Strona główna Różne Będziemy mieć piękną „Babę”

Będziemy mieć piękną „Babę”

425
41

Remont parku „Baba” to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w naszym mieście. Można to zauważyć chociażby w komentarzach pod artykułami dotyczącymi realizacji innych gminnych przedsięwzięć. Regularnie pojawiają się bowiem pytania – „a co z parkiem?”

Dziś mamy dobrą wiadomość dla Czytelników. Niebawem ruszą prace przy rewitalizacji parku.

Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miejskim, zostaną tam wykonane nowe ciągi komunikacyjne z kostki betonowej oraz schody prowadzące do stadionu. W górnej części przewidziano punkt widokowy. Powstanie scena, ogrodzenie i nowe oświetlenie wraz z kamerami monitoringu.

Planuje się uporządkowanie zieleni, założenie nowego trawnika, ściółkowanie korą oraz nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Wykonawcą – wyłonionym w drodze przetargu – będzie firma P.H.U „Ha – Dwa – O” z Gniezna.

Jak nas poinformował jej przedstawiciel Paweł Filipiak, prace ruszą na przełomie lipca i sierpnia. Koszt inwestycji wyniesie 399.270 złotych, z czego 254.055 złotych będzie dofinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich poprzez Lokalną Grupę Działania „Światowid”.

41 KOMENTARZE

 1. Czyżby tak miała wyglądać współpraca? Burmistrz donosi na Światowida do prokuratury a oni załatwiają środki na rewitalizację, czyż to nie paradoks?

 2. Wszystko ładnie, pięknie ale mam takie pytanko: Co z Placem Kosmowskiego? Czy też doczeka się renowacji? Na chwilę obecną wygląda nie za ciekawie 😞. Pozdrawiam

 3. Wiem że będziecie mnie krytykować ale kiedyś (oby nie) może przyznacie3 mi rację. Uważam że dopóki nie będzie tam monitoringu z prawdziwego zdarzenia a więc monitoring plus grupa interwencyjna to ten park długo nie będzie ładnie wyglądał. Obym się mylił ale pewnie tak będzie. I jestem ciekawy ilu mieszkańców bloków pójdzie tam (i jak często) na spacer. Szczególnie z wózkiem dziecięcym. Nie mówiąc już o osobach na wózkach inwalidzkich bo te osoby to nawet z osiedla nie wyjadą bo wysokie krawężniki im na to nie pozwolą.

 4. To zrób sobie sobie park na blokach i najlepiej jeszcze wstaw jezioro. Wandalizmu się nie toleruje, a nie mu poddaje. Fajnie, a dla wandali – postawa obywatelska i wysokie kary finansowe.

 5. Jaki monitoring działa w Trzemesznie???Nie działa na pewno na siłowni pod chmurką!Nocą piją i popalają…pod samą kamerą.

 6. I brawo ,ale jadąc tam autem, od dawnej szkoły zawodowej , nie wiem czy szyby się nie rozpadną taki tam asfalt tarka Trzemeszno- drogi to jedna wielka dziura, kostka kładziona x xx lat temu a to po naprawach to badziewie totalne.Proszę mi pokazać choć 200 metrów dobrej drogi w tym mieście – brak

 7. Będziemy mieli Piękną „Babę” powiadacie. Może i tak, ale rodzi się pytanie, kto potem będzie się tym parkiem zajmował?. To jednak trzeba trawę wykosić, te liście pozbierać, te krzewy poprzycinać.
  Szybka akcja koszenia trawy raz lub dwa razy w roku przed dniami majowymi i jeszcze jakimś innym festynem sprawy nie załatwia.
  Czy jest w Trzemesznie jakaś ekipa, która się opiekuje tymi nowymi skwerami?
  Kto zajmuje się chodnikami do Rudek, w kierunku Miat i Zielenia? Trawa i inne chwasty, zarasta pomiędzy kostkami do połowy szerokości rujnując kostkę. Nie mówię już o tym, że przez tą trawę, to nawet na niektórych odcinkach dwie osoby nie mogą się bezpiecznie wyminąć. W kierunku Rudek kępy trawy wyrastają z krawężników przy drodze. Czy dla wjeżdżających do naszego miasta to ma być wizytówka zieleni miejskiej?
  To jest raczej wstyd i marnotrawienie już wydanych pieniędzy.

 8. W jednym z artykułów pojawia się informacja o rezygnacji z planu rewitalizacji parku ze względu na brak środków . Następny artykuł informuje o nie udzielenie absolutorium między innymi z uwagi na nie wykonaniu planu rewitalizacji parku . Może warto zastanowić się nad tym co się pisze co się mówi i co się robi . Kto tu z kogo robi durnia ?
  Czas najwyższy aby zakończyć tą zabawne w kotka i myszkę . Nie traktować ludzi jak idiotów jednocześnie wodząc Nas za nos .

  Sprawdziłem . Znaki drogowe na ulicy Langiewicza przy skrzyżowaniu z ulicą Kopernika nadal są odwrócone .
  O czym tu dalej dyskutować . Nie dostrzega się najprostszych nieprawidłowości i co najgorsze nie reaguje się !

 9. Nie przypominam sobie, w którym miejscu pisaliśmy o rezygnacji z rewitalizacji parku. W artykule z lipca ub. roku informowaliśmy o opóźnieniach w realizacji inwestycji. Cyt: „Wszystko wskazuje na to, iż gmina uzyska dofinansowanie, ale z opóźnieniem, dlatego też na rozpoczęcie prac można liczyć na początku przyszłego roku.”
  Opóźnienie okazało się dłuższe, ale to już nie z winy redakcji.

 10. żeby nie było, mnie bardzo podoba się plan i wykonanie rewitalizacji placu Św. Wojciecha z jednym małym ale…
  skoro cześć tego placu jest przeznaczona na plac zabaw dla dzieci to w trosce o ich bezpieczeństwo może warto byłoby zwrócić uwagę na dość kanciaste i ostre betonowe kwietniki(?).
  chyba, że to podstawy pod ławki…to ok

 11. LADNIE BEDZIE TYLKO BRAKUJE FONTANNY TO BY OZDOBILO PLAC GDYZ NA PLACU JEST DOCIAGNIETA WODA NO I TE CO JUZ SA POSADZONE PODLEWAC PODLEWAC BO USCHNA NA WIOR GDYZ TA ZIEMIA JEST SLABA POD ROSLINY CZY KWIATY.

   • Co wy wtracacie Lecha Kaczynskiego co on ma do fontanny nie potrzeba jej tworzyc nazwy wazne zeby woda leciala ty glupku spac nie mozesz przez niego wstaw sobie pomnik Bolka i bedziemy miliony liczyc ok.

 12. Aha… czyli projektowaniem parku zajmie się firma specjalizująca się głównie w nawodnieniach, budowaniu zbiorników, prowadzeniu szkółki leśnej, sadów i plantacji? To może dlatego taka niska cena. No to jestem ciekawa co z tego wyniknie.

 13. Ciekawe czy ktoś pozbiera te śmieci wszystkie , a szczególnie zużyte kondony , wstyd iść z kimś obcym tam się przejść .

 14. Po parku przydałaby się w Trzemesznie duża plaża i kąpielisko z prawdziwego zdarzenia. Tyle jezior wokół,a trzeba jeździć po Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here