Strona główna Różne Apel sanepidu w związku z występowaniem koronawirusa

Apel sanepidu w związku z występowaniem koronawirusa

9169
15
Dyrektor PSSE, Anna Stejakowska

Dzisiaj, o godzinie 13:30, w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa, poświęcona sytuacji występowania koronawirusa w Polsce.

Briefing prowadziła dyrektor PSSE, Anna Stejakowska. Na wstępie zaznaczyła, iż gnieźnieński sanepid nie udziela żadnych informacji dotyczących liczby ewentualnych podejrzeń lub zachorowań na koronawirusa na terenie powiatu i gminy.

Takie informacje przekazuje jedynie rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu” – mówiła A. Stejakowska.

Niestety, nie udało nam się skontaktować z rzecznikiem. Telefon jest wyłączony. W tej sprawie wysłaliśmy już zapytanie prasowe.

Dyrektor PSSE zwracała szczególną uwagę na profilaktykę dotyczącą koronawirusa. Apelowała, aby wszyscy mieszkańcy, którzy powrócili z regionów w jakich występuje epidemia, po pomoc i informacje nie przychodziły do siedziby sanepidu, a kontaktowały się telefonicznie, korzystając z numerów telefonów: stacjonarny (61) 426 22 42 lub alarmowy (całodobowy) 693-023-355 i korzystały z wytycznych Ministra Zdrowia oraz  Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

„Jeżeli osoba 14 dni temu była w regionie, w którym występuje epidemia i pojawiły się u niej objawy chorobowe, to najważniejsze, aby skontaktowała się telefonicznie z sanepidem lub udała bezpośrednio na oddział zakaźny. Nie jest zalecane, aby taka osoba pojawiała się w przychodni lekarza rodzinnego, na szpitalnym oddziale ratunkowej lub izbie przyjęć” – mówiła A. Stejakowska.

W trakcie konferencji przekazano też informacje o najbliższych oddziałach zakaźnych. Te znajdują się przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu (Szpital Miejski im. J. Strusia), w szpitalu w Kaliszu oraz szpitalu w Koninie.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Aktualizacja 10.03, godz. 09:00: Szanowni Państwo, do teraz nie otrzymaliśmy żadnej potwierdzonej informacji o ew. podejrzeniu lub zachorowaniu na koronawirusa w Trzemesznie i gminie. Uprzejmie prosimy o zachowanie spokoju i powstrzymanie się od spekulacji w komentarzach. Wszelkie wpisy zawierające plotki, mogące wprowadzać panikę, będą cenzurowane lub usuwane.

Jeśli tylko wpłyną do nas nowe, POTWIERDZONE informacje, niezwłocznie je przekażemy.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

15 KOMENTARZE

 1. Czy to prawda, że dzisiaj zabierali kogoś z przychodni od dr. …… z podejrzeniem koronawirusa? Jeśli to prawda to straszna nieodpowiedzialność że przyszedł do przychodni.

 2. Kwarantanna a kto podczas kwarantanny dostarcza jedzenie .Skoro nie mam opuszczać domu czy mieszkania. Czy mam umierać z głodu czy idąc po żywności zarażać innych?

  • Służby dosterczają ci wszysię niezbędne artykuły. Gadają cały czas o tym w telewizji a po drugie jest infolinia.

 3. Nieodpowiedzialnością to jest polityka sanepidu „iż gnieźnieński sanepid nie udziela żadnych informacji dotyczących liczby ewentualnych podejrzeń lub zachorowań na koronawirusa na terenie powiatu i gminy „.
  Jeśli są takie przypadki to powinniśmy o tym wiedzieć i tyle , bo to my tutaj mieszkamy.

 4. Nie nakręcajmy się proszę…ministerstwo zdrowia podało dziś że w pierwszym tyg marca z powodu grypy zmarło już 9 osób…nie koronawirus ale grypa właśnie. Oczywiście że mam obawy ale panika jest jeszcze gorsza.

 5. Jakże znajoma retoryka 🙂 Pana MINISTRA . Jest problem ? Nie ma problemu koronawirusa ! Jak pojawi się , lekarstwem pozostaje telefon komórkowy i własne nogi ! SUPER !!! Co jeszcze szanowna WŁADZA zaoferuje nam ? Kto u licha twierdzi , że jedynie osoby chore mogą zarażać ?
  Dlaczego nie informuje się o czymś takim jak nosicielstwo ! Nie ma problemu ?
  Od kilkudziesięciu lat służba zdrowia pada na gębę , szpitale były i nadal są zadłużone a problemu NIE MA ! Lepiej dać na RTV 2 miliardy a chorym pokazać środkowy palec !
  POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO !!! NIE MA PROBLEMU !!!

 6. Czy to odpowiedzialne ze strony autora strony, że dopuszcza komentarze z niesprawdzonymi informacjami o koronawirusie w mieście? Rozumiem, że chodzi o jak największą liczbę wizyt, ale są jakieś granice… Ewentualna panika może być gorsza w skutkach niż sam wirus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj