Aktywny lipiec „Kijkowego Trzemeszna”

2714
5

Lipiec, mimo okresu wakacyjnego, był bardzo aktywnym miesiącem dla reprezentantów „Kijkowego Trzemeszna”.

W Polanicy Zdroju odbył się piąty etap Pucharu Polski Nordic Walking. Na pięciokilometrowej trasie drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Małgorzata Szczudlik. Na dystansie 10 km trzecie miejsce w kategorii sześćdziesięciolatków wywalczył Grzegorz Mądry.

W tym samym dniu, na dystansie 5 km w Janikowie, drugie miejsce wśród kobiet wywalczyła Kamila Kolberg, a Maciej Antas był pierwszy w kategorii wiekowej do lat 40. Dzień później w Tarchałach, w gminie Odolanów A. Kędzierska okazała się najszybszą kobietą zawodów, natomiast w kategorii generalnej ustąpiła tylko jednemu mężczyźnie.

20 lipca w Węgorzynie odbyła się czwarta odsłona Korony Zachodu Polski. Na dystansie 5 km A. Kędzierska wywalczyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, a M. Szczudlik była trzecia. Bezkonkurencyjny w swojej kategorii okazał się G. Mądry, który wywalczył pierwsze miejsce na dystansie 10 km.

W niedzielę 21 lipca trzyosobowa grupa trzemesznian wystartowała w kolejnym etapie Pucharu Regionalnego, który miał miejsce w Wągrowcu. A. Kędzierska pokonała pięciokilometrową trasę w 36,54 min. Okazała się najlepszą w swojej kategorii wiekowej. Krótszy dystans wybrała także M. Szczudlik, która wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii K 30. Na dwukrotnie dłuższy dystans zdecydował się G. Mądry, zdobywając drugą lokatę w kategorii M 60.

W niedzielę 28 lipca miał miejsce kolejny etap Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Zawody odbyły się w Skrwilnie. A. Kędzierska i K. Kolberg pokonały pięciokilometrową trasę i zajęły drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Dłuższy dystans wybrał G. Mądry, który triumfował w swojej kategorii.