Strona główna Różne Co dalej z dworcem PKP?

Co dalej z dworcem PKP?

4847
6

Dwa lata temu Polskie Koleje Państwowe poinformowały o planach gruntownego remontu budynku dworca w Trzemesznie. W lipcu 2017 roku odbyły się warsztaty kreatywne, w których mieszkańcy mieli możliwość zgłoszenia swoich oczekiwań związanych z tą inwestycją.

Miały być one brane pod uwagę przy projektowaniu prac modernizacyjnych. W porozumieniu z Urzędem Miejskim rozważano też koncepcję usytuowania tam muzeum.

Jako termin rozpoczęcia prac podawano pierwszy kwartał bieżącego roku. Obecnie PKP wskazuje maj bieżącego roku.

Jak nas poinformował rzecznik PKP S.A. Michał Stilger, w projekcie ujęte zostały wnioski mieszkańców zgłaszane w trakcie warsztatów. Chodzi m.in. o lepszy dostęp dla osób niepełnosprawnych, instalacje monitoringu oraz urządzenie toalet wewnątrz budynku.

Nie do końca rozwiązany został problem lokali mieszkalnych. Jeden z nich został już opuszczony przez lokatorów, mieszkańcy drugiego przyjęli propozycję PKP związaną z przekwaterowaniem do innego mieszkania. Druga z zamieszkałych tam rodzin nie przystała na złożoną propozycję.

M. Stilger dodaje, że inwestycja realizowana jest w całości ze środków PKP. Inwestor jest jednak otwarty na propozycje samorządu.

6 KOMENTARZE

  1. W Trzemesznie nic nie można zrobić co tłumaczy się brakiem pieniędzy. A tu inwestor chce wyremontować budynek na własny koszt i jeszcze są jakieś problemy? Bo chyba brakiem pieniędzy już tłumaczyć sie nie można.

  2. Na co komu ten budynek – rozwalić ! Przecież niszczenie jest takie modne ! Wykarczować wszystkie drzewa w mieście i wsiach a budynki ,,widma,, zburzyć . Uwolnić to miasto od ,,kul u nóg ,, .

  3. Inwestycja Powiatu. W ubiegłym roku miało być rondo na skrzyżowaniu Orchowska, Wyszyńskiego. W tym roku jest planowana pseudo naprawa. Dziękujemy za udzielanie się w Powiecie i olewanie nas, wywożenie tylko tutaj ścieków.

  4. Jak to mówią kierowcy ciężarówek przyjeżdżający do pewnej firmy… Jak nie masz gdzie się pozbyć odpadów przywieź do Trzemeszna tu wszystko zakopia w dołach po żwirowniach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here