Strona główna Polityka Burmistrz musi zmierzyć się sam ze sobą

Burmistrz musi zmierzyć się sam ze sobą

15717
88

Kilka dni po drugiej turze wyborów na burmistrza zamieszczamy rozmowę, jaką przeprowadziliśmy z Krzysztofem Derezińskim.

Co musiałby zrobić Krzysztof Dereziński aby przegrać wybory?

Tego nie wiem, cały czas wierzyłem, że wygram. Myślę jednak, że gdybym drugi raz podpadł to o zwycięstwo nie byłoby łatwo.

Czy czuje się Pan pewnym zwycięzcą, czy może jest jakiś niedosyt ?

Oczywiście, że jest niedosyt. Jeśli wziąć pod uwagę wyniki pierwszej tury to widać, iż jednak większość wyborców opowiedziała się przeciw mojej kandydaturze.

Jakie największe wyzwania stoją przed burmistrzem w nadchodzącej kadencji?

Przede wszystkim muszę się zmierzyć sam ze sobą. Jeśli to mi się uda, to poradzę sobie również z innymi problemami. Muszę z pewnością zmienić swój styl pracy, przebywać więcej w urzędzie. Mam krytyczny stosunek do anonimowych wpisów w internecie, jednak nie ukrywam, że je czasem czytam. Niektóre z nich – szczególnie te o moich nieobecnościach w pracy – przyjmuję. Jest jednak druga strona tego medalu. To nie jest do końca tak, że gdy mnie nie ma w biurze to nie pracuję. Jako burmistrz muszę często przebywać służbowo poza urzędem. Nie przyjmuję też zarzutów, o rzekomym uciekaniu przed mieszkańcami. Przyjmuję u siebie po kilkadziesiąt osób w każdym miesiącu, świadczą o tym zapisy w książkach przyjęć interesantów.

Wiem, że nie mogę już sobie pozwolić na takie wpadki jak 8 marca. Muszę inaczej odreagować stres. Musi być z mojej strony mniej złośliwości, muszę się uspokoić, wyciszyć. Pracuję nad tym.

Drugim ważnym wyzwaniem dla mnie to poprawa funkcjonowania urzędu. Wiem, że jest wiele uwag do pracy urzędników. To musi się zmienić. W tej chwili nie zamierzam nikogo zwalniać ani też przyjmować nowych pracowników. Będę jednak rozmawiał szczególnie z tymi urzędnikami, do których pracy jest najwięcej uwag. Jeśli chcą nadal pracować, będą musieli przyjąć moje warunki.

Co z inwestycjami?

Potrzeba ich wiele, ale trzeba realnie spojrzeć na niełatwą w tej chwili sytuację finansową gminy. Muszą to także zrozumieć radni nowej Rady Miejskiej. Priorytetem będzie na pewno budowa sal gimnastycznych przy obu szkołach podstawowych. Drugim nie mniej ważnym przedsięwzięciem jest z pewnością rewitalizacja Placu Kosmowskiego. Koniecznością jest zagospodarowanie budynku po szkole zawodowej. Wśród mieszkańców jest wiele oczekiwań dotyczących remontów dróg, chodników i oświetlenia. Będę się starał – we współpracy z Radą Miejską – spełnić w miarę możliwości te oczekiwania.

Czy jest nadzieja na poprawę relacji ze spółką Remondis Aqua, a w szczególności lepszą – wynikającą z większościowego udziału – pozycję gminy w tych relacjach?

Na pewno trzeba będzie rozmawiać na temat podpisanej umowy, a przypomnę, że podpisałem ją po akceptacji Rady Miejskiej. Z pewnością popełniliśmy błędy. Największym jest jednomyślność głosowania mimo większościowego udziału gminy. Chcę spotkać się z radnymi i przedstawicielami wspólnika, aby renegocjować niektóre zapisy. Nie chcę wyrzucać Remondisu. Uważam, że wiele spraw się poprawiło, np. w zakresie utrzymania czystości. Sprawa podpisanej umowy była dla mnie z pewnością najtrudniejszym tematem ubiegłej kadencji.

Jak widzi Pan przyszłość Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, przejętego trzy lata temu od powiatu?

Martwi mnie sytuacja tych szkół, szczególnie liceum ogólnokształcącego. Są tam mało liczne, kilkunastoosobowe oddziały, do tego w jednej klasie prowadzonych jest po kilka profili. W efekcie na lekcje chodzi po dwóch uczniów. To są ogromne koszty. Pamiętam, jak moi oponenci często wypominali mi, że na szkoły dokładamy ogromne kwoty. Chcę im powiedzieć, że na tę szkołę dokładamy zdecydowanie najwięcej. Lepsza sytuacja jest w szkole zawodowej i technikum, gdzie klasy są liczniejsze. Chciałbym, aby ta szkoła funkcjonowała, ale na pewno szkolnictwu ponadpodstawowemu przyjrzę się dokładnie.

Jak zapowiada się współpraca burmistrza z nową Radą Miejską?

Nowa rada to nowe otwarcie. Zdaję sobie sprawę, że nie jestem w stanie uzyskać w niej stałej większości. Chcę przekonywać radnych, rozmawiać z nimi, także indywidualnie. Rozmowy zamierzam rozpocząć od radnych poprzedniej kadencji, którzy byli wobec mnie najbardziej krytyczni.

Czy zamierza Pan zmienić swoje nastawienie do opinii wyrażanych za pośrednictwem internetu?

Do tej pory unikałem czytania zamieszczanych tam wpisów, jeśli to robiłem to bardzo rzadko. Ostatnio jednak wchodziłem częściej do internetu. Muszę przyznać, że bywałem pozytywnie zaskoczony. Oprócz wielu wpisów na bardzo niskim, wręcz żenującym poziomie, czytałem także bardzo trafne i ciekawe komentarze. Niektóre były mi przychylne, inne krytyczne, ale bardzo rzeczowe i konkretne. Przyznam, że korzystanie z nowoczesnych, internetowych sposobów komunikowania się jest moją słabą stroną. Zamierzam to zmienić.

Został Pan niedawno skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo. Nie obawia się Pan wygaszenia mandatu przez wojewodę?

Niedawno otrzymałem od wojewody pismo, abym złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Poinformowałem o mojej sytuacji, również o tym, iż wyrok jest nieprawomocny. Jestem przekonany, że w myśl obowiązującego prawa nie ma żadnych przeszkód, abym sprawował funkcje burmistrza nawet wtedy, gdy wyrok już się uprawomocni.

88 KOMENTARZE

 1. Szkoda że nie chce Pan zwalniac urzędników bo Panie tam siedzące pracują za kare. Co to nie one, a same wypowiadają się na Pana temat w sposób nie stosowny.

 2. Niech mi ktoś logicznie wyjaśni : może być tym burmistrzem czy nie …. nawet po uprawomocnieniu się wyroku? Od czego to tak naprawdę zależy ….

  • Zależy od interpretacji przepisów. A w naszym kraju przykład ostatnich lat na samych szczytach władzy pokazuje, że każdy interpretuje je inaczej.
   Gdyby burmistrz dostał karę pozbawienia wolności choćby 1 dnia to wówczas jednoznacznie nie może nawet kandydować, ale Pan Krzysztof takiej nie dostał. Wprawdzie został skazany przed Sąd ale na karę grzywny, a tu już przepisy są niejednoznaczne.

   Osobiście uważam że zrobił rzecz bardzo zła i jest to naganne, jednak sam sobie wymierzyl karę w tym również sam zadeklarował że podda się leczeniu.

   Trzeba mieć bardzo dużo odwagi żeby publicznie przyznać się że ma się problem i dużo samozaparcia i woli walki żeby to zmienić.
   Uwazam że skoro przepisy są niejednoznaczne a społeczeństwo pomimo powszechnej wiedzy o tej sytuacji zdecydowalo że z 4 kandydatów chce żeby to właśnie on dalej sprawował ten urząd to Wojewoda powinien wziąć pod uwagę wolę wyborców i ja uszanować, a wszelkie niejednoznaczne przepisy interpretować na korzyść nawet nie Krzysztofa Derezinskiego a przede wszystkim społeczeństwa którego większość w wolny i demokratyczny sposób o tym już zdecydowała.

   Nie jest sztuką w życiu nie popełniać błędów, za to ogromna sztuka jest się do nich umieć przyznać i nie popełniać ich po raz kolejny a to potrafią tylko wyjątkowi ludzie.

   Panie burmistrzu trzymam kciuki za Pana i życzę powodzenia i wytrwałości oraz liczę bardzo że społeczeństwo ale przede wszystkim rodzina się na Panu nie zawiedzie a wręcz będziemy wszyscy mieli powód do dumy i zadowolenia z Pańskiej pracy.

   • Panie Lukstadet ależ wykazałeś merytorykę w tych swoich wypocinach .Skończ Pan z tym berboleniem słów.Za wykładnię prawa to się nie zabieraj bo to chyba nie Twoja najlepsza dziedzina.Żałosne Panie Rafale co ty wypisujesz.Więc skończ, bo tego nie mozna czytać.Miałeś niedawno aspiracje aby objąć kierowniczą funkcję w naszym samorządzie( kilka lat temu) ,dobrze że opatrzność uratowała nas mieszkańców.Może napiszesz coś o polach w wylatowie,bo nic od kilku lat nie słyszymy

    • Popieram wypowiedź Rafała, jestem tego samego zdania. Niestety osoby które przegrały nie przyjmują do wiadomości że taka jest wola większości. Świadczy to o nienawiści, braku samookrytycyzmu osób przegranych – jak ktoś myśli inaczej niż oni to znaczy że myślą źle. Takie osoby nie powinny być dopuszczane do żadnych funkcji.

    • Toś Zenek błysnął inteligencja nie ma co. Długo nad tym myślałeś? A poza tym miej cywilna odwagę i podpisz się z imienia i nazwiska. To poprowadzimy polemikę.

    • Zenek pan Rafał chociaż miał odwagę cywilną podpisać się pod swoją wypowiedzią ,Jeżeli macie ludzie coś do powiedzenia to miejcie też odwagę podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem.

   • Panie Rafale Dokształć się pan! W polskim systemie prawnym kara o której pan mówi – pozbawienia wolności – wynosi od 1(jeden) miesiąc do 15 lat. (art.37 kk.)
    Z taką wiedzą możesz co najwyżej pisać o UFO i odejść w cień z życia publicznego i politycznego podobnie jak pan Szapował a obecnie pan Peno.
    Trząsł pan cała gminą Mogilno i zajmował stanowiska kierownicze i dyrektorskie ale to już przeszłość. Wszędzie się na panu poznali. Łatwość w wypowiadaniu się nie zastąpi wiedzy i kompetencji. A pana próżność i nadmierna ambicja są równie wysokie jak u pana Bisikiewicza.

    • Peno niedobry, Szapował niedobry, Biskiewicz niedobry , Dereziński niedobry.Oj nie trudno sie domyślić z jakich kręgów ten komentarz 🙂

 3. Podstawowe zadanie Panie Burmistrzu to pozyskać środki na walkę ze SMOGIEM w Trzemesznie. Po co nam szkoły, praca i nawet woda i kanaliza, jesli nie będzie czym oddychac… Trzeba dopilnować palenia śmieciami i po porstu karać, bo najbardziej cierpią na tym DZIECI! Proponuje też aktywnie korzystać z fanpaga, jak to robi Prezydent Gniezna. Myśle, że wielu mieszkańców Panu pomoże „wiedzieć, czego mieszkańcy oczekują” mimo hejtu, który był, jest i bedzie. Jeśli działania Burmistrza będa pozytywne, fala dobrych komentarzy na pewno przyćmi działania hejterów…

  • „Do tej pory unikałem czytania zamieszczanych tam wpisów, jeśli to robiłem to bardzo rzadko. Ostatnio jednak wchodziłem częściej do internetu. Muszę przyznać, że bywałem pozytywnie zaskoczony. Oprócz wielu wpisów na bardzo niskim, wręcz żenującym poziomie, czytałem także bardzo trafne i ciekawe komentarze. Niektóre były mi przychylne, inne krytyczne, ale bardzo rzeczowe i konkretne. Przyznam, że korzystanie z nowoczesnych, internetowych sposobów komunikowania się jest moją słabą stroną. Zamierzam to zmienić.” Dla tych „wykluczonych cyfrowo” też jest trudny dostęp do internetu. Możecie to panie burmistrzu zmienić – czasu coraz mniej. Jak to ważne i piękne jest – chociażby cioci dopytajcie.

 4. Może faktycznie trzeba by sie Burmistrzu oddobrazić na internet i skorzystać z tej „formy komunikowania” jak to nazwałeś. Mam na myśli sprawę liceum, o którym tu wspomniano. Może własnie zamiast utyskiwać na wszelkiej maści krytykantów, trzeba mówić ludziom jakie sa skutki tej „genialnej” decyzji o przejęciu szkół od powiatu. Internet może Ci w tym pomóc, przykład prezydenta Gniezna podany przez Mieszkańca jest bardzo trafny.

 5. Drogi Panie Burmistrzu, bardzo prosimy o chociaż małe oświetlenie na odcinku chodnika miedzy blokiem na 22. Stycznia a na Kościuszki 30 (przy placu zabaw i w stronę marketu). Wieczorem ludzie chodzą tam świecąc latarkami.. strach o siebie, a przede wszystkim o dzieci..

 6. Proponuję złożyć pismo obywatelskie do Wojewody o odwołanie Burmistrza. Z podpisami obywateli. Pytanie-kto się odważy poprowadzić tę akcję?…

  Panie Burmistrzu. Niedzielny wynik tylko potwierdza jak niewiele brakuje, by obronić honor miasta i gminy.
  Wiele głosów zebrał pan nie w poparciu własnej kandydatury, a przeciwko panu B.i B. To nie nazywa się zwycięstwem…

   • Oj tam zaraz tępy. Pomysł jest przedni. Złóżmy pismo do wojewody podpisane przez jak największą liczbę osób, aby uszanował naszą decyzję. Nieważne czy głosowaliśmy za Derezińskim czy tez przeciw komuś. Uważam, że KD żadnym mistrzem świata nie jest ale też nie miał z kim przegrać. Dwóch kandydatów nielubianych, jeden natrętny i śmieszny. Tak zdecydowaliśmy i tak musi byc przez następne 5 lat.

    • Przepraszam bardzo, jaki sens miałaby petycja o odwołanie burmistrza skoro wygrał w wyborach bez dwóch zdań?? Takie są fakty i nic tego nie zmieni. Jeśli wojewoda stwierdzi inaczej ze względu na wyrok sądowy to ok, jeśli nie, pan Dereziński zgodnie z powtarzam wygranymi wyborami będzie sprawował funkcję burmistrza. Od tego były wybory, żeby zagłosować a nie teraz pisać jakieś petycję, bo wynik jest dla kogoś niezadowalający. Tyle w temacie.

 7. Taaak.Zdecydowanie może Pan czerpać garściami z komentarzy T24. Wiele wypowiedzi zastąpi Panu doradców i urzędników umig z korzyścią dla wszystkich.
  Co do poziomu wypowiedzi…proszę prześledzić powyborcze komentarze.Pana zwolennicy biją wszystkich jeśli chodzi o ich poziom. Na koniec życzę, by za parę miesięcy czy lat udało się Panu z tego „Dyzia”, „Krzycha”, „supergościa”jak Pana tytułują zmienić w Burmustrza MiG Trzemeszno z pełną tej funkcji odpowiedzialnością i honorem.

  • Tu się trochę nie zgodzę , ten portal jest tak stronniczy i jednostronny że w zasadzie nawet komentarze są blokowane które nie podobają się adminom

 8. Podoba mi sie wypowiedz burmistrza. Tylko…ileż to razy burmistrz dobrze mówił a źle robił? Co wybory to samo. Jakoś nie mogę uwierzyć w to nawrócenie. I tak samo jak Głos Rozsądku chciałbym, aby gminą rządził w końcu Burmistrz a nie Dyziu.

 9. Panie Krzysztofie o wielu sprawach Pan ZAPOMNIAŁ odpowiadając na pytania . Pewne Pańskie wypowiedzi są kuriozalne . UBARWIA JE Pan marną kolorystyką . Nie jest tu miejsce na dyskusję . Mam nadzieję , że kiedyś nadarzy się okazja i Panu PRZYPOMNĘ
  kilka spraw . Na koniec powiem jedno ŻAL MI PANA !

   • I tu potwierdzasz swój poziom intelektu . Jest on bardzo zbliżony do poziomu zwolenników człowieka mijającego się z prawdą , etyką , praworządnością oraz samokrytyką . Powiem Tobie jeszcze jedno . Krzysztof Dereziński nie wygrał ! To TRZEMESZNO PRZEGRAŁO i tego się trzymaj bo to jest rzeczywistość !!!!!

 10. Kodeks wyborczy na który się Pan powołuje dopuszcza start w wyborach i tylko tyle. Ustawa o pracownikach samorządowych mówi jasno że przestępstwo umyślne z oskarżenia publicznego ścigane z urzędu skutkuje w Pana wypadku wygaszeniem mandatu i za wódkę nie ma zmiłuj się. Mówił Pan w wywiadzie że będzie się odwoływał. Ma Pan takie prawo ale nie ma co liczyć na pobłażanie Sądu Administracyjnego i mogę Panu powiedzieć bardzo nie lubią pijaków za kółkiem. Powoływanie się na p.Zdanowską z Łodzi która popełniła przestępstwo poświadczenia nieprawdy 10 lat temu i w przyszłym roku nastąpi zatarcie kary ma się nijak do pańskiego świeżutkiego wyczynu. Na wiele bym nie liczył tym bardziej w wypadku zaostrzonych przepisów dla pijanych kierowców. Wojewoda Panu pomoże w znalezieniu honoru.

  • Niech mi ktos wytlumaczy jak w demokratycznym państwie prawa alkoholik reprezentujacy w naszej gminie PRAWO, który ma w nosie prawo prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu może piastować taka funkcje???? alkoholizm to choroba która należy leczyć…a jak się jest chorym to się chodzi na zwolnienie lekarskie…a jak się nie da wyleczyć to się idzie na rentę!! Z tego co wiem to nie pierwszy „wyskok” jaśnie nam panującego burmistrza…oraz…niech mi ktoś wytłumaczy jak człowiek który ma gdzieś wolę mieszkańców (słynna już sprawa wniesienia projektu uchwały o nie przystąpieniu do planu dla nieruchomości pod Dino mimo że mieszkańcy wyrazili zgodę w prawomocnie podjętej uchwale za podstawieniem tam marketu z resztą to był warunek burmistrza a jak zobaczył że poszło nie po jego myśli to wniósł projekt przeciwko :)) nadal chce ich reprezentowac??? Jeśli wojewoda nie odsunie tego pana od WLADZY to Bóg mi świadkiem że do wojewody..prezydenta, czy Pana Jarosława Kaczyńskiego czy papieża pojde żeby coś z tym człowiekiem zrobił…bo tak być nie może !!!

   • Do papieża nie polecam,mógłbyś usłyszeć nie to co chcesz…Pan Jarosław,hmm,zwykły poseł,który rzuca pomówieniami na lewo i prawo,miałby być autorytetem prawnym i moralnym?

    • Najwidoczniej dla ciebie autorytetem jest pan burmistrz nie grzeszacy trzezwoscia, ktory juz raczej wyzej nie zajdzie… ja mam widzisz jednak inne priorytety…

     • W którym miejscu napisałem,że burmistrz jest moim autorytetem?Ty wymieniłeś ważne dla Ciebie osoby,więc wyraziłem na ten temat swoją opinię.Życzę wszystkim radosnego Dnia Niepodległości:)

 11. Uwazajcie jak cos zrobi w tej kadencji… hahah tak jak w poprzedniej zabierze się za robotę jak będą zblizaly sie wybory. Dyziu żenujący jesteś. PRZECZYTAJ TEN KOMENTARZ DYZIU

 12. Czytając ta wypowiedzi mam wrażenie że szykuje się na rejs do około świata wspaniałe slogany po wyborcze . napis na klacie co wszystko przyjmuje.za biurkiem BURMISTRZA miasta mowia wszystko szacunek dla zajmowanego stanowiska. Mieszkaniecow wyborców .wołają o dzialania wojewody w trybie naglym mamy kolejny skandal z zachowaniem warunków kultury pracownika samorzadowego jakim jest Pan Krzysztof Derezinski BURMISTRZ miasta Trzemeszna. Mam nadzieję że owe artykuły nie wplynom na wojewodę.

 13. Do p. Derezińskiego cutuje,,,, Drugim nie mniej ważnym przedsięwzięciem jest z pewnością rewitalizacja Placu Kosmowskiego. Koniecznością jest zagospodarowanie budynku po szkole zawodowej. Wśród mieszkańców jest wiele oczekiwań dotyczących remontów dróg, chodników i oświetlenia.;;;;;;; Pytanie Co Pan robił w tym kierunku do dnia dzisiejszego. Przecież to nie jest od wczoraj, ani przed tygodnia to jest od minimum 20 lat drogi w Trzemesznie , proszę pokazać choć 100 metrów dobrej drogi na głównych arteriach Trzemeszna nie ma , powtarzam niema . Szkoła zawodowa – brak, pana podwładni sami mówili, żeby tam całą gminę przenieść, bo im szkoda pięknych nóżek i obcasów , dlatego tam mają uczniowie na praktykach pole do popisu – noszenie dokumentów z budynku A do B – nauka ? nauka chodzenia :), tam nic nie można się nauczyć, chociaż by chciał nie jeden ale, nie może. Podwładni mają głęboko ,czy przyjdzie na np mamografie 20 czy 100 osób brak totalny brak informacji jesli ktoś , napisze że jest ok, dam przykład z mej strony Pytanie do Pana Panie Dereziński Kiedy kiedy kiedy Pan zrobi porządek z swymi pracownikami kubki kaw na stole pogaduchy a ja jak czekałem tak czekam , aż swiętośc przestanie dyskutować co było 6 lat temu piętro wyżej Fuck nie firma.I ostatnie pytanie przecież to było stary kotlet , przecież Pan przez 10 lat tego nie zrobi ,a kiedy to będzie zrobione . CZAS START ,LICZNIK BIJE

 14. Zdjęcie wymiata. Ja osobiście wolę burmistrza trzeźwego w koszulce niz hukniętego w garniturze. No i obecnego w biurze . Mimo wszystko powodzenia Dyziu…ups.. Panie Burmistrzu 🙂

 15. Panie redaktorze Nowaczyk ,na pierwsze pytanie zadane przez Ciebie burmistrzowi odpowiedż jest prosta ,to ten portal miedzy innymi przyjmujacy komentarze szkalujace ludzi,oczerniajace wlasnie przysparzają burmistrzowi i tak jest co mamyNie pomogła nic wręcz klęska totalna kandydata wspierającego czyli p.Peno.To samo było 4 lata temu z p.Szapowałem.Tak w ogóle to poziom tego wywiadu to niziutka półeczka intelektualna,czyżby choroba, może psia grypa?

  • A o co pytać taką osobę, której właściwie nie ma w urzędzie? Może w celu podniesienia poziomu intelektualnego wywiadu, Pan Redaktor powinien zapytać o rodzaj poezji czytywanej wieczorem? Mickiewicz czy Słowacki? Albo o ulubionego reżysera teatralnego? Wielce inteligent się nam tu objawił. Bawi mnie, kiedy czytam komentarze osób, którym ewidentnie wydaje się, że są lepsze od innych i wytykają jakieś wyimaginowane zarzuty.

 16. Panie Burmistrzu proszę zrobić porządek z dyrektorem hali gdyż nie za bardzo jest on przychylny młodzieży i ludziom starszych którzy chcą spędzić dzień na sportowo a nie popijając piwo przed telewizorem. Obecny dyrektor hali jest antysportowy i taka jest prawda. Proszę o przyjrzenie się bliżej zarządzania halą widowiskowo sportową oraz obiektami do niego przyległymi. Wybudowany orlik nie był serwisowany ani razu od momentu powstania podczas gdy w innych miejscowościach ma to miejsce minimum 2 razy w roku. Liczę że jest s Panu jeszcze wesoły i popierający sport człowiek. Prosze działać Panie Burmistrzu !!!

  • Brawo sportowiec, a boisko za hala ma kosztować 700 zł za godz. Powiedzcie kogo będzie stać nazwę grając 22 osoby to ponad 30 zł na osobę. Myślałem, że to boisko będzie dla wszystkich mieszkańców, ale nie trzeba się oblowic. Po co płacimy podatki skoro musimy jeszcze płacić za boisko.

 17. Panie burmistrzu czytając dzisiejsze Pałuki to czegoś w pana polemice nie rozumiem podatku 4 raty pan nie umorzy rolnikom a pytam się co z remondisem a dzisiaj śwoatła uliczne to sie cały dzień świeciły oto pana gospodarnośc chyba coś nie tak z pana rządami bardzo przykro że takiego mamy włodarza wstyd a zresztą opinia o panu mówi sama za siebie pozdrawiam

 18. Burmistrzu mysle ze rewitalizacja placu Kosmowskiego ok.ale nie taka jak na pl.Wojciecha totalny niewypal smrod od jego rewitalizacji nikt nie sprztal tego placu.

 19. Krzysiek w swoim komentarzu wzniosłeś się na wyżyny intelektualne,no przynajmniej do górnej półki meblościanki intelektu.Pan Burmistrz,jak dla mnie,popełnił zbyt dużo błędów,abym oddał na niego głos.Nie znaczy to jednak,że nie uznaje wyniku wyborów.Życzę mu jak najlepiej i chciałbym wiedzieć co ma w planach.Jakiś obraz sytuacji,dzięki temu wywiadowi mam.Pozdrawiam wyborców Pana Derezińskiego i pozostałych,już byłych kandydatów.

 20. A zapomniałem , był pan jednym z nielicznych burmistrzów w Polsce gdzie najwięcej był ( z małej,),, pan na zwolnieniu lekarskim o dziwo Radio ZET w wiadomościach to powiedziało , nie dziś ,nie wczoraj ,tylko 5 lat temu i niech pan nie pitoli, że na wyjazdach , będzie zwolnienie telefon zus i kontrola lekarza i pana Zwykłych mogą kontrolować a dlaczego Ciebie nie? Masz stres po 8 marca ,masz jakieś minusy jednak co sam wspominasz – to nie znaczy ,że my Ciebie wszystcy lubimy, nie nie nie ta droga do wypłaty Jesli pan chce się ze mną spotkać proszę pisać tu:)

 21. Burmistrzu najpierw zrob porzadek ze swoimi pracownikami bo robia co chca jeszcze troche to ci wyzra robote chodza jak swiete..jednym slowem robta co chceta i tak robia skoncz z kolesiostwem nie po to na ciebie glosowalismy czas na zmiany i to szybko bo za plecami slychac szum.

 22. Mam radę do trzech panów przegranych. Zachowajcie spokój, bo śmieszni jesteście. A to koszulka burmistrza nie taka, a to wywiad niskich lotów, a to znowu komisarzem postraszycie. Wybory wygrał Dereziński, tak naprawdę tylko dlatego, że miał trzech cieniasów przeciw sobie. I porządzi następną kadencję. Czy wam sie to podoba czy nie.

 23. Nie możecie sie pogodzić z porażką i ciągle hejtujecie Dyzia ,większość go wybrała uszanujcie to .Potraficie tylko oczerniać ludzi i podpisywać się jako anonim.Jak macie coś do Burmustrza to śmiało raz w tygodniu przyjmuje interesantów ciekawe czy starczy wam odwagi stanąć twarza w twarz.

 24. Szanowni Państwo,
  Zwolennicy i Przeciwnicy Pana Derezińskiego,
  poczytajcie komentarze i pomyślcie jakie chamstwo szerzy się na portalu i to w tak małej miejscowosci jak Trzemeszno.
  Co niektórzy wypominali burmistrzowi polemikę słowną z Panem Walczakiem,że „słoma z butów wystaje”.Cieszyli się z wyroku sądu,a sami powinni być ukarani niejednokrotnie za swoje wypowiedzi na tym portalu…Spójrzcie w lustro i odpowiedżcie sobie czy warto być takim „CH..em”?
  Pamiętajcie ,że nie jestescie anonimowi i Panu Krzysztofowi proponuje zrobic tak jak Dawid Kownacki…zamieszczam linka…
  https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/787244/dawid-kownacki-ukrocil-chamstwo-w-internecie-hejter-poniosl-konsekwencje
  Już niejednokrotnie wskazano adresy IP w Trzemesznie i były to osoby znane,które tłumaczyły się ze swojej niewinności.
  Proponuję sprawdzić dla przykładu IP”kajko”czy”wywiad z pijusem”.
  Nawet we wpisie z godziny 20.12 kajko pisze ,ze może spotkać sie z burmistrzem tu…dlaczego tu?na portalu…bo jest zwykłym cwaniaczkiem za klawiatury ,a pewnie face to face by sie spalił ze wstydu i niepotrafiłby sie odezwać tak jak wielu innych wrogich hejterów.

   • Oj biedny kajko sie zbulwersował:):) boli,boli prawda…jeden wpis ,a jaki nadęty…to Pan Dereziński też by miał tak reagować jak Ty:)
    To teraz widzisz jak zabolało:):):)

   • Jaką Ty prawdę napisałeś???Ateria w Trzemesznie 🙂 masz pojęcie o jakich szlakach komunikacyjnych piszesz? Chciałes zabłysnąć ,a sie kompromitujesz…Pan Krzysztof jest burmistrzem od 12 lat ,dlatego niesłuszna jest Twoja uwaga co do 20 lat…
    Kolejna sprawa,którą podejmujesz …100m nie zrobionej drogi..to przejdż się od TESCO do placu Kilińskiego i już masz 1500m.Znów piszesz nieprawdę!
    Ulica Sportowa,Wyszyńskiego,Langiewicza itd..wymieniać czy zamurowało:)
    I zastanów sie jak sie pisze niema ,bo raz piszesz osobno ,za drugim razem oddzielnie,a taki niby inetligentny:)

  • Po trzecie nikt tu nikogo nie obraża a karlos ,,,,,Spójrzcie w lustro i odpowiedżcie sobie czy warto być takim “CH..em”? ….. i teraz sprawdzić IP CHCESZ TEGO ? NIE MA PROBLEMU

   • Oj boli wybór mieszkańców ,bardzo boli.Nie musisz sprawdzać mojego IP …napisz kiedy chcesz sie spotkać ,gdzie i o której ?z przyjemnoscią Cię poznam ,bo ciekawi mnie kto ma tyle w sobie nienawisci..

   • Ja już nie muszę pracować:) jestem odpowiednio zabezpieczony:)
    A jeśli Pan Krzysztof choruje to tylko z naszych podatków samorządowych płacimy za pierwsze 33dni ,póżniej to już ZUS rekompensuje koszty w składkach za pracowników samorządowych.
    To teraz masz przykład ile w Polsce chorowało policjantów na „Psiej GRYPIE” od tak sobie.To teraz „WYŻYJ”sie na nich:)
    Nie zapomnij na nich donieść.CZAS BIEGNIE ,START!!! hahahaha

 25. JAK KTOŚ WIE,CO TO HEJT, TO GO PRZECZYTA I SIĘ Z NIM NIE LICZY I TRAKTUJE JAK ZESZŁOROCZNY ŚNIEG.ANALIZOWAĆ TRZEBA DOBRE WPISY TE WYTYKAJĄCE WADY TEŻ JAK NAJBARDZIEJ

  • Mam odczucie że Pan Krzysztof Derezinski udzielajac wywiadu prezetujac do zdjęcia wiedział ze pelni stanowisko BURMISTRZA MIASTA I GMINY TRZEMESZNO NIE REPREZETUJE FIRME BOSS.DOKONYWANIE REKLAMY W URZĘDZIE GMINY TRZEMESZNO JEST PRAWNIE ZABRONIONE TYM BARDZIEJ JAKO BURMISTRZ MIASTA I GMINY TRZEMESZNO .CHOCIAZ SŁOWO BOSS MA ZNACZENIE OGÓLNE .JAKOBY OZNACZAŁO-OKREŚLENIE CZŁOWIEKA PRZYWÓDCA,TO MOZE OZNACZAĆ NAZWĘ FIRMY Którą REKLAMUJE PAN BURMISTRZ W SWOIM GABINECIE,CO JEST PRAWNIE ZABRONIONE. DRUGA SPRAWA TO SZACUNEK DO ZAJMOWANEGO STANOWISKA JAKIM JEST BURMISTRZ MIASTA TRZEMESZNA ZWRACAM UWAGĘ ZE ZWRACANO MI UWAGĘ ZE JESTEM TAKI OWAKI JEDNAK SZACUNEK STARAM SIĘ OD DAWAC .MIESZKAŃCY GMINY TRZEMESZNO NIE WYBIERALI BOSSA TYLKO BURMISTRZA MIASTA TRZEMESZNA,NASZCZESCIE NIE MAMY JESZCZE MAFII I BOSA GDYŻ TAKIE OKREŚLENIE STOSOWANE JEST PRZEZ PRAWO WOBEC PRZYWÓDCYGRUPY PRZESTEPCZEJ. DLATEGO ZWRACAM SIĘ Z PROŚBĄ O PRZEPROSZENIE MIESZKAŃCÓW MIASTA I WSI GDYŻ TEGO WYMAGA RANGA ZAJMOWANEGO STANOWISKA PRZEZ PAŃSKĄ OSOBĘ

 26. A pan Rafał nadal mądrala jaki ten czlowiek jest do przodu szkoda ,że o ratownictwie ma zbyt małą wiedzę i nie cieszy się sympatią mieszkańców

  • Pan Rafal wie bardzo duzo o ratowaniu obywateli zglos sie do niego to cie wyleczy jak masz cos do niego zeby wszyscy tak pracowali jak pan Rafal to by bylo super a nie tylko szczekac na portalu pozdr. wszystkich ratownikow odwalacie dobra robote tak trzymac .

 27. Czekam na wywiad z wrażeniami po rozpoczęciu terapii AA przez burmistrza.
  Oczy całej Polski zwracać się będą w kierunku Trzemeszna, jak postępy w leczeniu chorej władzy. Można będzie to przenieść na kolejne ośrodki władzy w kraju.

 28. Po co czekać na wrażenia Burmistrza po rozpoczęciu terapii(nie ma terapii AA-rozwiń sobie skrót,to może się to wyjaśni:)).Lepiej poczytać wywiady z prof.Osiatyńskim lub Falandyszem.Bez urazy dla dokonań Burmistrza,ale obaj wspomniani panowie mieli większy wpływ na naszą Ojczyzne,a problem taki sam…

 29. Do Krzysztofa Derezińskiego nie dotarło to , że popełnił on czyn zakazany prawem . Nie było to pouczenie czy mandat . Sąd RP na podstawie zebranych materiałów wydał wyrok zagrożony również maksymalną karą pozbawienia wolności . Czyn ścigany z urzędu . Kara oczywiście była adekwatna do popełnionego czynu aczkolwiek nie zmienia ona faktu popełnienia czynu o znacznym wymiarze . Czyn ten został popełniony w tracie sprawowania mandatu burmistrza . Pan Dereziński w tym momencie nie był osobą prywatną lecz publiczną . To tak jakby szeregowy pracownik w trakcie wykonywania w określonym czasie pracy dopuścił się przestępstwa . W przypadku tego szeregowego pracownika nastąpiłoby natychmiastowe zwolnienie z niej .
  Krzysztof Dereziński oprócz tego , że był sprawował Urząd Burmistrza to również pełnił funkcję kierownika podległych mu jednostek organizacyjnym UMiG . Był przełożonym dyrektorów szkół . Jest pierwszym czynnikiem wpływającym bezpośrednio na kształt edukacji młodzieży o zasięgu lokalnym . Nie będę dalej komentował skutków jakie niosą za sobą następstwa popełnionego przez niego czynu w odniesieniu do edukacji
  . Jeżeli Pan Dereziński nie dopatruje się przeszkód w pełnieniu obowiązków Burmistrza to coś tu jest nie OK.!!!!!

 30. Przepraszam przez jakich mieszkańców ? O czyjej i jakiej mentalności i świadomości mówisz ? Co oprócz swojego pouczenia masz jeszcze w zanadrzu ? ,,Wodzu,, ja tu żyję i jestem częścią tego miasta i nie mam zamiaru tolerować osób ponad prawem ani utożsamiać się z Krzysztofem Derezińskim i jego marnym elektoratem .
  Przedstawiam cyt. ,, FAKTY NIE MITY,, . Zajmuję się swoim życiem mojej rodziny i przyszłością Nas w znaczeniu globalnym . Jak chcesz dyskutować wymyśl takie argumenty , które zaprzeczą mojej prawdzie wyjątkowo Ciebie powalającej .

  • Do KATA
   Widzę ,że wybór większosci mieszkańców też Ciebie boli,oj boli:)
   Nie musisz utożsamiać się z Panem Krzysztofem ,ale pisząc o jego jak to nazwałeś „marnym elektoratem” tylko pogrążyłeś siebie pokazując obłudę nietolerancji wyboru wiekszosci mieszkanców w demokratych wyborach!!!
   59% mieszkańców zagłosowało za Panem Derezińskim czy się to Tobie podoba czy nie przez 5 lat możesz siedzieć w zaciszu:)

 31. Oczywiście Osiatyński, Falandysz, ale też Ilona Felicjańska, Edyta Olszówka czy Bolesław Piecha. Jest cała masa ludzi, którzy poradzili sobie z alkoholem i dziś bardzo dobrze funkcjonują w społeczeństwie.
  Tego też życzę burmistrzowi. Bo jestem w stanie wybaczyć mu ciężkie przewinienie z 8 marca. Ale nie wybaczę mu tego, jeśli nie wyciągnie z niego żadnych wniosków. A co do niektórych tu piszących, to wiem, że dla nich lepszy jest burmistrz pijący. To leży w ich interesie.

 32. Zrobić porządek z gościem z hali to nieporozumienie młodzi piłkarze grają na małych wiejskich halach, a nietykalne świerszcz na dużej trzemeszeńska ej hali w najlepszych godzinach i tak co roku. Ps nie mam nic do świerszcz ale piłkarze zawsze na dalszych miejscach.

 33. Jak zapowiada się współpraca burmistrza z nową Radą Miejską?
  A jak ma się zapowiadać skoro w mieście już coraz głośniej się mówi że p Pechowiak i p były przewodniczący się dogadali. Czyli zanosi się na radę sterowaną z tylnych siedzeń. Smutne to że ludzie którzy nie weszli nawet do rady nie wspominając o porażce w wyborach na burmistrza chcą wpływać na politykę mimo tak wyraźnej wyborczej dyskwalifikacji. Burmistrz z wyrokiem bez większości w radzie z kierownikami na tylnych siedzeniach brawo Trzemeszno.

 34. Burmistrzu zmniejszyc wynagrodzenie urzedasom gdyz na te ich szwedanie sie z pokoju do pokoju zalicza sie na pol etatu niech sie wezma ostro do roboty .

 35. Generalnie po komentarzach widać, że jest sporo do zmiany. W wywiadzie mówi Pan, że czyta Pan te komentarze może warto wziąć niektóre uwagi komentujących pod uwagę bo nie są wyssane z palca. W każdej wypowiedzi jest odrobina prawdy.
  Życze udanej kadencji oraz osobistych sukcesów.
  Wierzę w Pana!

 36. Jak się patrzy na p.Burmistrza to obraz rozpaczy,kazdy inny byłby lepszy, bo ten człowiek drwi z nas,bedzie analizował ,rozmawiał ,rozliczał , się uczył, itp.To drwina i kpina z nas

 37. Ciekawe czy Pan BURMISTRZ złożył wniosek o uzasadnienie wyroku-podania się dobrowolnie karze.Jezeli tak to mamy ciekawa sytuację ,dążymy do odwleceńia kary : może sie myłe .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here