Strona główna Polityka Bank nie chce już przychodni

Bank nie chce już przychodni

5355
22

Nadal nie wiadomo, jakie przeznaczenie znajdą pomieszczenia po byłej spółce NZOZ „Zdrowie”. Przypomnijmy, że wydzierżawieniem, a nawet kupnem wolnej części budynku, zainteresowany był Piastowski Bank Spółdzielczy w Janikowie, który zamierzał przenieść tam swój trzemeszeński oddział.

Pomysł ten nie spodobał się jednak radnym poprzedniej kadencji, którzy uważali, iż obiekt powinien w całości nadal służyć pacjentom. W tej sytuacji burmistrz ogłosił przetarg na dzierżawę wolnych pomieszczeń z zastrzeżeniem, że ma to być działalność polegająca na świadczeniu usług medycznych.

Oferta nie spotkała się jednak z żadnym zainteresowaniem. Mimo ogłoszeń zamieszczonych nie tylko na stronie urzędu, ale także w prasie regionalnej oraz portalu gazetalekarska.pl, do postępowania nie przystąpił żaden oferent.

Jak zapowiedział wówczas K. Dereziński, zamierza powrócić do rozmów z bankiem. Okazuje się, iż za późno. PBS nie jest już zainteresowany budynkiem przy ul. Langiewicza. Obecnie bank prowadzi rozmowy w sprawie innej, bardziej korzystnej lokalizacji na terenie Trzemeszna – poinformowała nas Anna Kaczmarek, prezes zarządu PBS w Janikowie.

Od wiceburmistrza Dariusza Jankowskiego dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej w najbliższym czasie zostanie ogłoszony kolejny przetarg na wydzierżawienie pomieszczeń dla świadczenia usług medycznych. Tym razem oferta będzie rozszerzona o działalność rehabilitacyjną.

22 KOMENTARZE

  • Pisząc tak głupie komentarze podpisuj się we własnym imieniu a nie ,, mieszkańcy,,. Jeszcze ktoś czytając to pomyśli że wszyscy jesteśmy tacy je……

   • Do Ja a co bys chcial zeby moze otworzyli popieram w kierunku medycznym ale nasza wladza nie ma pojecia o przyciaganiu lekarzy specjalistow ktorych nam brakuje nikt nie chce przyjsc do Trzemeszna tzn. cos jest nie tak.

    • Czyli co jest problemem??? Nieudolność władz w pozyskiwaniu specjalistów, czy kolejne mieszkania socjalne dla osób kture sądzą że,, im się po prostu one należą,,. Taki obiekt w ogóle nie pasuje na mieszkalny, a poza tym przez wiele lat nasycony był wszelakimi zarazki które się w nim odkłada łychy.

  • Tu można zrobić więcej takich operacji:
   – z dwóch budynków urzędu zrobić jeden w szkole zawodowej
   – dom kultury wraz z biblioteką przenieść na PKP (po wyprowadzce mieszkancow z dworca powstaje tam ogromna powierzchnia)
   – tym samym w ścislym centrum pojawiaja się tzy puste budynki (dwa po urzedzie i jeden po DK), ktore gmina moze przerobic na mieszkania (ale na to nie ma pieniedzy) albo sprzedaje inwestorowi z zastrzezeniem ze ten musi zorganizowac tam mieszkania, ktore pozniej oczywiscie moze sprzedac lub wynajac

   W ten sposob rozwiazuje sie problem niedoboru mieszkan w gminie i ozywia sie miasto od zawodowki az do PKP.

   Proste.

   • Szanowny Louisie,
    pomysł z połączeniem obu części UM w jednym budynku-np po zawodówce- racjonalny i oczywisty. Jednak wyprowadzka z dziś użytkowanych gmachów, wcale nie stwarza możliwości ich przerobienia na mieszkania. Dlaczego?
    Ano dlatego, że, z tego co się orientuję, NIE NALEZĄ one do gminy. Są własnością osób fizycznych, od których- podobno za ciężkie pieniądze rzędu kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie- UMiG je wynajmuje.
    Ot prawdziwie gospodarskie podejście: mieć swoje, puste i niszczejące budynki ( zawodówka, przychodnia) a samemu gnieździć się w wynajmowanych.
    Może któryś z Radnych zainteresowałby się tym tematem i poprosił o wyjaśnienie tej kwestii przez naszych Włodarzy?
    Myślę, że mieszkańcy mają prawo wiedzieć od kogo i za ile wynajmowane są prywatne lokale i czemu gmina woli przeznaczyć nasze podatki na czynsz, niż remont należących do niej nieruchomości.
    Pozdrawiam
    TDi

 1. Obaj DżeMtelmeni kombinuja jak mogą. Problem nadal nie jest rozwiązany. Do konca kadencji sie dokulają. Mieszkancy powinni spojrzec n aich rządy jak na wspoudziałowcow firmy czy nie sa tracone pieniadze, czy decyzje podejmowane sa trafne itd.

  szkoda gadac juz c panowie nic nowego nie wymysla

 2. Próbować jeszcze raz na przetarg dla pacjentów. Nie można się zrażać pierwszym niepowodzeniem. Trzemesznianie długo muszą czekać w kolejkach do każdej z obecnie działających przychodni. Warto podejmować kolejne próby. Dla ludzi by było lepiej, a lekarze w dwóch przychodniach nie będą przeciążeni swoja ciężką i odpowiedzialną pracą.

 3. Może watro aby Pan redaktor udostępnił tutaj warunki i specyfikację przetargu? Może nasi urzędnicy mają zbyt wygórowane wymagania? A może warto wynająć pod przychodnię i dać bonifikatę np. wynajem na min. 10 lat, wynajmujący remontuje a w zamian przez pierwsze dwa lata płaci za każdy miesiąc 1 zł a po dwóch latach niewygórowany czynsz tak aby zachęcić lekarzy do Trzemeszna? I warunek konieczny. Wynajmujący nie może kazać czekać swoim pacjentom na mrozie ( przykładowa przychodnia czynna od godz. 8:00 ale poczekalnia czynna od 7:30 i fajnie byłby gdyby zwózkami dziecięcymi można było wjeżdżać do środka.

  • Masz swieta racje mieszkancu cos tu nie gra ze nikt nie chce brac udzialu w przetargu czy ktos juz czeka za kotara na ten budynek szkoda slow a tak nie na temat gratulacje dla pana kierpwnika pana Kaniastego obejmujacego stanowisko w Strzelnie .

  • Do 997
   Ja się mecze tylko wtedy gdy idę do lekarza w Trzemesznie i najlepiej gdybym sam się zbadał i receptę wystawił bo te gamonie to potrafią tylko poprzednią przepisać i to na co sam zasugeruje .
   Gdyby przyszedł ktoś z wiedza medyczna i możliwościami to co drugiemu odebrał by dyplom 1 dnia

  • A jak lekarz rozmawia z pacjetem to na poczekalni wszystko słychać takie traktowanie pacjentow jak u nasto nie ma nigdzie…..

  • A w Luxmed jakie są warunki? Czy dzieci mają osobną poczekalnie?No jakoś nie widziałam. Jest nawet gorzej bo zdrowe dzieci kwalifikowane do szczepień siedzą z chorymi w JEDNEJ poczekalni. Także zanim zacznie się krytykować może należy się rozejrzeć.

 4. Już w ubieglym roku wiadomym było że poza bankiem spółdzielczym nie będzie zainteresowania tym obiektem wiadomo że lekarzy jest ogólnie brak a nikt na takie peryferie nie będzie marnować czasu i kosztów dojazdu tak ze decyzja rady była bardzo błędna ze stratą dla gminy .i zostalo nam szukanie nowego nabwcy czy go tak szybko znajdzemy i z takimi pieniędzmi o to jest pytanie !

 5. Nie rozumiem WAS trzemesznianie . Sami doprowadziliście do upadku tego miasta . Nikt nie głosował podczas wyborów za WAS . To WASZ wybór . Do kogo macie żal ? Czego oczekujecie ? WASZ samorząd to jedna wielka iluzja ze stekiem naiwnych wyborców .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here