Strona główna Różne Apel sanepidu w związku z występowaniem koronawirusa

Apel sanepidu w związku z występowaniem koronawirusa

7301
15
Dyrektor PSSE, Anna Stejakowska

Dzisiaj, o godzinie 13:30, w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa, poświęcona sytuacji występowania koronawirusa w Polsce.

Briefing prowadziła dyrektor PSSE, Anna Stejakowska. Na wstępie zaznaczyła, iż gnieźnieński sanepid nie udziela żadnych informacji dotyczących liczby ewentualnych podejrzeń lub zachorowań na koronawirusa na terenie powiatu i gminy.

Takie informacje przekazuje jedynie rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu” – mówiła A. Stejakowska.

Niestety, nie udało nam się skontaktować z rzecznikiem. Telefon jest wyłączony. W tej sprawie wysłaliśmy już zapytanie prasowe.

Dyrektor PSSE zwracała szczególną uwagę na profilaktykę dotyczącą koronawirusa. Apelowała, aby wszyscy mieszkańcy, którzy powrócili z regionów w jakich występuje epidemia, po pomoc i informacje nie przychodziły do siedziby sanepidu, a kontaktowały się telefonicznie, korzystając z numerów telefonów: stacjonarny (61) 426 22 42 lub alarmowy (całodobowy) 693-023-355 i korzystały z wytycznych Ministra Zdrowia oraz  Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

„Jeżeli osoba 14 dni temu była w regionie, w którym występuje epidemia i pojawiły się u niej objawy chorobowe, to najważniejsze, aby skontaktowała się telefonicznie z sanepidem lub udała bezpośrednio na oddział zakaźny. Nie jest zalecane, aby taka osoba pojawiała się w przychodni lekarza rodzinnego, na szpitalnym oddziale ratunkowej lub izbie przyjęć” – mówiła A. Stejakowska.

W trakcie konferencji przekazano też informacje o najbliższych oddziałach zakaźnych. Te znajdują się przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu (Szpital Miejski im. J. Strusia), w szpitalu w Kaliszu oraz szpitalu w Koninie.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Aktualizacja 10.03, godz. 09:00: Szanowni Państwo, do teraz nie otrzymaliśmy żadnej potwierdzonej informacji o ew. podejrzeniu lub zachorowaniu na koronawirusa w Trzemesznie i gminie. Uprzejmie prosimy o zachowanie spokoju i powstrzymanie się od spekulacji w komentarzach. Wszelkie wpisy zawierające plotki, mogące wprowadzać panikę, będą cenzurowane lub usuwane.

Jeśli tylko wpłyną do nas nowe, POTWIERDZONE informacje, niezwłocznie je przekażemy.

15 KOMENTARZE

 1. Czy to prawda, że dzisiaj zabierali kogoś z przychodni od dr. …… z podejrzeniem koronawirusa? Jeśli to prawda to straszna nieodpowiedzialność że przyszedł do przychodni.

 2. Kwarantanna a kto podczas kwarantanny dostarcza jedzenie .Skoro nie mam opuszczać domu czy mieszkania. Czy mam umierać z głodu czy idąc po żywności zarażać innych?

  • Służby dosterczają ci wszysię niezbędne artykuły. Gadają cały czas o tym w telewizji a po drugie jest infolinia.

 3. Nieodpowiedzialnością to jest polityka sanepidu „iż gnieźnieński sanepid nie udziela żadnych informacji dotyczących liczby ewentualnych podejrzeń lub zachorowań na koronawirusa na terenie powiatu i gminy „.
  Jeśli są takie przypadki to powinniśmy o tym wiedzieć i tyle , bo to my tutaj mieszkamy.

 4. Nie nakręcajmy się proszę…ministerstwo zdrowia podało dziś że w pierwszym tyg marca z powodu grypy zmarło już 9 osób…nie koronawirus ale grypa właśnie. Oczywiście że mam obawy ale panika jest jeszcze gorsza.

 5. Jakże znajoma retoryka 🙂 Pana MINISTRA . Jest problem ? Nie ma problemu koronawirusa ! Jak pojawi się , lekarstwem pozostaje telefon komórkowy i własne nogi ! SUPER !!! Co jeszcze szanowna WŁADZA zaoferuje nam ? Kto u licha twierdzi , że jedynie osoby chore mogą zarażać ?
  Dlaczego nie informuje się o czymś takim jak nosicielstwo ! Nie ma problemu ?
  Od kilkudziesięciu lat służba zdrowia pada na gębę , szpitale były i nadal są zadłużone a problemu NIE MA ! Lepiej dać na RTV 2 miliardy a chorym pokazać środkowy palec !
  POLACY NIC SIĘ NIE STAŁO !!! NIE MA PROBLEMU !!!

 6. Czy to odpowiedzialne ze strony autora strony, że dopuszcza komentarze z niesprawdzonymi informacjami o koronawirusie w mieście? Rozumiem, że chodzi o jak największą liczbę wizyt, ale są jakieś granice… Ewentualna panika może być gorsza w skutkach niż sam wirus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here