Strona główna Różne Apel lekarzy NZOZ „Zdrowie”

Apel lekarzy NZOZ „Zdrowie”

7445
25

Ze względu na rosnącą liczbę teleporad lekarskich i związane z tym duże obciążenie obu numerów kontaktowych, lekarze z NZOZ „Zdrowie” apelują za naszym pośrednictwem do pacjentów, aby zakładali Internetowe Konta Pacjenta w witrynie pacjent.gov.pl.

Pacjenci zapisani do przychodni otrzymają wówczas e-receptę SMS-em, bez konieczności ponownego telefonowania po kod od pielęgniarki.

Odciąży to nasze telefony i ułatwi dodzwonienie się do rejestracji przychodni innym osobom potrzebującym pomocy. Dziękujemy za współpracę w tej kryzysowej sytuacji” – piszą lekarze z NZOZ „Zdrowie”.

25 KOMENTARZE

 1. w sumie to najlepiej gdyby pacjenci w ogole nie dzwonili a jeszcze lepiej to zeby dzwonili ci co sa naprawde chorzy a tak juz naj naj lepiej to na prywatna praktyke lekarska to by bylo juz idealnie.

  śp. Doktor Borowski by tak nigdy nie zrobil

 2. Popieram! Mam to konto założone praktycznie od samego początku i faktycznie bardzo duże ułatwienie. Kod mam cały czas przy sobie i mogę w każdej chwili sprawdzić co było zapisane. No ale ludzie jak to ludzie, jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. A jeśli chodzi o panie z rejestracji złego słowa nie mogę powiedzieć po kilku próbach można się dodzwonić i wszystko załatwić.

 3. A co szkodzi założyć sobie takie konto? Mam je od dawna i sobie chwalę. Mmay konta w bankach, a dlaczego nie można mieś tutaj? Może zamiast krytyki dla samej krytyki pomyślmy, że może w ten sposób ktoś inny uzyska przez to szybciej poradę. Co by nie powiedzieć przychodna Zdrowie robi co może, a nie zapoominajmy, że czas jest trudny dla wszystkich, ale dla służby zdrowia w szczególności. Może jednak troche wiecej zrozumienia? To jest w naszym interesie.

 4. Przychodnia Luxmed brawo lekarze z powołania są dla pacjentów mimo wszystko nie rozumiem tele porady jaką wprowadzono w przychodni Zdrowie a może nazwę zmienią na Zdrowie na telefon jak się dodzwonisz poszanowanie pacjenta zerowe wystarczyło wizytę na tel umawiać i lekarze by widzieli pacjentów. Czego się doczekaliśmy w tym naszym Trzemesznie

  • To raczej nie brawo, tylko nieodpowiedzialność . Niech zdarzy się przypadek pacjenta z koronawirusem i wtedy tragedia gotowa . Nie dość że wszyscy oczekujący zarażenie to jeszcze lekarze i już wtedy nawet przez telefon nie pomogą

 5. co sie tak bulwersujecie – mogliscie studiowac medycyne to byscie teraz tez zarabiali a nie tylko jączec – jak przychodzicie do gabinetu to potulni a tu plujecie jadem. Wezcie sie za uczciwą robote taką jak my

 6. Epuap zakładanie konta itd czy nie łatwiej przychodni kupić numery telefonów i i problem częściowo rozwiązany. Rozumiem, że pomysł zakładania konta był przemyślany więc śmiem twierdzić, że celowo doprowadza się do utrudniania kontaktu z lekarzem podstawowej opieki medycznej w sumie to mnie w żaden sposób nie dziwi bo my wiemy jakich mamy tu lekarzy w Trzemesznie raz ze nie wychodzą do pacjentów a to ubliżają im a teraz mówiąc kolokwialnie utrudniają kontakt

 7. Ludzie, czy naprawde jestescie tacy tępi? Cała akcja zwalczania epidemii sprowadza sie do ograniczenia kontaktów. Zamkniete szkoły, sklepy urzędy, a nawet w znacznej części kościoły. A gdy przychodnia próbuje coś zrobić w tym kierunku to od razu doszukujecie sie złośliwości. Czy naprawde na ten czas nie możemy być dla siebie bardziej wyrozumiali ?

  • Tak jak dotychczas. Czy to tak trudno zrozumieć, że to tylko apel? Żaden obowiążek. Przecież jasno to napisano. Ja akurat cieszę się z takich rozwiązań. Niepokoją mnie ci, którzy bagatelizują problem. Przypomnę tylko, że w Niemczech już obowiązuje zakaz zgromadzeń pow. 2 osób.

  • Może ma córkę albo wnuczka, co z komputera korzysta, komentarze potrafi na portalu pisać to i z kontem sobie poradzi.

  • Właśnie panie. Gmina zadbała o kilkudziesięciu 'seniorów” – nie lubię tego słowa, by podarować im tablety – ale o dostępie do sieci już nie. Prawopodobnie do sierpnia przyszłego roku unia zmobilizuje gminę by problemu niebyło. Mogło być taniej – będzie drożej.

 8. Może lepiej że wprowadzono porady telefoniczne, do przychodni strach chodzić. Kto dopuścił do korzystania z niej, chore dzieci z chorymi starszymi. Gdzie miejsce dla dzieci zdrowych, sytuacja z koronowirusem weryfikuje wszystko. W konkurencyjnej przychodni lekarz dostępny w prywatnej praktyce lekarz dostępny, a tu pacjenci na dystans. Wszyscy boimy się epidemii, ale brakuje mi takich lekarzy jak dr Judym, śp. lek. Borowski, może ci dwaj lekarze też kiedyś przejdą do historii.
  Czas zweryfikuje życzę Dużo zdrowia lekarzom pełniącym służbę.

 9. Ja nie rozumiem po co dzwonić dwa razy
  Zadzwoniłem.poprosilem o receptę na stałe leki i po chwili dotarł kod na SMS a zalogowany nie jestem

 10. Podpowiem tylko, że zakładając konto pacjenta i zaznaczając także „e-mail” otrzymamy receptę w formie PDF, którą w aptece można sczytać czytnikiem. Poza tym jest tam wszystko wyszczegónione. Nie rozumiem o co ludzie mają pretnesje, przecież to jest świetne ułatwienie kontaktu lekarz-pacjent.

 11. Widac po komentarzach ze pisza ludzie ze służby zdrowia powiem krótko pozamykaliscie sie jak szczury i martwicie sie tylko o siebie w ciezkich przypadkach nawet nie chcecie chorych przebadac tylko dajecie recepty na prawo i lewo bez zadnego przeprowadzeniu wywiadu nawet przez telefon.To co sie wyrabia to kpina z pacjentów i dobrze o tym wiecie.

 12. Panie Damianie troszkę wyobrazni, większość pacjentów to osoby – STARSZE którym założenie E-Puapu i potwierdzenie go w ZUS czy PRZEZ bank MOŻE STWORZYĆ OGROMNE PROBLEMY.

  Pan zapewne jest młodym człowiekiem -rezolutnym ,ale jestem pewny, że miał by pan tez z niektórymi rzeczami problem- takie czasy za wszystkim człowiek nie nadązy, rozumiem ze młodość jest silna i ma przebicie i nie pamięta o osobach starszych którzy z reguły są wykluczeni elektronicznie i proponowanie im elektronicznego konta to małe bufoństwo a może i beszczelność

  • Ostatnio Orlen wprowadził możliwość płacenia na stacjach telefonem. Jakoś nikt nie robi larum co ze starszymi ludzmi, którzy nawet jesli maja telefon to na pewno nie ściągną aplikacji. To jest po prostu jedna z opcji, która może nam ułtwić życie. Jeśli ktoś sie nie zdecyduje na nią zawsze może postepować w sposób tradycyjny. Nieodpowiedzialnością według mnie byłoby niepodejmowanie żadnych kroków zapobiegawczych. Jeśli gdzieś jest inaczej to znaczy, że właśnie tam jest nieodpowiedzialność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj