Strona główna Różne Będzie więcej pieniedzy na wymianę pieców?

Będzie więcej pieniedzy na wymianę pieców?

2637
3

W bieżącym roku trzemeszeński samorząd po raz kolejny postanowił dofinansować wymianę źródeł ciepła na bardziej przyjazne środowisku.

Warunkiem otrzymania wsparcia jest wymiana dotychczasowego źródła ciepła (węglowego kotła c.o. lub pieca kaflowego) na inne urządzenie grzewcze – olejowe, gazowe, elektryczne, pompy ciepła. Stare urządzenie musi być trwale usunięte.

W tym roku przeznaczono na ten cel 30000 złotych, a dofinansowanie nie może być większe niż 3000 złotych. Jak łatwo wyliczyć, pieniędzy starczyło na 10 wniosków, a limit ten został szybko wyczerpany. O dofinansowanie – do końca kwietnia – zwróciło się łącznie 26 osób.

W tej sytuacji burmistrz Krzysztof Dereziński postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Zwrócił się do Rady Miejskiej o zwiększenie budżetu w tej pozycji o 48000 złotych, co pozwoliłoby na sfinansowanie pozostałych wniosków. Czy tak się stanie zdecydują radni na sesji w najbliższą środę.

Jak nas poinformowała Katarzyna Byczkowska z Urzędu Miejskiego, o dofinansowanie można zwracać się do końca września, bez względu na wyczerpany limit. Osoby ubiegające się o dotację muszą sobie jednak zdawać sprawę, że trafią na listę rezerwową. Mogą skorzystać z dotacji w przypadku rezygnacji innych wnioskodawców, co kilkakrotnie miało już miejsce.

3 KOMENTARZE

  1. Dlaczego panele woltaniczne są takie drogie? Dlaczego nie pomożecie w tej kwestii. Energetyka się na to nie zgadza bo kasy mniej by zarabiali? Każdy powinien to mieć i to za nasze pieniądze z podatków. Chcecie czystego powietrza A nikt nie chce działać w tym kierunku. To jest zwykla propaganda z tym czystym powietrzem. Te 3000 tyś to sobie w d… wsadzcie. Tylko głupek się zgodzi ma cos takiego. Po co mam sobie robić kłopot za 3000tys. ? Jak sam dobry piec kosztuje 10 000 tyś. Do tego fachowiec ktory zamontuje a gdzie tu jeszcze kupić dobre grzejniki? Chcecie czyste powietrze to pomóżcie. Pieniądze z naszych podatków są marnotrawione A tak można było by je wydać na panele słoneczne. Bogaty sobie może na takie coś pozwolić ale nie biedny szary człowiek. A wy tylko mandat potraficie dac komuś kto się tylko chce ogrzać. A nie lepiej mu pomóc? Chodźcie do kościoła i się modlić A w wnętrzu każdego z was tkwi diabeł.

    • Na maliczu stanie taka biała ławeczka panelem słonecznym ogrzewana a przy niej 6 kapliczek. Przybywaj kolego już na dwudziestego dziesiątego…

  2. Oj przyda się, przyda.
    Można by zacząć od dofinansowania dla kopcących i zatruwających i powietrze, i życie, członków RM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj