Strona główna Różne BOLT to pomysł dla każdego

BOLT to pomysł dla każdego

1279
12

Grupa kilku osób, amatorów biegania wpadło na pomysł zachęcenia do aktywnego spędzania wolnego czasu szersze grono ludzi. W tym celu spotkali się w niedzielne południe 7 kwietnia w grupie siedmiu osób i pokonali trasę prawie 10 kilometrów. Powoli liczba tych entuzjastów powiększała się  i coniedzielne spotkania cieszyły się coraz większą popularnością.

Sympatycy biegania brali udział w  oficjalnych imprezach biegowych szerzej promując nazwę BOLT – Biegający Okazyjnie Ludzi Trzemeszna. Obecnie niedzielne treningi to już tradycja – 4 sierpnia odbył się oficjalny XVII trening, w którym wzięło udział prawie 20 biegaczy. Nie był to  jednak rekord frekwencji, bywały już treningi w których uczestniczyło ponad 30 zwolenników biegania.

Trenującym rodzicom towarzyszą często dzieci na rowerkach, które również dzielnie  pokonują zaplanowaną trasę.

Grupa nie tylko zaraża aktywnością ale stara się także o promowanie idei biegającego Trzemeszna. Udało im się otrzymać dotację na akcję Ruszaj się z BOLTem, w ramach Programu Działaj Lokalnie VIII,  finansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności a realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie –  Stowarzyszenie Światowid. 

Głównym celem projektu jest zaktywizowanie mieszkańców miasta i gminy Trzemeszno do spędzania czasu na sportowo oraz promocja biegania jako najprostszej formy ruchu i najskuteczniejszego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów. W ramach projektu zaplanowano treningi z udziałem utytułowanych, profesjonalnych  biegaczy, rajdy rowerowe, imprezy integracyjne i spływy kajakowe. Z dotacji zakupiono także BOLTowy transparent, niebawem zakupione zostaną  koszulki dla każdego aktywnego uczestnika niedzielnych treningów. Ale jak mówią członkowie, BOLT to nie tylko bieganie, ale także inne formy aktywności. Udowodnili to organizując jednodniowy wyjazd do Gdańska, gdzie oprócz plażowego leniuchowania przebyli biegiem  trasę nadmorską plażą Gdańsk – Sopot i z powrotem.

O tym, że są to z pewnością ludzie „pozytywnie zakręceni” świadczyć może wydarzenie z ostatniej soboty. Biegacze „skrzyknęli się ” na facebooku i postanowili pobiegać nocą. 15 osób wystartowało  o godzinie 22.30 z ulicy Foluskiej, pobiegło przez Niewolno, Pasiekę do Huty Trzemeszeńskiej i z powrotem.

W ubiegłą niedzielę odbyła się pierwsza impreza biegaczy – spotkali się oni w Gospodarstwie Agroturystycznym Stara Chata w Popielewie, gdzie przeprowadzono spływ kajakowy zakończony integracyjnym ogniskiem.

W imieniu grupy BOLT zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu i do wzięcia udziału w XVIII otwartym treningu – niedziela 11 sierpnia godzina 19.00  – zbiórka przy hotelu Pietrak. Boltowcy mają nadzieję, że ich grupa będzie się nadal powiększać. Zapraszają wszystkich a w szczególności tych, którzy dopiero zaczynają lub mają zamiar zacząć biegać. Treningi Bolta to nie wyścigi. Chodzi bardziej o integrację i motywację.  Wszelkie poczynania trzemeszeńskich biegaczy można obserwować na  facebooku, wpisując w wyszukiwarce nazwę grupy.  Znajdziemy tam relacje z każdego treningu z bogatą dokumentacją fotograficzną a także zapowiedzi planowanych spotkań.

BOLT (8) BOLT (7) BOLT (6) BOLT (5) BOLT (4) BOLT (3) BOLT (2) BOLT (1)

12 KOMENTARZE

  1. Dobrze ,że chociaż u Was się coś dzieje ,bo u nas w Lubiniu sołtysowa nic nie organizuje ,w tym roku nawet nie było Dnia Dziecka ,był tylko festyn dla grup dzieci z przedszkola gdzie chodzą jej dzieci i córka jej siostry a tak kompletnie nic.Jeśli coś robi to tylko dla siebie i swojej rodziny,bierze tylko kasę za sołtysowanie.Szkoda ,że nie ma już Pana Kierzkowskiego ,mimo ,iż ciężko się z nim współpracowało ale naprawdę dużo zrobił dla Lubinia.Boisko całe zarośnięte,ciekawe,że burmistrz się tym nie interesuje!!!!!!!!!!!!!!

    • Impreza była zorganizowana na terenie Popielewa ale organizatorami byli biegacze z nieformalnej grupy BOLT.
      To inicjatywa dla wszystkich chętnych, również dla mieszkańców Lubinia, Popielewa i innych miejscowości. U nas nie płaci się składek, nie trzeba usprawiedliwiać nieobecności itp. Przychodzisz – jesteś, biegniesz na ile możesz. Nie ma Cię – widocznie nie mogłeś być.
      Tak więc zapraszamy Lubinianki, Popielewianki, Trzemesznianki i wszystkich innych chętnych. 🙂

  2. mniej narzekania a więcej działania, BOLT to udowodnił, nic nie dzieje się bez pasji, energii, radości z życia i empatii..a później to już kwestia skali…BOLT szaleje na całego! brawo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here