Strona główna Sport i rekreacja Aktywna młodzież w Wydartowie

Aktywna młodzież w Wydartowie

3546
21

Młodzi mieszkańcy Wydartowa postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. W celu stworzenia miejsca na spędzanie wolnego czasu, organizowanie spotkań i integrację, sami zabrali się za pracę.

W uzgodnieniu z sołtysem ustalono, że będzie to miejsce przy stawku. Młodzież sama uporządkowała teren. Usunięto chwasty, a w ich miejsce posadzono 53 sztuki młodych krzewów. Przygotowano też miejsca na ognisko. W prace włączyli się też niektórzy dorośli mieszkańcy wsi.

W ramach projektu, który nazwano „Grzyb, nasze miejsce na ziemi” planuje się też zakup sprzętu do ulubionych gier (dart, badminton itp.).

Aby uzyskać niezbędne na ten cel środki finansowe młodzi mieszkańcy wystąpili o dofinansowanie do Lokalnej Grupy Działania „Trakt Piastów”. W ramach programu Młode Aktywne Sołectwa LGD 2023 otrzymali na ten cel 2000 zł.

Pomysłodawcy projektu myślą jeszcze o postawieniu altanki. Jak się dowiedzieliśmy, we wrześniu zamierzają wziąć udział w zebraniu sołeckim. Chcą, żeby ich wymarzona altanka znalazła się wśród zadań zaplanowanych w ramach funduszu sołeckiego.

fot. Sołectwo Wydartowo

21 KOMENTARZE

 1. Brawo! 🙂 aż miło słyszeć, że mamy mądre dzieci mądrych rodziców. Gratulacje dla rodziców i dzieci! 🙂 wspaniałą i inicjatywa:)

 2. To jest madra mlodziez 🙂 a nie ci żądajacy skatepark itd. Proszę brać przykład z młodzieży. Gratulacje! W dobie gdzie xi drugi naparza w PlayStation i siedzi w smartfonie takie działania są rzadkością. Dzieci nawet nie ogarniają swojego podwórka, a co dopiero ogarnąć coś co ma czemu służyć 🙂 brawo, jestem dumna z takiej mlodziezy

  • Zgoda co do PlayStation, ale dlaczego przeciwstawiasz jedną młodzież drugiej młodzieży? Co widzisz złego w skateparku? A w Wydartowie nikt na deskorolce nie jeździ? Masz jakis interes, zeby atakować skatepark? Może też ci zależy na tym piaskowym boisku, bez którego trzemeszeńska piłka nożna legnie w gruzach? A tak na marginesie, czy przypadkiem nie jesteś siostrą bliźniaczką Marty? 🙂

   • Nie rozumiesz tekstu to milcz. Nikt nie krytykuje ze skatepark jest zły, kiepski itd. Chodzi o domaganie się go na zasadzie dzieci chcą dzieci dostaną. Bo wykazują chęć posiadania go. Tutaj mlodziez wziela się do pracy. PRACY! Sami oczyścili teren, ułożyli wszystko ładnie. A nie na zasadzie my żądamy miejsca na posiadowki ale nam zróbcie! I to na teraz! Bo my chcemy! Mlodziez sama to miejsce stworzyła, wcześniej zero jakiejś roszczeniowosci, tylko cierpliwie czekali. Widać w tym projekcie ręce i nogi. Nie jak w przypadku skatepark. Żądania, krecejie nosem, bo miejsce nie takie itd. Jak babo nie umiesz czytać ze zrozumieniem to milcz z odpowiedzią.

    • Co ty porównujesz? Zrobienie paleniska, wywalenie trochę chwastów do budowy skateparku za kilkaset tysiecy? To mieli dzieciaki sami zrobić? Kto kręcił nosem na miejsce? Dzieciaki? Na pewno nie. Dorośli owszem, bo załatwiali swoje interesiki. Szczególnie ci, którzy nagle na tym klepisku odkryli PGE Narodowy. Wcale nie uważam, że dzieciaki z Trzemeszna były jakieś roszczeniowe. Chcieli tego gdziekolwiek. Co w tym złego? Chcesz rozgrywać swoje małostkowe sprawki ? To rób to, ale dzieciaków w to nie mieszaj. A tak w ogóle, to nie byłoby tej dyskusji, żeby nie wasze komentarze, szczególnie ten Agaty. Chce pochwalić dzieciaki z Wydartowa, niech to robi. Ale dlaczego czepia się dzieciaków z Trzemeszna? Fajną sprawę w Wydartowie zrobiliście, ale przez takich pacanów jak Agata i inni wszystko psujecie.

     • Jesteś po prostu głupia i nie rozumiesz inicjatywy i różnicy. Twoje wnioski są na poziomie 3 latka wiec nawet nie ma sensu z tobą dyskutować

     • A co Agata psuje? Agata mowi mądrze. Chwali postawę młodzieży. Bardzo mądry wpis. Prawda zazwyczaj kłuje i jest niewygodna, dlatego mamy się wszyscy uśmiechać i udawać ze twoje myślenie jest mądre? Jedyne słuszne? W dzisiejszych czasach niestety najczęściej widzimy właśnie wyrywane kosze, miasteczko rowerowe to juz totalny odlot, wieszanie się na znakach, to według ciebie jest ok? Zostawianie śmieci po sobie kolo ławek? Hałasy pod sklepem gdzie mieszkańcy nie mogą spać tez ok? Agata napisala bardzo mądry komentarz. Który widać razi niektórych rodzicow. Prawda w oczy kole

     • Może dlatego się czepia bo brakuje takich akcji u nas? Natomiast idąc na maistevzko rowerowe, czasem lepiej jednak nie korzystać z niego bo taka wiązankę możesz usłyszeć zw uszy puchną. Pozdrawiam

 3. W dobie prania mózgu smartfonem czy tam ogólnie internetem coś takiego ? Jestem pod mega wrażeniem Pamiętam jak byłem mały a było to coś koło sto lat temu 😁 nie mieliśmy tych sztucznych zakłamanych i drenujących mózg internetowych pseudo rozrywek I co ? Żyliśmy , rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się może nie zawsze wymyslalo się zabawy które innym się podobały np. goniliśmy się po zbożu albo ze snopków słomy budowaliśmy zamki Albo zimą brało się sanki i po pas w śniegu ciągnąc je szło się na Malicz bo była tam wtedy się nam tak wydawało bardzo wysoka góra Zabawy na świeżym powietrzu miały jeden niezaprzeczalny atut Nikt z nas nie chorował przez byle wiaterek Nikt z nas nie miał żadnej alergii przez byle pyłek Człowiek przebywał wśród znajomych i na łonie natury i to było fajne A dzisiaj ? Ilość lajków pod zdjęciem z głupią miną wyznacza co niektórym rytm życia Wrzucenie zdjęcia z wczasów gdzieś tam na Majorce podnosi ego co niektórym Cieszą takie akcje jak ta tam na górze Może powoli zaczyna się powrót do normalności Powrót do normalnego życia Oby

  • A ja „uwielbiam” tych gorszących sie lajkami i zdjęciami na Majorce. Na ból czterech liter jest odpowiednia maść. Najśmieszniejsze jest to, że tymi lajkami i zdjęciami gorszą się właśnie ci co sami korzystają z fejsbuka czy innych instagramów. Ja tez korzystam, ale nikomu lajków nie liczę. Nic mi do tego, że ktoś wstawił swoje zdjęcie. Mojego nie wstawił. Zawsze można zrezygnować z fejsa i innych i spać sobie spokojnie.

 4. Racja w 100%.Młodzi z Wydartowa brawo! Brawo też dla rodziców za mądre wychowanie. Ich dzieci będą wiedziały, że w życiu nic za darmo. i same dadzą sobie radę.

  • Dokladnie. Będą wiedziały ze żeby coś mieć trzeba na to zapracować. Brawo dla dzieci i ich rodziców. To sie chwali.

   • Nie chce mi już sie z tobą dyskutować. Twoje posty jeden po drugim z różnych nicków świadczą o twoim poziomie. Myślę, że reszta normalnych ludzi w Wydartowie wcale nie jest zachwycona twoją pisaniną.

 5. Brawo mlodziez:) jestem z was dumna! Świetna inicjatywa. Jesteście wzorem dla młodszego pokolenia. I tak właśnie powinno być:) nic tylko brac przykład! 🙂 pozdrawiam serdecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj