Strona główna Artykuł partnera Automatyczna brama – jakie są korzyści płynące z tego rozwiązania?

Automatyczna brama – jakie są korzyści płynące z tego rozwiązania?

708
0

Każdy z nas – bez względu na to, czy jesteśmy osobami prywatnymi, czy posiadamy firmę – chce zapewnić sobie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Głównie tyczy się to ochrony posesji, na której znajduje się nasz dom oraz przedsiębiorstwo. Właśnie dlatego tak ogromną uwagę poświęcamy temu, by wybrać solidne ogrodzenia, a także odpowiednią bramę wjazdową lub garażową.

Niemniej jednak, jeśli zależy nam także na wysokim komforcie, wówczas to bramy automatyczne powinny nas zainteresować. Jakie płyną korzyści z ich posiadania?

Automatyczne bramy wjazdowe i garażowe na prywatnych posesjach

Nie da się ukryć, że prywatne posesje zwykle są dość „łatwym kąskiem” dla drobnych włamywaczy. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że tradycyjna brama wjazdowa czy brama garażowa wcale nie jest tak solidnym zabezpieczeniem, jak może się nam to wydawać. Okazuje się, że jej otwarcie nie jest skomplikowanym procesem, jednak automatyka i napędy do bram mogą to całkowicie zmienić. W jaki sposób? Otóż nasza brama garażowa czy brama wjazdowa może być sterowana za pomocą pilota i elektrycznego napędu, a co za tym idzie, pozbawiona będzie ona zamka, który można otworzyć w kilka sekund. Dzięki temu zachowamy pełną kontrolę zarówno nad jej otwarciem, a także nad zamknięciem, bez obaw o to, że ktokolwiek dostanie się na naszą posesję. Trzeba również wskazać tu na fakt wygody i komfortu jaki gwarantują napędy do bram. Nie musimy nawet wychodzić z samochodu po to, by nasza brama garażowa czy też wjazdowa została otwarta. Sterowanie odbywa się w sposób całkowicie automatyczny. Można więc śmiało powiedzieć, że automatyka do bram to połączenie przyjemnego z pożytecznym – bezpieczeństwa z niesamowitą wygodą.

Automatyczne bramy i szlabany parkingowe w przedsiębiorstwach

W przypadku firm i przedsiębiorstw posiadanie automatycznej bramy czy szlabanu parkingowego niesie za sobą jeszcze więcej korzyści. Okazuje się bowiem, że szlabany parkingowe do tej pory – prawdopodobnie – obsługiwane były przez dodatkowego pracownika. To on odpowiadał za ich otwarcie i zamknięcie, tracąc przy tym nie tylko wiele czasu, ale także i swojej energii. Jeśli jednak zdecydujemy się na automatyczne szlabany parkingowe i bramy, wówczas nie ma konieczności zatrudniania dodatkowego pracownika. Wystarczy jedynie napęd elektryczny i system czujek, by otwierały się one samoczynnie w momencie, kiedy klienci będą próbowali dostać się na firmowy parking. W tym wypadku automatyka do bram i szlabanów staje się alternatywnym sposobem na redukcję zbędnych kosztów.

artykuł partnera