Strona główna Polityka Burmistrz zwolnił urzędniczkę

Burmistrz zwolnił urzędniczkę

4273
151

Burmistrz Trzemeszna wypowiedział umowę o pracę inspektorowi ds. ochrony środowiska, Natalii Stachowiak. Krzysztof Dereziński powiedział, że przyczyną zwolnienia jest „utrata zaufania do pracownika”. Jak dodał, była to dla niego trudna decyzja.

Burmistrz nie mówi, z jakich dokładnie okoliczności wynika utrata zaufania do N. Stachowiak, która to nie zgadza się z treścią wypowiedzenia. Jak mówi: „Składam odwołanie do sądu pracy, gdyż podniesione argumenty są na tyle słabe merytorycznie, że traktuję je jako akt do dokonania zapowiadanej wcześniej zemsty politycznej, będącej efektem kampanii mającej miejsce podczas wyborów samorządowych w roku 2014„.

Urzędniczka dodaje, że przez 6 lat burmistrz nie miał zastrzeżeń do jej pracy. N. Stachowiak wydała krótkie oświadczenie w tej sprawie. Czytamy w nim:

Na zwolnieniu lekarskim i urlopie macierzyńskim konsultowano ze mną większość działań, wydzwaniano praktycznie codziennie. Podczas mojej nieobecności powstała okropna atmosfera pracy wynikająca z zastraszenia pracowników przez burmistrza. Będę bronić swoich racji bo uważam, że przedstawione mi zarzuty są tylko pretekstem i chęcią zastraszenia innych pracowników. Zostałam przyjęta do pracy na stanowisko ze względu na wiedzę i umiejętności w wyniku konkursu, w którym startowało 18 osób. W wymaganiach nie znajdował się zapis dotyczący poparcia politycznego. Dyskryminacja ze względu na poglądy polityczne to przestępstwo pracodawcy, a ja jestem w posiadaniu dowodów, że wręczone mi wypowiedzenie jest zapowiadaną zemstą pana burmistrza.

Burmistrz Trzemeszna mówi, że zwolnienie urzędniczki nie ma żadnego związku z planowaną wiele miesięcy temu reorganizacją urzędu. Komentuje, iż temat zapowiadanych zmian w organizacji urzędu „zawiesił z różnych przyczyn”. Przypominając – K. Dereziński w styczniu b.r. mówił m.in. o likwidacji stanowiska asystenta, zmianach na „stanowiskach kluczowych”, łączeniu referatów oraz zmniejszeniu zatrudnienia (archiwalny artykuł dostępny |TUTAJ|).

Natalia Stachowiak i Krzysztof Dereziński
Natalia Stachowiak i Krzysztof Dereziński

151 KOMENTARZE

  • Przecież na jej miejsce wejdzie zona asystenta !! czy to tak trudno zrozumieć ? Dyziu obstawia dupe lizusami !!! Trzeba było na niego nie głosować ! Wszyscy wiedzieliśmy kim jest ! Podziękowanie dla tych co nie poszli na głosowanie !!!

 1. Jeśli właściciel prywatnej firmy traci zaufanie do swojego pracownika lub ten pracownik w swoich wypowiedziach nie jest lojalny wobec swojego pracodawcy to pracownik traci pracę. A tu wielkie halo bo burmistrz zwalnia pracownika? Bo co, bo Urząd to instytucja państwowa i można tam robić i mówić co się chce na swojego przełożonego? Burmistrz jest również pracodawcą biorącym odpowiedzialność za działania swoje i swoich pracowników. Jeśli nie może dogadać się z pracownikiem to go zwalnia i to jest oczywiste. Kto będąc na miejscu burmistrza nie zwolnił by pracownika który nie jest lojalny?

 2. „utrata zaufania” to, zdaje się, ulubiona argumentacja burmistrza, używana już wielokrotnie w przeszłości, jakże emocjonalna, i jakże trudna do racjonalnego uargumentowania.

  Pozostaje okazać radość, że światła ludność naszego miasta nadal ma nie traci zaufania do burmistrza. Jest dobrze, prawda?

   • Prawda. Do pracodawcy, pracownika, urzędnika, dealera samochodów, nauczyciela, partii politycznej, lekarza, kapłana, systemu, Unii Europejskiej, do dziecka, do rodzica, do partnera życiowego, i do samego siebie. Powiedz nam coś, czego nie wiemy.

 3. Nic, tylko powództwo do Sądu pracy. Uzasadnienie musi być zgodne z prawdą. Jeżeli ma Pani wątpliwości to zawsze warto skarżyć wypowiedzenie.

 4. Zbliża się czas na referendum.Kompromitacja za kompromitacją cały powiat i nie tylko śmieją się z nas wszędzie.Za chwilę wyjdą następne kwiatki i tak w kółko jak długo to ludzie wytrzymacie ?

 5. Połowa tych darmo zjadów powinna już dawno być pozwalniana .Siedzą tam za nasze pieniądze i jak przyjdziesz do urzędu to jakby za karę tam siedzieli. Wstyd i chata.

 6. Może w końcu w gminie dzięki temu ruchowi będzie większy porządek i dopilnowanie spraw ważkich, jak np degradacja środowiska poprzez działania lokalnych „biznesmenów”.

  • Brawo Burmistrzu tylko troche za pozna decyzja drzewa troche odetchna jak i w miescie i calej gminie nie bylo zadnej kontroli jakie drzewa sie wycina””

  • Jestem tego samego zdania, serce się kraja jak widzę te biedne ogławiane drzewa, które są przygotowywane do uśmiercenia.

   • Na al. Szymańskiego jakoś nikt nie chce wyciąć wielkich drzew, które po burzy łamią się jak zapałki. Tylko czekać aż kogoś trafia.
    Ciekawe czy będzie się Tobie tez serce krajac…
    Może następca tej pani zainteresuje się tematem i zrobi porządek w miescie.

    • Zgadzam sie z pani Nino na ulicy Szymanskiego walaja sie grube konary z dzew w czaie wichór wubiegłym roku zrobiłam zdjecie jak w mom ogrodzie był wielki konar zleciał nad dachem poszłam do pani Stachowiak ze chodzi o moj dach a może o czyjeś życie odpowiedziała mi tak prosze sobie dom ubezpieczyć. Usówała dzewa te same z alejki i nie uwazała ze były one zabytkiem , somsiedzi sie ze mnie tylko śmieją zgarniam z mojej posesji liscie jesienią konary po burzy bo pewnie mam za mało kasy zeby zapłacoc za usuniencie dzew albo znajomości dodam po ostatniej wichórze lezy do tej pory konar przypuszczam ze p Stachowiak ma to głeboko w 4 literach bo to nie jej zagrzazają niebezpieczestwo .

     • Szanowna Pani
      Jestem mieszkańcem alei Szymańskiego i stanowczo protestuję przeciwko krótkowzrocznym pomysłom usunięcia rosnących tam drzew.
      Po pierwsze -jest to historyczna trasa prowadząca z dworca do centrum-od zawsze obsadzona jesionami i lipami,których część spełnia kryteria zaliczenia do pomników przyrody.
      Po drugie-drzewa te wypełniają wiele funkcji ,o których większość przechodzących tamtędy nie ma pojęcia: drzewa umacniają skarpę,schodzącą aż do trzcinowiska jeziora Kościelnego-ich wycinka spowoduje erozję, degradację skarpy i jej osuwanie wraz z utwardzeniem alei.Drzewa stanowią osłonę istniejących domów od: wiatrów -w przeważającej większości wiejących własnie od strony zachodniej,oraz hałasu-niezmiernie dokuczliwego w wyniku sąsiedztwa drogi nr 15.
      Te piękne, zabytkowe drzewa są siedliskiem wielu ptaków i owadów.
      To prawda,ze w wyniku ostatnich działań atmosferycznych i sile wiatru niespotykanej dotąd,kilka gałęzi uległo odłamaniu.Jednak nie jest to efekt „starzenia się” drzew,ale nadzwyczajnej siły żywiołu,który uszkodził na terenie gminy bardzo wiele drzew-często znacznie młodszych i większych.Oczywiście można to zagrożenie zminimalizować (bo wykluczyć się nie da)-poprzez racjonalne,pielęgnacyjne prześwietlenia i usuwanie starych,obumarłych konarów-POD WARUNKIEM,ŻE SĄ WYKONYWANE PRZEZ PROFESJONALISTÓW, chcących drzewa chronić i umacniać ,a nie usuwać.
      Haniebnym ,niestety, przykładem takich pseudopielęgnacji są POZOSTAŁOŚCI (bo trudno nazwać je drzewami)po takich,krańcowo nieudolnych i robionych przez kompletnych ignorantów „zabiegach” -przy alei Odzyskania Niepodległości.
      Całkowita utrata pokroju i cech charakterystycznych dla poszczególnych gatunków,kompletne ,graniczące z sadyzmem ,okaleczenie i ogołocenie ,pozostawienie straszących „kikutów” ,i wyjaśnienie „wykonawców ” (i ich mocodawców)-że :” one odbiją”.
      Doprawdy wspaniałą wizytówkę Trzemeszna zafundowali nam autorzy tych karygodnych zabiegów „pielęgnacyjnych” na reprezentacyjnym trakcie prowadzącym od dworca do centrum…
      Nie było nas -była aleja jesionowo-lipowa…Nie będzie nas…
      Czy mamy jakiekolwiek prawo do pozbawiana następnych pokoleń,możliwości obcowania z tak pięknymi i przemyślanymi ,w swym założeniu, pomnikami naszej przeszłości i historii…
      Przejeżdzałem niedawno przez Niemcy-krętymi,wąskimi lokalnymi (ale bardzo uczęszczanymi) drogami. WSZYSTKIE one były obsadzone starymi ,rozłożystymi drzewami,których korony tworzyły ,jedyny w swoim rodzaju i pięknie ,zielony tunel.Nie rosły bynajmniej „za rowem”,lecz praktycznie na skrajni jezdni.
      Każde z nich miało unikatowy,plastykowy nr ewidencyjny,każde było oddzielone od jezdni stalową barierką ochronną.
      Nikomu nie przyszłoby tam do głowy ich usuwanie-nawet ,jeśli(jak to u nas ,niestety ,bywa) w efekcie pijackiego,czy pirackiego rajdu z nadmierną prędkością,stają się one „przyczyną wypadku „.
      Nauczmy się wreszcie postrzegać drzewa jako źródła piękna,pomniki naszej historii , „domy ” dla zwierząt,dostarczycieli tlenu i filtry naszego zanieczyszczonego powietrza-a nie jako zagrożenie,”dostawcę” opadłych gałęzi i liści (które trzeba zbierać , grabić i usuwać..),sprawcę wypadków drogowych i źródło opału na zimę…
      Pozdrawiam

   • Jasne..te „biedne” drzewa podczas nawałnic spadają na drogi i wyrządzają przy tym sporo szkód. Nie mówiąc już o drzewach przy alejkach, które zasłaniają światło i strach wieczorem chodzić. Należy je podcinać, bo niektóre to samo próchno.

 7. bardzo dobrze że idzie na wojnę z Burmistrzem niech sobie nie myśli ,że jest pępkiem świata i wszystko mu wolno. w tej walce widzę wygraną tylko jedną.powodzenia Natalio! Burmistrz chyba nie zdaje sobie sprawy jak przegra co się stanie!

  • Co ma być? Nic nie będzie. Jak znam życie to kancelaria jak się postara to w Sądzie z dwa lata pociągnie i będzie koniec kadencji.Ta Pani sobie radę da. Ma własną działalność to nie zostanie na lodzie i bez kasy.

  • To stwierdzenie jest absolutnie pozbawione racji.
   W każdym zakładzie pracy, czy państwowym czy prywatnym w polsce obowiązuje Prawo Pracy i należy go przestrzegać, bezwzględu na własne animozje.
   Pozbawienioe kogoś pracy to bardzo poważna decyzja i musi być dobrze przemyślana i uargumentowana.
   Ja nie boję sią podpisać.
   Jan Jakubowski przew M.K. NSZZ Solidarność 80 przy Paroc Polska.

   • JEZELI BURMISTRZ LACZY DWA ETATY W JEDEN TO NIE MA MU CO DO ZAZUCENIA JEST OSZCZEDNY A TAK NAWIASEM PANIE ZWIZKOWCU GDZIE SA U NAS W POLSCE PRZESTRZEGANE PRAWA PRACY CHYBA SNISZ

   • Panie Przewodniczący. Gdzie były związki jak prywatyzowano Izopol? Co związki zrobiły gdy prywatyzowano Ośrodek w Gołąbkach i hotel Izopolu? Myśli Pan że jak u prywatnego pracodawcy publicznie Pan skrytykuje swojego szefa to nie poniesie Pan konsekwencji? Burmistrz wójt czy prezydent miasta odpowiadają za swoje decyzje i swoich pracowników a ocenę ich pracy wystawiają wyborcy. To że urząd jest państwowy nie znaczy że można publicznie opluwać swojego przełożonego.

    • Już spieszę z wyjaśnieniem na zarzuty:
     Nasz związek niem nic wspólnego z prywatyzacją wymienionych podmiotów gospodarczych ponieważ powołali go do życia ludzie, którzy byli czyli się pokrzywdzeni. Związeksperci nasz powstał po procesie prywatyzacji Izopol-u.
     A jeśli chodzi o przestrzeganie prawa pracy w Polsce, to wina leży zarówno po strobie polskich grup zarządzających i Polskich właścicieli a napewno nie związków zawodowych. Ponadto dodać należy, że tam gdzie są silne i sprawne organizacje związkowe tam stacja pracownicza jest o wiele lepsza, tak więc dużo zależy od nas samych.
     Przeciwnik zawsze gra tak, jak mu się pozwoli.
     Z przyjemnością nawiążę korespondencję z zainteresowanymi i postem się udzielić odpowiedzi.
     Jan.jakubowski@paroc.com
     jan Jakubowski
     Przewodniczący. M.K. NSZZ Solidarność 80 przy Paroc Polska.

   • Proszę o sprecyzowanie do kogo są adresowalne te słowa.
    Myślę, że obrażanie w ten sposób kogokolwiek nie przynosi splendoru osobie wypowiadając takie słowa.

 8. Widząc tyle negatywnych komentarzy o burmistrzu zostawiam sie tylko jakim cudem wygrał te wybory.. 😉 głównymi osobami, które powinny opuścić urzad to pan burmistrz i jego ekipa. Powodzenia Pani Natalio!

 9. No akurat tej Pani zarzucić nie można nic jako urzędnikowi. Zawsze miła uśmiechnięta przygotowana z wiedzą i chętna do działania. Sprawa załatwiona od ręki po jednym telefonie. Z Burmistrzem dużo gorzej … Bierzta sie ludzie i referendum dawajta

  • chory zobacz jak nasze srodowisko jest niszczone gdzie kontrola jak drzewka wygladaja zero pojecia o obcinaniu gdzie byl inspektor od srodowiska niech sie przejedzie pomiescie i gminie jak usychaja na zyczenie

  • Stwierdzone spożywanie alkoholu w czasie pracy to poważne naruszenie dyscypliny i w tym wypadku decyzja przełożonego może być tylko jedna.

 10. Postępowanie pani Natalii, jej spółka z panem z Cytrynowa,zgody na wycinki drzew, które mogłyby sobie rosnąć to jedno. Ale to nie zaczęło się w tym roku a poza tym ktoś to chyba nadzorował. Inna sprawa to miarki, jakie się przykłada do różnych osób. Burmistrz jakoś nie stracił zaufania do urzędniczki, która napisała , że zamontowano pomost chociaż go nie zamontowano. Nie stracił zaufania do dyrektora, który ni z gruszki, ni z pietruszki przedstawił do zapłacenia zaległe faktury na 700000 zł ani też do mecenasa, który wsadził go na minę z umową o odzyskiwaniu vat ani też do urzędniczek pijących w pracy.

 11. Same narzekania i niezadowolenie na działania burmistrza a w ostatnich wyborach jakoś tego nie okazaliście obłuda.
  Referendum w sprawie odwołania burmistrza wydaje się jedynym rozwiązaniem i pozwoliło by raz na zawsze zakończyć spory o pracy pana burmistrza. Wydaje mi się że sam zainteresowany powinien do tego nawoływać miałby jasna sytuację jakie jest naprawdę jego poparcie.

 12. przeciez pani Stachowiak namawiala wzborcow zeby gloaowali na p.Piechowiaka wiec chciala pracowac z p.Piechowiakiem a teraz ma pretensje ze zostawla zwolniona !!!! brawo dla burmistrza ze ja zwolnil!!!

  • wzborcow ?? kto to jest może też mnie namawiała 🙂 myślę ,że chodzi o wyborców ??
   po pierwsze – używaj POLSKICH znaków czyli ę,ń,ó,ś itd.. chyba, że dla Ciebie zrobić łaskę a laske to nie jest różnic 🙂
   po drugie- p.Natalia mogła namawiać na głosowanie na kogo chciała mamy takie prawo jeszcze nam tego nie zabronili.
   po trzecie-Artykuł 54 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zapewnia każdemu wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

  • TAK JEST SAMA NIE CHCIALA WSPOLPRACOWAC Z BURMISTRZEM A TERAZ MA PRETENSJE PARANOJA CHYBA NIE PAMIETA TA PANI ALE TAK WYGLADA PRACA PRACODAWCY Z PRACOWNIKIEM ZTAKIM WYKSZTALCENIEM NAPEWNO ZNAJDZIE PRACE PAN PIECHOWIAK BIERZE WSZYSTKICH POWODZENIA

   • Wykształcenie p Natali nie swiadczy o jej kompetencjach długo by można o niej pisać tam u niej liczyła sie tylko kasa na boku i pan K… każdy wie o kogo chodzi ,jestem za i ciesze sie ze w koncu pójdzie z gminy precz .

 13. Wybór Pani Natalki, tez nie był taki oczywisty, pokonała 18 osób, ale nie do końca była to czysta gra i te pokonane w konkursie persony nie miały wcale gorszej wiedzy, a tym bardziej doświadczenia. Wiele decyzji Pani Natalki wołało o pomstę do nieba, więc teraz mam nadzieję, że to stanowisko obejmie bardziej kompetentna osoba. Ogłowione przez nią przepiękne, prawie pomnikowe drzewa (nie wszystkie niestety przetrwały kurację odmładzającą) w naszej gminie się zemściły i ogłowiły Natalkę. Pa, bez płaczu.

 14. Namawiać to można do picia😉 każdy rozum ma i głos swój oddaje jak chce Z tego co tu przytoczono Pani Natalia uważa ze bezzasadnie wypowiedziano umowę o pracę a co prawda to prawda ze Burmistrz zapowiadał ze wszystkich w…li co go nie popierali, a to jest jawna dyskryminacja bo urzędnik ma być dla ludzi a nie dla Burmistrza

 15. A czy Pani Natalia w Urzędzie podejmuje decyzje czy Burmistrz ??? Czy Burmsitrz ma do siebie zaufanie ???
  Jeśli jest pracownikiem tzw. Szeregowym i nie jest kierownikiem to śmiało do sądu sąd pracy utratę zaufania odrzuci jako bezzasadną podstawę wypowiedzenia ale Kancelaria doradcza woli Dyzia na minę wrzucić jak z Vatem i Remondisem zamiast zajrzeć do wyroków sądu w sprawach pracy tak sie znają ci drodzy doradcy

  • burmistrz nie siedzi za biurkiem ani nie rusza w teren 🙂 chyba że do lekarza się rusza, ale chyba czas żeby już go zmienił. Są lekarze na wylotówce z Gniezna w stronę Poznania i tam bym mu proponował się udać. oczywiście to moja opinia 🙂 każdy ma do swojej prawo

 16. czytam wasze wypowiedzi ze jedna pila w pracy pan burmistrz jest taki owaki a tak szczerze trzeba by bylo zwolnic p S bo ona to dopiero robi interesy na boku

 17. Tylko funkcyjnych administracyjni pracownicy nie są powoływani udało mu sie z Kiełpińską i Nowaczykiem , ale w tej sytuacji nie wykpi się brakiem zaufania !!!! Brawo Pani Natalio Trzymam Kciuki !!!!

 18. Pani Stachowiak to kompetencja i wzorowy urzędnik w kontakcie z interesantem. O kontakcie z burmistrzem się nie wypowiem, bo takiego kontaktu jako petent nie udało mi się nawiązać.
  Powodzenia wzorowa pracownico Urzędu przed Sądem, została Pani za pracowitość i sympatię ludzi skrzywdzona jak bezbronny pies!

 19. Pan D. ma dość mocno zakodowane w główce słowo ,,zwolnić,,. Szastał nim nie jeden raz . Powód – BRAK ZAUFANIA . Śmieszny jest ten Pan , mógłby choć zmienić repertuar . Niech w końcu spojrzy na siebie . Niech oceni ile on zawiódł ludzi i ile razy utracił wiarygodność i zaufanie . Wygrał wybory dzięki niezbyt uczciwej grze . Może warto przypomnieć sprawy Pana N. Pani K . Pana P. osób którym odebrano prawo głosu i wypowiedzi . Ktoś napisał o prawie konstytucyjnym . Łamanie praw obywatelskich w wolnym państwie to walka z demokracją . Mam nadzieję , że w kolejnych wyborach społeczeństwo wykaże całkowity BRAK ZAUFANIA i raz na zawsze podziękuje za słowa ,, będę słuchał … ,, i innych obietnic bez pokrycia .

 20. Dobrze koniec dziadostwa dobrze robisz burmistrz biez sie za nich bo co tam sie dzieje jestes za dobry i to tak jest i wszyscy są fałszywi

 21. Pani Stachowiak wogole nie powinna pracować w UM, gdyż nigdy nie interesowało ją dobro gminy, tylko chęć zysku. A ten konkurs na wolne stanowisko w referacie ochrony środowiska to była ściema. Jak pojawiła się w drugim konkursie to już było wiadomo, że ona go wygra. Mimo, że było wielu bardzo dobrych kandydatów. Burmistrz potrzebował takich ludzi w swoim Zespole. Poza tym jak można zatrudnić osobę, która ma już własną działalność gospodarczą i całkiem spore dochody? Ale cóż, takie absurdy dzieją się tylko w Trzemesznie.

 22. panie burmistrzu ja dla siebie robie zdjecia i mam filmiki jaka ta pani jest i nie tylko ona tam masz ich wiecej a mam troche zdjec i filmikuw ja sie nie długo odezwie jest pan wspaniały pomug pan mojej Mamie ja przyniose te filmiki panu

 23. Pani Stachowiak w ogóle nie powinna pracować w UM, gdyż nigdy nie interesowało ją dobro gminy tylko chęć zysku. Sam konkurs na wolne stanowisko w referacie ochrony środowiska to była ściema. Jak się pojawiła w drugim konkursie to już było wiadomo, że to ona go wygra. Mimo, że było wielu bardzo dobrych kandydatów. Pan burmistrz potrzebował takich ludzi w swoim zespole. Poza tym jak można zatrudnić osobę, która ma własną działalność gospodarczą i dość spore dochody? Ale cóż, takie absurdy zdarzają się tylko w Trzemesznie.

  • Lista kandydatów długa była ale jakoś nikt nie zabłysnął stąd konkurs ogłoszono po raz drugi
   Jeśli Pani Natalia wygrała to znaczy ze była najlepsza !!!
   Trzymam kciuki za Pani szybki powrót !!!

  • Mimi-Brawo, idealna wypowiedź na ten temat-chęć zysku. W ogóle wydaje mi się, że Stacha i jej psiapsióły piszą tu pod kilkoma nickami by ją teraz wielce bronic. Burmistrzowi można wiele zarzucić, ale akurat ten ruch był dobry i potrzebny.

 24. To co za burmistrz co tolerował przez lata poczynania na boku swego pracownika. Pani Natalia ma wygrane, gdy pokaże inne poczynania.

 25. Szkoda ze Pan Burmistrz nie pomyślał zeby dogadać sie z kompetentnym pracownikiem tylko wyjeżdża z brakiem zaufania
  Nad zaufaniem trzeba pracowac

 26. Burmistrz otacza sie miernymi wiernymi , widać po wyborze Sekretarza Nie liczą sie kompetencje tylko chęć zysku i to obsługującej Kancelarii Smiutne losy Gminy

 27. Ludzie zrozumcie wreszcie ze w urzędzie nie podejmuje decyzji Pani N Pani A Czy Pan J tylko Burmistrz !!!
  Jeżeli coś jest niezałatwione to znaczy ze Burmistrz tego nie załatwił , trudno działać skoro decyzyjna osoba 200 dni w roku jest na zwolnieniu. Dajcie spokój urzędnikom oni badają sprawy i przedstawiają Zastępcy czy Burmistrzowi , chyba tez decyzyjność ma Sekretarz choć w aktualnym stanie to chyba raczej sekretarka.

 28. Byłem wielokrotnie w Urzędzie w sprawach środowiska reakcja Pani Stachowiak zawsze była natychmiastowa i skuteczna
  W sprawach nieruchomosci czy budowlanych oj długo wyczekiwałem i często odprawiano mnie z kwitkiem
  Chciałbym by pani stachowiak dalej pracowała bo takich urzędników potrzebujemy, szkoda ze ktoś burmistrzowi źle doradza

 29. Żal czytać !!! W prasie i internecie zawsze pozytywne działania pracownika, wspaniały projekt europejski cudny koncert w lipcu zeszłego roku a ten co nic nie robi traci zaufanie Pani Natalio jestem z Panią !!!

  • Dokładnie tak K.wycinał sobie drzewa jak popadnie!Oczywiście nie do końca tylko 2 metry nad ziemią bo nie było pozwolenia.Jednym słowem kryminał.

 30. Jak czytam te komentarze to stwierdzam,ze ten portal to najgorsza rzecz,jaka mogla powstac w naszym miescie.. nie znam osobiscie Natalii,ale serdecznie wspolczuje Jej czytania tych komentarzy trolli,ktorzy kieruja sie nie kompetencja tylko sympatia. Nie znam sprawy,nie mialam z Nia do czynienia w urzedzie,ale to ze ludzie w tych komentarzach moga sie na Niej wyzyc jest ZALOSNE.

 31. Dyziu czas zebys opuścił fotel burmistrza!!!!!!!!! Masakra i totalne dno, żenada z takim burmistrzem, nic nie potrafi załatwić…

 32. A skąd ten artykuł ???? Panie Burmistrzu, Likwidujesz ludzi z IKRĄ, lepiej nic nie robić, to nie będzie czego się czepiać…

  Gród Kilińskiego podpisał umowę współpracy z kolejnymi europejskimi miastami.
  Od 18 do 23 września delegacja z gminy Trzemeszno gościła w włoskim mieście partnerskim Miggiano na ostatnim spotkaniu w ramach europejskiego projektu Ne.Mo – Network for Mobility w ramach programu Europa dla obywateli. W spotkaniu wzięło udział 45 osób z 8 grup z 7 krajów Europy – Malty, Chorwacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Włoch i Polski.
  Reprezentację gminy stanowił zespół do spraw współpracy zagranicznej pod przewodnictwem Natalii Stachowiak, pełnomocnika burmistrza do spraw współpracy zagranicznej i koordynatora projektu.
  http://palukitv.pl/teksty/przestrzen-lokalna/inne/23797-lider-mobilnosci.html

 33. Maksiu pisze:
  4 sierpnia 2015 o 11:56
  Postępowanie pani Natalii, jej spółka z panem z Cytrynowa,zgody na wycinki drzew, które mogłyby sobie rosnąć to jedno. Ale to nie zaczęło się w tym roku a poza tym ktoś to chyba nadzorował. Inna sprawa to miarki, jakie się przykłada do różnych osób. Burmistrz jakoś nie stracił zaufania do urzędniczki, która napisała , że zamontowano pomost chociaż go nie zamontowano. Nie stracił zaufania do dyrektora, który ni z gruszki, ni z pietruszki przedstawił do zapłacenia zaległe faktury na 700000 zł ani też do mecenasa, który wsadził go na minę z umową o odzyskiwaniu vat ani też do urzędniczek pijących w pracy.

 34. Panie/Pani Maksiu, jaki dyrektor i siedemdziesiąt, czy siedemset tysięcy złotych ? taka kasa i nic ? O co chodzi /? Sorry, ale nie jestem na bierząco :-))

 35. Młoda matka to po pierwsze
  aktywny , efektywny i kompetentny pracownik to istotne
  to woła o pomstę do nieba,
  jak ten człowiek spojrzy ludziom w oczy teraz ???

 36. Burmistrz widać czuje sie bez karny, głupio postąpił po raz kolejny!!!
  nie da się pracować bez fachowców, a ta Pani jest najlepszym fachowcem w Naszym Urzędzie!
  Zawsze kompetentna i gotowa do pomocy.
  Jak tak bedzie zarządzać się gminą to daleko nie zajedziemy. Jednak włodarzowi nie zależy już na Gminie….

 37. A co mu ma zależeć jak na niczym sie nie zna poza histerią! Wykrzykiwał ze zwolni wszystkich co mu nie życzyli wygranej ( czytaj tych co myślą i mają coś w głowach ) bo kto normalny głosuje na obiboka ? Co zrobił przez ten czas nowej kadencji ?? Sprzeniewierzył kolejne pieniądze !!!

 38. A VAT nadal rozlicza kancelaria, Pani Skarbnik na spotkaniu u nas w Trzemżalu powiedziała Że umie to robić, to jednak nie umie ?? Kłamała ? A zaufania nie stracił Burmistrz ?? To chyba jakieś rozdwojenie jaźni …

 39. Idźcie do urzędu , nikogo nie ma wszyscy na urlopie załatwić chcesz coś w wolne a tu zero kompetencji , pytam sie kto tym żądzi ???

 40. Burmistrz nie ma sumienia. Jak urzędnicy mają dobrze pracować skoro oddanych pracowników pozbywa się w niegodziwy sposób.

  • Masz rację, Burmistrz wreszcie zrozumiał jakiego miał pracownika. A miał właściwego człowieka na właściwym miejscu – mądrego kompetentnego i znającego swoją wartość. A takich pewnych swoich wartości pracownika należy się bać i szybko go się pozbyć. Należy pracować jak szef- wtedy jest O.K.. Inaczej biada.

 41. Wszyscy ,ktorzy pracują w urzędzie nie dostali się tam na zasadzie czystej gry.Nie rozumiem tylko ,dlaczego taki rozgłos z powodu zwolnienia jednej osoby z pracy.Przecież ludzie tracą pracę z dnia dzien w różnych miejscach i nikt o tym nie rozgłasza.

  • Kuriozalne uzasadnienie tego zwolnienia za efektowną i efektywną pracę dla naszego miasta i gminy jest powodem tego rozgłosu.

  • Masz rację. Poleciała do redaktora robić rozgłos. To i ludzie pojechali po niej. Prezydent Duda dobiera sobie nowych pracowników a Burmistrz nie może? Pani N. dłuższy czas już lekceważyła szefa. On dużo nie robi ale jak już coś zrobi to wielkie larum. Pani N.nie zostanie bez kasy bo ma własną działalność gospodarczą. Chyba dobrze prosperującą bo z wypłaty urzędnika domu by nie wybudowała.

  • Panie Arku ma Pan racje ale co sie dziwić siedziało sie na stołeczku to łatwiło sie swojemu a obcy nie ma mowy.No cóż przyszła kryska na matyska kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada i wpadła i nie wyjdzie…ale argumenty na obrone smiech na sali.

  • I zarośniesz tak że się ruszyć nie będziesz mógł, albo co chwila na łeb się jakiś konar będzie zwalać. Drzew trzeba pilnować i przycinać je lub wycinać jak rosną w nieodpowiednim miejscu.

 42. Do Pana Związkowca-proszę o wyjaśnienie dlaczego w Trzemesznie pracuje kobieta w służbie zdrowia i jest w pracy pod wpływem alkoholu?Tutaj na forum oczekuję odpowiedzi.

 43. Burmistrz – to dla naS MIESZKAŃCÓW WSTYD – TO NAJWIĘKSZY LEŃ DO PRACY.tRZEBA OPUBLIKOWAĆ JEGO WYJAZD DO rUMUNII -tO JEST JEGO PRAWDZIWE OBLICZE.MIESZKAŃCY MUSIMY ROZPOCZĄC PROCEDURĘ Referendum w/s jego odwołania.Gdyby miał trochę honoru to sam wyszedłby i poddałby się werdyktowi społercznemu.

 44. Poziom intelektualny hejterów to poprostu żenada. Dziwnie negatywne komentarze mają jeden wydźwięk zazdrości i zawiści. Dajcie spokój nie zrobił nic dobrego tym posunięciem a jak zwalnia poprzez utratę zaufania to znaczy ze to jego widzimisie !!! Trzymam kciuki zeby Pani Natalia wygrała w Sądzie !!! Nareszcie ktoś się odważył poruszyć tą krętacką spółkę

  • a na przeciw domu pana cz….. robi sie wysypisko smieci prosze sie tym zajac z podworka na druga strone ulicy taczkami to jest ekologia nie ma co…

 45. w jedną trąbke trąbili a teraz sie rozchodzą w rozgłosie 🙂 czy to prawda ze Pani ma nagrania tak zwane taśmy? czy prawdą jest ze są swiadkowie ktorzy chcą zeznawac anonimowoz najblizszego otoczenia b. ??

  Ludzie robi sie gruba sprawa 🙂

   • W naszym Urzędzie pracownikom z werwą, kreatywnym ,pracowitym na rzecz gminy też nie pozwala się na zbyt wiele. Tacy słyszą : won !

 46. Błąd Burmistrza a skutki ludzie odczują , to burmistrz się powinien zwolnić bo nic nie robi tylko obiecuje, teraz to dopiero urząd zejdzie na dno juz nie ma tam nikogo kompetentnego

 47. W mojej opinii Pan Burmistrz sam sie ośmiesza w pałukach wypowiada sie ze gdyby powód zwolnienia był związany z wyborami to pani S dawno by nie pracowała, jakbwidac zna sie na robocie jak wół na karecie pracownika na urlopie macierzyńskim zwolnić nie można , kto wybrał tego pana niech teraz puknie sieci głowę tracimy specjalistę … Najlepszego w Gminie…

 48. Burmistrz Komentuje, iż temat zapowiadanych zmian w organizacji urzędu “zawiesił z różnych przyczyn”. Braku umiejętności chyba, jak można coś zmienić nie wiedząc co chce sie osiągnąć

 49. Taki serdeczny- niekoniecznie racjonalny-obrońca przyrody nam się tu pojawił na Portalu.
  Miejsce po dobrym fachowcu- inspektorze ds. ochrony środowiska N. S. jest wolne. Proszę iść do pracy w Urzędzie i tam swoje utopijne teorie wprowadzać w czyn.
  Też pozdrawiam usilnie i upalnie.

 50. Ale Chamstwo !!! Jak wytępić to ??!! Zwalniać z powodu zaufania samemu nie będąc zaufania wartym , o ironio !!! To tylko w kmiotkowie trzemeszeńskim wyborcy dali takie lejce …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj