem zeby kilometrowke rozliczyc
  – kolejne 30 piór posrebrzanych parkera no bo pisac byle czym nie bedzie sie w urzedzie


  – no i podnies ludziom podatki od nieruchomosci bo skads n ato kase brac trzeba
  za wode tez podnies
  za smieci
  za scieki
  no to by bylo na tyle rzadow tego pana

 23. Mieszkaniec napisał(a):

  Samsiad smialo odwagi przed staw sie

 24. x napisał(a):

  A kiedy bedzie kostka naprawiona przez cale Trzemeszno po bokach kaluze stoja zobaczcie jak wyglada budynek na jana niedawno po remoncie sciany cale ochlapane czy zarzadca tego nie widzi po co placimy i za co .

 25. napisał(a):

  Wszyscy wszystko krytykują ciekawe czy jak zamarzy się remont czy zmiana w domu to od razu realizują. Domowe inwestycje też trzeba w czasie rozłożyć. Tak samo inwestycje w gminie.

  • Szara napisał(a):

   Ale ten burmistrz miał 12 lat, które zasadniczo spędził na planowaniu, a spora część na zwolnieniu. Udowodnił swoja nieprzydatność i brak kompetencji.

 26. pan napisał(a):

  Ale są sprawy które trzeba załatwić od ręki. Inwestycje na raty -zgoda. Ale sprawę świetlicy socjoterapeutycznej to już nie na raty itd.

  • Do Pana Burmistrza napisał(a):

   To kiedy odbędzie się uczciwy konkurs na szefa świetlicy socjoterapeutycznej?Tak,żeby dać szansę zainteresowanym.A nie tylko tym ,którzy tam już pracują w formie powierzenia obowiązków…

 27. pusia napisał(a):

  Najpierw wyjaśnić i rozliczyć sprawę świetlicy. Potem konkurs. Ja bym nie chciała przejmować świetlicy w taaaakim stanie!

 28. xxxxx napisał(a):

  CALA KASTA I W TEJ GMINIE CZAS NA ZMIANY.

 29. pytający napisał(a):

  Mam nadzieję że odpowiedź będzie wyczerpująca? ile gmina miała zysku z powołania społki remadis .Wiadomość da podstawe prawną do złożenia zawiadomienia o braku wykonywania czynności słuzbowych przez burmistrza .
  Wiadomość o podejrzeniu przywozu ścieków z poza gminy potwierdzona .Ale pan dalej nie podjął decyzję o wstrzymanie przywozu jest to świadectwo powiązań pana osoby z dostawcą Nie wykonywanie
  uchwały Rady Gminy daje podstawę do podejrzeń że możemy mieć do świadomych czynności słuzbowych burmistrza polegająch na podejmowaniu decyzji, ktory skutkiem są -zapłaty do Warszawy podatek od
  nieruchomości naprawy powyżej 10 tyś
  nie jasne treści umowy .Dlatego pytam pana -gdyż nikt tego nie zrobił-kto był ałtorem umowy,czy kancelaria Prawna obsługująca Urząd Gminy czy ktoś inny .
  Gdyż to daje podstawę prawną wszczęcia doniesienia wobec tego, kto jest ałtorem tych naszych nieszczęść.Moje zainteresowanie wzbudziła działalność społeczna pewnego mieszkańca którego bardzo nie lubię ale postanowiłem sprawdzić czy ja się mylę a czy on ma rację urodziny w Trzemesznie a teraz na obczyźnie poz panią dr Halinę ntb Koleżanka .Alex

 30. p poruszającym komentarzu napisał(a):

  Też padłam po pytającym. Z wrażenia, że ktoś tak celnie to ujął. Poruszający wpis pytającego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado