Strona główna Polityka Będą obradować online

Będą obradować online

4786
10

W środę (29 kwietnia) odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej Trzemeszna. Wprawdzie porządek obrad przewiduje tylko 8 punktów, w tym przyjęcie 4 uchwał, jednak będzie to sesja niezwykła.

Po raz pierwszy w historii samorządu trzemeszeńskiego – z uwagi na panującą epidemię – radni nie zbiorą się na sali sesyjnej. Będą obradować online.

Obrady poprowadzi w swoim gabinecie przewodniczący Benedykt Nitka. Pozostali uczestnicy, w tym burmistrz, będą przebywać w osobnych pomieszczeniach – w swoich domach lub biurach urzędu.

Sesja będzie transmitowana tak jak do tej pory za pośrednictwem kanału YouTube. Początek o godzinie 12:00. Projekty uchwał, które maja być przyjęte to zmiany w budżecie oraz wieloletniej prognozie finansowej, a także wystąpienie gminy ze Spółdzielni Socjalnej „Razem Być” i przyjęcie programu opieki nad zwierzętami.

Z materiałami na sesję można zapoznać się na stronie BIP gminy |LINK|.

10 KOMENTARZE

  1. Dorzuciłbym jeszcze jeden punkt: co z dostępnością „wykluczonych cyfrowo” do wykładów studentów uniwersytetu trzeciego wieku? Radni mogliby delikatnie podpowiedzieć państwu burmistrz.

    • W ogóle nie mogę się nigdzie dowiedzieć gdzie można skorzystać z instytucji asystenta osoby niepełnosprawnej w gminie. Starosta powiatowy mówił, że środki na owe zadanie przekazuje. Może ktoś szanownej rady byłby uprzejmy zainteresować się tematem?

      • Posiedzenie online to i petycje online. Co rada sądzi o „wykluczonych cyfrowo”? Czy tyle samo co o bezdomnych? Dezynfekcja parku była droższa niż internet dla jednej osoby niepełnosprawnej? Takie delikatne zapytania. Proszę się ustosunkować… Pytałem burmistrza ale niebył w komplecie. Na odpowiedź czekam już blisko półtorej roku.

  2. Może chociaż umyć albo odnowić tą elewację. Jak wygląda ten budynek na zdjęciu „Boże widzisz i nie grzmisz ”
    Wizytówka Gminy.

  3. przy tych barierkach jeden wielki trzemesznianin wiazal swego psa idac do urzedu, niestety po aferze musial uciekac z zona. Ale wiekim i zasluzonym czlowiekiem byl !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj