Strona główna Różne Co w budżecie na 2021 rok?

Co w budżecie na 2021 rok?

6170
81

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli uchwałę budżetową na 2021 rok. Informowaliśmy o tym na bieżąco, jednak dziś – zgodnie z zapowiedzią – przedstawiamy bardziej szczegółowo zamierzenia samorządu na bieżący rok.

Na inwestycje przewidziano 2.754.762 zł. Największą część tej kwoty przeznaczono na remont ulicy Mogileńskiej, na który zaplanowano 1.432.898 zł, z czego 60% miało być pokryte z dofinansowania Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Dobrą informacją jest z pewnością fakt, iż po rozstrzygnięciu przetargu kwota ta zmniejszyła się do 898.458 zł, wobec czego wkład własny gminy będzie mógł być mniejszy o ponad 200.000 zł. O planowanym zakresie prac pisaliśmy |TUTAJ|.

500.000 zł zaplanowano na budowę drogi, łączącej DK nr 15 z browarem. Po 60.000 zł zapisano na remonty ulic osiedli nr 1 i 2. Decyzją radnych zmniejszono o 100.000 zł budżet OSiR-u, a środki te zapisano jako dodatkowe na remont ulic Działkowej i Krańcowej.

Budowa kanalizacji i sieci wodociągowej na nowym osiedlu w Wymysłowie ma kosztować 187.133 zł, a rozbudowa oświetlenia na terenie gminy 25.510 zł. Za 20.000 zł urząd planuje zakup systemu do nagłaśniania i rejestracji obrad sesji i komisji.

W budżecie zapisano też środki na zadania w ramach funduszu sołeckiego. W tym zakresie planuje się oświetlenie terenu nad jeziorem w Lubiniu, opracowanie dokumentacji oświetlenia w Brzozówcu, zakup wiaty przy boisku w Miatach, instalację klimatyzacji w świetlicy wiejskiej oraz budowę studni głębinowej w Gołąbkach, modernizację świetlicy w Grabowie, budowę altany przy świetlicy w Trzemżalu, budowę przyłącza wodociągowego wraz z osprzętem do podlewania boiska w Rudkach, zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Kruchowie, wykonanie studni głębinowej i zakup sprzętu do podlewania w Ławkach, budowę boiska w Ostrowitem, montaż wiaty na boisku w Zieleniu, zakup i montaż urządzeń fitness w Cytrynowie, budowę siłowni zewnętrznej w Niewolnie, budowę altany przy świetlicy w Jastrzębowie oraz ogrodzenie boiska w Smolarach.

„To nie jest budżet, który nas zadowala, to budżet z małymi propozycjami dla mieszkańców” – komentował przyjęcie uchwały burmistrz Krzysztof Dereziński. Dodał, że skromne zapisy to m.in. efekt wcześniejszych decyzji, takich jak np. obligacje, do których go namówiono, a on się na nie zgodził. Przyznał jednak, iż cieszy się z samego faktu uchwalenia budżetu oraz ze spokojnej atmosfery, jaka towarzyszyła obradom.

81 KOMENTARZE

 1. Obserwując poprzednie sesje Rady Miasta mam pytanie. Czy burmistrz był trzeźwy?
  Pytanie nr. 2. Skoro 100000tys mniej na Osir, to czy szeryf będzie teraz spał na hali z wyłączonymi grzejnikami? Barbarzyństwo 🙂

  • Te 3 (trzy) użyte przez ciebie litery „tys” oznaczają w zapisie cyfrowym 3 (trzy) zera (0) czyli oznaczają „000”. A napisane przez ciebie „100000tys” oznacza 100 000 000. Więc na przyszłość nie popełniaj już wiecej tego błędu!

 2. Czy w Ławkach nie ma wody, czy w Gołąbkach nie ma wody że studnię będziecie budować? Proponuję polikwidować te niepotrzebne boiska, które stoją puste przez 99% dni w roku.
  Czy siłownie i fitnessy w Trzemesznie są tak masowo oblegane i wykorzystywane, że potrzeba jeszcze fitnesów po wsiach?

 3. A co z remontem ulicy Dąbrowskiego. Przecież tam dziura na dziurze i dziurą podparta. Ta droga to tylko jest łatana non stop a rozjeżdżana jest głównie przez nie udolnych kierowców Komunalki itp.

  • Spokojnie, niedługo podobno mają wprowadzić latające śmieciarki-drony, to już po ul. Dąbrowskiego jeździć nie będą. „Rozjeżdżana przez nieudolnych kierowców Komunalki” – co za brednie, a inni nad tą ulicą przelatują tak?

 4. Namówiono na obligacje…
  A to dobre.
  A może potrzeba zrealizowania wybujałych fantazji przed wyborami była silniejsza niż chłodna kalkulacja na co gminę stać.

 5. Jedno wielkie wodolejstwo. Władze potrafią lać wodę na sesji, jak i na wioskach.
  Czy ktoś w ogóle sprawdził ile nas wszystkich kosztuje utrzymanie tych boisk w stanie jakby miałyby się tam odbywać ci najmniej mistrzostwa świata?
  Radni a wy to widzicie i co robicie?
  O Remondisie w kółko pier… icie.
  Tak mi się zrymowało.
  Kiedy w gminie kasy mało 😁.
  No tak ale co niektórzy mają gest. Chcą sobie elektorat zbudować. Niech płacą. Płacą na pensje dyrektorów, zięcia dyrektora to mogą przecież płacić za wodę, którą leje się bez opamiętania .
  Zastaw się a postaw się.
  Czy osoba pracująca w urzędzie na stanowisku związanym z planowaniem przestrzennym o takim samym nazwisku jak olimpijka Justyna Kowalczyk jest spokrewniona z jednym z dyrektorów w naszej gminie?

  • No właśnie bardzo ciekawe pytanie. Mnie również odpowiedź na nie bardzo interesuje? Widzę, że komentatorzy mają jednak sporą wiedzę w temacie prawdopodobnych koligacji.

 6. A koło parku baba .zadnej inwestycji. Chodniki i parking .i wycinkę drzew samosiejek. A chodniki polo stadionu piaskowego..kiedy coś ruszy.Brak słów. Na tych radnych..

 7. A co z chodnikiem i oswietleniem Rudek nadal mamy czekac ze 100lat to tez miejscowosc w naszej Gminie niebezpiecznie jest chodzic i ciemno jak w… i te chaszcze wyciac bo bandziory grasuja

  • Inni czekają do dziś. A chaty stoja tam znacznie dłużej od waszych. Czekajcie cierpliwie. Macie tyle kasy na nowoczesność to sobie zamontujcie oświetlenie i co tam chcecie.

   • Anonim, a skąd bzdurne przekonanie, że mamy dużo kasy? Pracujemy niejednokrotnie za najniższa krajowa, mamy kredyty na 30 lat. Nasze domy niczym się nie różnią od tych wybudowanych gdzie indziej. Niczego nie ukradliśmy. Takie komentarze są zwykłym buractwem.

  • Prawda po co w kazdej wsi boisko a w miescie sa puste chociazby stadion kto tam korzysta i ile razy w roku a ile kosztuje utrzymanie prosimy o wyjasnienie czy wy naprawde nie umiecie dysponowac wydatkami i potrzebami w naszej Gminie

   • Na stadionie drużyny z Trzemeszna reprezentują nasza gminę. Jakby się chodziło lub czytało to by się wiedziało co się na stadionie robi a co do boisk na wsi nie każdy mieszka w mieście żeby puścić dziecko na orlik więc grają sobie na wiejskich boiskach

 8. Czy w związku z pandenią i mniejszą ilością imprez sportowych, z budżetu osir nie wydano tylko 100 tyś zł na ich organizację? Niech księgowa odpowie. A może dyrektor odpowie, powinien posiadać taką wiedzę. Wynagrodzenie dyrektora również powinno być proporcionalnie mniejsze bo niewątpliwie miał mniej obowiązków.

 9. Wszystkie sołectwa uwzglednione,wszedzie cos a Wydartowo ominiete,moze ktos sie zainteresuje budynkiem starej szkoly? Od lat nie byl remontowany ,a sie sypie …. masakra po prostu

 10. Zabrac sie za ulice w miescie swiezo po remontach i malowaniu ochlapane przez brudna wode i bloto przez ta cholerna kostke naprawde wezcie sie radni za ta sprawe bo w przeciwnym raziw beda pozwy bo tak dalej byc nie moze nikt nie bedzie elewacji ciagle malowac i naprawiac przechodni na chodnikach sa oblewani az dojdzie do….

  • Wolniej jeździć. Uczyć się od cywilizowanych obywateli cywilizowanych krajów. Inna sprawa, to jakość robót, ich nadzór, odbiór, gwarancje i odpowiedzialność tak decydentów jak wykonawców. Jesteśmy na poziomie zacofanych krajów.

 11. Może na przyszły rok ktoś zainteresuje się zapomnianą ulicą Dworcową? Dworzec jest ładnie odnawiany a ta ulica aż do ekspedycji to koszmar -same kałuże dziura na dziurze chyba najgorsza ulica w naszym mieście. Dąbrowskiego to luksus w porównaniu z przejazdem po Dworcowej. A transporty do słynnych naszych firm stałe ją niszczą już całkiem.

  • Mieszkanko ulica Dabrowskiego nigdy nie byla remontowana jak trzeba tylko latana resztkami asfaltu i nadal przechodnie sa ochlapywani gdyz kaluze na poboczach stoja i domy sa oblewane zrobic raz a dobrze a nie po patyracku

  • a ty co jessica czy braajan dorosły? Większych problemów nie masz? Przecież i tak 99% osób wozi tylko na dworzec wiec w czym problem? Po co wam chodniki? Drogi niszczycie tak ze nie nadążają naprawiać. Państwo wielkie korzysta potrafi a jak się coś zepsuje to tylko ryje drzeć ze dziura, ze krzywy. Są ulice które nigdy nie były remontowane i mieszkańcy cierpliwie czekają. A są takie które non stop coś maja i wiecznie zle.
   K… czy wy naprawdę nie macie nic innego do roboty tylko ciagle narzekać? Jak nie na władze to na pogodę nie na pogodę to na prace nie na prace to na zdrowie nie na zdrowie to na ceny nie na ceny to na rodzine wiecznie niezadowoleni jesteście. Gdzie zrozumienie? Gdzie empatia?

   • Dobrze że wam łatają chociaż. No tak do dworca ..a co za dworcem to nikogo nie obchodzi -można zawieszenie stracić. Wpis tak tylko dla przypomnienia radnym i burmistrzowi że taka ulica też istnieje i wymaga napraw a w zasadzie całej nowej nawierzchni. Dąbrowskiego niech też walczy o swoje.

 12. Ogrodzenie boiska w Smolarach?
  Kolejne boisko? Naprawdę Gierek się chowa przy tej gigantomanii.
  W Jastrzebowie i Ochodzy boiska a oni robią kolejne źródło kosztów. Może od razu studnie wykopcie. Jak szaleć to szaleć.

 13. Mieszkańcy wsi tym bardziej w naszej gminie -w większości nad jeziorami też chcą mieć ładnie. Ci bardziej zaangażowani sołtysi biegają po sponsorach,bo na gminę nie ma co liczyć. Brawo że w końcu gmina da kasę na istotne inwestycje.

 14. Tyle boisk jakby Zjednoczeni byli w ekstraklasie a tu wioski wygrywają z nimi w przedostatniej lidze. Wychodzi na brak wykorzystywania boisk.

 15. Boiska, altanki, może zaraz pojawià się jakieś „atrakcyjne” miedziane figurki jak wszędzie? W Gnieźnie są króle, u nas może „dyzie” na każdym rogu?
  Tak się wydaje w błoto publiczne pieniądze, bo urzędnik i radny nie ma żadnej odpowiedzialności finansowej. Ktoś przy okazji na tym zarabia. Jakość wykonania? A po co to komu? Jest? Stoi? To nie dotykać.
  A co z ulicami, które od lat nie mają żadnej nawierzchni poza gruntową, a ludzie tam mieszkają? Czy wy macie olej w głowie radni, urzędnicy i burniszczu?

  • To jaki placyk przed wyborami będzie robiony?
   Obstawiam, że Kosmowskiego zabetonują jakaś tandetą kostką, która po 5 latach będzie się zapadać, lasować, sypać.
   Tylko żeby najpierw zrobili nawodnienie a później nawierzchnię a nie jak na Wojciecha, gdzie od d.. y strony zaczęli. Bareja miałby co robić.

   • Idź w Ping ponga pograć sobie. Na św Wojciecha jest stół. Już z siatką. Może wiatr Ci przeszkadza? Deszcz? Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy! Tylko narzekacie, a my tyle dobrego dla was robimy! Za wasze pieniądze…

    • Uwielbiam ten stół do Ping ponga i ten tuż obok, do gry w szachy. Ja tam wole te stoły niż załatane dziury na drogach.
     Tak se przynajmniej masz gdzie iść z szachami pod pachą. Pograć se sam ze sobą i jest gites.

 16. A oswietlenie i droga na nowym osiedlu w Rudkach za Orlenem? Padaczka jakas. Lepiej silownie czy jakies inne fitness robic pod chmurka a mieszkancy niech sie dalej taplaja w blocie idac do domu po ciemku.

  • O jakim Ty osiedlu piszesz?
   Zdaj sobie sprawę z jednego. Są miejsca gdzie od dziesięcioleci nie ma porządnej drogi a Ty myślisz, że kupiłeś sobie działaczkę i od razu będziesz miał wszystko? Zachciało się domeczku więc musisz uzbroić w cierpliwość. Są drogi, z których korzystają wszyscy, np. Dąbrowskiego czy 1 Maja.

   • mieszkacy Dabrowskiego dziekuja Burmisczom bo znacznie zmniejszyl sie ruch na tej ulicy odkad jest dziurawa i krzywa

    podpowiedz – gdyby doprowadzic do tego stanu pozostale jeszcze ulice to mozna powiedziec ze by stalo sie bezpieczniej bo mniej aut by jezdzilo po trzemesznie i powietrze by bylo czystrze i miejsc parknkowych wiecej by bylo – no same zalety

   • Moidzy warsztatem a satacja diagnostyczna Pana Szoszorka. Byles widziales??? Noe madruj jak mieszkasz przy fajnej drodze moze dziurawa ale blota do domu nie wnosisz no chyba ze slome z butow gubisz.

   • Zbyszek, trochę kultury. Nikt za darmo nam nic nie dał. Nikt za darmo nas nie wybudował. Płacimy podatki, jak każdy inny. I nikt Ciebie nie obraża. I wypadałoby, żebyś i Ty nie obrażał nas, mieszkańców Rudek.

    • A gdzie ja Ciebie Julio obraziłem?
     Czy ci, którzy dłużej mieszkają bez drogi, kanalizacji czy oświetlenia wg Ciebie nie pracują?
     Kupując nieuzbrojoną działaczkę nie miałaś świadomości, że tam tego nie ma?
     Odwróć sytuację i wczuj się może w rolę tych osób, które czekają za tym czego Ty chcesz, np. 40- 60 lat.

    • Widzę, że jesteś osobą zbyt przewrażliwioną. Czytam jeszcze raz ten swój komentarz i nie wiedzę w nim niczego niekulturalnego. Oświeć mnie. Jak napiszesz, które konkretnie słowa były niekulturalne to przeproszę. Lubię po prostu wiedzieć za co kogo przepraszam. Czekam.

  • Pajacu ludzie którzy mieszkają tutaj od lat maja pierwszeństwo a ty myślisz ze działeczkę kupiłeś domek wybudowałeś i już chcesz chodniczek oh jasniepanie sobie wybuduj

 17. Mieszkancyna wioskach nie maja oswietlenia a nad jeziorem oswietlenie komu to potrzeba na gwalt owszem mozna ale teraz sa wazniejsze inwestycje gdzie potrzeba tu i teraz przy przystanku na przejsciu dla pieszych lampa nie swieci ciemno i niebezpiecznie przejsc na plac jakies silownie zeby rdza zarla tak jak jest przy kopernika

  • Lampy będą. Ale nikomu nie będzie się chciało potem żarówek wymieniać. Ewentualnie, jak zaczniecie narzekać, to AKCJA i nagle sto lamp w mieście i gminie hurtowo znów zacznie świecić. Ale to raz na kilka lat. Ważne, żeby lampy były. Władza na gest! Nie ze swej kieszeni, ale jednak pański!

 18. A co z kolejną rozpoczętą inwestycją? Chodzi o powstanie Gminnego Centrum Ratunkowego. Kolejna rozpoczęta inwestycja, pieniądze wyrzucone w błoto na projekt i utwardzanie terenu. W całej Polsce gminy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, inwestują w rozbudowy remiz, wymieniają sprzęt na nowy. U nas zapewne zakończy się na projekcie budowy oraz obietnicach radnych i burmistrza.

 19. A co ma być? Widziałeś projekt? Widziałeś ile tam było zaplanowanych etapów? 6 czy 7?
  O co ci zatem chodzi?
  Jedne wybory jeden etap. W takim tempie to do emerytury doczekasz się finału o ile nie trzeba będzie remontować tego co było zrobione w 1 i 2 etapie.

 20. Kabaret na kółkach, wiecej wiat wiecej przeciez to jest najważniejsze i nagłośnienie za 20 koła niczym car audio. Nie pozdrawiam.

 21. Gdyby pani sołtys Rudek się bardziej postarała to byłby chodnik i oświetlenie. Mam nadzieje, że jak najszybciej trzeba zmienić panią sołtys. Same imprezy niestety nie wystarczą. Miala być zmiana na lepsze , a czy jest hm ?????

  • Jak nie wystarcza. Mi wystarcza. Ja chce się tylko bawić i bawić. Potem buchne sobie trójkę dzieciokow, dostanę pare stówek. Pójdę do Amazonu i będę żyć w super mieście z imprezami. Na lepsze życie mnie nie stać bo nie mam znajomosci. Dziury mi nie przeszkadzają bo są już tyle lat ze je nawet lubię. Lubię tez sobie raz na 5 lat zjeść loda na skwerze koło Biedronki. Dobra miejscowa ale elegancko się tam siedzi jak grzeje Słońce! Dobrze ze te drzewa wycięli bo by jeszcze cień był i nie szło tam wysiedzieć z zimna a tak gorąco prawie nikt nie siedzi lubię pomyśleć tam sobie.

  • No tak wybraliście to tak macie. Do kogo pretensje? Jak imprezki są najważniejsze to żyjcie sobie samymi imprezami. Są inni sołtysi, którzy potrafią coś więcej niż tylko myśleć i imprezach.

   • Jak rozumiem mieszkańcy wsi nie mogą mieć dostępu do nowoczesnych technologii, gdyż są zacofanymi analfabetami w przeciwieństwie do „elity” z miasta, tak? A może powyższy wpis napisał pięćdziesięcioletni doktor nauk ścisłych, który napisał więcej książek, niż szanowny Radek w życiu przeczytał?! Pomyślał Pan Radek o tym?

    • Kogo obchodzi kim jest człowiek ze si, który marzy o światłowodzie. Niech się weźmie za naukę i prace a nie glupizna tylko w głowie facebook instanty i inne 😛

 22. Czy do dania wolnej ręki podwładnym też pana burmistrza podobnie jak do obligacji namówiono? Tak przy okazji w końcu redakcja napisze o sytuacji w placówkach podległych czy nadal woda w usta i ściemka, że się nic nie dzieje. Co to za czarowanie?

  • A to dobre jest:)
   Panuję nad urzędem… ale dałem wolną rękę kierowników jednostek?!
   Wałęsa czuje się zawstydzony…

 23. Czekamy na gaz ziemny -mieszkańcy wsi !
  Sprawa drogi rowerowej Trzemeszno-Wydartowo też ucichła a bardzo by ułatwiła życie.
  Wiele roszczeń..gmina nie ma kasy, ale przypominać warto naszej władzy

 24. Sam burmistrz komentuje ze mały budżet ale sam z swoim personelem który zatrudnia taki wypracował wiec do kogo ten żal czy pragnienie ze bym chciał zrobić dużo a nie mogę Zadaj sobie pan pytanie gdzie byłem przez te lata i co zrobilem

 25. A co z dokonczeniem drogi lubin wydartowo, 1 km zrobiony i co korzysta z niego kto Sano jako dojazd a co tam oni przynajmniej po dziurach jezdzic nie musza, jezeli uwazacie ze to zadowala to sie mylicie cala rada i przydupa..i te inne osobniki, a co tam kasa za projekt przepadnie a drogi nie bedzie, nie ma jak to wyrzucać kase w bloto i nierealizowac do konca zaczetych inwestycji. Standart takie rzeczy tylko w tej gminie. A co do boisk cala prawda postawione ale zamkniete brak chetnych nawet do korzystania.

 26. Dzień dobry,
  czytam i oczy przecieram- żenujący budżet „przyklepany” w „spokojnej atmosferze”.
  Ta gmina się pogrąża i w maraźmie, i w organizacyjnym chaosie, i finansowych” fajerwerkach” typu skwerki, boiska, siłownie pod chmurką, itd.
  To jak plasterek na zaawansowaną gangrenę.
  Włodarze- zamiast wziąć się za bary z prawdziwymi problemami: fatalnym stanem ulic i chodników, stale rosnącymi (bez opamiętania) cenami wywozu śmieci, utratą -już nawet nie kontroli, ale nawet wpływu na spółkę komunalną( w której gmina ma większościowe udziały), zwożeniem ścieków z połowy województwa, regularnym truciem obywateli przez największego(i nietykalnego zarazem) pracodawcę w okolicy, niszczejącym budynkiem szkoły zawodowej, powolną degrengoladą liceum, smogiem z setek kominów, itd- zajmują się już nawet nie drugorzędnymi, ale trzecio i czwartorzędnymi problemikami.
  A to za co (po latach) się biorą i tak robią po swojemu: byłem i jestem zwolennikiem budowy drogi do browaru-ale (jak to śpiewał Dudek): oj nie tak Panowie, nie tak.
  Nie za wszelką (astronomiczną) cenę!
  Kolejny rok przeznaczacie na ten projekt niemałe kwoty, a efektów nie widać( poza wyciętymi drzewami- gratuluję!).
  Czy jest KTOKOLWIEK, kto WIE, ile ta inwestycja będzie ostatecznie kosztować ?
  Czy naprawdę w stosownym referacie nie ma nikogo, kto wie co to system ZiZ?
  Dla niewtajemniczonych: zaprojektuj i zbuduj- tak realizuje się inwestycje, eliminując ryzyko w postaci rosnących lawinowo kosztów na skutek złej analizy wstępnej, błędów projektowych i „nagłego” wzrostu cen materiałów i robocizny.
  Korzystając z tego rozwiązania wiedzielibyśmy- przed uruchomieniem projektu ile on będzie kosztował. I albo robimy, albo nie zawracamy sobie głowy ( i nie wyrzucamy pieniędzy)
  A tak nie wiemy: ani ile, ani kiedy, ani czy w ogóle (bo może się okazać, że podmokły teren-
  każdy, kto choć tamtędy przechodził ma tego świadomość- to uniemożliwi).
  Ale pieniądze -być może (nomen omen) w błoto- już wyrzucamy…
  I to tłumaczenie: byłem przeciwny ale dałem się namówić (na sprzedaż „komunalki”), nie chciałem, ale mnie przekonali( obligacje), itd.
  Dramat.
  Pozdrawiam
  TDi

  • Ostatnia sesja to kolejny pokaz totalnego braku spojrzenia perspektywicznego w wydaniu naszej władzy lokalnej. Powiat przedstawił propozycję nie do odrzucenia. Gmina albo dokłada 300 tys. do ronda powiatowego przy zawodówce albo powiat „swoje” 300 tys. przeznaczy na drogę w innej gminie?! A co to od kiedy zadania powiatu są realizowane na zasadzie kto się dołoży to robimy? I co na to radni? Jest kasa to trzeba ja wydać? Trzeba coś ćw końcu otworzyć bo ile można nic nie otwierać, prawda?
   Gdzie są nasi radni powiatowi?
   Wybraliście Platformę i SLD to macie. Nie potraficie wyciągać wniosków. Aborcja i strajk kobiet przecież wam to rekompensuje KODziarze i lemingi?
   Sąsiednie powiaty i gminy pozyskują potężne środki zewnętrzne a tylko w Trzemesznie i powiecie gnieźnieńskim jakoś dziwnym trafem nie można pozyskać środków na konkretne inwestycje infrastrukturalne.
   Oj przepraszam na Mogilenską pozyskali jakieś środki. Fuksem bo ten niedobry rząd PiS dołożył dodatkowe środki. Gdyby nie ten PiS to wielkie g. o byście mieli w tym postkomunistyczny grajdole.
   Jak się czyta prasę lokalną to ten cały projekt będzie polegał tylko na ułożeniu nowego asfaltu na ten stary, ułożeniu nowej kostki na istniejącym chodniku i jakiś tam pierdołach w postaci oznakowania i odnowieniu zatoczek autobusowych. Ciekawe co się stanie że starą kostką i kraweznikami?
   Żenujący spektakl trwa dalej.
   A w radzie 10 radnych niby z o opozycji do Burmistrza…
   Co oni robią?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj