Strona główna Sport i rekreacja Biegali rodzinnie

Biegali rodzinnie

2086
15

Już po raz trzeci na ulicach „Osiedla Sportowego” odbył się Wiosenny Bieg Rodzinny. Wzięło w nim udział ponad 200 osób, od maluchów do najstarszych. Na początku odbyły się zmagania najmłodszych, którzy dzielnie walczyli na dystansie 100 m.

Wraz z kategoriami wiekowymi wydłużał się dystans poszczególnych wyścigów. Najstarsi szesnastolatkowie rywalizowali na długości 1000m.

Start i meta zlokalizowane były przy wieży ciśnień. Największą frekwencją cieszył się Bieg Rodzinny. Warunkiem udziału w nim był wspólny start co najmniej jednej osoby dorosłej oraz dziecka. W tym akurat biegu rywalizacja nie była najważniejsza. Liczyło się wspólne spędzenie czasu i integracja międzypokoleniowa. Patrząc na zdjęcia widać, że w pełni się to udało.

Organizatorem imprezy było Gimnazjum w Trzemesznie i Międzyszkolny Klub Sportowy. Przy okazji odbyła się też zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt.

Dyplomy i nagrody wręczali zwycięzcom burmistrz Krzysztof Dereziński i dyrektor trzemeszeńskiego gimnazjum – Sławomir Kupś.

15 KOMENTARZE

  1. Gimnazjum pod dowództwem pani Stankowskiej pokazało na czym polega zachęcanie do sportu połączonego z wspaniałą zabawą na świeżym powietrzu. Tak robi mądra szkoła i mądrzy nauczyciele wueefu.

  2. Nadzieja w Gimnazjum, liceum i parafi oraz sołectw. Oni dużo robią dla ludzi z gminy. Dom kultury też robi, ale to ich praca i pensja. Ja myślę o tych co robią coś ponadto co potrzeba.

    • Trzemeszno ma naprawdę fajne imprezy. I sportowe, i kulturalne, i charytatywne.
      Pozdrawiam tych , którym się chce.

  3. Serce się raduje gdy widzę kolejną fajną sportową imprezę dla każdego niezależnie od wieku, imprezę gdzie spotkać się mogą „duzi i mali”. Gratulacje dla pomysłodawcy i dla szkoły – Gimnazjum w Trzemesznie. Trzymam mocno kciuki za kolejne edycje.

  4. Sąsiedzi dobrze napisali – teren pod wieżą jest naprawdę urokliwy. Znalazł się w końcu ktoś, kto pokazuje jego piękno organizując tam super imprezy. Jako mieszkaniec tego osiedla również apeluję aby to miejsce fajnie zagospodarować i udostępnić mieszkańcom a zwłaszcza dzieciom. Zróbcie coś dla tej części miasta. Będziemy naprawdę wdzięczni. Jeśli nie Park BABA to chociaż to.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj