Strona główna Na sygnale Areszt dla 27-latka

Areszt dla 27-latka

13099
35

Trzemeszeńscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który w ubiegły czwartek – na ulicy Chrobrego – próbował wyrwać kobiecie torebkę.

Jak informuje Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Do idącej chodnikiem starszej kobiety podbiegł sprawca, uderzył ją barkiem, a następnie przewrócił na ziemię i siłą wyrwał torebkę, w której miała pieniądze i telefon komórkowy.

Słysząc krzyki napadniętej zareagowali przechodnie, którzy ruszyli za rabusiem i odzyskali skradzione mienie. Napastnikowi udało się uciec z miejsca zdarzenia.

W ciągu trzech dni policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie wytypowali i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 27-letni trzemesznianin. Wczoraj prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut rozboju. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec niego tymczasowy trzymiesięczny areszt” – relacjonuje A. Osińska. 

Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Grożąca 27-latkowi kara może zostać powiększona o połowę, bowiem działał on w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy.

Ten sam mężczyzna w 2017 roku dopuścił się kradzieży puszki z pieniędzmi, zbieranymi dla chorego Kornelka. O sprawie pisaliśmy |TUTAJ|.

35 KOMENTARZE

  • Szkoda że agresja słowna, a nie przekłada się to na praktykę. Takie elementy powinny być sowicie samosądzone przez społeczeństwo żeby porządnym mieszkańcom żyło się lepiej.

 1. W końcu będzie siedział już dawno powinien siedzieć za te kradzieże a niech chodził po mieście i __Żebrał by się lepiej mógł się wziął do jakieś roboty toby nie siedział wszystkich takich powinni złapać

 2. Bardzo dobrze, powiesic za jaja na sznurze i niech zdycha w sztumie. Nareszcie trafiła kosa na kamień. Żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego! Tępić takich jak ząbi!

 3. Ciekawe czy w gebaju będzie się tak preżyľ jak na zdjęciu. Brawo policja…Tak Was krytykują a Wy robicie swoje.Pomaľu w mieście zaczyna być porządek. Gratuluję aby tak dalej.

 4. Damian Szkoda mi Twojej mamy I siostry przypomnij sobie jak chodziliśmy na korki z matmy razem jak mama własna się Tobą opiekowała I po szkole robiła Ci obiad co mówiła że Towarzystwa złego mamy unikać… szkoda że się zmieniłeś dobrze uczyłes sie w szkole I szkoda że nie miał ktoś Ci pokazać odpowiedniej drogi…

 5. Brawo Policja. Zazwyczaj średnio przychylny jestem tej formacji ale widać w Trzemeszenskich policjantach chęć poprawy bezpieczeństwa w Naszym mieście. Ząbek zamknięty, niedawno inny mieszkaniec ul. Mickiewicza(Maryś) także, a jego brat cygańskiej urody w obawie przed podobnym losem zniknął z wizerunku miasta. Bym zapomniał jeszcze o Krzysiu S. z 3 Maja, który również świat ogląda z zza krat. Robi to wrażenie.

 6. Dla czego takich mend nie pokazuje się twarzy , przecież on wyjdzie , i będzie dalej kradł, ja chcę wiedzieć na kogo muszę uważać ja i moje dzieći , czy mamy chodzić z pistoletem i tak w obronie własnej , bum

  • Nic dziwnego, teraz czekać na jakiś atak z nożem, bo typ będzie czuć się ponad prawem… Może to policja robi bardzo słabe raporty i prokuratura nie chce zatrzymywać tego „człowieka” na dłuższy czas. Nie chwalcie dnia przed zachodem słońca kochani… Przykre.

 7. Patologia za przeproszeniem. W sierpniu przechodziłam koło tego faceta jeszcze koło jego domu i on szedł ze swoim kolegą w moja stronę. Jakbym się nie odsunęła z bara bym dostała od tego chłopaka, ale na całe szczęście lekko z łokcia od niego dostałam. Masakra miałam wtedy 16 lat i szłam sama a jakby cos mi zrobił to też by nie było nikogo winnego- to była pierwsza sytuacja.
  Druga sytuacja idę sobie w stronę PKS od Biedronki i idzie właśnie ten chłopak znowu ze swoim kolega i z tego względu, ze szli pomału to postanowiłam ich ‚wyprzedzić’ a ten kolega do tego typa ze zdjęcia (D) z hasełkiem ‚ ale bym są wyru*ał’ . Następne przestępstwo bedzie gwałt z zabójstwem czy jak? To wtedy moze policja przejrzy na oczy, ze deb*li tzreba zamknąc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here