Strona główna Różne Brakuje działek

Brakuje działek

5791
45

W ewidencji nieruchomości trzemeszeńskiego urzędu brakuje ponad 300 działek, które faktycznie należą do gminy. Tak przynajmniej wynika z audytu przeprowadzonego przez audytora urzędu Tomasz Gorczyckiego-Smyka.

Na możliwe rozbieżności i nieprecyzyjne dane w tym zakresie wskazywał kilka miesięcy temu radny Marcin Jakubiak i to właśnie na jego wniosek przeprowadzono audyt.

Sporządzający opracowanie oparł się na danych z Systemu Informacji Przestrzennej „Geo-Info”, które porównał z danymi z rejestrów prowadzonych w Urzędzie Miejskim. Okazało się, że w rejestrach gminnych brakuje 354 działek.

Sytuacją tą nie jest zaskoczony wiceburmistrz Dariusz Jankowski. Jak nam powiedział, rozbieżności dotyczą dróg gminnych w terenie wiejskim. Wiele z tych nieruchomości nigdy nie posiadało ksiąg wieczystych. Te nieścisłości są sukcesywnie wyjaśniane.

Wiele działek podlega komunalizacji, która jest procesem długotrwałym, często kilkuletnim. Spora liczba tych spraw jest w toku. Nie jest to problem jedynie gminy Trzemeszno. Takie same sytuacje występują w wielu samorządach.

45 KOMENTARZE

 1. Tomaszek już zrobił audyt zatrudnienia w Urzędzie, pełen błędów , niejasności i z którego nic nie wynikało i w ogóle nadający się do kosza a nie do opublikowania a teraz będzie miał płacone za zrobienie kolejnego?

 2. Niektóre z działek zostały przejęte przez Urząd Lyb Skarb Państwa i w niewyjaśnionych okolicznościach ginęły Księgi Wieczyste … Te papierowe …

 3. Urzędnik na urzędniku i to są efekty. Ogromne koszty administracji, tyle milionów w błoto. Kiedy zwolnienia? Urzędnika nic się w Trzemesznie nie udaje. Poski ład brak pozyskanych środków la Trzemeszna, większą straty będą. Z firmami urzędnicy się nie dogadają, tylko kłopoty i zwrot pieniędzy. Z powiatem urzędnicy tak działają, że ci pozamykali wszystko u nas i nawet potrzebnego chodnika nie zrobili do Rudek, a czeka również Zieleń i Miaty. Miało być rondo za miliony nie było nic, brawo. Z GDKiA brak rozmów porozumienia, pilnowania remontu dk15. Miał być chodnik do Wydartowa nie ma nic. W urzędzie mało co się załatwi. Kiedy zwolnienia? Trzemeszno już tylko może uratować bankructwo?

 4. Za takie działania urzędnicy powinni ponieść konsekwencje, ciekawe czy swoim mieniem dysponują również w tak frywolny sposób. Ale..” do Sądu z tym przecież mało kto pójdzie”…słowa urzędnika , i tak proceder nadal kwitnie …

 5. „Ład” w nieruchomościach jest taki sam, jak „ład” na biurku tego, który tymi nieruchomościami się zajmuje od lat.
  Ten to ma dopiero tupet.
  „Te nieścisłości są sukcesywnie wyjaśniane.”
  Ile zostało wyjaśnionych od danego początku jak ten „specjalista” zaczął odpowiadać w urzędzie za nieruchomości?
  Ile w poszczególnych latach?
  Gdzie można zapoznać się z tym audytem?

 6. Jeśli macie pretensje do burmistrza za wszystko to może warto sobie odpowiedzieć przed lustrem, na trzeźwo, na następujące pytania?
  Czy ja zagłosowałem/am za takim burmistrzem?
  Ile razy dałem/am szansę temu człowiekowi?
  Czy to czasami ja nie jestem odpowiedzialny/a za taki, a nie inny stan tej gminy powierzając władzę takiemu człowiekowi?
  Spójrzcie w lustro i może tam znajdziecie odpowiedź na kluczowe pytanie.
  Czy mogę przyczynić się do zmiany na lepsze w tej gminie?

 7. Takie miasteczko. Nic dla młodzieży. Dla dzieciaków place zabaw które nie uczą niczego. Brak ścieżek rowerowych lub fragmenty niebezpieczne wręcz. Za to urzędników mamy tylu ze ciężko się ich nawet doliczyć wam. Fajnie tak siedzi się w urzędzie zarabia fajne pieniążki. Na rozrywkę was stać wiec po co wam cokolwiek w trzemesznie prawda? Po co zrobić coś dla mieszkańców młodzieży. Lepiej kolejna wystawa emerytów amatorów. O was to niedługo w telewizji będą mówić.

 8. Pytania.
  1. Czy wszystkie działki rolne w Ostrowitem i Popielewie, które są wydzierżawione rolnikom są własnością Gminy Trzemeszno?
  Sprawa dotyczy łącznie około 40 ha.
  2. Jeśli nie wszystkie, to które są, a które nie są własnością Gminy Trzemeszno?
  3. Czy wszyscy dzierżawcy płacą regularnie czynsz dzierżawny?
  4. Ile wynoszą ewentualne łącznie zaległości?
  5. Czy wyrażono zgodę na odroczenie terminu płatności lub umorzenie długu?
  Jeśli tak, to:
  a) komu odroczono lub umorzono?
  b) co było podstawą odrodzenia lub umorzenia?
  c) o ile czasu odroczono termin płatności?
  d) ile wynosi zaległość, którą odroczono lub umorzono?
  e) ile wynoszą odsetki za zwłokę (odroczenie) w uregulowaniu czynszu dzierżawnego?

  • Podpisz się Michał a nie kombinujesz przecież wszyscy wiedzą , że to ty albo napisz swojemu radnemu interpelację. Odczytać chyba umie ?

    • A ten to od grupy zwolenników obecnego burmistrza czy coś się jemu stało,coś się przestawiło,nie wierzę a może ma chrapkę na burmistrza,oj to też byłoby nieźle,dyzio byłby spokojniejszy.Panie Marcinie zastanów się głeboko,na pewno ode mnie i mojej rodziny oraz wielu znajomych na głos nie możesz liczyć,trzeba mieć własny kręgosłup!!!!!!!!

 9. Nie wiedza ile maja wakatów nie wiedza ile działek he he he najlepsze jest to ze za niekompetencje nikt nie poleci he he śpiewajmy nic się nie stało! Urzędasy nic się nie stało 😀 może wywalilibyscie te cała ekipę i zatrudnili osoby kompetentne? Pytanie retoryczne

  • Burmistrzuniu w ubiegłym roku zatrudniał osoby kompetentne i specjalistyczne. Jak On Je wspaniale w słowa ubierał. Panie WC – ggaraże czy parkingi? Powiedz pan cosik o kosztach utrzymania pańskiego tojtoja.

 10. W tej gminie już mnie nic nie zdziwi. Ta gmina sięga dna ! A winę ponoszą wyborcy czyli mieszkańcy tej gminy. Więc się nie dziwie że mamy taki a nie inny stan rzeczy.

  • Wyborcy?
   Wyborcy siedzą w urzędzie????? Sądzisz ze mamy jakaś alternatywę?????? Kto inny nagle sprawi ze pieniędzmi i układami będzie się brzydził?????

   • Załączyła się stara, dobrze znana płyta. Nie ma alternatywy więc głosuje się na tych, którzy są powodem kompromitacji? Jest to naprawdę przykre. W Trzemesznie, mieście, które chlubi się takimi tradycjami nie ma człowieka, który mógłby w sposób spokojny prowadzić tej gminy? Jeśli tak jest jak piszesz, że nie ma lepszego kandydata lub kandydatki na burmistrza, to co zrobisz Tad w 2028, kiedy skończy się panowanie obecnego burmistrza? Skończy się bo obecne prawo nie będzie pozwalało mu na ponowne kandydowanie. No chyba, że liczysz na zmianę prawa i wtedy będziesz z czystym sumieniem zagłosować po raz kolejny na swojego idealnego kandydata.

    • A widzisz kogoś kompetentnego kto ma możliwości wygranej? Jak ktoś wrósł w to stanowisko i wszystkim większym graczom jest to na rękę to co ty chcesz tutaj zmienić?? Kto weźmie w swoje ręce niekompetentny urząd i miasto zastałe po burmistrzu???? Tu trzeba wymienić nie tylko burmistrza ale cała radę cała gminę. Ile osób udowodniło już swoją niekompetencje i co? Dalej siedzą na stanowiskach. Mogą być
     Mierni ważne ze bierni.

     • Tak widzę Pana Pawła Piechowiaka, doświadczonego i kompetentnego pracownika,pracowitego i wymagającego dlatego masz rację sam urząd takiego nie chce, woli to co jest ,bałagan we wszystkim, burmistrz czwarty rok tej kadencji a jak wygląda pozyskiwanie środków ?Trzeba tutaj właśnie osoby o dużym doświadczeniu i wręcz tyranii pracy aby to zaczęło funkcjonować, trzeba ocenić co dany człowiek osiąga w życiu zawodowym,jak juz w 2014 r miał odwagę powiedzieć że idzie to w złym kierunku to co wyczyniał wtedy burmistrz, inni szkalujący go .Warto pojechać i zobaczyc choćby jak Znin się rozwija , to co zobaczyłem nad jeziorem żnińskim to pozytywny szok pomosty .promenady, budynek dla rozwoju turystki wodnej i to wszystko z unii, więc można. Warto przypomnieć co uczynił też z byłą skarbnik p.Kiełpińską.Teraz zbieramy efekty tego wszystkiego w naszej gminie.

     • Jakie kompetencje ma obecny? Napisz a wtedy może okaże się równie kompetentnych jak on jest bardzo dużo.

     • Kompetencje i doświadczenie pokazał pan Piechowiak wprowadzając grupę radnych do obecnej rady. Widać po pracy, (a raczej nieróbstwie) tych radnych jaki też wymagający jest ich zwierzchnik.

     • Jakie kompetencje ma burmistrz? A takie ze może mieć takie dziadostwo jakie ma przy całkiem niezlym świadczeniu i każdy z was może mu co najwyżej skoczyć…… lub nie wybrać na następna kadencje…… Nie ponosi żadnej konsekwencji rujnowania gminy. Mozecie poszczekać sobie tutaj jak psy u budy

 11. gdyby to info bylo w TVP to tytul by nie byl ze brakuje dzialek tylko „moglo by tych dzialek byc wiecej” albo ze „wina Tu..a” jestem ciekaw kiedy ci biedni emeryci sie obudza i rolniki jak ich zbiorow po tej cenie ludzie nie beda chcieli kupowac tylko z importu tak samo jak z jablkami sie stanie ?

  • Do Drogiego Wyborcy, z radnymi to masz pełną rację, z p.Nitką na czele tylko gdzie jest pozostałych dzisięciu?Pan Paweł nie jest żadnym ich zwierzchnikiem jak piszesz,gdyby był tutaj w gminie to z pewnością mógłby zadziałać,przecież angażuje się tam gdzie pracuje więc siłą rzeczy cały czas , nie da się dwóch srok trzymać, a po drugie jak się słucha wypowiedzi p.Nitki w wielu sprawach to skóra cierpnie,jest za za godzinę zmienia zdanie a te wypowiedzi,widać starość na gościa wchodzi szybko

 12. Ciekawe czy jak w innych samorządach będą likwidować stanowiska vice burmistrza to ten złotousty będzie też powoływał się na inne samorządy? W wielu samorządach nie ma stanowiska vice burmistrza. A jakie oszczędności. Pewnie z dychę na miesiąc ma. Przez rok trochę tych dych można by uzbierać. Zjednoczeni czekają na pieniądze. Ulice czekają na pieniądze.

 13. Na p. Piechowiaka nie zagłosuję ani na jego ugrupowanie , które z pewnością utworzy. Inicjatywa naprawcza pokazała co potrafi. Wszystko już naprawiła a jak jest wystarczy wyjść na ulicę. Pozdrawiam. Niech zostanie w Żninie.

  • Masz takie prawo,ja zagłosuję tylko na Pana Pawła,gdyby już w 2014 r zmieniono tego burmistrza to dzisiaj nie byłoby tego fatalnego stanu,brakowało tylko 55 głosów i jak to rzeczywiście wyglądało to niech w sumieniach odpowiedzą ci którzy byli w szkole nr 2,co tam się dzialo ,we wszystkich lokalach podliczono głosy już o 21 a w tej szkole chyba przed północą,dlatego warto aby kandydaci się porozumieli,pPeno,połączyć siły i jest pewne odsunięcie tego zła

 14. Teraz pod wodzą dwóch kierowników z CMG, jeden od nieruchomości a drugi od inwestycji Gmina prawdziwie rozwija się. Dokonywany jest skok cywilizacyjny, o którym niejeden historyk napisze jakąś epopeję na kształt Pana Tadeusza. Oby tylko ten Pan Tadeusz dobrze wchodził… do głów czytelników. Oby głowa nie bolała od Pana Tadeusza… czytania.
  Czy Panowie z CZN, którzy mają chrapkę na fotel PGN wymienią tych z CMG? A może PSL utrze nosa CMG, CZN i PGN? Ostatnio była niespodzianka.

  • Ten kierownik od naszych inwestycji ale zap….a,jest ich tyle wgminie że nie może ich ogarnąć,tyle też przetargów,jak on sobie z tym radzi ,chyba doba nie starcza,jak się to wszystko rozwija i kwitnie ……..

   • To jest bardzo ważny transfer z CMG. Zapytajcie w CMG dlaczego już w CMG go nie chcieli. Był po prostu za dobry w tym co robi i CMG nie bylo w stanie sprostać jego oczekiwaniom. Co robi, każdy widzi. W PGN to nie byle kto, bo wielki kierownik. Najlepszą wizytówką jest ta inwestycja na Mogileńskiej. Ten chodnik to jest majstersztyk. Myślę że spokojnie może być zgłoszony do nagrody inwestor nie na medal. Ba inwestor galaktyki. A za te udogodnienia dla pieszych przy tej samej ulicy tylko odrobinę dalej to premia jak nic się należy. Innowacyjny naturalny chodnik w rowie między drzewami to nie wszyscy mogą mieć. Trzeba cenić takich fachowców. Piątka jak nic mu się należy. Każda piątka cieszy. Każda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj