Strona główna Polityka Budżet 2016 na miarę możliwości

Budżet 2016 na miarę możliwości

1791
55

Burmistrz Krzysztof Dereziński złożył Radzie Miejskiej Trzemeszna projekt budżetu na 2016 rok. Wśród planowanych inwestycji znalazła się m.in. budowa hali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Kruchowie (2.476.418 zł). Jest to najdroższe zadanie, jakie Gmina zamierza zrealizować w przyszłym roku.

Zaplanowano również 30.000 zł na projekt podobnej sali, która miałaby w przyszłości powstać w Trzemżalu. Planuje się również budowę sieci wodociągowych Miaty – Święte oraz sieci w Kozłowie i Niewolnie oraz oświetlenia w Zieleniu, Miatach, Lubiniu i Niewolnie. Za półtora miliona złotych mają być wykonane remonty dróg.

W projekcie budżetu zapisano wykonanie chodników na ul. Wiosny Ludów i Sportowej, modernizację ulicy Ogrodowej, udział finansowy w przebudowie nawierzchni drogi powiatowej Ławki – Gołąbki. Projekt budżetu zawiera także inwestycje w ramach funduszy sołeckich. Poproszony o komentarz K. Dereziński powiedział:  „Uważam, że mimo przegranych spraw z firmą Paroc i tego, że musiałem wprowadzić korektę, to jest budżet naprawdę niezły jak na nasze możliwości. Ponad 4 miliony złotych przeznaczono na inwestycję. W pierwotnej wersji, gdy jeszcze nie wiedziałem, że przegraliśmy te sprawy, było to prawie 2 miliony więcej. Na pewno nie jest to budżet, który zadowoli wszystkich. Tak nigdy nie jest. Staraliśmy się jednak zaplanować w miarę równomiernie inwestycje tak w mieście jak i na wsi. Na pewno będzie niezadowolenie, że wykreśliłem pewne inwestycje, na które ludzie czekali i była wstępna deklaracja, że będą wykonane, ale niestety sytuacja mnie do tego zmusiła”.

Wśród inwestycji, z których zrezygnowano, burmistrz wymienia między innymi budowę chodników na ulicach Staszica i Kopernika, przebudowę ulic Dworcowej i Langiewicza oraz dróg w Trzemżalu, Mijanowie i Zieleniu, a także rozbudowę monitoringu. Zapytany, jaki wpływ na budżet miało przejęcie od powiatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych odpowiedział, że obecnie znana jest tylko ogólna kwota subwencji oświatowej (10 589 923). Po otrzymaniu jej rozliczenia, czyli kwot na poszczególne szkoły, będzie można wyliczyć dokładnie jaka to dokładnie suma. Już dzisiaj można stwierdzić, że będzie to o co najmniej milion złotych więcej niż w latach poprzednich.

55 KOMENTARZE

 1. Zobaczcie jakiego politowania jest nasz bumistrz – gra społeczeństwem,na szczęście tylko częścią,przegrał sprawę z parokiem,a co zrobił aby uzyskać korzystne rozstrzygnięcie-pewnie nic,jaki był udział w tym kancelarii prawnej -Leśny ,pewnie żaden,co tam dwa miliony,a sprawa podatku który gmina musiała zwrócić w związku z likwidacją Spółdzielni w Lubiniu,też pewnie nic burmistrz i jego służby nie zrobiły,co tam 2,3 miliony mieć albo nie mieć-zenada !!!!!

  • z tego co widzę spacerując ulicą Tumską, od dawna na dziedzińcu OSP stoi jeden wóz strażacki z napisem chyba ratownictwo wodne, pytałem jednego ze strażaków co jest z tym samochodem, a on mówi, że wszystko jest ok tylko nie ma miejsca w garazach zeby ten samochod zaparkowac bo w razie wyjazdu trzeba by było przestawiać auta, a wtedy czas wyjazdu do zgłoszenia się wydłuża.

   Może gmina pomyśli o tym?

 2. Kruchowo dla 80 ciu dzieci hala sportowa łącznik i inne udogodnienia dla pańskich kolesi z listy kandydatów do powiatu i wiernych wyborców.Dla Zespołu Szkół oraz Gimnazjum gdzie jest około 600 dzieci i SP1 nawet złotówki na remont.Ale 800 tys.odsetek dla Paroca jest z wolnych środków i następne 800 tys.dla Kancelarii Leśny też się musiało znaleźć.Gratuluję dobrego humoru.I Ty ze swoją hipokryzją mówisz o równym traktowaniu miasta i wsi mam nadzieje że miasto to zapamięta. To są FAKTY nie MITY.

 3. ,, ale niestety sytuacja mnie do tego zmusiła ,, . Burmistrzu Pan tą sytuacje wywołał !!! Ona nie spadła z księżyca . To nie wina Sądu , Paroca czy byłego Burmistrza . Brak mi słów . Kończę mój komentarz , daruję sobie dalszą irytację .

  • A co ul. Sportowa to jakiś trzeci świat, czy co, żeby porządnego chodnika nie było ??!!
   Bardzo dobrze, że będzie można w końcu iść, nie patrząc pod nogi, żeby się nie przewrócić.
   Jeszcze nie tak dawno każdy narzekał na tym portalu, że wizytówka miasta, że droga na stadion miejski a taka beznadziejna….
   Teraz jak ma być zrobione, to też źle…
   Ludzie zastanówcie się trochę nad sobą i zanim coś durnego napiszesz, to dwa razy się zastanów!

    • Tej Pani tak niewiele trzeba 🙂 . Dom , praca , praca , dom . Dom , praca , praca , dom . Dom , praca , praca , dom 🙂 . Na tym portalu pewien mędrzec próbował przekonywać jak to wspaniałe funkcjonuje program likwidacji barier architektonicznych dla niepełnosprawnych . Zobaczymy jak ten ciąg będzie wyglądał . Gdzieś ktoś już wspomniał o wcześniejszych planach remontu ul. Sportowej zapisanych w budżecie . Oby nie sprawdził się znów POM (POMYŚL O MARZENIACH). Chcę zwrócić uwagę , że pozostały na tym osiedlu jeszcze 3 uliczki , ale to już na pewno POM ! 🙂 .

     • POM robi wszystko , żeby remontu ulic i chodników w tej części miasta nie było, dlaczego? hm. Dobrze, że coś drgnęło i tutaj. Na ulicy sportowej znajduje się piękne zadbane posesje, mieszkają tam wspaniali, pracowici ludzie, tak samo jak wszyscy mieszkańcy Trzemeszna, których serdecznie pozdrawiam.
      Życzę mieszkańcom ulicy sportowej, osiedlowej , słonecznej i wszystkim pozostałym ( w ilości większej , niż trzy ulice), żeby udało się w przeciągu kilku lat dostosować bezpieczeństwo i wygląd tych ulic do poziomu utrzymania posesji – wszystkich na całym osiedlu, bo na to zasługujecie.

      P.S. Jak bym widział codziennie jako kierowca i
      obywatel, że jest niebezpiecznie powiadomił bym natychmiast odpowiedzialne organa, samo obserwowanie akurat niestety niebezpieczeństwa nie eliminuje.

    • Tej Pani należy się tak samo jak i Tobie. To że ktoś zajmuje jakieś stanowisko w naszej gminie to mu już nic nie ma się należeć?? Pomyśl człowieku zanim coś palniesz!

     • Wiesz co ? Raczej to pytanie skieruj do siebie . Ta Pani każdego dnia przechodzi przy niedawno zamontowanym lustrze . lustro ułatwia Skręt w ulicę sportową . Było już bardziej bezpiecznie i co ? Jest ono przestawione i praktycznie można zobaczyć niebo . Tak Pani radna dba o bezpieczeństwo kierowców ze swojego okręgu . Tak bardzo trudno zainterweniować . Widzą to policjanci , widzi Pan Burmistrz . O czym my piszemy?
      O co w tym wszystkim chodzi ?
      Każdego dnia skręcam w tym miejscu będę dalej obserwował , kto w końcu zareaguje !

  • Chodnik jak chodnik . To jeden głos . Diabeł tkwi w szczegółach . Kruchowo to kolejne 2 głosy = 3 . Do tego Pan radny będzie miał pracę przy hali w Kruchowie . Ot cala polityka (przed absolutorium przede wszystkim). To nie zbieg okoliczności to cichy układ .
   Trzemeszno zostanie Trzemesznem . Dalej będziemy gubić części na jezdniach , przesiadywać na skwerkach i być może popijać rodzime piwko .

   • Smoczysko już Cię lubię krótko zwiężle acz dobitnie młode pokolenie zaczyna się interesować co się dzieje w Trzemesznie a za następne 3 lata zrobimy wszystko żeby ten Pan odszedł w niesławie.A może prędzej?

   • Rozumiem że Ty będąc burmistrzem tymi kryteriami byś się kierował. Jestem ciekawy co byś powiedział gdyby to nie w Kruchowie był inwestycje ale np. w Szydłowie, Popielewie czy innym Kamieńcu. Pewnie też doszukiwał byś się głosów i powiązań z burmistrzem w tych wioskach. Ale pamiętaj że w Kruchowie też mieszkają ludzie i pewnie nie każdy z nich głosował za obecnym burmistrzem ale na pewno każdy z nich chce mieć chodnik. A co do sali gimnastycznej to możliwe że będą z niej korzystać zarówno uczniowie jak i mieszkańcy a tych w Kruchowie jest sporo i… nie każdy głosował na burmistrza Derezińskiego.

    • Tylko należy wziąć pod uwagę pewne zależności . Ile kasy wpływa do budżetu z Trzemeszna a ile z wsi . Jest jeszcze jeden problem . Wieś nie jest zgazyfikowana . Wprowadzenie programu smogowego wymusi likwidację piecy opalanych węglem . Alternatywne rozwiązania będą bardzo dużo kosztować . Musimy pamiętać , że dopłaty Unijne niedługo skończą się a dług pozostanie .

     • Nie zupełnie masz rację. Popatrz ile w naszej gminie jest mieszkańców na terenach wiejskich a ile jest w mieście. Dużej różnicy nie ma. I mi nie chodzi o to że jakaś inwestycja jest potrzebna bardziej a jakaś mniej. Mnie chodzi o to że obojętnie co i gdzie było by zrobione i tak będzie krytyka typu dlaczego to i akurat tam. Znajdą się tacy co powiedzą że dlatego w miejscowości X bo tam mieszka radny/radna a w miejscowości Y nie robi sie nic bo tam nie mieszka żaden rajca. Ale w miejscowości X jak również w Y mieszkają ludzie którzy chcą mieć zrobione chodniki, drogi, świetlice, itd ale niestety, wszędzie w tym samym czasie nie da się zrobić wszystkiego.

 4. To jest budzet na miarę naszych możliwości. My tym budzetem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz budzet, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo !!! 🙂

  • Zgoda . Uzasadniasz dość logicznie i rozumię to . Zauważ jednak ,jak planuje się budżet i jak jest on realizowany . Dlaczego przed wyborami ruszyła akcja ,,PLACE,,. Przypomnij sobie wypowiedź kontrkandydata na burmistrza Pana P.P . Inwestycje były robione pod wybory ze wspólnym planowaniem . Dyskusje przedwyborcze Burmistrza polegały (oficjalnie) na koncercie życzeń a na blogu wręcz bałaganiem o głosy . Takie postępowanie uwłacza stanowisku głowy miasta i reprezentowanego URZĘDU.
   Muszę Tobie napisać , że są zapisy ustawowe o charakterze obowiązkowym , które nie są realizowane . Brakuje całkowicie inwestycji strategicznych , długofalowych . Cały czas skacze się to tu , to tam . Ważną sprawą jest budowa hali w Kruchowie . Ważniejszą sprawą pozostaje to , że nic nie zrobiono ze szkołami, które zostały przejęte od powiatu . Przy minimum chęci można było wykorzystując już istniejącą bazę tworzac technikum (to tylko przykład). Szykują się zmiany w oświacie . Tłumaczenie i zastawianie się brakiem środków to bzdura . Przy dobrej organizacji , planie i subwencji oświatowej nie byłoby problemu . Problem pojawi sie wkrótce bo baza niszczeje i ktoś będzie musiał to na nowo remontować . Problem stanie prze młodymi . Będzie oni tułać się po szkolach w ościennych miastach . Nie wspomnę o tym co pisałem na temat projektów smogowych , klimatycznych . Wszyscy poniesiemy skutki beztroskich rozwiązań braku przewidywania , robienia dobrego wrażenia .

 5. Mam pytanie do mieszkańców Trzemeszna, kto głosuje na tego człowieka?? Dyzio wygrywa dwa razy w naszym mieście obłęd .

 6. Niestety WIEŚ ! Ci , którzy mieli interes , lubią być sterowani i omamiani . TRZEMESZNIANIE zachowali rozsądek i kulturę lokalnej polityki .

 7. Porozmawiamy za kilka lat . Wtedy będzie ból . Zobaczymy jakie to efekty ta wieś osiągnęła . Będziecie rypać za prąd aż miło a woda Was dobije . Trzeba kierować się perspektywami ekonomicznymi z głową . Sieci gazociagowe już powinny być rozprowadzane po wsiach do indywidualnych odbiorców . Zacznijcie wreszcie podchodzić do rzeczywistości realnie !

 8. Byli kandydaci którzy zdecydowanie kierowaliby naszą gminą przedewszystkim wiedzą i mądrością gospdarczą,obecny burmistrz jest tego zaprzeczeniem,co więcej jest jak to nieraz się wypowiadał bo ma jeszcze do spłaty kredyt,to jest kompromitacja takiego podejścia a niektórzy wyborcy dali się nabrać na jego litości,to są fakty a nie mity .

 9. To tylko jeden z czarnych scenariusrzy na przyszłość . Odnoszę wrażenie , że zarówno Burmistrz jak i niektórzy radni realizują zadania pod publiczkę . Za zaciąganie kredytów (dotacji) na zadanka to my poniesiemy konsekwencje . Proszę traktować problemy rozwoju miasta i gminy z rozsądkiem . Szanować każdą złotówkę . Pamiętać , że jesteśmy na skraju bankructwa . Pamiętać , że nikt nam nie pomoże . Sytuacja jest patowa . Jak ktoś nie rozumie tego co się dzieje niech wreszcie otworzy oczy !!!!!!!!!

  • Widzę , że nic człowieku nie rozumiesz . Brak Tobie argumentów nie potrafisz rozmawiać merytorycznie . Kierujesz rozmowę na tory absurdu lakonicznym stwierdzeniem . Nie znasz prawa budżetowego zwarowanych tam rozdziałów , podrozdziałów , zadań o charakterze obowiązkowym itd . Startując do wyborów na radnego trzeba posiąść trochę wiedzy a nie obiecywać gruszek na wierzbie . Proponuję nie włączać się do rozmowy . Masz owszem prawo do swojego zdania jednak logika wypowiedzi odbiega daleko od rzeczywistości . Pozdro .

 10. Przeczytajcie jakie zasady i kryteria postawiono w przetargu na odbiór odpadów tak wygórowane aby spełnił tylko remondis-wsystko ustawione nawet zwiększone środki w budżecie,burmistrz Kociemba i pLeśny z pewnością za tym stoją.To nie dramat tylko katastrofa,trzeba to zgłosić do CBA to się w głowie nie mieści że można tak ustawiać przetarg w obecnym czasie.My podatnicy za to zapłacimy.Sprawdżcie bip urzędu,zakładka przetargi aktualne-wszystko przeczytajcie,włosy na głowie stają

 11. o przetargu na stronie bip trzemeszno -zamówienia powyżej 30.000 euro,już jest wynik – to jest granda i rozbój w biały dzień o ile już jest droższa usługa od tego przetargu co unieważniono gdzie rada nie zwiększyła środków ? wymagany obrót firmy rocznie 5.500.000,00 zł to pod remondis nie patrząc na inne wygórowane wymogi.!!!!przyjedzie CBA i wszystkich zapakuje.Panie Nowaczyk ten portal powinien przesłac do wszystkich instytucji niech ktoś w końcu się tym zajmie

 12. Wielki czas na działania . To co dzieje się tutaj przechodzi najśmielsze oczekiwania . Nie chcę osądzać imiennie i poruszać innych tematów o nieprawidłowościach o oszustwach i układach . Rzeczach istotnych indywidualnie dla każdego z nas i masowo dla nas wszystkich . Miałem do wglądu wiele materiałów , które określam jako wysoko niebezpiecznych społecznie . Cały czas balansuje się na skraju przepaści . Przepraszam , że pisze ogólnikami . Odnoszę się jedynie do wpisów popierając tych , którzy obiektywnie oceniają istniejącą rzeczywistość i tak proszę traktować mój wpis . Byłem zawsze daleki od szukania sensacji a zwłaszcza publicznie . Byłem lecz stwierdzam , że to błąd . Wszystkie patologiczne działania muszą ujrzeć światło dzienne . Nie publikuje dokumentów z którymi się zapoznałem , gdyż aktualnie nie jestem w ich posiadaniu . Mam jednak nadzieję , że w końcu i one ujrzą światło dzienne .

 13. Dziękuję za wskazane co powinienem zrobić . Otóż jest jedna podstawowa zależność – odpowiedzialność ! Nikt a przynajmniej ja nie zaprzeczam słuszności remontu chodnika na ulicy Sportowej i nie tylko . Radny skoro nim już jest , powinien dostrzegać nawet leżące papiery . Policja , która tak skrupulatnie wlepia mandaty i urządza pościgi za dzieciakami niech interweniuje w przypadku zagrożeń dla ruchu . Z doświadczenia mogę stwierdzić , że modnym stało się spychanie odpowiedzialności . Domyślam się , że ktoś pomyśli ,, radny nie jest od zbierania papierków a policja nie jest od poprawiania znaków ,, . Tak samo ja mogę powiedzieć ,,zwisa mi to,,. Tylko , że ten radny i policjant ma do dyspozycji instrumenty bezpośredniego i natychmiastowego powiadamiania .
  My jako wyborcy obywatele tego miasta mamy prawo wymagania od osób , które otrzymały mandat zaufania odpowiedzialności ! Ja reaguje się na zgłaszane problemy obywateli chyba nikomu nie muszę tłumaczyć . Przykład ? PONIEDZIAŁKI !!!!!!
  Reasumując – będziemy obserwować i pisać na info !

 14. „Burmistrz jest spoko gościem ” to jakas kpina nie ma go jak jest potrzebny tyle ludzi do niego przychodzi z powarznymi problemami i ich olewa! Dużo na obiecywał i go____ zrobił

  • Dopóki ignoranci będą u sterów niczego dobrego nie należy się spodziewać . Trzemeszno zostało skazane i oszukane . Nie widzę przyszłości ani dla miasta ani dla obywateli . Cierpliwość ma swoje granice . Zostały jeszcze 3 lata a wtedy powiemy WOOON !!!!!

  • A mało masz dookoła jezior,to i spacer będziesz miała.Już mieliśmy szkołę co trzecia wieś,kościół co jeszcze się wam marzy.

 15. mam pytanie do naszych wlodarzy i przewodniczacego osiedla pana matelskiego kiedy bedzie odnowiony plac swietego wojciecha jak on wyglada lawki polamane

 16. Może wkoncu elektorat pana Burmistrza zwróci uwagę na brak wykonywania pracy do jakiej powołany został bo ja mam wrażenie że po scenach jakie są z udziałem panów Kaniastego i Derezinskiego jestem bardzo pewien że Burmistrz jest zakladnikiem klanu pedagogów który go wsadził na fotel Burmistrza świadczą przykłady Trzemzal -radny CHOJECKI Kruchowo sala konferencyjna tam będziemy mieli możliwość organizacji sesji mniej dzieci i nie dojedzie opozycja i będzie można robić na co ma się ochotę Dlatego koledzy czas powiedzieć dość układowi bo przyjdzie czas na nos i będziemy mieli nieprzyjemne niespodzianki bo ten człowiek nie powinien być Burmistrzem porostu nas oszukał przykład nagrody na dzień nauczyciela proszę pomyśleć liczę że się obudzimy z letargu Historyk nie Histeryk..

 17. Kilka słów do wpisu z 24-go . Lustro na skrzyużywaniu znów przedstawione . Przy pizzerii Sorella na zakazie trzy autka !!! Czy Policja ma jakieś święto ? Czy może paliwa zabrakło na patrol ? Może ktoś coś wie ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj