Strona główna Polityka Absolutoryjna sesja RM

Absolutoryjna sesja RM

1239
44

Już w najbliższą środę (24 czerwca) o godzinie 13:30 rozpocznie się XI/2015 sesja Rady Miejskiej. Obrady odbędą się w trzemeszeńskim Domu Kultury, a ich najważniejszym punktem będzie głosowanie nad udzieleniem (lub też nie) absolutorium dla burmistrza Krzysztofa Derezińskiego.

Przypominając, 8 czerwca na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej trzech radnych zawnioskowało o jego nieudzielenie (Magdalena Krzyżaniak – Świątek, Zbigniew Matelski, Sławomir Peno). Przeciwnego zdania były dwie osoby (Mieczysław Chojecki, Przemysław Woźny).

Oprócz głosowania nad absolutorium radni przyjmą sprawozdanie finansowe za rok 2014, informację o organizacji pracy i funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w roku 2014 oraz informację o planach remontowych w jednostkach oświatowych w roku szkolnym 2015 / 2016.

W programie sesji przewidziano też szereg uchwał m.in. ws. sprzedaży gruntów, wyrażenia zgody na dzierżawę oraz sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Pełen porządek obrad do pobrania |TUTAJ|.

44 KOMENTARZE

 1. Zamiast punktu o organizacji pracy i funkcjonowaniu urzędu proponuję omówić organizację pracy i funkcjonowanie burmistrza. Funkcjonowanie urzędu jest ściśle zależne od funkcjonowania burmistrza.

 2. Panie Redaktorze a informacje na temat sobotniej spartakiady sołectw i osiedli? Na temat niedzielnego turnieju sołectw? Składał pan deklaracje o bieżącym udostępnianiu tego na Pana portalu a tu cisza o tym. Prosimy o rzetelną informację. Pozdrawiam.

 3. Panowie nauczyciele ( Woźny i Chojecki)mam nadzieję, że zostali wybrani ostatni raz. Głosować na Komisji, że jest wszystko w porządku, a w firmie Remondis, z udziałem miasta – czyli nas brakuje ponad 700 tysięcy. Tolerować niegospodarność ??? Wstyd. I jak ma byyć dobrze jak wszędzie kolesiostwo…

 4. Propozycja Michała bardzo trafna. Jednak jak znam nasze realia , radni wysłuchają informacji i szybko przejdą do następnego punktu. A prawda jest taka, że jak ma funkcjonować urząd skoro burmistrz nie kontaktuje się ze swoimi urzędnikami, nawet szczebla kierowniczego. Wyobrażacie sobie? Nie ma dla nich czasu !!

 5. Proponuję zmianę obrad sesji z Domu Kultury na halę . Zachęcam wszystkich trzemesznian do wzięcia udziału w obradach . Rada musi mieć świadomość odpowiedzialności wobec wyborców o których tak mocno zabiegali . Mimo posiadanego prawa głosu radni nie powinni kierować się własnymi pobudkami ale głosem społeczeństwa . To jest nasze miasto , wspólne dobro . Nie ma tu miejsca na prywatne interesiki . Ja będę uczestniczył w tych obradach i jeszcze raz nawołuje wszystkich , którym zależy nad losem Trzemeszna o udział . Przekazuje wszystkim znajomym sąsiada o obradach i konieczności wzięcia w nich udziału . Pozdrawiam .

 6. jak ktorys z radnyh zawita do mnie z prosba o kolejna kadencje to przypomne mu jak ładnei głosował za Burmistrzem i zapytam jaki mial w tym udzial i nagram kamerką i wstawie na FB i nie tylko ja tak uwazam bo moi sąsiedzi rowniez czas szybko mija.

  Sprawa sie pozniej z prokuratorem rozkręci co do VATu i zrobi sie smród to beda sie odcinac od Burmistrza KOLEDZY radni i kolezanki.

 7. Zobaczymy jak zagłosują radni a w szczególności p.Dziel.Za „całe dobro”w Kruchowie,trzeba się odwdzięczyć burmistrzowi.Nie jest trudno być fajnym sołtysem,jak ma się w rodzinie radną-posłuszną :)Opublikujemy listę radnych-przydupasów!

  • masz racje jest kolejny gest dla Kruchowa gmina zapłaci za utwardzenie terenu pod 8 garaży przy szkole a brakuje pieniedzy na utwardzenie terenu przy 5 swietlicach wiejskich w Miatach. Jastrzebowie , Grabowie , Wydartowie i Trzemżalu pomimo tego , że była podpisana umowa na wspolfinansowanie ze środków zewnetrznych. Garaże tak bo sa w Kruchowie a inne świelice moga wygladac byle jak.Ale głos pani Radnej i familjanta dla Pana Burmistrza na 100 %.Czy te działania sa sprawiedliwe.Gdzie sa Radni.Po co w Kruchowie sala gimnastyczna jak jest malo uczniow w Gmimnazjum w Trzemesznie jest bardziej potrzebna.

  • To zło było i jest. Przykro, że ludzie stale musza pisać o tym samym. W świadomości trzemesznian jest niezgoda na takie porządki w Trzemesznie. Panie Chojecki i Woźny liczymy na Wasza mądrość, grajcie w otwarte karty w imię wyborców, którzy na Was głosowali. Na panią z Kruchowa już nikt nie liczy, chyba nie chcecie się upodobnić do tej osóbki.

  • Drogi aa są . Są na pewno i coś by się znalazło 🙂 . Pytanie czy na czasie i w tym miejscu ? . Sprawa dajmy na to oszustw , chamskiego zachowania prymitywow , wyłudzenia pieniędzy , braku kultury osobistej . To często pojawiający się temat w naszym najbliższym otoczeniu . Psychopatyczne gęby unoszone się na fali głupoty , odchyleń od normy . Zakłamanie , fałsz i obłuda . Nie chcę tu obrażać wszystkich bo wśród tej zgnilizny moralnej znacząca większość to ludzie z kulturą , mądrzy i uczciwi . Ci do których to kieruje wiedzą o kogo chodzi . Temat ten na pewno wypłynie i znajdzie się do szerszej dyskusji .

 8. Tak to już jest w Trzemesznie…Radny zabiegający o wyborców-do rany przyłóż.Jak zostanie radnym-reprezentuje tylko siebie!Dlatego w następnej kadencji,wybierajmy ludzi z jajami!:)Żadnych nauczycieli,policjantów i…p.Dzieli!Potrzebni są „krzykacze”(tak określamy odważnych ludzi,niestety)którzy potrafią postawić się urzędnikom i rządzącej klice!Rozwalmy system w następnej kadencji!A teraz,pozostaje tylko piętnować i nagłaśniać durnotę i ignorancję.Na liście durnych radnych, mam już trzy nazwiska!:)Lista jest ciągle otwarta!Do środy…

  • Jak mówi wróżba i dotychczasowe poczynania Burmistrza oraz osób negatywnie nastawionych do problemu – do kitu , do bani jak kwitowal Franciszek Dolas . Pozostają obiecanki cacanki a głupiemu radość 🙂 Krzychu a ,,orzeł płacze ,, . Cegielski odwrócił się plecami . To źle wróży .

 9. Niestety Pani D. zamieszkuje w Kruchowie w dość specyficznej wiosce . Trzemesznianie nie mają zbytniej możliwości odsunięcia tej Pani od decydowania o naszym mieście- co z przykrością stwierdzam . Przed laty miałem krótką lecz pouczająca styczność z Panią D. Pozostał jedynie niesmak . Podobnie ma się sprawa z sołtysem P. D . Nigdy nie poddalbym się leczeniu Pani Premier K . Jak i opiece medycznej Pani D. Te dwie kobiety mają w sobie coś odpychajacego .

 10. Nieetyczne postępowanie p.D.zauważyło już sporo ludzi.To radna,która reprezentuje samą siebie. Kruchowo kiedyś zrozumie,jakim kosztem ma ten „dobrobyt”.Rychu załatwi,Marycha zagłosuje(jak trzeba)Krzychu i Darek będą zadowoleni:)Co to k…a jest?

 11. Nie chcę nikogo bezpodstawnie krytykować ale uważam że obrady sesji to bardzo ważny temat o ile nie najważniejszy . Jeśli kogoś to nie interesuje albo lekceważy przyszłość miasta i absolutorium niech pozostawi uwagi dla siebie .

 12. Szkoda , biorąc pod uwagę dostępność do internetu , że mało ludzi włącza się w dyskusję merytoryczną nad globalnymi problemami naszej małej ojczyzny . Obawiam się ,że nasze wpisy są lekceważenie przez osoby do których są one kierowane . Jak tu można mówić o sile internetowego przekazu w odniesieniu do naszego ogródka . Można odnieść wrażenie , że ma to związek z układami . Stale i uparcie popierana polityka PO do niczego konstruktywnego nie prowadziła i nie prowadzi . Czas na nowe spogladanie na nasze wspólne dobro . Rzetelna i uczciwa krytyka jest potrzebna i może ona przynieść korzyści dla wszystkich . Społeczeństwo jest już zmęczone a mówienie , że ktoś stale narzeka nie ma uzasadnienia . Wizerunek miasta czy wsi to nie placyki . Nie chcę już dalej zanudzac . Każdy ma prawo do własnych spostrzeżeń i własnej interpretacji rzeczywistości .

  • Krytyk jestem tego samego zdania co i Ty. Na beblaniu w stylu – krytyka to wkładanie kija w szprychy świetnie naoliwionej maszyny kojarzy mi się z Gomułką i ucinaniem ręki podniesionej na władzę. Krytyka jest impulsem do zmian, zmian, które wymusza swoim działaniem sama władza. Pierwszy raz mamy do czynienia w naszym lokalnym samorządzie z opozycją, która piętnuje patologię i chwała jej za to. Co do interpretacji rzeczywistości – faktycznie każdy może mieć swoją, ale prawda jest jedna … Te placyki o, których pisałeś są odbiciem stanu potrzeb i świadomości ludzi.

 13. A urząd czyta te komentarze i nie liczy się z opiniami ludzi. Te opinie sa prawdziwe tylko wprost ludzie się boja powiediziec. tylko nadzieja wmądrych radnych,że to wezma pod uwagę.

 14. Widzę Maciej ,że mam do czynienia z osobą trzeźwo analizujaca rzeczywistość . W Trzemesznie są potrzebne zmiany . Podałem przykład placy dobrze ,że one są . Diabeł tkwi jednak w szczegółach . Rodzi się pytanie , kiedy zadbano o wizerunek i komu miało to służyć ? Dlaczego posuwa się do tanich chwytów ?Dlaczego stale następuje degradacja środowiska naturalnego ? Przykładów jest cała masa a to tylko mały fragment problemów . Wiem doskonale o możliwościach finansowych UMiG o konieczności realizacji zadań o charakterze obowiązkowym o konstrukcji budżetu . Nie usprawiedliwia to faktu szastania pieniędzmi na prawo i lewo do osiągania z góry zamierzonego celu . Skracam to wszystko proszę wybaczyć . Pozdrowienia .

  • Dla mnie leci to tak … Możecie sobie ,,polaczki,, odnowić placyk postawimy tabliczkę, że to że środków unijnych, ale dystrybucją strategicznych dóbr ( woda i ogrzewanie ) zajmiemy się my – kapitał niemiecki. To tak globalnie, ale realizowane jest to na terenie naszej gminy z błogosławieństwem władz gminy. Kto taką politykę realizuje jest wyrazicielem interesu niemieckiego na Polskę — trzeba o tym głośno mówić. Gmina idzie z prądem administracji odgórnej, a ta jaka jest każdy widzi, chyba, że przeciętny Kowalski przyjmuje bezkrytycznie informacje z TV.
   Oczywiście to tak w skrócie, ale sprawę trzeba stawiać jasno.

   • Popieram Ciebie Maciej w każdym zdaniu . Niektórzy zapominają albo chcą zapomnieć kim i czym był okupant . Wtedy były trochę inne realia wyniszczenia narodu polskiego . Obecnie można robić to bezkarnie ekonomicznie . Jestem naocznym świadkiem niektórych map , którymi posługują się zachodni sąsiedzi . Granice państwa niestety są przesunięte daleko na wschód . I proszę zwrócić uwagę na rozmieszczenie terenów w których głosy uzyskał Prezydent K . Nasz kraj zaczyna być rozczlonkowywany . Ukłony kierowane na zachodnią stronę Europy czegoś dowodzą . Jeszcze chwila i stracimy swoją suwerenność i tożsamość . Pamiętajmy , że lada moment nie będzie dotacji UE . Dotychczasowe srodki unijne nie wpływają na ekonomiczny rozwój kraju . Są skutecznie bądź wyprowadzanie poza granice bądź marnotrawione . Wiem , że mocno to splaszczam bo coś w końcu się robi ale czy to wystarczy na kupno chleba ? Obawiam się ,że nie .

     • Dzięki Maciej za zaproszenie i okazane zaufanie . Polska jest jedna i dla mnie jest ona najważniejsza . Wolałbym zachować całkowitą anonimowość ze względu na przeszkolenie wojskowe . Cieszy mnie Twoja patriotyczna postawa , charyzma i zaangażowanie . Twoja postawa jest godna naśladowania . I niech tak zostanie . Może kiedyś nasze ścieżki spotkają się . Pozdrawiam .

 15. Najbardziej boli postępowanie 2 radnych z Ziemi gnieznieńskiej, zapominają o tym po czyjej stronie są. A przecież ich głos mógłby zdecydować.

  • Boli oj boli . Musisz mieć świadomość Ktoś , że nie udzielenie absolutorium to nowe wybory również Rady . Także karty zostały już rozdane . Smutna to prawda ale takie są realia . Do tego rodzaju rozwiązań trzeba mieć charakter i cywilną odwagę . Zbyt dużo radnych utraciło zaufanie . Ponowne wybory to dla nich aut.

 16. Jestem ciekaw jak zagłosują przy absolutorium Radni Pan B.M i D.M z PIS czy poprą Burmistrza z „Wiekopolan” odłamu Platformy czy będą przeciwko udzieleniu mu poparcia ? Działania Platformy w sprawach szkół ponadgimanzjalnych w Trzemesznie pamiętamy.
  Oj popatrzymy Wam na rączki w czasie głosowania i zapamiętamy
  jak głosowaliście.Natomiast na honorowe zachowanie Panów z ziemi gnieźnieńskiej trudno liczyć chyba,że się opamiętają.

 17. Malina – ciekawość to pierwszy stopień do piekła 🙂 . Nie znoszę malin są wstrętne .
  Oni mają rację . Jak jesteś blondynką (nie obrazajac blondynek ) nie siej zamieszania i utrwalania opinii o swojej inteligencji . Podaruj sobie komunistyczne WY . Często się Tobie MALINO ta forma zdarza , sądzę że tak .
  Uzależnienia od cpania są uleczalne . Jesteś blisko Komisji d/s Przeciwdziałania …. problemu nie powinnaś Malino mieć . Przydupaska placyka .

  • Obserwatorze, chyba ktoś skrzywdził cię w dzieciństwie. Ale dobrze, że możesz wyrzucić z siebie trochę jadu w internecie. To może być dobra terapia na twoje kompleksy i życiowe niepowodzenia. A jak już się z tym uporasz, to życzę trochę więcej luzu i dystansu do siebie.

   • Malina jesteś dowcipna jak szczypiorek na wiosnę . Wybaczam Tobie ogrodowa panno . Wybaczam bo warzywka tak mają . Będę się modlił za Ciebie i Twoje uzależnienie . A tak na marginesie Malino to Ty zaatakowałaś pierwsza. Po akcji następuje reakcja i z tym ogrodowa panno mogłaś się liczyć . Nie trudz się ani przed ani po braniu . W malinach zawsze jest pełno rybactwa – FEEE !

 18. Ale cisza . Zegar tyka tyk , tyk, tyk … . Kto obudzi się przed czasem ? Tyk , tyk , tyk … .
  Do 13.30 mało czasu tyk , tyk , tyk … .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj