Strona główna Polityka Co dalej z Remondisem?

Co dalej z Remondisem?

1133
14
Reklamy (ciąg dalszy artykułu poniżej):


Koniec sekcji reklamowej

22 lutego, na sesji Rady Miejskiej, radni przegłosowali uchwałę zobowiązująca burmistrza do podjęcia kroków, zmierzających do rozwiązania umowy z firmą Remondis. Aktualnie oczekują głównie analizy kosztów, jakie musiałaby ponieść Gmina w przypadku zakończenia współpracy.

Przypomnijmy, iż Remondis Aqua Trzemeszno to spółka z 60% udziałem Gminy i 40% udziałem Remondis-u. W umowie zapisano jednak zasadę jednomyślności głosowania co powoduje, że przy podejmowaniu najważniejszych decyzji obaj wspólnicy mają równe prawa.

Według radnych, współpraca ze spółką nie spełnia oczekiwań w zakresie powierzonych zadań oraz budzi niezadowolenie mieszkańców z przyczyn ekonomicznych.

W tym celu proponuje się zlecenie niezależnej Kancelarii Prawnej dokonanie analizy kosztów, jak również wskazania najbardziej korzystnych rozwiązań dla Gminy Trzemeszno” – napisano w uzasadnieniu do uchwały.

Trudno przewidzieć, czy dojdzie do rozwiązania spółki i ile to będzie kosztować. W dyskusji na sesji poruszano kwestię szacunkowych kosztów samej analizy prawnej. Okazuje się, że może to być kwota co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:





14 KOMENTARZE

  1. no przeciez mamy kancelarie juz VAT rozlicza 🙂

    to co to dla nich te drobne co to trzeba wydac 🙂

    a tak powaznie to rozwiazac to jak najszybciej, obciac etaty Prezesow i Dyrekcji do 1 osoby i niech sie tym zajmie ekonomista a nie czlowiek zamontowany kluczem nasadowym na stanowisku przez kolegow !

  2. 60 % jak można było podpisać taką umowę ?Jednomyślność ha,ha i nic do gadania to jest absurd ala Trzemeszno. Rozwiązać i robić swoje.

  3. skoro musi być jednomyślność to dlaczego wychodzą ze spółki takie propozycje podwyżek?
    Przecież gmina się nie zgadza na podwyżki. Jeden głos ma remondis, drugi ma gmina.
    Źle to rozumię?

  4. Kilkadziesiąt tysięcy na samą analizę. Znowu obłowi sie jakaś kancelaria. Tym razem ” niezależna”. Już widzę tą niezależność.
    A ile będzie kosztowało wyjście z tej umowy? Oczywiście, każdą umowę można zerwać, ale skutki dla gminy będą opłakane. Zapis o jednomyślności głosowania świadczy o tym kto pisał ta umowę. Jeśli potrafili wcisnąć gminie taki kit to jestem pewien, że zabezpieczyli sie i na innych polach. Dlatego rozwiązanie umowy będzie możliwe tylko przy poniesieniu przez gminę ogromnych kosztów. Ale co tam. Stać nas. Obudzimy sie z ręką w nocniku. Tylko Ci, którzy tak dzisiaj krzyczą o rozwiązaniu umowy nie poniosą żadnej odpowiedzialności. Dzisiaj stosują zasadę – po nas choćby potop.

    • Szanowny Panie Karolu,
      właśnie po to zleca się analizę (choćby i miała kosztować kilkadziesiąt tysięcy), żeby wiedzieć, ILE będzie kosztowało rozwiązanie umowy z Remondisem Jeśli, dajmy na to, ekspertyza będzie kosztować 20-25 tys zł,( myślę,że bez problemu znajdzie się DOBRA kancelaria ,błagam tylko nie Pan Leśny-„doradca” gminy przy jej podpisywaniu ), która za tę kwotę przeanalizuje obowiązującą umowę i warianty jej zmiany, wypowiedzenia, oraz policzy koszty takiej operacji, i okaże się, że są w tej umowie( tak a propos-czy Panowie Radni maja dostęp do tej umowy ? Jeśli nie to na co czekają? jak można podejmować JAKIEKOLWIEK decyzje nie znając jej treści?!) jakieś „kwiatki” typu kary umowne, odszkodowania itd, które będą kosztować gminę (nas, podatników) MILIONY, to chyba warto wydać tych kilkadziesiąt tysięcy, żeby nie wpakować się w koszty milionowe ?
      Pamiętam,że krytykiem(społecznym) podpisania tej umowy by Pan Mecenas Jatczak.Jestem pewien ,że chętnie i za przyzwoitą kwotę ,wykona przez swoją kancelarię w/w analizę.
      Już widzę ten strach w oczach niektórych….
      pozdrawiam

  5. Lubię zwykłego pana Derezińskiego Krzysztofa. Jako burmistrza jednak nie mogę zrozumieć jego poczynań. Mam duży żal do niego za niegospodarność, za to, że nie dba o swój autorytet. Pozwala sobie , że podległy np. pracownik zamiast go słuchać , to mu podskakuje ku uciesze ludności gminnej. O paskudnych problemach nie rozwiązanych każdy wie. Ja za wstydu bym się schował w kąciku.

  6. To wszystko jest szokujące!!!!!
    1. Z tego co sprawdziłam w wielu dużych miastach np. Koszalinie ceny wody i ścieków są zupełnie inne! Czy Trzemeszno zostało jakąś metropolią i ceny tak drastycznie poszły w górę???!!!
    2. Zauważyłam też, że większość miast w Polsce zostało przy rodzimych firmach obsługujących tak bardzo newralgiczne punkty jak woda!!!!!!
    3. Skandalem było oddanie wodociągów w ręce „obcej” firmy!!!
    4. Czy w nawiązaniu do pkt. 3 – ktoś w Urzędzie Miasta myśli strategicznie??????!!!!!!!

  7. Śmiem przypuszczać , że zarówno Burmistrz jak i dobrane towarzystwo urzędników dobrze realizują plany strategiczne dla miasta i wsi . Świetnie wyprowadzili szkolnictwo ponad podstawowe , umożliwili biednym niemieckim inwestorom żerować na lokalnej społeczności , sprytnie wyprowadzać pieniądze z budżetu , zatrudniać spalonych księgowych , dewastować środowisko naturalne , zaciągać kredyty , realizować zbędne inwestycje . Nie zgadzam się , że nikt tu nie działa strategicznie . Tylko , że ta strategia dotyczy niszczenia tego co było naszym dobrem do wielu , wielu lat .
    Plany dewastacji naszych dóbr , sprowadzanie naszej autonomii do poziomu przysłowiowego kopciuszka , świetnie wychodzi Naszej Władzy tu na dole i u góry .
    Kto dokładnie śledzi prowadzoną politykę na wszystkich szczeblach WŁADZY doskonale widzi i wie co tu jest grane .
    Proszę pamiętać ! To my zwykli obywatele odczujemy i zapłacimy za skutki wyniszczania NARODU , POLSKOŚCI i AUTONOMII nie ONI !

    • Przypomnę,że tylko Walczak był od początku przeciwny i czarno widział udział remondisu w Trzemesznie.Rozliczyć tych durni co byli za sprzedażą udziałów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj