Strona główna Różne Akcja poboru krwi (10 lipca)

Akcja poboru krwi (10 lipca)

2172
8

Już w najbliższą sobotę (10 lipca) przy hali OSiR w Trzemesznie, w godzinach od 09:00 do 14:00, odbędzie się akcja poboru krwi.

Organizatorem wydarzenia jest klub HDK PCK „Kropelka”.

Każda osoba chcąca oddać krew musi być zdrowa, mieć ukończone 18 lat oraz legitymować się dowodem osobistym.

Powinna także zjeść lekkie śniadanie i wypić około 1 litra wody.

8 KOMENTARZE

 1. Niestety 13.45 Pani powiedziała że już za późno i nie pobiorą krwi bo się nie wyrobią. A niby brakuje tak bardzo krwi

  • I ta pani ma rację. Jeżeli do 14 to do 14. A oddanie krwi nie trwa 10 sekund tylko trochę dłużej. A logiczne jest, że jeżeli o 14 ma być koniec to znaczy, że najpóźniej o 14 ostatni dawca wychodzi a nie wchodzi. A można z całą pewnoścvią przypuszczać, że dla tych pań i panów praca nie kończy się o 14 i o 14 nie przebierają się i nie idą do domu tylko mają jeszcze inne obowiązki, których już ty nie widzisz. Więc naucz się to szanować.
   Po drugie owszem krwi brakuje, co możesz sobie sprawdzić na stronach RCKiK ale tym osobom nie płacą na akord za ilość pobranej krwi, żeby musiało im zależeć na pobraniu również od spóźnialskich. A jedna czy dwie osoby więcej to nikomy zysk.
   I po trzecie czy podać tobie adres oddziału w Gnieźnie czy sam sobie znajdziesz???

    • Jest wyraźnie napisane, że do 14 to do 14. I z całą pewnością i o 13 45 i o 13 50 i o 13 55 i o 14 00 ktoś siedział na fotelu i oddawał krew. A ostatni oddający pewnie wyszedł już po 14. Więc się nie pultaj. A panie z pewnością od 13 45 nie siedziały i nie czekały na nadejście 14 żeby jechać do domu. I niech do ciebie dotrze i do innych mających problem ze zrozumieniem tego, że jeżli sklep jest czynny do 14 i o 14 są zamykane drzwi to najpóźniej o 14 ostatni klient WYCHODZI a nie wchodzi!!!!

    • Dokładnie, oddanie krwi wraz z badaniem, wypełnieniem obszernej ankiety trwa nawet do 40 minut, więc niestety każdy myślący człowiek znający się na zegarku o tym wie i nie przyjdzie za pięć dwunasta, tylko najpóźniej o 13. Ale niestety widać brak kultury.

 2. Szkoda, że na mieście nie było plakatów, więcej informacji, takie akcje powinny być głośno nagłaśniane!!

  Super, że w sobotę, mam nadzieję, że już niedługo znowu będzie taka akcja, a najlepiej cyklicznie! 😉 Niestety pracodawcy bardzo krzywo patrzą, jeżeli oddaje się krew w dni robocze… Także liczę na więcej sobotnich akcji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj