Strona główna Różne Archeolog i policja na miejscu znalezienia ludzkich szczątków

Archeolog i policja na miejscu znalezienia ludzkich szczątków

5509
12

W środę pisaliśmy o ludzkich szczątkach, odkrytych w wykopie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Wczoraj na miejscu zjawili się przedstawiciele Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, archeolog oraz policja.

W pierwszej kolejności należało bowiem stwierdzić czy znalezisko może mieć związek z działaniem osób trzecich. W związku z tym przeprowadzono oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Jak poinformowała Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, wstępne czynności na miejscu, a także okoliczności sprawy i umiejscowienie wskazują, że znalezisko nie ma związku z działaniem przestępczym.

Dalsze prace ziemne będą prowadzone w obecności archeologa. Jak się dowiedzieliśmy, trudno w tym momencie przewidzieć co się stanie ze znalezionymi kośćmi. Najczęściej w takich przypadkach trafiają one do bardziej szczegółowych badań, po czym są ponownie chowane w bardziej godnym miejscu.

O ustaleniach naukowców w tej sprawie będziemy informować.

12 KOMENTARZE

  1. Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, wstępne czynności na miejscu, a także okoliczności sprawy i umiejscowienie wskazują, że znalezisko nie ma związku z działaniem przestępczym? Ta pani ma chyba na myśli okres powojenny? Bo to że zwłoki tam się znajdują już jest podejrzane na udział osób trzecich, (chyba że Niemcy nie są uważani za osoby trzecie oni mogą wszystko?)więc pitolenie tej pani jest niezrozumiałe. Wszystko wyjaśni ekspertyza szczątków, to powinno wyjaśnić czy te szczątki były tam zakopane przez Niemców w czasie II WOJNY ŚWIATOWEJ, czy może w czasie krótko powojennym. Jedno i drugie jest bardzo prawdopodobne.

  2. Lewinsky naszej gminy mówił coś na posiedzeniu komisji o „Odkryciu w odbycie i tegoż pokryciu”. Tak pani Moniko jak się 70 razy powtarza jedno zdanie szykiem przestawnym wyrazów to dochodzi do absurdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj