Strona główna Na sygnale Alarmy bombowe w placówkach oświatowych

Alarmy bombowe w placówkach oświatowych

6404
13

Dwa maile o podłożonych ładunkach wybuchowych dotarły dziś do placówek oświatowych na terenie naszej gminy.

Krótko po godzinie 13, na adres szkoły w Kruchowie przyszła wiadomość, że w szkole podłożony jest chemiczny ładunek wybuchowy o sile rażenia 100 metrów. „Uciekajcie, to nie żarty” – napisał nieznany nadawca.

Dyrektor placówki zarządził ewakuację wszystkich osób przebywających w budynku i powiadomił policję. Uczniowie z nauczycielami udali się na boisko szkolne. Na miejsce skierowano jednostki straży pożarnej oraz policję. Po przeszukaniu pomieszczeń uczniowie wrócili do klas.

Podobny w treści mail dotarł po około godzinie do Szkoły Podstawowej nr 2. Wynikało z niego, że ładunek podłożony jest w budynku przy pl. Kosmowskiego. Uczniów, nauczycieli i inne osoby przebywające na terenie obiektów skierowano na teren kościoła. Zgodnie z opracowanymi procedurami jest to miejsce wyznaczone na wypadek ewakuacji szkoły. Objęła ona również Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

W tym przypadku, po uzgodnieniach z policją, odstąpiono od przeszukiwania pomieszczeń. Po krótkim czasie uczniowie mogli wrócić na teren szkoły.

Jak się okazuje, trzeci podobny przypadek miał miejsce na terenie Gniezna. Tam informacja o  podłożonym ładunku wybuchowym dotarła do jednego z przedszkoli.

Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

13 KOMENTARZE

  1. jesli szkola ma podanego maila na swojej stronie lub na BIP trzemeszno to wystarczy w chinach na darmowej stronie napisac tekst ktory ma byc wyslany i „robot” wysle takiego maila cyklicznie a policja to moze sobie szukac nadawcy na chinskich serwerach o ile dostanie pozwolenie a jak mi wiadomo Chiny nie podpisaly umowy o sciganiu cyberprzestepstw i przekazywaniu IP bo same dokonuje atakow wiec powodzenia

    • Drogi czytelniku „maile”. Szkoda że widzisz radość w tym jak można wysłać bezkarnie maila z tego typu informacjami jak te dzisiejsze. Sądząc po treści Twojego wpisu widzę że Cie to bawi. A jeśli tak jest to… jesteś żałosny. Mam nadzieję że jednak uda się ustalić autora tych wiadomości i odpowiednio go ukarać. Surowo i dla przykładu tak aby innym oszołomom taki „genialne” pomysły nie przychodziły do głowy.

      • Drogi czytelniku „Mieszkaniec”. Zadziwiająca jest twoja umiejętność wyciągniecia wniosku z wpisu czytelnika „maile” , że wysyłanie bezkarnie maila z tego typu informacjami, sprawia mu radość. Przeanalizowałem jego komentarz i nie zauważam tam żadnych oznak radości ani jakichkolwiek innych emocjonalnych wskazówek mogących wskazać na jego stosunek do tych maili, a jedynie pewną hipotezę o pochodzeniu tych maili.

      • zle widzisz ze mnie to bawi zaloz okulary lub skoncz studia zebys mogl na rownym poziomie ze mna rozmawiac – znam realia IT i napisalem jak to wyglada w rzeczywistosci watpie aby ktos bym na tyle glupi jak myslisz zeby z domu wyslac maile ale Ty pewnie bys tak zrobil sadzac po wpisie twoim wiec wnioskuje „zes daleko nie zaszedl skoro nadal w kozim miescie mieszkasz”

  2. szkoly nie powinny pisc adresow z @ tylko np (at) i wtedy robot nie wysle takich maili z automatu bo zwyczajnie po skopiowaniu adresu nie dojda do adresata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj