Strona główna Różne Anteny zawisły na wieży ciśnień

Anteny zawisły na wieży ciśnień

3815
17

Ponad dwa lata trwało zamieszanie z masztem telefonii komórkowej, usytuowanym na budynku przychodni lekarskiej. Przypomnijmy, że w lipcu 2020 roku radni nie wyrazili zgody na przedłużenie umowy dzierżawy firmie T-Mobile.

Powodem były skargi mieszkańców, według których anteny powodowały u nich złe samopoczucie, a także zakłócenia w odbiorze telewizji. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|.

W tej sytuacji operator zmuszony był szukać nowej lokalizacji. W uzgodnieniu z zarządem spółki Remondis Aqua Trzemeszno postanowiono, że urządzenia nadawcze zostaną zainstalowane na wieży ciśnień. Jak można było przewidzieć, ten pomysł nie spodobał się z kolei mieszkańcom ulic w pobliżu wieży.

W maju 2021 roku w ich imieniu protestowała radna Renata Wiśniewska składając interpelację przeciw takiemu rozwiązaniu. Swoje uwagi co do sposobu zamontowania anten wniósł także Wojewódzki Konserwator Zabytków w Poznaniu. Ostatecznie operatorowi udało się uzyskać wszelkie pozwolenia. Urządzenia – choć jeszcze nieczynne – zawisły już na wieży ciśnień.

W międzyczasie władze gminy wymogły na spółce Remondis Aqua Trzemeszno przeniesienie na samorząd prawa do pobierania opłaty za dzierżawę. Tak więc pieniądze wpływać będą do kasy gminy, a nie jak pierwotnie planowano, do spółki.

Od kiedy zacznie się nadawanie sygnału z nowego miejsca nie wiadomo. Jak nas poinformował zastępca burmistrza Dariusz Jankowski, urząd wystąpił do T-Mobile z prośbą o informację w zakresie terminów uruchomienia urządzeń zamontowanych na wieży ciśnień oraz demontażu masztu znajdującego się na przychodni. Jak nas zapewnił, zostaniemy o tym poinformowani.

Zapytaliśmy także o wysokość dzierżawy, jaką gmina zamierza pobierać od operatora. Na to pytanie odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

17 KOMENTARZE

  1. Anteny antenami a co jest z oświetleniem w Rudkach od krzyża do przejazdu lampy wyłączone co to ma być na 3 lampachnie zaoszczędzicie radny sołtys jak my mamy chodzić jaki ten odcinek niebezpieczny dosyć że auta pi..a do dechy to my pi ciemku gdzie mamy uciekać w pole co to ma być a w parku tyle lamp świeci po co tam jest bezpiecznie

  2. To wierzą ciśnień kogo jest własnością śmiech na sali gmina większość i g… mają do gadania a ludzie wogole remondis robi co chce pieknie

    • Jesteśmy zewsząd otoczeni polami elektromagnetycznymi ale jak ktoś usłyszy „Antena telefonii komórkowej” to od razu jakby diabła zobaczył. Wystarczy wejść na wyszukiwarkę UKE i zobaczyć ile jest nadajników BTS w Poznaniu i jakoś nikt nie marudzi, że mu kury nie niosą…

  3. Na przychodni był nadajnik firmy „Pley”. Dla mieszkańca mogilna 30 tysięcy to były marne grosze. Dla mecenasa firmy „Remondis” będzie to aż 18 tysięcy pln. Chciałbym by były to jednak znaczone pieniądzee – niż te nieznaczone ukrywane po szufladach. Na te donoszone w reklamówkach – jeszcze przyjdzie czas.

    • Bo burmistrz pozbył się władzy i umywa ręce. U nas, to jedynie honorowa funkcja dla „uświetnienia obecnością” honorowych imprez.

  4. O, to może w Wymysłowie nareszcie znośny internet będzie bo na jakiś kablowy to pewnie z wiek lub dwa trzeba poczekać, „biała plama dostępu do internetu” jak była tak pewnie będzie…

  5. I prawidłowo, ten obiekt jest do tego perfekcyjny. Skoro teraz hajs chce miasto to równie dobrze ktoś powinien odpowiedzieć za niegospodarność przez tyle lat bez zaoferowania tej oczywistej lokalizacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj