Strona główna Kultura Artysta malujący nogami w Trzemesznie

Artysta malujący nogami w Trzemesznie

1795
21

Stanisław Kmiecik – niepełnosprawny artysta bez rąk, który opanował niezwykłą sztukę malowania nogami, przyjechał wczoraj do Trzemeszna. Odwiedził Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, gimnazjum, gościł w Przedszkolu nr 1 oraz w Domu Kultury. Byliśmy obecni podczas spotkania artysty z przedszkolakami.

Pan Stanisław wraz ze swoją asystentką rozdawał przedszkolakom kolorowe pocztówki oraz autografy, namalował też specjalnie dla nich kwiatka. Dzieci mogły zadawać artyście pytania oraz uczestniczyć w luźnej rozmowie.

S. Kmiecik przywiózł również swoje prace, które mogliśmy podziwiać podczas jego pobytu. Ich reprodukcje pojawiają się w wielu wydawnictwach. Warto wspomnieć, że do Trzemeszna Pan Stanisław przyjechał samochodem, którym sam kierował – mimo swojej niepełnosprawności.

Pobyt S. Kmiecika w przedszkolu został zrealizowany w ramach projektu z Unii Europejskiej i dzięki pomocy jego koordynatora, Pana Krzysztofa Nogajczyka.

IMG_0060 IMG_0066 IMG_0068 IMG_0070 IMG_0071 IMG_0075 IMG_0077 IMG_0080 IMG_0081 IMG_0082 IMG_0084

21 KOMENTARZE

 1. Pan Kmiecik wraz z żoną przyjechali do Trzemeszna,zostali zaproszeni przez kilka szkól i Dom Kultury. Nie pobierają z tego tytułu ŻADNYCH opłat. Proszę o sprostowanie, gdyż Nie wizyta w Trzemesznie, a tylko w samym Przedszkolu nr1 została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej

  • Nie róbcie pudru. To jest informacja o niezwykłym człowieku, jego pasji i walce z ułomnościami. Ale Trzemeszniok musi zaraz o pieniądzach. A jak ktoś już jest taki dociekliwy, to jeśli sfinansowano temu panu koszty przyjazdu do Trzemeszna to przy okazji pojawił się w innych miejscach. I dobrze, że ktoś pomyślał żeby zrobić to przy jednych kosztach. Co za problem ?

 2. A tak niedawno będąc w Krakowie widziałam wystawe obrazów tego pana .Wielki talent na 500 wystawianych obrazów z 60 państw zdobył 3 miejsce .Gratulacje.

 3. Ku ścisłości w odniesieniu do powyższych informacji. Stanisław Kmiecik to artysta malarz, malujący ustami i nogami, któremu talentu mógłby pozazdrościć niejeden artysta i to niekoniecznie niepełnosprawny.

  A jeśli już mówicie o pieniądzach, to inicjatorem zaproszenia Pana Kmiecika, było przedszkole nr 1. Cały trzy dniowy pobyt artysty, w różnych placówkach na terenie Trzemeszna i Mogilna oraz okolic, został sfinansowany z pieniędzy unijnych z projektu unijnego Przedszkola nr 1.
  Serdecznie pozdrawiam panią dyrektor przedszkola i kierownika za to, że pomyśleli nie tylko o swoich placówkach.

   • To wszystko prawda, w przedszkolu Chatka Puchatka realizowany jest potężny w swoim zakresie program UE, w ramach którego dzieci mają regularny kontakt z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnością, współpracują z lokalnym stowarzyszeniem Promyk, uczą się różnych postaw życiowych – mam nadzieję, ze wyrosną na TOLERANCYJNYCH i SAMODZIELNIE MYŚLĄCYCH dorosłych, bo w Trzemesznie to czasami mam wrażenie, że jak komuś nie powiesz, co ma robić, albo co ma czuć, to sam na nic nie wpadnie. A to jest świetny punkt wyjścia do MANIPULOWANIA ludźmi.

 4. Wstyd mi za te komentarze o pieniądzach. Państwo Kmiecik przyjeżdżają w zaproszone miejsca za darmo. NIE POBIERAJĄ ŻADNEGO HONORARIUM ZA SPOTKANIA- tak mi odpowiedziano.To miło, ze ktoś mógł zwrócić koszty.SUPER, ale nie był to warunek spotkania. Przestańcie wypisywać o pieniądzach bo można odnieść wrażenie ze robią to zwyczajnie dla kasy. Czy tak maja to rozumieć dzieci, które z podziwem patrzyły jak artysta dla nich maluje?. Czy ktoś pomyślał jak się będzie czuł sam pan Kmiecik czytając to? Mi byłoby przykro.
  To zaszczyt dla Trzemeszna, że odwiedził nas.
  W Domu Kultury można obejrzerć wystawe malarstwa Stanislawa Kmiecika.
  Wczesniej odbywaly sie tam spotkania z J.Omelczukiem i R.Manuszakiem, ktorzy rowniez nalezeli do Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Księstwie Lichtenstein-VDMFK
  Prace malarza można oglądać na kartkach świątecznych i kalendarzach wydawnictwa A.M.U.N.

 5. Do maxi wstyd,
  o co ci chodzi, przecież redaktor naczelny napisał powyżej, cyt.”…Wizyta S. Kmiecika w Trzemesznie została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej i dzięki pomocy koordynatora projektu z Przedszkola nr 1, Pana Krzysztofa Nogajczyka. Proszę czytać ze zrozumieniem!!!!

 6. Dobrze się stało,że tekst został w końcu poprawiony, ale uważam,że sprostowanie powinno zostać bardziej zaakcentowane,np. informacją na pierwszej stronie, a nie tak jak się stało, poprawiono tylko tekst w starym artykule, archiwalnym… do którego mało kto zagląda !!! pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here