Strona główna Polityka Burmistrz bez absolutorium, ale z pełnym wynagrodzeniem

Burmistrz bez absolutorium, ale z pełnym wynagrodzeniem

2389
52

Dwie ważne dla burmistrza Krzysztofa Derezińskiego uchwały podjęła dzisiaj Rada Miejska. Radni „przekazali” mu dwie wiadomości – dobrą i złą. Zaczęli od złej. Na wniosek komisji rewizyjnej nie udzielili mu absolutorium za 2015 rok. Za udzieleniem głosowało 6 radnych – M. Dziel. M. Behnke, M. Chojecki, L. Macioł, P. Woźny oraz T. Pawlak.

Przeciwni byli M. Sobieszak, M. Krzyżaniak – Świątek, R. Wiśniewska, Z. Matelski, K. Lipiński, S. Peno, D. Bisikiewicz, M. Dalewski. Wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa wydała pozytywna opinię o budżecie, natomiast wniosek o nieudzielenie absolutorium uznała za nieuzasadniony, dlatego też na wniosek komisji rewizyjnej rada podjęła dziś uchwalę o odwołaniu się od tej opinii. Jednocześnie radni odrębną uchwałą wskazali pełnomocnika do reprezentowania rady w tej sprawie. Został nim wybrany Jarosław Jatczak.

Dobrą wiadomością było z pewnością dla burmistrza odrzucenie wniosku o obniżenie mu wynagrodzenia. Jak już informowaliśmy, wniosek taki złożył Tadeusz Pawlak na sesji 31 maja i wówczas nikt z radnych nie był mu przeciwny – siedmiu poparło wniosek, a czterech się wstrzymało. Dzisiaj radni w znaczący sposób zmienili swoje zdanie. Największym jednak zaskoczeniem było wycofanie się z pomysłu obniżenia pensji burmistrzowi przez samego wnioskodawcę – T. Pawlaka. Jak stwierdził, był to tylko taki impuls, żółta kartka. „Niech burmistrz wie, że rada ma takie prawo i może mu wynagrodzenie obciąć” – skomentował.

Radny przyznał też, że był w błędzie sadząc, iż jest jakiś dodatek motywacyjny, który można by obniżyć (w projekcie uchwały była mowa o obniżeniu dodatku funkcyjnego). Do jego słów odniósł się przewodniczący S. Peno, który przypomniał, że przygotował projekt uchwały o obniżeniu wynagrodzenia na wniosek T. Pawlaka, a jego treść uzgodnił z nim telefonicznie. „Jeśli pan się wycofuje to się pan kompromituje” – stwierdził przewodniczący rady.

W głosowaniu wniosek poparło 5 radnych – K. Lipiński, M. Sobieszak, Z. Matelski, S. Peno, D. Bisikiewicz. Przeciwni byli R. Wiśniewska, L. Macioł, P. Woźny, Dziel, M. Chojecki, T. Pawlak, M. Behnke. Od głosu wstrzymał się M. Dalewski.

52 KOMENTARZE

  • Ruda ale bredzisz,mafia to jest od kilku kilku lat tylko trzeba to chcieć zobaczyć a p.Jatczakowi to co najwyżej możesz teczkę nosić. HA,HA,HA.

  • Nie mafia !!! Ruda źle to ujęła. Wg. mnie pan Jatczak to sprawny prawnik, lecz nie czuje trzemeszeńskiego bluesa , brak mu dla nas wyczucia. Nie udało mu się u nas co nie co. Szanuję go i podziwiam z powodów poza trzemeszeńskich ,ale nie wiążę z nim nadziei.

 1. Bo dla Trzemeszna to nie ma już nadziei…Nikt i nic nie pomoże. Absurd goni absurd. Przekręty i afery ujawnione dzielą społeczeństwo. A ile jeszcze nie ujrzało światła dziennego?

 2. Do Mijanowa powinno być pobudowane pendolino anie autobusem taka aglomeracja bez kolei xx1wiek a gdzie lądowisko proponuje pobudowac halę sportową bo mają wspaniałego boksera z rodu M bo jest okazja zapomniałam o lodowisku przecież jeden bardzo dobrze się ślizga a może nawet szpital? Tak to jest dobry pomysł a z jaką specjalnością –A-a i P—a*?

 3. Jeśli poziom prac wykonywanych przez firmę pana Pawalaka odpowiada poziomowi pracy tego pana w radzie to życzę powodzenia inwestorom.

 4. Pan Pawlak puścił oczko do tych co burmistrza nie lubią. „No wiecie, rozumiecie jak aż tak za tym Dyziem to nie jestem jak sie wam wydaje.” Jeśli ktoś sie dał nabrać to jego sprawa.

 5. Dziekujemy panie Pawlak dobrze ze przemyslales sprawe nie sluchajac glupich podsuniec zawsze mysl co ci dobro podpowiada dalej zajdziesz a nie komus dowalic tym sie daleko nie zajdzie jeszcze raz dziekujemy.

 6. Pan Pawlak w pogoni za rogiem obfitości zapędził się w kozi róg. To nie żadne dobro wewnętrzne tego żałosnego radnego, to absmak! Daleko nie zajdzie .

 7. Bardzo smutnego opuszczonego przez swoich wyborców siedzi burmistrz i czeka na wyrok rady myśląc co można jeszcze wcisnąć żeby się obronić przed chwilą prawdy. Aż tu nagle jest -absolutorium brak -kasa została ale wstyd poszedł w świat i co ja mam biedny burmistrz Miasta zrobić jak wszyscy są niezadowoleni z mej duszy. Peno nieodpuszcza z kolasiami do tego jeszcze ta reszta nie wiem czy ,to wytrzymałość na muj organizm

 8. Panie burmistrzu rada miasta pokazała naco pan zasługuje
  juz nie raz tutaj pisałem ze mamy burmistrza bez honoru
  jesli nie otrzymałes absolutorium powinienes natychmiast ustapic podac sie do dymisji
  no chyba ze tylko tobie w głowie kasa
  szanowni radni widac jak mało znacie sie na demokracji i jestescie jak te malenkie horągiewki na wietrze jak zawieje tak sie ustawiacie
  ale coz widac ze juz tez schodzicie na niższy poziom inteligencji brak własnego zdania i honoru

  • Do dymisji to sie ty podaj glupku jeszcze nie teraz poczekaj za wyborami sam ustapi a kasa wszystkim uderza nie pchali by sie jakby nie placili.

 9. To zdjęcie promujące artykuł nosi znamiona manipulacji, jest bardziej wymowne niż treść artykułu 🙂 Z pewnością buduje nastrój samotnego Władarza, beznadziei, klęski i złych wyborów personalnych to się źle kojarzy w polityce 🙂

 10. Itak trzymac panie Tadziu przyszedl rozum do glowy potrzebowali pana na posylki a niedawno mieli pretensje ze remonty pan u nas robisz w Trzemesznie olac takich trzymac sie porzadnych pozdrowienia.

 11. jestem na wakacjach w dalekich krajach, popijam se drinki i zagladam na strone trzemeszna a tu oczom nie wierze w koncu ktos porzadki robi, kurde krzychu noo co oni z Toba wyrabiaja?? Rada najpierw chce obnizac teraz Kargul przeprasza? o co chodzi?? Krzychu wiesz o co tam chodzi? az kurde polecialem po double whiski with ice cubes 🙂

 12. to co robicie to jest idiotyczne zachowanie wstyd że takich idiotów mieszkańcy wybrali panie burmistrzu nie przejmuj się tymi mędrcami miasta i rób swoje zachowują sie jak dzieci w piaskownicy to i tak jeśli zechcesz to i tak wybrany będziesz ponieważ innego z tych mądrali nie widzę
  na tym stanowisku dowal im bo bólu

 13. Tadziu moźe jesteś dobry w swoim fachu i znasz się na robocie ? Ale to co robisz na posiedzeniu rady to totalna porażka .powinneś wstydzić się przed wyborcami którzy na ciebie głosowali

 14. Burmistrzu skończ i miej trochę honoru i sam zrezygnuj.Musisz ponieść konsekwencje za wszystkie szkodliwe decyzje dla gminy,przyjdzie i musi przyjść sprawiedliwość za to co uczyniłeś dla tej gminy,precz z Tobą !!!!!!!!!

 15. Kolejnym krokiem jest bez wątpienia odwołanie burmistrza , jesli radni bedą konsekwentni jest jescze przyszłość dla tego miasta , jesli nie utoniemy w nieudolnym zarządzaniu gminą i trwonieniu pieniędzy na kancelarię , skarbnika , audytora i burmistrza bez widocznych efektów pracy !!!

 16. Matury podobno kiepsko ,zwłaszcza z matematyki ,rozszerzenie z matmy jeszcze tragiczniejsze ,
  może jedna osoba przekroczyła zaledwie 30 %.pozostali nędza.Jak tu posyłać do takiego liceum skoro kiedyś najlepsi schodzą tak nisko.

 17. Co za durnie w tej gminie, tam nikt się do niczego nie nadaje a zwłaszcza ta rada miejska, może to im obniżyć pensyjki bo wszyscy tam dla kasy siedzą !!! Wstyd za całą Gminę z oszustami na czele ! Tu potrzeba mądrych ludzi z klasą a nie tych starych wyjadaczy co uczepili się swoich stołków ! PORAŻKA wielka …..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj