Strona główna Różne Będzie remont DK nr 15 na odcinku Lubiń – Wydartowo

Będzie remont DK nr 15 na odcinku Lubiń – Wydartowo

3139
20

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na remont ponad 4 kilometrowego odcinka DK nr 15 od Lubinia do Wydartowa.

Planowany zakres prac obejmuje frezowanie nawierzchni i jej cząstkowy remont, ułożenie warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej nawierzchni, wykonanie oznakowania poziomego, remont peronów przystanków autobusowych, wymianę znaków i słupków, jak również wymianę stalowych barier ochronnych.

Otwarcie kopert nastąpiło 12 maja. Jak się okazuje, najtańsza oferta – założona przez firmę COLAS Polska Sp. z o.o. z Palędzia na kwotę 7.789.973 PLN – przekracza kwotę przewidzianą przez GDDKiA (6.306.616 PLN).

W tej sytuacji możemy spodziewać się opóźnienia w podpisaniu umowy.

20 KOMENTARZE

 1. Do burmistrza ,co z drogą Trzemeszno -Orchowo przecież ten dukt dla koni nie nadaje się do użytkowania ,gmina Orchowo naprawia swe drogi a tu ,proponuje zaorać ja aby żadne ciężarowe nie poruszały się ją ,.

  • A gdzie mają jeździć ciężarówki żeby jaśnie panu przywieźć chlebek albo piasek na budowę albo warzywa , owoce , napoje itp. itd. Co żreć chcesz wszystko Chlać chcesz piwko , winko czy jak zwierzęta 😃 wodę ? A jak myślisz kto to dowiezie , przywiezie , zawiezie? Odpowiadam – CIĘŻARÓWKI A co do dróg które rzekomo psują ciężarówki – postaram się wytłumaczyć ci najprościej jak potrafię żeby co tam dotarło do twojego pustego łba Ogłasza się przetarg na np. remont drogi Zgadnij kto wygra? Oczywiście wygrywa ten kto złoży najtańszą ofertę Czyli – tanio znaczy zrobione to będzie z najtańszych jakościowo materiałów, Bo przecież trzeba na czymś zaoszczędzić żeby firma wykonawcza coś tam zarobiła Efekt jest taki że po jakimś czasie robi się tam ser z dziurami a koleiny są tak duże że jadąc nie trzeba trzymać kierownicy – samochód sam skręca Oczywiście zdarzają się ciężarówki przeładowane które faktycznie przyczyniają się do dewastacji dróg ale jest tego na drogach coraz mniej ITD eliminuje tych baranów na potęgę Także zanim coś napiszesz zastanów się co pisać bo nie zawsze jest tak jak to widzimy

   • Słuchaj żuczku i posłuchaj pusty łbie ,ta droga była remontowana ,(nowy dywanik 50 lat temu, )każdą dziurę która jest obecnie trzeba zgłosić , bo pracownicy lepiący dukt nie zalepią następnej bo nie mają pozwolenia i nie gadaj ,po 2 do ITD było zgłaszane i co ? pytanie czy buraki teraz wożą no fuck w kwietniu? Jeśli nikt nie potrafi naprawić ,jeśli nikt nie potrafi skontrolować ,to zaorać najlepiej dumkopf

    • Pusty łeb ? Na bank go masz Poszukać winnego jak za czasów Stalina W myśl zasady – dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Szukasz baranie winy nie tam gdzie powinieneś Ciężarówki są winne dewastacji dróg bo jeżdżą po nich ? Musisz jednak mieć ten swój łeb totalnie pusty Najpierw jedziesz po ciężarówkach że psują drogi a za chwilę piszesz że ten dywanik był remontowany 50 lat temu Czyli jednak wyskoczyło tutaj tak zwane zmęczenie materiału Skoro pięćdziesiąt lat temu było to remontowane to najnormalniej w świecie wychodzi że poprostu zużyła się droga i już Ale taki beton jak ty nie zrozumie tego nigdy Według ciebie to ciężarówki popsuły drogę? Zacznij używać mózgu bo widzę że z inteligencją to sobie ręki nie podajesz Myślenie to dla ciebie obce słowo Zanim coś napiszesz poproś rodziców żeby to sprawdzili przed opublikowaniem wtedy będzie miało jakiś ład i skład

     • Słuchaj betonie ,ta droga była zgłaszana już paręnaście lat temu że jest w bardzo złym stanie ,ale taki cep jak ty ,nie potrafi tego zrozumieć , a jak nie potrafi zrozumieć niech mordę zamknie

 2. Czym wy jeździcie? Czy moze żółwimi BM – kami? Ja od wiaduktu do pieredzrgo domu w Wydartowa nie schodzę po nizej 270 km/godzinę.

 3. Dlaczego bez ścieżki pieszo rowerowej ? Gdzie tu poprawa bezpieczeństwa ? Wszędzie gdzie remontują dk to robią chodniki lub ścieżki tylko u nas nie. Ilu mamy urzędników od inwestycji ? Tylko w tym roku nasza gmina nie dostaje żadnych dotacji. Co chwilę słyszę jak wszystkie gminy z powiatu, bez naszej dostają dotacje. A to na drogi lokalne, na chodniki, drogi wiejskie, na drogi rolnicze, a u nas to dramat nie ma kto zrobić wniosku. W tym roku tylko robią znowu chodnik do Rudek A Zieleń i Miaty zapomniane. W przyszłym roku, jak nie będę tam robić chodnika, to trzeba będzie zablokować bieg Kilińskiego, jak pisma nie pomagają.

  • Pytanie po co mamy urzędników od inwestycji? Skoro nie ma efektów to zmniejszyc wakat lub jeśli jest nieefektywny zrzucić na inną osobe/specjalistę od równie efektywnych działań. Np.spacjaliste od strzyżenia drzew. Kikuty głównie wystaja

   • Dziękuję P.Judyto. Burmisttrz dba o boreliozę w mieście. Dobry sposób na eliminację Tych, którzy jeszczee myślą. Panie Burmistrzu takie odkleszczowe zapalenie mózgu – to dopiero cieszy prawda? Świetna promocja gminy. Nawet jeśli mamy wzrostu metr pięćdziesiąt to chodniki mają 80 centymetrów a miejska zieleń częstuje nas kleszczami a niezadbałeś pan jeszcze o specjalistów w tej gminie. Putin lepszy bo unieszkodliwia natychmiast a Pan panie burmistrzu łatwi nam długotrwałe umieranie.

 4. Dlaczego z betoniarni auta jeżdżą przez miasto nie obwodnicą? Gdzie policja? Gdzie burmistrz? Jezdza droga ktora dzieci idą do szkoły. Jak długo to jeszcze potrwa? To jest bezpieczeństwo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj