Strona główna Różne Będzie bezpieczniej na przejazdach

Będzie bezpieczniej na przejazdach

1021
16

W ostatnim czasie trwa modernizacja linii kolejowej Poznań Wschód – Bydgoszcz. W ramach tej inwestycji planuje się między innymi zmianę kategorii niektórych przejazdów kolejowych. Jak poinformował Andrzej Skarbiński, zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Poznaniu, do zmiany sposobu zabezpieczenia zostały zakwalifikowane między innymi przejazdy w Cytrynowie, Wydartowie (na drodze gruntowej) oraz przejazd na ul Foluskiej w Trzemesznie, gdzie ruszyły już prace związane z montażem rogatek.

Zamontowane na nich będą uruchamiane automatycznie półrogatki oraz sygnalizacja świetlna. W latach 2016 i 2017 planuje się też modernizacje peronów na stacjach na odcinku Kobylnica – Trzemeszno.

IMG_2609

16 KOMENTARZE

  1. Teraz czas na inicjatywę zaprojektowania ścieżki rowerowej lub alejki spacerowej . Może przed kolejnymi wyborami samorządowymi Burmistrz obudzi się z letargu .

  2. zróbcie cos z przejazdem w Niewolnie, tam czeka się czasem 15 minut, a bywa i tak że przejazd zamknięty, a pociąg w ogóle nie jedzie

  3. Modernizacja najpierw naprawiłbym te które są obecnie w Wydartowie przejazd od tygodnia ma uszkodzoną sygnalizacje świetlną oraz dźwiękową, Praktycznie gdyby nie oświetlenie przejazdu nie widać byłoby przejazdu, nie wspomnę już o tym iż nie wiadomo w takiej sytuacji kiedy rogatki zostaną zamknięte. Jako pierwszy cel obrałbym sprawdzenie ruchliwych przejazdów a dopiero potem modernizował przejazdy niższej rangi,

  4. Masakra to sie zrobila przy skrzyzowaniu kilinskiego samochody z piekusia staja gdzie popadnie na przejsciu dla pieszych nawet nie mowiac o znaku zakazu az dojdzie do wypadku czy policja nie widzi’

    • 21 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszego dzielnicowego z Gniezna i powiatu . Niestety wśród najlepszych nie znalazł się żaden stróż prawa z Trzemeszna . Nie dziw się zatem xxx … .

      • Od siebie mogę dodać , że osobiście obserwowałem pewne autko . Stanęło ono dwa metru od przejścia ,zasłaniając całkowicie widoczność pieszym . Wyszła z niego dość ładna paniusia . Zadowolona majestatycznym krokiem udała się do sklepu . Autko to […] odjechało po dość dłuższym czasu .

  5. Przejazd po remoncie,a i tak torowisko jest wyżej od płyt betonowych i przejazd nie jest wcale wygodny jak na taki remont co był przeprowadzony. Wzorem może być przejazd w Kołodziejewie pomimo różnicy poziomów firma wykonała przejazd jak się należy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj