Strona główna Kultura Carving w Miatach

Carving w Miatach

5863
20

Projekt pt. „Carving – cuda z owoców i warzyw” realizuje w świetlicy wiejskiej w Miatach fundacja „Nasza Wieś”. Carving do bardzo stara, dalekowschodnia sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach.

W tajniki tworzenia oryginalnych dekoracji stołu wprowadzała uczestniczki instruktorka w tej dziedzinie – Elżbieta Zawada z Orchowa. Za materiał posłużyły między innymi marchew, buraczki, ananasy, melony, winogrono.

W zajęciach uczestniczyło 17 pań z terenu naszej gminy.

Projekt został dofinansowany przez trzemeszeński samorząd w ramach wspierania działalności organizacji pozarządowych.

20 KOMENTARZE

  • …..ile??, bo nie wiem …gdyby tak zacząć pytać, to ile na sport , kluby, stadiony odpowiedz ,bo tu może masz też wiedzę itd. Rząd i samorządy przeznaczają środki finansowe ,bo to zadania własne , więc o co chodzi??Starsze osoby były szczęśliwe i chyba o to chodzi. Niska wiedza, zastanów się co piszesz „Anonimie”mącicielu.

    • „ANONIMOWY TCHÓRZ” ,PYTAŁAM „ANONIMA”,BO PISAŁ „BARDZO DUŻO” A ILE NA SPORT BYŁO PRZYZNANYCH PIENIĘDZY I JAKOŚ NIE ODPOWIEDZIAŁ. A JAK JUŻ BYŁEŚ I CZYTAŁEŚ TO PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ Z NAMI ,CZY TO TAKIE TRUDNE….

 1. Moja Babcia też robila różne cudeńka na święta.
  Koło Gospodyń wiejskich organizowalo tak zwane warsztaty .przyjezdzały Pani instruktor .
  Ale to bylo fundowane zfunduszu koła
  FUNDUSZE KOŁA POCHODZIŁY Z ORGANIZACJI ZABAW -CZEKOLADOWY WALC ..KOTYLJONY ..BILETY ZE SPRZEDAZY W BUFECIE WODKA PIWO KIELBASA SLODYCZE .
  TAKIE DZIAŁANIA BARDZO DOBRZE ORGANIZOWAŁY MIESZKAŃCÓW.
  TERAZ WIDZĘ ŻE NA WSZYSTKO DAJE GMINA .
  DANE PIENIADZE NIE MAJĄ SZACUNKU.
  PONATTO MAM ODCZUCIE ZE TA PANI Z TRZEMZALA MA ASPIRACJE RZĄDZENIA WSZYSTKIMI PANIAMI.
  TAKIE DZIAŁANIA DAJĄ SKUTKI ODWROTNE DO ZAMIERZONYCH .
  ORGANIZACJA BYLA W OKRESIE ZIMOWYM GDYŻ NIE BYŁO PRAC POLOWYCH.
  NA ZDJĘCIACH JEST BRAK MODYCH GOSPODYŃ WIEJSKICH DOMOWYCH CO MOZE OZNACZAĆ ZŁA GODZINĘ OKRES .
  POMYS BARDZO DOBRY ORGANIZACJA ZŁA.
  CURKA BABCI..

 2. PROSZĘ SIĘ ZORIENTOWAĆ DO KOGO BYŁY SKIEROWANE TE WARSZTATY „KWAŚNICA NA KOŚCIACH” I NIE SUGEROWAĆ BZDUR. PO PIERWSZE BYŁO TO DLA OSÓB STARSZYCH I TAK IM PASOWAŁO ( NIGDY NIE ROBIĘ BEZ UZGODNIENIA ŻADNYCH WARSZTATÓW).CO DO ZARZUTÓW,ŻE MAM ASPIRACJE RZĄDZENIA TO SOBIE WYPRASZAM. NIGDY NIE CHCIAŁAM RZĄDZIĆ ,A RACZEJ WSKAZYWAĆ CZEGO MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ,POZNAWAĆ COŚ NOWEGO I ,ŻE UCZYĆ SIĘ MOŻNA PRZEZ CAŁE ŻYCIE I SPRAWNYM BYĆ DO PÓŹNEJ STAROŚCI. GMINA NIE DAJE W 100% WIĘC UCZESTNICY DOKŁADAJĄ SIĘ DO CAŁEGO ZADANIA ALE TY OCZYWIŚCIE TEGO NIE WIESZ ,WIĘC PROSZĘ NIE WYPISYWAĆ FARMAZONÓW. MUSZĘ DODAĆ ,ŻE SŁABA WIEDZA CO DO OBECNYCH PRZEPISÓW, NIE PROWADZISZ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ,NIE SPRZEDAJESZ NIC !!!.TAMTE CZASY MINĘŁY ,ŻE ZARABIAŁO SIĘ NA SPRZEDAŻY CZEKOLAD, WÓDKI CZY PIWA I CO TY „KWAŚNICA……”WYPISUJESZ.GDYBY TAK BYŁO ,ŻE ZARABIAMY NA SPRZEDAŻY TO BYŚ „KWAŚNICA…….” WYPISYWAŁA,ŻE TAK NIE WOLNO ITD.BARDZO PROSZĘ NAJPIERW SIĘ ZASTANOWIĆ A POTEM PISAĆ…..

 3. To,że nie organizujecie żadnych zabaw czy sylwestra to też przepisy czy lenistwo,dlaczego nie garną się panie młodsze do KGW to też zabraniają przepisy,czy po prostu widzą.

 4. „Kwaśnica w kościach”, utwierdzasz mnie w przekonaniu ,że w ogóle nic wiesz i nie jesteś zorientowana w naszej działalności.Tyle co KGW już po zmianach ustroju zrobiła i kupiła do świetlicy ,to nie masz zielonego pojęcia.Co zrobiliśmy i planujemy zrobić, to tylko prosi się o zapisanie do KGW i to wszystko będziesz mogła zrobić wspólnie z innymi.Żadna z moich Członkiń pracy się nie boi a co do tych co narzekają i nie chcą działać, to już indywidualna sprawa. Nikogo się nie zmusi.Nie ma ich ,bo nie chcą Proszę ,mi nie zarzucać,że nie ma zabaw.Tyle było sylwestrów, zabaw karnawałowych i tylko rok 2017/18 i w tym roku nie będzie organizowanych przez nas sylwestra.I uważasz,że nic nie robimy, wstyd mi za ciebie ,że tak przyziemne masz zdanie.Ostatnie 2 lata nie było balu sylwestrowego. Teraz czas na młodych,świetlica wolna i można się wykazać. I kto tu tylko narzeka więc do dzieła….”.Kwaśnica….”/,a może lenistwo……

  • „Anonim”,komu przekazać pałeczkę, o to jest pytanie? Młodych nie ma ,więc komu?Andrzejek nawet nie ma komu zrobić, sylwestra wcale, nie wspomnę o innych inicjatywach a przecież nikt nikomu nie broni, tylko chęci brak. A może ty” Anonim” pokarzesz co potrafisz! My zrobiłyśmy swoje czytaj : dobrą robotę .Narzekać tylko narzekać, to każdy potrafi. Znajdzie się odpowiednia osoba ,to z przyjemnością przekażę cały dorobek swój i moich Członkiń.

  • Może by tak swoje brudy prać u siebie? Jakoś mało mnie interesują te Wasze słowne przepychanki. Jeśli uważasz, że atmosfera nie taka to powiedz to na zebraniu.

 5. ………tak powinno być ,tylko „Kwaśnica….” robi uszczypliwe uwagi nie będąc w w Kole a ja staram się jej uświadomić ,że robi zamęt z zazdrości…że tak fajnie jest w Kole. Same odeszły ……tak zdecydowały.

 6. A jednak były młodsze członkinie koła (nie jak piszesz wyżej twoje) którym można było dać choć małe pole do popisu ale nie wszystko dla starych.

  • stary to można powiedzieć o psie ale jak kto lubi zwierzęta to nawet tak nie powie jestem w kole wiele lat ale takich uszczypliwości nie było też kiedyś byłam młoda tak się czuje jak wstąpiłam do koła to w zarządzie były panie które już nie żyją darzyliśmy ich szacunkiem a wy młodzi co robicie tymi wpisami siejecie nienawiść to tylko świadczy o waszych wartościach i kulturze jesteś naprawdę tchórzem tak się sam określiłeś pozdrawiam przemyśl to co napisałam

 7. Jak to jest w jednej z piosenek,TRZEBA WIEDZIEĆ KIEDY ZE SCENY ZEJŚĆ,ten czas właśnie nastąpił,jak nie chcecie aby koło przestało działać.

 8. …..KGW działa ponad 70 lat, będzie działać nadal czy tego chcesz czy nie .Nic nie stoi na przeszkodzie ,aby wstępować w szeregi , zakasać rękawy i do pracy w Kole….. A tak na marginesie też byłam młoda i z innymi czytaj starszymi rozpoczynałam swoją przygodę w KGW a współpraca trwa już ponad 27 lat. Można, można …….!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here