Strona główna Różne Borykają się z brakiem adresu

Borykają się z brakiem adresu

702
21

Blisko 2 lata z brakiem adresu borykają się mieszkańcy jednej z trzemeszeńskich ulic, odchodzącej od ul. Staszica. Utwardzona droga, przebiegająca pomiędzy ulicami Żeromskiego i Kopernika, nadal nie została nazwana. Taka sytuacja uniemożliwia jej mieszkańcom uzyskanie meldunku.

Zarząd Osiedla nr 2 w Trzemesznie na zebraniu, które odbyło się już 24 września 2013 roku, zaproponował dla ulicy nazwę Adama Asnyka. Propozycja ta dzień później trafiła na biurko burmistrza. Wydawać by się mogło, że sprawą nikt się nie zainteresował.

Wiceburmistrz Dariusz Jankowski mówi jednak, że temat jest dużo bardziej złożony i nie opiera się jedynie o nazwę ulicy. Jak informuje, problematyczna droga składała się z 9 działek, należących do 4 właścicieli. Co więcej grunty te widniały w różnych księgach wieczystych. D. Jankowski dodaje, że gmina jest już po scaleniu gruntów. Urząd Miasta w Trzemesznie oczekuje jeszcze na oficjalne dokumenty z geodezji, które pozwoliłyby podjąć dalsze działania.

O problemie mieszkańców mówili na ostatniej sesji radna Maria Sobieszak, radny Zbigniew Matelski oraz radny Daniel Bisikiewicz. Pojawiały się wątpliwości, że brak meldunku mógł uniemożliwić tym osobom wzięcie udziału w wyborach samorządowych.

Pogłoski te dementuje Nina Strzelecka z UM w Trzemesznie. Mówi, że obowiązek meldunkowy przy uczestnictwie w wyborach został zniesiony i jeżeli ktoś spełnia określone przesłanki, iż zamieszkuje w danym miejscu, to może pójść do urny. Takie osoby muszą jednak zwrócić się do urzędników z wnioskiem o dopisanie ich do spisu ludności – tłumaczy N. Strzelecka i dodaje, że w tym roku 14 osób z terenu gminy skorzystało z takiej możliwości.

Zastępca burmistrza Dariusz Jankowski uważa, że problem ulicy uda się rozwiązać najprawdopodobniej w styczniu przyszłego roku.

21 KOMENTARZE

 1. Budują się byle jak, ich wina. Te wszystkie nowe drogi muszą być takie kręte? Nie można jakoś tego równo dokładniej wymierzyć, wytyczyć?

  • co ty bredzisz jesli maja pozwolenia na budowe to sie buduja a od tego jest gmina zeby nadac numer i ulice panstwo na zeromskiego nowo wybudowani tez nie wiedza gdzie mieszkaja tez juz czekaja za meldunkiem 2 lata

  • Do Anonima. Nie pisz takich bzdur. To jest skandal, że ludzie mieszkają tyle czasu i nie mają adresu zamieszkania. Wstydzic sie powinni wszyscy urzędnicy, którzy nic z tą sprawą nie zrobili.

 2. przynajmniej jak im sie ktos włamie do domu tak jak to mialo miejsce niedawno u innych to policja spyta pod jakim adresem ? to powiedzą no Panie tam po lewo od staszica 🙂

 3. A nie wiecie może co budują zaraz za przejazdem kolejowym, po prawej stronie jadąc do Gniezna? Jakaś droga powstaje, czy coś w ten deseń…

 4. Tam naprawdę przydałby się chodnik,jest to bardzo niebezpieczne miejsce.Kierowcy jeżdżą szybko a piesi nie mają gdzie się podziać!!!

  • przydałby sie również próg zwalniający przed skrętem w ul żeromskiego, chodniki na kochanowskiego i w końcu porządek na ulicy długiej po jednej stronie jest zakaz parkowania z wyjątkiem chodnika, pomijając fakt ze chodnika brak, po drugiej stronie parkują samochody a co z pieszymi pytam?

 5. „Nina Strzelecka z UM w Trzemesznie. Mówi, że obowiązek meldunkowy przy uczestnictwie w wyborach został zniesiony i jeżeli ktoś spełnia określone przesłanki, iż zamieszkuje w danym miejscu, to może pójść do urny.”
  Pani Nino, proszę niezwłocznie powiadomić o tym szanowną komisję do spraw meldunkowych. Powstała ona w celu likwidacji tego carskiego ukazu. Jednak rekomenduje pozostawienie tego obowiązku, między innymi ze względu na wybory.

 6. Rzeczywiście -dziwni Ci mieszkańcy.Chciałabym żeby w mojej okolicy założyli progi,przynajmniej nie drżałabym ze strachu jak moje dziecko do szkoły pójdzie

 7. Można wiedzieć kiedy wreszcie będą działać ogłoszenia na stronie?

  //Red. Nie ukrywam, że wystąpiły z tym małe komplikacje, ale postaram się, aby przez święta już je uruchomić 😉 M.N.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here