Strona główna Polityka Co wolno radnemu?

Co wolno radnemu?

3934
93

W ostatnim czasie trwają remonty budynków zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe, w których większościowy udział ma gmina Trzemeszno. Zakończono już remont kamienicy przy pl. Kilińskiego 1, obecnie remontowany jest dom przy pl. Kilińskiego 18. Oba zadania realizowane są przez firmę budowlaną, której właścicielem jest radny Tadeusz Pawlak.

Fakt ten wzbudził wątpliwości radnego Sławomira Peno. Na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej złożył wniosek, aby burmistrz Krzysztof Dereziński wystąpił w tej sprawie do Komisarza Wyborczego. Według radnego należy zapytać Komisarza, czy radny ma prawo brać udział w przetargach na rzecz wspólnot mieszkaniowych, w których gmina Trzemeszno jest większościowym udziałowcem.

Wniosek radnego poparli Zbigniew Matelski i Magdalena Krzyżaniak -Świątek, natomiast od głosu wstrzymał się Mieczysław Chojecki. Poproszony o komentarz w tej sprawie radny T. Pawlak stwierdził, że ma na ten temat wykładnię prawną z której jasno wynika, że może wykonywać takie usługi, ponieważ to wspólnota mieszkaniowa – a nie gmina – zleca mu te prace. Jak dodaje, cieszy się jednak z tego wniosku, gdyż w końcu sprawa zostanie ostatecznie wyjaśniona.

93 KOMENTARZE

 1. Czyli p.Radnemu płaci Gmina poprzez pośrednika brawo p.Pawlak a gdzie moralność przypomnę że ten Radny kandydował z komitetu p.Burmistrza „Wielkopolanie „ręka rękę myje. Platforma górą.

  • Ludzie! Gmina ma głęboko w duszy te remonty! To zarząd wspólnoty podejmuje decyzje o pracach remontowych, ewentualnych kredytach oraz o wysokościach funduszu remontowego z którego są spłacane raty lub bieżące prace…tak więc p.Pawlakowi nie płaci gmina tylko „WSPÓLNOTA”, ponadto p. Pawlak współpracę z „WSPÓLNOTĄ” rozpoczął zanim został radnym…pozdrawiam…

 2. A co tam kilkaset tysięcy złotych gmina bogata i zapłaci najważniejsze żeby kasa się zgadzała a tam jakieś dupki z Ponad Podziałami będą się czepiać.A właśnie czepiajcie się.

 3. Słyszałem niedawno ,że toczy się jakieś postępowanie w sprawie remontu domow wspólnoty . Czy ktoś coś wie na ten temat ? Czy to dotyczy radnego ? Co to znów za szopki ? Jak radny może startować do przetargu ? Coś tu nie gra !

 4. No to ładny skandal,jak można żerować na majątku gminy,gzie tutaj minimum przyzwoitości ze strony radnego,jak można tak postępować wykorzystując mandat radnego zawierać umowę na majątku gminy,p.burmistrzu ty już z niczym się nie liczysz to są zasady etyki i moralności,nepotyzm sięga zenitu

 5. A co ma piernik do wiatraka. Jesli jest ogloszony przetarg na taka usluge to o co wam wszystkim chodzi? Do przetargu moze stanac kazdy kto ma o tym pojecie a liczy sie tylko cena. Widze ze wszystkie komentarze sa bardzo podobne i jednostronne. Jak ktos chce to oczywiscie jeszcze kilka kamienic w naszym mieście bedzie do zrobienia a wtedy co tez cos bedzie nie pasowalo bo ten ktos zna pana burmistrza lub zastepce itd.. A wtedy poraz kolejny cos będzie kolkiem w d…. komuś stało…. Żałosne sa te wypowiedzi. Widac za wysoki mamy jeszcze socjal a przez to sie widze nie chce pracowac….

  • Coś Tobie napiszę . Ktoś decyduje się wystartować do wyborów i zostać radnym . Co nim kieruje ? Dobro społeczne czy chęć zysku ? Obojętnie w jakiej formie . Co ktoś taki sobą reprezentuje ?
   Wspomniano ,że to człowiek z ugrupowania Burmistrza ,czyli biorąc pod uwagę układ sił w Radzie osoba nietykalna . Powiem więcej to osoba namaszczona . Akurat w tym przypadku znam kulisy sprawy . Co Pan Pawlak zrobił dla miasta ? Jakoś nie zauważyłem większej roli w Radzie . Czy Pan Pawlak wyszedł z jakimś konstruktywnym pomysłem dla dobra miasta ? Czy pozostaje jedynie maszynką do głosowania ? Dlaczego nie zaproponował bezpłatnego wyremontowania ? Nie chcę już więcej pisać bo dla mnie takie postępowanie to ohyda !!! Na koniec . Więcej krytyki do swoich wypowiedzi i do siebie .

   • Hahaha! Dlaczego nie zaproponował bezpłatnego wyremontowana?! Śmiech ma sali! A dlaczego radni nauczyciele nie zaproponowali tego, że będą pracować za darmo-na rzecz gminy oczywiście! Żenada!

   • Dlaczego nie zaproponował bezpłatnego wyremontowania? Pewnie z takiego samego powodu co Ty nie zaproponowałeś swojemu pracodawcy że przepracujesz społecznie pół roku. Głupszego pytania w komentarzach jeszcze nie czytałem.

    • Pierwsze na T(y) staje tramwaj, drugie brak argumentów powoduje Twoja irytację, trzecie urodziłeś się z niedoborem jodu a z takimi nie dyskutuje się merytorycznie .

     • Nie pouczaj mnie bo widzisz że walnąłeś gafę z tym pytaniem a teraz nie wiesz jak z niego wybrnąć. To ja cię zapytam inaczej. Dlaczego Pan Pawlak ma robić remont za darmo i czy pracownicy jego firmy też mają pracować za darmo?

 6. a właśnie ma bo radny może startować w przetargach,tylko nie w tym gdzie sprawuje mandat jako radny ,krytyku miej odrobinę wiedzy elementarnej ćwoku

  • Sam jesteś ćwok, nierobie jeden. Sam miej trochę pojęcia o życiu . Przecież sam nie zdecydował o tym że wygrał przetarg.
   Do przetargu trzeba złożyć oferte i jeśli wygrał to niech robi. A widzę że jesteś strasznie wrogo nastawiony (PIS czy co ?)

 7. Skąd w Was tyle nienawiści i despotyzmu,ludzie? Udusicie się swoim jadem…Etyka? Moralność? Może powinniście zaznajomić się ze znaczeniem terminów?!

 8. Słuchajcie , piszecie głupoty a nic nie wiecie Pan T już przed byciem radnym świadczył takie usługi więc nie widzę problemu. A dla waszej wiadomości to nie GMINA PŁACI ZA REMONT TYLKO WSPÓLNOTA KTÓRA POBIERA KREDYT NA REMONT DANEGO BUDYNKU !! najpierw zaciągnijcie troszkę informacji a potem wypisujcie bzdury 🙂

 9. Firma pana Pawlaka robiła remont dachu mojej teściowej, to są profesjonaliści fachowcy od wielu lat. Ta firma jest lepsza niż te nasze lokalne.

 10. To jest nic innego jak ludzka zazdrość i zawiść. Co z tego że radny ma firmę i wygrał w Gminie przetarg? Przetarg to przetarg i wygrywa najkorzystniejsza oferta. Podam taki przykład. Firma X składa ofertę na 100 tyś. a firma Y na 115 tys. Firma radnego składa ofertę na 80 tys. Oczywiście zakładam że oferty są tajne a otworzenie ofert komisowe. To którą ofertę ma burmistrz wybrać? Według waszych komentarzy oczywiście że tą droższą. A gdzie ekonomia, gdzie oszczędności i gdzie tak wielokrotnie podnoszona przez was gospodarność burmistrza? Żal wam d… ściska i nic więcej. Zaściankowość trzemeszeńska przez was przemawia.

  • Na pewno nie wybiera sie oferty najniższej bo owe kryterium ceny nie powinno byc głownym czynnikiem wyboru danej firmy. Do tego dochodzi gwarancja, jakość, doswiadczenie). Takie coś stosuje się przy remontach na kolei i przy budowie autostrad od jakiegoś czasu.

 11. Jacy tu wszyscy mądrzy. Załóżcie swoje firmy i złóżcie najtańszą ofert to komisja przetargowa was wybierze. Niech burmistrz pokaże oferty innych firm i będzie po problemie. Ale jak znam trzemeszeńskich malkontentów to i tak coś znajdą. Nie ważne że oferta pewnie była najbardziej korzystna, że decydowała kwota za całość prac. Ważne że wygrał radny. Najlepiej niech gmina przepłaca byle nie dała zarobić firmie z najkorzystniejszą ofertą. Jesteście żenujący.

 12. Trochę mnie zdziwiło bo dotarły do mnie jakieś wiadomości na temat remontów domów wspólnot . Myślałem , że dotyczy to radnego . Widzę jednak , że nie . Może dziś czegoś konkretnego się dowiem .

 13. Pan T.P. nie zaproponował, że wyremontuje za darmo? Kto to wymyślił? Kto z was pracuje za darmo na rzecz gminy? Śmiech na sali. Może zaproponujmy nauczycielom – radnym by pracowali za darmo (na rzecz gminy oczywiście).Trzemeszeński grajdoł…

 14. Zgadzam się z heh…to właściciele lokali oraz lokatorzy płacą za remonty,środki są finasowane z funduszu remontowego lub zaciagniętego kredytu.Jeżeli chodzi o Pana radnego to człowiek o wielkim sercu,pomógł wielu ludziom którzy potrzebowali pomocy.

  • Ale ten kredyt poświadcza Gmina która jest 70% -wym udziałowcem i to gmina odpowiada głową za wszystko Wspólnota jest tylko pośrednikiem gdy Wspólnota by padła to Gmina spłaca wszelkie zobowiązania a p.Pawlak sprytnie i wygodnie się ustawił resztę pozostawiam bez komentarza wystarczy pomyśleć i skojarzyć fakty a nie mity.

   • Jeżeli to prawda co piszesz to pięknie ! Mamy całą prawdę . Pozostawiam również dalsze rozważania bez komentarza . To jednak co przesłali mi znajomi sms ma swoje ciemne oblicze i tak modne drugie dno .

   • Nie prawda! Gmina nie poświadcza żadnych kredytów branych przez wspólnotę!Praktycznie to 70% mieszkań jest wykupionych na własność.Każda kamienica, której administratorem był ADM, ma swój zarząd wspólnoty, a to że te wspólnoty powstały to było zwykłe umycie rąk przez gminę, aby pozbyć się problemu ze starymi budynkami, które są jak studnia bez dna…cały czas żądają inwestycji…

 15. Panie Peno ,p>MAtelski ,i p,Krzyzaniak załóżcie firme i też remontujcie
  bardzo dobrze że w koncu cos sie dzieje na trzemeszeńskim rynku zabytków
  żal tyłeczki sciska
  ale nie ma co sie dziwić skoro mamy takich radnych jakich mamy
  radnych którzy zajmuja sie tylko bzdurami
  nie pptrafią załatwic najprostrzych problemów i spraw zwiazanych z miastem
  wspólnota mieszkaniowa jest jak osoba prywatna zamawia usługe i kto to zrobi nikomu nic do tego

 16. A może ktoś pomyśli o tym, że Pan Pawlak ma wszystkich ludzi zarejestrowanych, towar bierze z trzemeszeńskich hurtowni tzn. zmniejsza bezrobocie, a trzemeszeńskie hurtownie mają dzięki niemu większy utarg. No i chyba gmina na tym korzysta..

 17. Wszystkie te zawistne i złośliwe komentarze świadczą o poziomie komentujących. Co Wy zrobiliście dla gminy w tzw czynie społecznym? Co tam dla gminy-co zrobiliście dla innych za darmo? Łatwo się krytykuje siedząc i nic nie robiąc. Co w tym złego,ze człowiek ma głowę do interesów? To nie jest wada. A swoją drogą-skupiło się to wszystko wokół Pana T.P-zamiast na osobach/instytucjach,które takie przetargi ogłaszają-to ich zadaniem jest sprawdzenie wszystkiego pod kątem prawnym…

  • Jak Ty mało wiesz ! Jest pewna zasada – nie wiem to gębą nie dziabię . Przejedź się po gminie , porozmawiaj z ludźmi (na temat) to zobaczysz ile dla Trzemeszna zrobiono rzeczy za darmo . Ubliżasz trzemesznianą o wielkim sercu i wielkiej wrażliwości . Oszczędź sobie tych słów a problem poziomu komentarzy zadedykuj sobie .
   Przy okazji , należysz do osób głupio mądrych o ,,zerowej,, wiedzy !!!

   • Moja „zerowa wiedza” podpowiada mi,ze pisze się Trzemesznianom-a nie jak Pan/Pani napisal/a „trzemesznianą”. Najpierw proszę spojrzeć na swój poziom wiedzy,a pózniej pouczać innych. W dalszą dyskusję z Panem/Panią nie mam zamiaru się wdawać,więc proszę sobie darować dalsze obrazanie.

 18. Jeżeli jest się radnym to w żadnym, wypadku nie może uczestniczyć w przetargu na rzecz gminy,są przepisy w których taki wykonawca musi zostać odrzucony koniec i kropka,niech ktoś zbada przedewszystkim ten przetarg a opinię p.Pawlak może ma od p.Leśnego ?jeżeli tak to już nic nie powinno nas zdziwić.Czy to prawda że p.Pawlak to osobisty kierowca burmistrza ? można to naocznie dostrzec a dlaczego to wszystim wiadomo

  • To niech Pan tez zacznie być kierowcą „władzy”,skoro tak to Pana boli i kłuje w oczy. Co to Panu przeszkadza? Na moje sam św.Franciszek by mógł Go wozić.

 19. witam czytajac wszystkie komentarze wydaje sie to takie dziwne i śmieszne drodzy ziomale wystarczy wejsc w google i wpisac co wolno radnemu i tak
  WG BIURA STUDIÓW I EKSPERTYZ SEJMU RP
  radni nie moga prowadzic działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego a także zarządzac taka działalnościa lub byc przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności —-mówi o tym art.24f ust1 Ustawyz dnia 8 marca 1990 o samorzadzie gminnym Dz u.z 1996 nr 13 poz 74
  widac tutaj wyraznie ze pan TP skoro został radnym powinien zawiesic działalnośc gospodarczą

  • Nie mogą prowadzić działalności gospodarczej w wykorzystaniem mienia komunalnego czyli nie mogą np. wynajmować pomieszczeń, lokali czy budynków od gminy a nie że nie mogą prowadzić własnej działalności która świadczy usługi min. dla gminy.

 20. Radny nie moze prowadzić działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego. Ale tutaj chodzi o remont. Radny nie wykorzystał mienia tylko je naprawia. Ale!! Startujac do przetargu nigdy nie wiadomo czy urzędnik nie poda radnemu kwoty, ktora ma wpisac za wykonanie uslugi. I wowczas powinien wkroczyc prokurator. Oczywiście radny zapomniał co to etyka i moralnosc. Udzial radnego w takim przetargu zawsze jest podejrzany. Np. Wszystkie firmy proponuja 200 tys. Za robotę. A firma radnego 199 po uzyskaniu odpowiednich informacji z magistratu. I kto wygra przetarg?

  • Żeby takie informacje uzyskać nie trzeba być radnym. Wystarcz np dobrym znajomym ale nie można z góry tego zakładać. Teraz robicie wielki szum jak radny wygrał w przetargu? A jak w latach poprzednich radni wynajmowali od gminy pomieszczenia (pan Białek) czy grunty (pan Chełmiński) to jakoś cisza była. Zrozumcie w końcu że pan Pawlak wygrał przetarg a koperty z ofertami są otwierane jednocześnie i przy świadkach. A jeśli jesteście tacy nadgorliwi i wasza zazdrość nie pozwala wam zasnąć to idźcie do urzędu i jako mieszkańcy gminy zażycie sobie o pokazanie innych ofert które były złożone na przetargu. Ale tego nie zrobicie bo odwaga wam na to nie pozwala.

 21. Pan Burmistrz jest dobrym człowiekiem bo pomaga innym .
  Pan Peno jest dobrym człowiekiem bo pomaga innym .
  Pan Burmistrz jest złym człowiekiem bo nie pomaga innym .
  Pan Peno jest złym człowiekiem bo nie pomaga innym .
  Masło maślane . Przepraszam Pana Burmistrza i Pana Peno , że użyłem przykładu do bezsensownej wypowiedzi ,,kl,,.
  Chciałbym usłyszeć jakieś konkrety, na czym ta pomoc polega i komu jest dawana .

 22. Mam pewne obawy co do słuszności wykonywania prac remontowych przez radnego na rodzimym terenie gminy . O ile mi wiadomo wszystkie grunty oprócz prywatnych, kościelnych i innych stanowią własność gminy . Nie jest tu istotna skala procentową . Moje wątpliwości dotyczą między innymi wykupu mieszkań w formie dzierżawy wieczystej . Okazuje się bowiem ze niby prywatne mieszkania w tych budynkach położone są na gruncie gminnym. faktycznie po upływie pewnego okresu budynki te stają się jej własnością . Częściowo własnoscia stają się w razie upadłości wspólnoty również banku jeśli był zaciągnięty kredyt . Tak czy inaczej dobra te ni są gruntami innych podmiotów .
  Podobnie jak w przypadku zakazu podejmowania przez gminę inwestycji w budynkach czy terenach nie będących jej własnością, to tym bardziej radny Rady Miasta nie powinien wykonywać żadnych prac na gruntach własnych gminy . Może się mylę , jeśli tak proszę mnie sprostować .
  Jeszcze jedna sugestia dla właścicieli mieszkań . Dobrze zastanowić się nad wykupowaniem mieszkań w formie dzierżawy wieczystej . Faktycznie jest się jedynie dzierżawca a to dość ryzykowna inwestycja .

  • I tu się mylisz. Wykupując mieszkanie i zawiązując wspólnotę trzeba też wykupić grunty. Jeśli jest upadłość to gmina nie przejmuje mieszkań.

   • Dzięki za odpowiedź i sprostowanie . Nie zmienia to faktu , że podczas trwania umowy dzierżawy wieczystej, grunty pozostają własnością Skarbu Państwa a co za tym idzie Gminy, Powiatu, Województwa . Użytkownik wieczysty ma pełne prawo do budynku na gruncie za który płaci podatek do Gminy . Sprawa chyba pozostaje oczywista . Pozdrawiam .

    • Tak ale co innego dzierżawa wieczysta a co innego wykup grunt. Wykupując mieszkanie i zakładając wspólnotę wykupujesz mieszkanie plus przynależny grunt. Wykupujesz a nie dzierżawisz. Pozdrawiam

 23. Należy wyrażnie podkreślić -radny Pawlak nie powinien brać udziału w tym przetargu i w2ykonywać te roboty,działalność gospodarcza w tej sytuacji nie ma znaczenia,może ją wykonywać tylko nie w obszarze gminy gdzie władze podejmują decyzje-decydują,to co się stało winny zbadać organy kontroli i wszystko

 24. Całkowicie Janek podzielam Twoje zdanie . Dochodzi tu jeszcze do wielu innych uwarunkowań , zależności i w końcu układów . Ktoś wspomniał o moralności . Osoba ta ma również rację . Jest to niestety typowa postawa wywodząca się z układu anty społecznego . Może nie wszyscy wiedzą o pewnych relacjach . Może nie będę wchodził w temat, gdyż dotyczy on swery prywatnej dwójki znajomków . Reasumując : tak jak stwierdziłeś Pan radny nie powinien przystępować do przetargu . Pozdrawiam .

  • Mam inny pomysł . Skoro Pan Pawlak jest takim wspaniałym fachowcem niech złoży mandat radnego i weźmie się uczciwie do roboty .

   • Brawo,swięte słowa( DO ICKA)skoro jest taki cudowny,to oprawdzcie Go w złota ramkę i na ścianie powiscie….połowa komentarzy jest prawdą….wiadomo kto Go chwali!!!Ci co mu d… liżą.Ludzie ogarnijcie się….może w każdej firmie pracownik będzie sam sobie ustalał wynagrodzenie?bo tutaj tak jest,najpier Pan Pawlak na sesji azem z innymi rozporzadza pieniędzmi,a za chwilę Jego firma dostaje te pieniądze….śmiać się chce.

  • To nie jest sprawą Pana Pawlaka . To sprawa wyborców, obywateli tego miasta . Pan Pawlak może sobie na własnym podwórku robić co chce nie w Trzemesznie . To że jest radnym nie zwalnia go od odpowiedzialności tego co robi . Teraz jest radnym za chwilę może nim nie być . Trzemesznianie pozostaną i oni będą decydować gdzie i kogo miejsce .

 25. Ale się czepiliście Pawlaka,czepcie się lepiej ścieżce rowerowej zrobionej na wąskiej ulicy pod prąd kierunku samochodowego.Takiej ścieżki ja w żadnym innym mieście nie widziałem.A przed następnymi wyborami będzie wykorzystywana przez wielu,że to ich zasługa.

 26. Nie dzięki Panu Pawlakowi a dzięki forsie lokatorów. A to różnica drogi mn 🙂 . Chciałem teraz z innej beczki . Temat remontów zaciekawił mnie. Przed Św.Zmarłych i po kilka razy byłem na cmentarzu. Mimo woli zauważyłem jak remontowany jest blok na przeciw Domu Dziecka przy cmentarzu. Ludzie tam pracujący skakali po rusztowania jak małapy w czapeczkach. Dachówki śmigały z dachu aż miło. Nie zauważyłem żadnych siatek na rusztowania ani rynien. Zastanawiałem się czyj to budynek i co to za ludzie w tak kaskadersko ekwilibrystyczny sposób pracują 🙂
  Może to nowa metoda na prace wysokościowe albo kompletny idiotyzm. Co na to ludzie, którzy tam mieszkają? Kto im zlecił robotę? Czy to też firma radnego?

  • Do Łukasza.W.——jeśli masz watpliwosci czy pracownicy wykonuja swoja prace z zachowaniem BHP wystarczy powiadomic Państwową Inspekcje Pracy oni to sprawdzą
   wystarczy zadzwonic 618599000,61859901
   lub meil kancelaria@pip.gov.pl

 27. Spraw tego budynku na Wyszynskiego to jedno a drugie, czy w remontowanych kamienicach na Pl. Kilińskiego nie powinny być daszki nad wejściami. Dziwi mnie fakt braku kontroli odpowiedzialnych służb . Kto nad tym wszystkim trzyma reke? W tym mieście dzieją się dziwne rzeczy. Dajemy się wszyscy omamiać. Niech nikt nie dziwi się frustacyjnym zachowaniem piszacych. Wielu z nich ma rację .

  • ŁUKASZU W kontroli i nadzoru prac wykonywanych w naszym mieście z ” naszych podatków” nie ma i nigdy nie było . Podam przykład nowo założona kanalizacja na ulicy Wrzosowej ostatnio o mało koło mi nie odpadło – studzienka kanalizacyjna – ” dziura” 20 centymetrowa w nawierzchni. Ten który odbierał tą robotę musiał być ślepy, chyba że otrzymał odpowiednią kopertę!

 28. A CZY KTOŚ MOŻE MI ODPOWIE CZY PAN CHOJECKI JAKO RADNY GMINY MÓGŁ UCZESTNICZYĆ W PRZETARGU NA ZAKUP TEGO LOKALU W TRZEMZALU BO MI SIĘ ZDAJE ŻE NIE ,to mamy ustawienie przetargu tylko Marek W WTYM PRZESZKODZIŁ ?DLATEGO MAM PYTANIE, CZY NIE DZIAŁA GRUPA LUDZI KTÓRA JEST SZKODNIKIEM ,KTÓREGO NALEŻY ,ZGŁOSIĆ DO SPECJALNEJ FIRMY ABY DOKONAŁA UNIECYSTWIENIA DLA DOBRA OGÓŁU A MOŻE MI KTOŚ POWIEDZIEĆ KTO MOŻE BYĆ PRZYWÓDCA. Bo czytając te wszystkie wspaniałe wpisy mam nadzieje że jest to demokracja. Wracając do domu z zachodu byłem w delegacji 12 mie. NIE mogę się nadziwić dlaczego takie rzeczy dzieją się w Trzemesznie czy są jakieś organizacje pozarządowe które niepozwolą na to ze nie będzie takich zdarzeń jak są tu opisywane. Należy tym panom pomudz w walce z rakiem który jest w srud naszej władzy mam wrażenie że oni jak pan Burmistrz, Skarbnik Radca prawny Jankowski i nie którzy radni czują się jak Putin ze mogą być bez karni. Dlatego mam do końca kwietnia wolne i przjze się tym osobom co robimy w pracy gdzie i z kim się spotykamy i spożywamy trunki bo i o tym piszecie dlatego proszę o informację wskazówki dotyczące finansów publicznych co słychać w komunalnych zakład I postaramy się rozwiązać problem panowie Peno Walczak chodziłem z nim na religię

 29. ,,mn i kl,, przestańcie bronić Pana P. Brak Wam przekonywujacych argumentów. Broni się jedynie winny. Pan P. nie jest wcale taki wspaniały. Nie wciskajcie kitu. Trzemeszno to nie wieś Gołąbki.
  Mamy tu wyrobione zdanie i silenie się na frazesy niczego nie zmienia. Jeszcze jedno nikt tu Panu P. nie zazdrości bo i czego . Jest jeszcze radnym i nikomu nie robi żadnej łaski. Ma pilnować budżetu, bezinteresownosci, prawa, i samemu to prawo respektować. Ma dwa wyjścia albo być prawym, lojalnym wobec obywateli albo złożyć mandat radnego.

 30. Dlaczego nie ma poruszanych spraw które zostały zostawione przes pana G M plac św Wojciecha oczyszczalnia ścieków zaniedbania w Przed Kom sprzedaż mieszkań w starych szkołach kolegą Zaniedbania z Parokiem do odania 3 ml z odsetkami straty z nie otrzymaniem sapartu 2 ml panie i panowie z opozycji do roboty ro…..lic tą zgra bo czas na wymiar sprawiedliwości w tym Urzędzie

 31. ,,przejezdności 54,, poinformował mnie, gdzie można zgłosić wątpliwości w sprawie zaniedbań BHP przez wykonawców. Mi chodzi zupełnie o coś innego. W tym mieście służby odpowiedzialne za ład i porządek olewają to co do nich należy. Zleceniodawcy urządzają sobie kpine zatrudniając partaczy. W roku 2014 GUS odnotował 88,642 wypadków przy pracy. Wypadków śmiertelnych było 262. Te cyfry mówią same za siebie. To my jako społeczeństwo ponosimy skutki finansowe na leczenie, rehabilitację, renty przez ignorantow, wytłudzaczy pieniędzy tanim kosztenm. Z takim postępowaniem należy jak najszybciej skończyć. A Władza czym prędzej powinna wziąć się do pracy, bo nam coś się od niej należy !!! Oni pozostają na naszym garnuszku. Nikt nikomu nie robi żadnej łaski !!!

 32. Mam pytanie do Pana Peno i zatrudniających firmę Pana Pawlaka . 1. Dlaczego nad wejściami do remontowanych budynków nie ma zadaszenia ?
  2. Czy Pan Pawlak uiszcza należność za wyłączenie z użytku pasa ruchu ?
  3. Dlaczego na budynku nie ma tabliczki informacyjnej o pracach
  budowlanych ?
  Umieszczona reklama firmy to nie tablica informacyjna ! Mało tego za wywieszenie reklamy powinno się płacić .
  Pytania te kieruje między innymi do Pana Peno bo tylko on może podjąć stosowne działania .

 33. Panie Peno powinniście natychmiast sprawdzić opłaty za zajęcie pasa drogowego,kiedy był wniosek,prawidłowość obliczenia i zgodność ze stanem faktycznym,zrobić to szybko aby nic nie kombinowano

 34. Moim zdaniem kwestie opłat za zajmowanie pasa drogowego powinna być sprawdzona w stosunku do pozostałych wyremontowanych budynków począwszy od ul.Konopnickiej, Mickiewicza, Kościuszki, pl. Kilinskiego.

 35. A Pan Pawlak już się obudził. Może to nasza zasługa (piszących) albo Pana Peno. Bardzo szybko zniknęło rusztowanie na Kilinskiego, bądź co bądź dowód rzeczowy na porządnego wykonawcę :-).BRAWO !!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj