Strona główna Polityka Burmistrz przeprosi za „słomę w butach”

Burmistrz przeprosi za „słomę w butach”

3895
59

Krzysztof Dereziński ma przeprosić Marka Walczaka za naruszenie jego dóbr osobistych. Tak zdecydował Sąd Apelacyjny w Poznaniu. Wyrok jest prawomocny.

Sprawa dotyczyła zdarzenia z 13 czerwca 2014 roku. W tym dniu w Domu Samopomocy Społecznej podpisano umowę pomiędzy gminą Trzemeszno i firmą Remondis. Krótko przed rozpoczęciem uroczystości doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy burmistrzem a Markiem Walczakiem.

Kiedy burmistrz wchodził do budynku, mieszkaniec Ostrowitego głośno wypowiadał negatywne uwagi na temat prywatyzacji TPK. K. Dereziński zareagował wtedy ostro, twierdząc między innymi, iż jego adwersarzowi wystaje słoma z butów.

M. Walczak poczuł się obrażony i skierował w tej sprawie pozew do sądu, który w pierwszej instancji odrzucił jego powództwo. W uzasadnieniu stwierdził, że burmistrz był prowokowany przez Walczaka.

Zupełnie inaczej spojrzał na sprawę sąd drugiej instancji. Jak uznał, burmistrz swoimi wypowiedziami naruszył dobra osobiste M. Walczaka i nakazał mu umieszczenie przeprosin w jednej z lokalnych gazet. Obciążył go też kosztami postępowania. Odrzucił natomiast żądanie zadośćuczynienia w wysokości 30.000 złotych.

Komentując ten wyrok K. Dereziński nie krył zdziwienia takim obrotem sprawy. „Dziwię się bardzo, że sędziowie w tym samym kraju tak bardzo skrajnie podchodzą do tej samej sprawy. Każdy może powiedzieć o mnie wszystko, ja nie mogę powiedzieć nic”.

Jak się dowiedzieliśmy, sąd w swym ustnym uzasadnieniu zaznaczył, że nawet jeśli M. Walczak obraził K. Derezińskiego to nie daje to prawa obrażonemu, aby odpowiadać w ten sam sposób.

Sprawiedliwości stało się w końcu zadość. Do tej pory burmistrz wszędzie przedstawiał mnie jako osobę niegrzeczną i arogancką, a tu sąd czarno na białym stwierdził, że to zachowanie burmistrza pozostawiało wiele do życzenia” – twierdzi zadowolony M. Walczak.

Podkreśla też, iż powinno to być ostrzeżeniem dla każdej osoby piastującej funkcję publiczną, że nie wolno obrażać nikogo, a prosty człowiek może wygrać przed sądem nie mając adwokata.

59 KOMENTARZE

  • Jeden i drugi siebie warci wszyscy o tym wiemy nie musicie pisac ten ma kulture taka a ten taka wszyscy was znamy swiety nikt nie jest i nie potrzeba komentarzy

 1. Tu jest roznica ze osoba publiczna nie moze obrazac nikogo a zwykly obywatel moze pluc w morde ile sie da takie prawo i to musza zmienic i tak sie dzieje czas na zmiany.

 2. Panie Marku słowa uznania – niech pan zalozy jakis komitet albo instytucje – chetnie wplace na konto datki niemale zeby tepic takie zachowanie władzy niegrzeczne. Ja nie mam czasu na to i chetnie wplace datki 10 tys np na poczet kilometrowki (na pewno pan autem jezdzi i pilnuje pozradku) czy na potrzeby radcow prawnych. Znajda sie inni co tez chetnie wplaca na tak szzytny cel. Ktos musi nam wladze pilnowac skoro takie cyrki sie dzieja.

 3. dziennikarz po szkole dziennikarskiej ma swoje pięć minut tak się wypowiada burmistrz ! a burmistrz jest po HISTORII i też miał swoje 5 minut !!

  • To dopiero byłyby szopki . Sale sądowe wypełnione byłyby obywatelami Trzemeszna a w prokuraturze trzeba by było zatrudnić dodatkowych pracowników .

   • Żadnych doniesień prokurator sad nie wprowadzi na wokande beż zasadności a owe pozwy byly skutkiem wypowiedzi PANA BURMISTRZA MIASTA -NIE KRZYSZTOFA D JAKO OSOBY CYWILNEJ. PAN BURMISTRZ ma problem kolejny dotyczący wypowiedzi wobec tego Pana twierdzeniem że odpowie mu na pytania jeżeli ten przedstawi zaświadczenie że jest zdrowy psychicznie. Prosze pana to jest recydywa i tu Pan BURMISTRZ ma problemu co nie miara a rozprawa w dniu 11 o9 2018 takie są wnioski ze za gembe się odpowiada a Pan Marek nie używa słów tego typu hamski prostacki raczej wskazuje błędy pracy urzędu urzędników oraz Pana Burmistrza i to nie jest prowokacja Panie Burmistrz miasta tylko obywatelską podstawą tak działa demokracja jest podstawą działalność samorządów

    • Drogi Anonimie ma Pan rację z tym jednak , że ja mam nieco inne odczucia . Uważam , że zarówno z jednej strony jak i drugiej doszło do niepotrzebnej przepychanki . Nabierała ona w miarę upływu czasu coraz większych wymiarów . Stała się rzecz normalna , która nabrała charakter konfliktu jednostki . Każda akcja bowiem powoduje reakcję . Sprawa tego konfliktu nie powinna zupełnie interesować społeczeństwa i nie powinna stanowić priorytetu prywatnej wojny między Panami o władzę . Analogicznie konflikt ten można porównać do poczynań RM w stosunku do Burmistrzem i na odwrót . Żadna z tych stron nigdy nie powinna zajmować odpowiedzialnych stanowisk , gdyż prowadzi to do nikomu niepotrzebnego chaosu . Jeśli ktoś nie potrafi zapanować nad emocjami i dojść do konsensusu , stosując prymitywne metody walki to osoby takie czym prędzej należy wyeliminować z życia społecznego i politycznego . Nie tędy droga do sukcesu .

     • Drogi anonimowy obywatelu osoba M W wskazała działania Pan BURMISTRZA jako organ wykonawczy który działa na szkodę społeczną przypomnę podatek VAT Remadis ścieki ten Pan pokazuje oblicze działania tego organu oraz brak kontroli nad tym rady miasta którzy nie zrobili nic aby to zmienić komisja rewizyjna co zrobiła z swietlica ten Pan przedstawia dowody wyborcom że żaden obecny samorzadowiec nie powinien być w samorządzie łącznie z Panem Burmistrzem. Działania jego doprowadziły do tego ze Pan BURMISTRZ miasta dokonuje obrażania bo nie akceptuje słów wykazujących poważne błędy w wykonaniu pracy BURMISTRZA .Pan BURMISTRZ MIASTA nie dopuszcza aby mieszkaniec może zwrócić uwagę że źle rzadzi pokazuje oblicze działania tego organu oraz brak kontroli nad sprawami ziemia Ostrowite brak umowy dzierżawy zaorywanie dróg ścieki vat remadis podatek to jego zasługa a co mogło by się dziać gdy Walczak Marek by nie działał?. Przemyśleń czs.

     • Panie Marku, gratuluję i życzę wytrwałości. Proszę się jednak podpisywać pod swoimi wypowiedziami na forum, bo niepowtarzalny styl Pańskich wypowiedzi i tak Pana zdradza. Pozdrawiam!

  • Idz sie lecz na nogi bo na lep juz za pozno nie wiesz co mowisz zadnych klakierow na radnych calkiem obcych wybrac nie tylko dla pieniedzy .

 4. No niestety Panie Krzysztofie bycie Burmistrzem do czegoś zobowiązuje . Często przysłuchiwałem się i czytałem niektóre wypowiedzi z czasów Pana kadencji . Nie ma co obrażać się lecz
  przyjąć z pokorą wyrok . To nie jedyny wypadek przy pracy .
  Mogę zrozumieć irytację Pana jako człowieka w uzewnętrzniania swoich emocji . W Pana przypadku jednak nie można kierować się emocjami pełniąc tak zaszczytne stanowisko . Setki osób czyta z pewnością zawarte tu informacje , które rzucają cień na Pana i wyborców , którzy Panu zaufali . Mnie Pan kolejny raz rozczarował i mam nadzieję , że jest ono ostatnim .

 5. Gratulacje , film przedstawia również oddanie wodociągów w ręce niemieckie, raczej obecny burmistrz nie ma czym się pochwalić.

 6. Proszę Was Trzemesznianie zróbmy to … i w wyborach zdecydujmy się by już nie oglądać tych twarzy od lat zawsze te same g..y

  które niszczą Trzemeszno swoimi decyzjami i ten vice burmistrz od lat zawsze się kręci … Trzemeszno to takie piękne miasto z takim potencjałem a ludzie którzy od lat są niszczą je wydając decyzję to na żwirownie przez co zakłócają gospodarkę wodną czy decyzje na budowę ferm przez co mamy smród i muchy Paroc który w nocy sieje fenolem i wszechobecny hałas który uniemożliwia wypoczęcie ..
  Te decyzję ro niszczenie Trzemeszna i zniewolenie nas jako mieszkańców

  Wystarczy popatrzeć na ten filmik te same twarze od lat wystarczy popatrzeć na zdjęcia sprzed lat ci sami ludzie wtedy i teraz wystarczy sobie odpowiedzieć czy przez te lata jest lepiej dla nas jako Trzemesznian …wodociągi sprzedane , komunalka sprzedana … można by wymieniać i wymieniać

 7. Upadek cywilizacji nastąpił właśnie teraz… Sądy w Polsce są skrajne zróżnicowane, naturalne, że wyrok pierwszej instancji powinien byś ostatnim bez żadnej apelacji !.
  Natomiast co do słomy w butach to była w tym racja, same nazwisko W
  daje dużo do myślenia…
  A co do szanownego pana redaktora to widzę, że stara się pan ujmować Panu Burmistrzowi w każdej możliwej sytuacji i wbić kolejną szpileczkę i myślę, że to są względy polityczne.

  • Komuna dawała szansę obrony merytorycznej a ty opowiadasz się za dyktaturą przedstawiasz że stanowisko burmistrza daje podstawę do bycia członkowi osoba publiczna co może robić mówić co kce -prawo równe dla WSZYSTKICH MOI DRODZY PAŃSTWO.

 8. Bądź obiektywny. Paroc to praca dla mieszkańców. Fermy też muszą gdzieś powstać aby była praca no i padlinka nie śmierdzi. A Trzemeszno samo ładniejsze się nie zrobiło, popatrz ma place drogi i ścieżki rowerowe. A co za różnica kto jest właścicielem remondisu? Jak Polak nie potrafi utrzymać porządku to niech robi to Niemiec.

 9. „Przyszedł specjalnie zepsuć imprezę”

  To jest kwintesencja rządów Derezińskiego.

  Oddanie/sprzedanie tak ważnej cześci lokalnej gospodarki jakimi są wodociągi firmie niemieckiej jest szczytem kretynizmu, mało tego, oddał na bardzo złych warunkach, czyli pogorszył de facto status majątkowy mieszkańców naszego miasta i gminy.

  A co mamy tutaj?

  „Impreza” z okazji tego haniebnego interesu, występ Strzechy, brakowało jeszcze dwójki dzieci przebranych po krakowsku z poduszeczką na której byłby klucz do wieży ciśnień.

  Uwaga to nie jest 1980 rok i to nie jest scenariusz do filmu Barei. To rok 2014 i działania burmistrza Derezińskiego wraz z 8 radnymi, którzy „polepszyli” nam życie.

 10. Mogę dumnie powiedzieć że moje działania pokazuja obicze pracy samorządów w latach 2011- 2018 obraz pracy orgau wykonawczego jego obecności w pracy wyjazdy służbowe czemu służyły oraz dbanie o rozsądne działania nie popełniłem żadnego faldstartu wszystko się potwierdziło nawet to co było trudne ?? Ale Bożym wsparciem potwierdza się 08 03 2018 ze miałem rację pozdrawiam oponentów jak i zwolenników zasada prawda sama się obroni tak się stało. opozycji powiem że byliście podpora mych działań gdyż podpowiadaliscie ze mam rację co robilem.

 11. nie powinienem tego pisac ale mysle ze dobrze ze mu ktos dal po nosie… o 12 lat za długo ! ale w oczy mu tego nie powiem

 12. Dzień dobry,
  z całym szacunkiem dla wszystkich, którzy chcieliby widzieć Pana Walczaka w fotelu burmistrza-zastanówcie się.
  To, że w/w patrzy władzy na ręce(i dobrze) , nie oznacza jeszcze,że będzie potrafił rządzić gminą.
  Tu nie wystarczy umieć stwierdzić, że zegarek jest zepsuty.Trzeba mieć wiedzę i umiejętności, żeby go naprawić…
  Pozdrawiam
  TDi

  • Bardzo słuszne stwierdzenie . Prawdopodobnie gdyby Pan Walczak został burmistrzem nie byłoby żadnej rozmowy , dialogu społecznego . Jest to typowy przykład reaktywnego działania .
   Czyli tendencji do intensywnego reagowania na bodźce zewnętrzne , szukania problemu wszędzie tylko nie u siebie . Nic poza tym .
   Kluczowe sprawy ważne dla Trzemeszna nie zostały rozwiązane a te wskazywane przez tego Pana tak czy tak wyszłyby na światło dzienne . Jakoś w minionym okresie nie było słychać o Panu Walczaku . Gdzie ten Pan znajdował się w czasie tworzenia lokalnego samorządu ? Problem pojawił się dopiero , gdy doszło do konfliktu .
   Absolutnie nie zgadzam się z przyjętą formą rozwiązywania problemów spornych włączając Policję , Prokuraturę i Sądy . Świadczy to o słabości o braku umiejętności kompromisu i wspólnego , kolektywnego rozwiązywania problemów . Kończąc moją może subiektywna ocenę stwierdzam , że w tym całym zamieszaniu chodziło o ,,upierdzielenie,, człowieka .

   • Czy nie ulegacie trochę „psychologii tłumu”, choćby sztucznego? Osobiście nie uważam, żeby ktoś poważnie brał te rzucane na forum hasła nawołujące Marka Walczaka do kandydowania na urząd burmistrza.. Brawa mu za obywatelską postawę, za upór i dociekliwość też, za styl już niekoniecznie. Owszem, w społeczeństwie, które wybiera sobie kilka razy z rzędu Dyzia na burmistrza, można spodziewać się kolejnych samobójczych strzałów do własnej bramki, ale czy warto dolewać oliwy do ognia, który sam zgaśnie?

 13. Możecie być pewni że nie zamierzam brać udziału w wyborach należy dac możliwość rozwoju młodemu pokoleniu.Mieszkańcom którzy mają poglądy przyszłość ,a nie kredyty spłacać obligacjami , zarządzania to trzeba się uczyć na swojej działalności , nie na kasie publicznej rozwiązujac wasz problem jestem bardzo chętny do kompromisu .Wyciągnąłem rękę w 2014 roku odrzucono. Poz oponentów Napewo będę przyglądał się co się dzieje. Dodać należy że nowa rada zmierzyć się: z Remadisem ścieki szkoły to będzie dlugami -kto narobił niech splaca -plac kosmowskiego alumnatu ludzie głowa pęka

  • I tu Pana popieram, życzę wytrwałości i powodzenia dla naszego wspólnego dobra! Dzięki za dotychczasowe zaangażowanie, mimo całego „hejtu”, jaki na Pana sypią.

 14. To jedynie dyskusja . Nie sądzę , żeby Pan Marek.W miał jakiekolwiek szanse . Zastanawiam się jedynie nad mentalnością
  tutejszego środowiska pewnymi zapędami i technikami działania na sukces wyborczy . Muszę powiedzieć , że nie ulegam żadnej presji . Nie przekonuję uparcie czytelników do swoich racji bo dobrze wiem , że każdy ma swoją i zapewne różną . Podkreśliłem , że moja może być subiektywna , że może być odrzucona lub nie . I wie Pan trochę lubię to miasto i zależy mi na nim .
  Napisałem , że trochę bo mam uzasadnione do tego prawo . Jest to jednak moja osobista sprawa zupełnie nic nie znacząca dla szerszego ,,gremium,, . To trochę nie odnosi się do samego miasta lecz do pewnej grupy osób tu mieszkających będących jego integralną częścią .

  • I bardzo dobrze, że ma Pan/Pani swoje zdanie i potrafi je wygłosić publicznie. Zabrałem glos w dyskusji jedynie po to, by zwrócić uwagę na to, że w dobie Internetu, czasem reagujemy na „fakty”, których nie ma, plany, których nikt nie powziął, lejąc niepotrzebnie wodę na młyn lub właśnie oliwę do ognia. Cieszę się, że sa tacy, którym leży na sercu los nas wszystkich. Dyskusja w tym względzie zawsze wskazana. Pozdrawiam!

   • Może na koniec Naszych przemyśleń chciałbym nieco stonować mój głos i powiedzieć , że moim celem nie było przekreślania nikogo jako człowieka . Każdy postępuje w taki sposób jaki potrafi najlepiej . Jakość tych postępowań jest rzeczą indywidualną i w jakiś tam stopniu subtelną , mocniej lub mniej racjonalną . Pozdrawiam .

 15. Słuchając radia Poznań Pan BURMISTRZ miasta dokonuje odniesienia do wyroku sądu drugiej instancji. Ponownie używa słów ktore nie powinien używać jako BURMISTRZ miasta Trzemeszna daje przykład tego że sad drugiej instancji wydal wyrok na który zasłużył sobie. Dokonując analizy zapomniał ze ma akt oskarżenia za podobne wypowiedzi oraz wypowiada się publicznie ze złożył doniesienie o nekanie przez moja osóbę.Panie Burmistrzu kontaktowalem z prokurator prowadzącą , oraz Policja ,zadna nie przekazala takich informacji do prasy . Nie byłem przsluchany od stycznia prokurator stwirdzil ze nie jestem stroną definicja -.

  • Panie Marku, tonący nie tylko brzytwy, ale brzydko się chwyta. A, że burmistrz wstydu nie ma, wiedzą juz wszyscy. Przynajmniej od marca tego roku.

   • Drogi mieszkańcu przysłowia ludzie tworzyli latami dokonujac OBSERWACJI co wokoło się dzieje .Ale pewne ograniczenia w zapedach nie nieodpowiednich słów publicznie wypowiadanych obowiazywalo nawet podczas pokazowej wokandy w wykonaniu UB.To co prezentuje Pan BURMISTRZ miasta Trzemeszna to upokorzenia wartości samorządów. Wskazuje że samorządy -Burmistrz-nie moze byc bez nadzoru władzy wojewody itd skutki uboczne teg sa nam znane .Dlatego gdy oddamy glos należy SIĘ zastanowić bardzo aby nie było nieszczęść i płaczu z strony władzy wykonawczej dzięki za przyznanie racji. Poz

 16. Ciekawe czy pani Kociemba nas pamięta i nasze Trzemeszno? A ja pozdrawiam ją i niech w tej innej pracy idzie jej super.
  Tak mi się przypomniało w związku z tematem artykułu i tej akcji przy podpisywaniu z remondisem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj