Strona główna Różne Chodnik dla Gołąbek. Rudki muszą zaczekać.

Chodnik dla Gołąbek. Rudki muszą zaczekać.

3864
30

W czerwcu informowaliśmy o planowanej inwestycji w Rudkach. Powiat wspólnie z gminą miał tam wybudować chodnik przy drodze powiatowej.

Okazuje się jednak, że mieszkańcy Rudek będą musieli zaczekać do przyszłego roku. Zaplanowane środki nie wystarczą na realizację zadania.

Cieszyć się mogą natomiast mieszkańcy Gołąbek. Jeszcze w tym roku ma zostać tam dokończony chodnik. Przypomnijmy, iż inwestycja ta miała być realizowana również wspólnie z gminą.

Trzemeszeński samorząd wywiązał się ze swojego zobowiązania jako pierwszy i w ten sposób powstał pierwszy odcinek. W tym roku powiat ma się wywiązać ze swojego zobowiązania.

Poniżej odpowiedź jaką otrzymaliśmy w tej sprawie:

„Powiatowy Zarząd Dróg w Gnieźnie uprzejmie informuje, że inwestycja pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2235P w m. Rudki – chodnik” nie będzie realizowana w roku 2021. Do ogłoszonego przetargu przystąpiło trzech wykonawców. Niestety najniższa oferta znacznie przekroczyła środki finansowe zabezpieczone w budżecie Powiatu na realizację ww. zadania. Jednocześnie informujemy, że pozytywnie rozstrzygnięto przetarg na realizację inwestycji w miejscowości Gołąbki w ramach realizacji zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 2236P w m. Gołąbki – budowa chodnika. Zadanie zostanie zrealizowane w roku 2021″ – poinformował Stanisław Dolaciński, dyrektor PZD.

30 KOMENTARZE

 1. Kolejny raz powiat okradł gminę Trzemeszno. Miało być rondo za miliony, wyszedł kawałek chodnika. Kasa poszła pewnie do Gniezna, Witkowa lub Łubowa tam tylko powiat inwestuje. Niech powiat zainwestuje reszte kasy na inny krótszy fragment chodnika np. Wybudowanie Orchowskie,za tą kasę co miała być przeznaczona dla gminy jak do Rudek nie starcza.

 2. Zdjęcie ilustracyjne może wprowadzić w błąd wszystkich, którzy czekają za tym chodnikiem i liczą, że takowy połączy ten istniejący od dożynek z drogą krajową.
  Ogłoszony w ostatnim czasie przetarg przez Powiatowy Zarząd Dróg zakładał wykonanie chodnika nie na oczekiwanym całym odcinku a na jego części a dokładnie od figury przy drodze krajowej, gdzie kończy się ścieżka pieszo-rowerowa do przejazdu przez tory kolejowe.
  Wniosek zatem jest prosty.
  Robią Was mieszkańcy Rudek w konia* i to dosłownie:)
  Wszyscy będący u władzy.
  *Koń to słowo klucz w relacjach między Gminą Trzemeszno a Powiatem Gnieźnieńskim.
  *Koń to też zwierzę do jazdy galopem.

  • Haaha. Mnustwo jest „koni”. Są te gospodarcze i te relaksacyjne – ale te ludzkie też są – z jakiej krzyżówki pytam? Rozumiem caryca Katarzyna – ale jakie to powiązanie z Trzemesznem? Jakiś histeryk może mi to wyjaśni?

 3. ale ludziska kochani mamy radnego powiatowego przeciez Inkasent – Panie Leszku jak pan po prad chodzil tak pan krzyczal ze im pokaze ze burmistrze w letargu i co ??? no pytam co procz krzyczenia ?

 4. Czy Pan Dyrektor ma mieszkańców Gminy Trzemeszno ma za debili? Mieszkańców, bo to jakie są relacje między powiatem a władzami gminy to istna porażka. Kiedy na ostatniej sesji nasi włodarze ( burmistrz i radni) mogli przycisnąć starostę do przedstawienia konkretów dla gminy Trzemeszno to dali się wciągnąć w jego i jego podwładnych opowieści.
  Jeśli dla Powiatu kwota zaproponowana przez najtańszego wykonawcę na wykonanie tego zadania stanowi „znaczne przekroczenie środków finansowych zabezpieczonych w budżecie Powiatu na realizację ww. zadania” to świadczy o tym jak bardzo trafne jest określenie powiatu gnieźnieńskiego jako kolosa na glinianych nogach.
  Teraz konkrety. Powiatowy Zarząd Dróg jako organizator przetargu informuje, że na zadanie ma zabezpieczone 297.000,00 zł. Najtańsza oferta została założona przez:
  IZBRUK MACIEJ RYBICKI ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY Dziedzice 59, 62-404 Ciążeń.
  Zaproponowana kwota przez w/w oferenta to cena brutto: 303 621,11 zł.
  Dlaczego chodnik nie zostanie zatem zrobiony w tym roku?
  Powiat nie ma 6.621,11 zł na dołożenie do zadania za 300 tys. zł?
  Wszystkiego się spodziewałem. Że zima się zbliża i nie ma możliwości technicznych.
  Tłumaczenie, że kwota około 6,5 tys zł stanowi dla Powiatu „znaczne przekroczenie” jest … szkoda zresztą słów. Pan dyrektor myśli chyba, ze wszystko da się zalukrować słodkimi słówkami. Niestety tak nie jest.
  Żeby jednak było śmieszniej. Ten sam Powiatowy Zarząd Dróg otrzymał najtańszą ofertę na chodnik w Goląbkach w kwocie 218 817,00 zł. Ile Powiat miał zabezpieczonych środków na chodnik w Goląbkach? 249.000,00zł. Jeśli wygrał przetarg najtańszy oferent to Powiat zaoszczędził 30.183,00 zł. Resztę, w tym ewentualne wnioski pozostawiam każdemu, kto potrafi dodawać i odejmować.

 5. Moim bardzo skromnym zdaniem Rudki mają „powiązania” z DK15 i w razie jakiejś sytuacji awaryjnej na „15” jest możliwość rozwiązania. Gołąbki – wypoczynkowe (nie chcę uchybiać ważności) – może mogliby poczekać?

  • Masz racje jesli jakis wypadek czy inne zdarzenie objazd gdzie przez Rudki tir za tirem nie mowiac o osobowkach gdzie my piesi mamy sie podziac rowami chodzic niech sie powiat i ci nasi rzadzacy sie zastanowia co jest pierwszechodnik na Golabkach czy przejazd bezpieczny przez Rudki oby nie doszlo do wypadku odpukac jak cos sie stanie to sie wszyscy obudza pozdrawiamy tych rzadzacych i radnych a takze biedny powiat gdzie dla siebie zawsze maja Rudki to takze kawalek EUROPY

 6. A dlaczego my mieszkańcy gminy Trzemeszno mamy ciągle się dokładać do dróg powiatowych. Powiat ciągle nas robi w bmbuko, a nasi włodarze chyba nic nie widzą.

 7. No chyba sobie teraz jaja robią . Tak długo czekamy na chodnik, a nie wspomnę jaką mamy drogę, śmiech na sali. W Rudkach to tylko co roku mierzą i nic nie robią . Jak się wjeżdża na Rudki to po prostu , aż wstyd jest tak brzydko wręcz ohydnie i taka mała wioska.

 8. Jeśli faktycznie stan tej drogi czyli jezdni i brak chodnika jest tak fatalny to dlaczego od samego początku nie zaprojektowano kompleksowej modernizacji tej drogi i pomyślano o etapowaniu prac. Kolejny przykład po mogilenskiej, gdzie brak odpowiedzialnego za brak gospodarskiego podejścia?Tam tez w ramach poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu nie przedłużono chodnika do dk15 w kierunku Bystrzycy tylko wymieniono nie tak dawno robiony chodnik do ogródków działkowych. Jeśli są dziury w tej jezdni to zapytajcie radnego z tej wioski co zrobił aby po tylu latach jego zasiadania w Radzie stan ten uległ poprawie. Uczepił się tego chodnika i na tym jego błyskotliwość się skończyła?

 9. W Rudkach nie ma nic ani oswietlenia z prawdziwego zdarzenia jak na 21 wiek chodnik wiadomo bylo ze tak bedzie pic na wode przed wyborami sie znajda a co dopiero o nawierzchni wola pomste do nieba jak im w powiecie nie wstyd przy drodze krajowej w innych miejscowosciach sa lepsze szosy i klada nowe jezdze i widze nawet w takich miejscach gdzie co godzine auto przejezda i jest nowa nawierznia polozona mozn mozna

 10. Temat drogi był poruszany w gminie , ale odrzucilismy ta propozycje. Chodnik na gołabkach jest bardziej potrzebny,poniewaz jest duzo wczasowiczow latem.Na Rudkach musimy zaczac zmiany od gornych stanowisk , pozdrawiam Radny.

 11. Nie tylko Rudki poczekają na wielkie nigdy. Poczeka również Zieleń, Miaty… na chodnik przy niebezpiecznych drogach. Takie tempo inwestycji powiatu to skandal. Trzemeszno to trzeci świat przy innych gminach. Żal patrzeć widząc inne gminy.

  • Jak sie pól roku dyskutowało o głupim rondzie to sie zapomnialo o takich naprawde niebezpiecznych miejscach jak Rudki czy droga do Miat, albo do Zielenia. . Terez mamy to co mamy. A mieszkańcy Rudek niech zapytaja tych z Gołąbek ile czekali na dokonczenie tego chodnika. To wtedy moze sie uzbroją w cierpliwość

 12. Wiadomo bylo to co powiat ma tylko pieniadze na kawalek chodnika w naszej gminie no to super ale duza pula pieniedzy rozdysponowana na nasza gmine jadac nie daleko naszej gminy chodnik jest zalozony kilometrami i to przez las mozna mozna a u nas co to ma byc Trzemeszno to ostatnia kita Gniezna drogi to tylko lataja i nic wiecej a u siebie nowe nawierzchnie i w innych gminach nalezacych do powiatu az chce sie patrzec chyba czas na zmiany u nas

 13. Widocznie RADNY z Golabek lepiej spiewal niz z RUDEK i wyspiewal proste na GOLABKI znalazly sie pieniadze na Rudki juz nie a tak juz bylo przyklepane i po co byla ta sesja ogladalismy smiech na sali

 14. Sa miejscowosci w powiecie gdzie nawierzchnie drog sa jeszcze sto procent lepsze niz wRUDKACH i zakladaja a pieniedzy nie ma w naszej gminie co to ma byc nawierzchnia rozpierd…na oswietlenia nie ma pobocza chaszczami zarastaja a gdzie myslec o chodniku burdel i tyle powiat o nic nie dba w naszej gminie trawy przycinane raz moze dwa do roku chodniki raz do roku zmiecione i to wszystko kto bierze za to kase

 15. RUDKI MUSZA ZACZEKAC CZY POCZEKAC DO WYBOROW KTO TAM W TYM POWIECIE RZADZI TRZEMESZNO TEZ NALEZY DO POWIATU A CO Z TYMI BUDYNKAMI PRZY WJEZDZIE DO TRZEMESZNA WSZYSTKO SIE SYPIE ODDAC TO WSZYSTKO GMINIE KTORA O TO ZADBA

 16. U nas w Kruchowie mamy fatalny chodnik od figury św Wawrzyńca do kościoła. Odcinek 390 metrów. Panowie Burmistrz i Pawlak co roku na zebraniu wiejskim- tak to już jest zaplanowane wyliczone będzie na pewno. Ale niestety tak jak ktoś napisał jak potrzeba poparcia do dają wszystko a potem ani słowa. A już jedna starsza pani się przewróciła. Miejscami to tak wyglada jakby chodnika nie było. Lepiej budować i oświetlać drogę do nikąd wszyscy wiemy o jaką chodzi. Pozdrawiam.

 17. Pieniądze są! Gadanie, że ich nie ma jest wygodne dla nieudaczników, którzy nie mają racjonalnego pomysłu na ich właściwe lokowanie. Wydawane są, np. na imprezki. Od czego macie swojego radnego? Dlaczego nie zawnioskuje o przesunięcie pieniędzy z imprez sportowych na inwestycje drogowe? Chcecie mieć za darmo pierdoły typu zjeżdżalnie to nie narzekajcie, że nie ma pieniędzy na rzeczy bardziej potrzebne. Boi się wysoko urodzonego pana z folwarku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj