Aktywny i udany sierpień Kijkowego Trzemeszna

1143
5

Koniec sekcji reklamowej

W ubiegłą niedzielę miała miejsce ostatnia odsłona Pucharu Wielkopolski Nordic Walking. Zawody odbyły się w Śremie – uczestnicy mieli do wyboru dystans 5 i 10 km. Trasę marszu poprowadzono malowniczymi ścieżkami Parku Miejskiego.

Do rywalizacji przystąpiła siedmioosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna. I tym razem trzemesznianie nie zawiedli. W Śremie nastąpiło także podsumowanie Pucharu Wielkopolski.

Agnieszka Kędzierska pokonała pięciokilometrową trasę i okazała się najlepszą w swojej kategorii wiekowej. Komplet zwycięstw dał jej zdecydowane prowadzenie w całym cyklu. Krótszy dystans wybrały także Kamila Kolberg i Małgorzata Szczudlik. Wywalczone rezultaty pozwoliły im zająć odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tej samej kategorii wiekowej.

W końcowej klasyfikacji pucharu Kamila stanęła na najwyższym stopniu podium. Tuż za nią uplasowała się Małgosia. W etapie średzkim na tym dystansie udział wziął także Arkadiusz Kędzierski. W zawodach uczestniczyło 211 osób, w tym 121 kobiet.

Na dwukrotnie dłuższy dystans zdecydowali się Angelika Płachcińska, Marzena Stankowska i Grzegorz Mądry. Angelika wywalczyła pierwszą lokatę w kategorii K 30. Taką też pozycję zajęła w Pucharze Wielkopolski. Szóste miejsce w kategorii M 50 przypadło Grzegorzowi. Zebrane w całym cyklu punkty pozwoliły mu stanąć na drugim stopniu podium. Marzena była szósta w swojej kategorii wiekowej. W zawodach udział wzięły 73 osoby, w tym 30 kobiet.

W sobotę 11 sierpnia na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się letnia edycja „Botanicznej Piątki”. W ramach imprezy przeprowadzono zawody biegowe oraz rywalizację nordic walking na dystansie 5 km.

W marszu z kijkami udział wzięło 53 zawodników, w tym reprezentanci Kijkowego Trzemeszna – Agnieszka i Arkadiusz Kędzierscy. Pokonanie trasy zajęło im odpowiednio 33,05 i 33,13 min. Agnieszce ten świetny rezultat pozwolił na zajęcie pierwszego miejsca wśród kobiet oraz uzyskanie piątej lokaty w klasyfikacji generalnej. Arek w swojej kategorii wiekowej stanął na najwyższym stopniu podium.

W sobotę 4 sierpnia w Żołędowie odbyły się zawody rangi Mistrzostw Polski Nordic Walking. Rywalizację przeprowadzono na dystansach – 5, 10 i 21 km.

Z pięciokilometrową trasą postanowiły zmierzyć się dwie reprezentantki Kijkowego Trzemeszna i zrobiły to w świetnym stylu. Kamila Kolberg z czasem 34,32 min. zajęła trzecie miejsce w kategorii K 30. Na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej stanęła Agnieszka Kędzierska (34,49 min.). Każda z nich wróciła do domu z dwoma medalami i dwoma pucharami. Zawody ukończyło 423 zawodników, w tym 227 kobiet.

Płaska i miękka nawierzchnia trasy pozwoliła na osiągnięcie dobrych rezultatów. Sprzymierzeńcem kijkarzy niestety nie była z pewnością upalna pogoda. Tym bardziej wszystkim należą się wyrazy uznania.