Strona główna Polityka Absolutoryjna sesja Rady Miejskiej

Absolutoryjna sesja Rady Miejskiej [AUDIO]

1987
41

Zgodnie z zapowiedzią publikuję nagrania audio przedstawiające wypowiedzi, jakie padały podczas obrad wczorajszej sesji Rady Miejskiej. Są to fragmenty dyskusji, która miała miejsce przed głosowaniem absolutorium dla burmistrza Krzysztofa Derezińskiego (w sumie 22 minuty nagrań).

W dyskusji uczestniczyli burmistrz, skarbnik A. Kociemba, mecenas M. Leśny, mieszkaniec J. Jatczak oraz niektórzy radni klubu Ponad Podziałami. Nikt z radnych, którzy podnieśli rękę za absolutorium, nie zajął głosu.

Burmistrz odniósł się do uchwały Regionalnej Izby Obrachunkowej, która wpłynęła do urzędu w ostatnich dniach. Skład orzekający RIO stwierdził, że Komisja Rewizyjna głosując nad opinią dot. absolutorium „nie wyartykułowała wyraźnie swojego stanowiska” |LINK DO UCHWAŁY|. Pozostali uczestnicy dyskusji poruszali w większości temat odzyskiwania podatku VAT przez Gminę Trzemeszno.

Ostrych słów użył radny K. Lipiński. Jak powiedział, radni, którzy są za absolutorium dla burmistrza zachowują się „jak fantomy do głosowania, które zawsze głosują za, ale nie mają nigdy nic do powiedzenia”.

Zapraszam do przesłuchiwania nagrań. Link do całego pliku audio z sesji znajduje się na końcu artykułu.

K. Dereziński:

 

S. Peno:

 

J. Jatczak:

 

M. Leśny:

 

K. Lipiński:

 

K. Dereziński: (nagr. 2)

 

Pełen – blisko czterogodzinny zapis audio z sesji – dostępny jest |TUTAJ| (aby pobrać na dysk kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „zapisz link jako”).

41 KOMENTARZE

 1. Nie po raz pierwszy Pan Lipiński wykazał się brakiem kultury i brakiem szacunku. To że został radnym nie znaczy że może się tak traktować innych radnych. Zresztą nie tylko tutaj bo na innych zebraniach też się tak zachowywał. Trochę pokory Panie Lipiński bo jest Pan za młody żeby odzywać się w taki sposób do ludzi którzy mogli by być Pana rodzicami a nawet i dziadkami. Więcej szacunku dla starszych!

  • Racja. Zachowanie tego pana było żenujące np. na zebraniu wyborczym na osiedlu. Krzyczeć, a momentami się wydzierać „cisza” to ten pan może ale w rozmowie z kolegami a nie prowadząc zebranie gdzie średnia wieku była większa od wieku jego ojca. Arogancja, buta i cwaniactwo ale młode pokolenie myśli że tak jest „cool”. Świetnym tego przykładem jest Pan Kukiz który póki co oprócz „jowów” nie ma nic konkretnego do zaoferowania ale młodzieży podoba się to że wyskakuje „gościu” w dżinsach i koszulce na spotkaniu wyborczym. Szkoda tylko że ta młodzież nie wsłuchuje się teksty piosenek które ten Pan śpiewał na początku lat 90-tych.

  • Pierwszy raz słyszę wypowiedź Pana Lipińskiego. Co za prostactwo! Oddaj Pan dyplom inżyniera przynosisz Pan wstyd ludziom wykształconym.Chłopie sam powiedziałeś że nie masz pojęcia o czym mówisz a zabierasz głos. Skoro jesteś maszynką do głosowania opcji przeciwnej to nie czyń zarzutu innym że głosują odmiennie oni chociaż nie biją piany i nie zabierają głosu pod publiczkę.

  • FANTOM LIPIŃSKI „ja się nie znam na tych kwestiach prawniczych mmm totalnie nie wiem o czym czasami mówicie” – jak głosuje? To jest klasyczny przykład FANTOMA nie ma pojęcia, nie zna się – do czego przyznaje się publicznie i zabiera głos. FANTOM POPULISTA 😉

   • Ludzie chodziło o kwestie stricte prawne, zawiłości prawa i terminologię — na tym się pan Lipiński nie zna do czego się odważnie przyznał. Czy Wam na prawdę trzeba tłumaczyć takie banały, zrozumcie kontekst. Radni PP uzasadnili swoją postawę przy głosowaniu, a reszta głosowała za bo:

    a) burmistrz to najlepsze co spotkało tą gminę.
    b) absolutorium za = miejsce przy korycie.
    c) burmistrz ma fajne okulary i opowiada śmieszne dowcipy.
    d) burmistrz nam co nie co obiecał, więc ma nasze poparcie.
    e) nie chcemy żeby kwiaty zwiędły.

    Fantomy — słuszne określenie, nawet nie potrafią wyartykułować dlaczego udzielili absolutorium — to jest kpina. Chyba, że coś takiego miało miejsce, a mi umknęło.

  • Po prostu mówi prawdę w oczy. Byłem słyszałem i widziałem, to was tak boli brawo „Ponad Podziałami” Peno i s-ka nie dajcie się.Referendum w sprawie odwołania Rady i nowe rozdanie dosyć tego.

 2. Pan Lipiński jest jednym z 5 radnych myślących samodzielnie. Nie żyjesz w PRL tylko w III RP tu nie ma znaczenia wiek, ale mądrość i wykształcenie, a także samodzielne myślenie czym pan Lipiński przewyższa większość radnych, a także ciebie ja mu to powiem w twarz co napisałem teraz, ciekawe czy ty też się odważysz. Ciekawi mnie czy ty choć w połowie możesz się pochwalić atutami które posiada pan Lipiński, jak narazie jesteś tylko anonimem piszącym na trzemeszno24.info, czyli nikim do radnego ci daleko.

  • -gdzie masz Panie wiec wyborczy co ty za bzdury majster opowiadasz jak PIS tak samo dookola siebie widzi złodzieji i naciagaczy to Ty tak samo widzisz wiece wyborcze ? 🙂 nie mydlij Pan oczu ludziom ! tylko wez sie Pan do roboty tak powiem temu Panu i wazeline Pan uzywaj w domu a nie w urzędzie hehe

  • Ja nie neguję wiedzy Pana Lipińskiego. Ja neguje jego zachowanie i brak szacunku dla innych a szczególnie dla starszych. A jak chcesz obrażać to sobie obrażaj i pisz co chcesz bo wiem że na ulicy byś mi tego prosto w oczy nie powiedział. I nie oceniaj kogoś jeśli go nie znasz. Niestety, to że ty również piszesz anonimowo nie zwalnia cię od tego aby szanować i nie obrażać innych tym bardziej że nie wiesz kto pisze pod danym nickiem a jeśli nie wiesz i nie znasz to nie oceniaj bo wystawiasz sam sobie ocenę.

  • Czyli jak się jest ,,fantomem” burmistrza to żle, ale już bycie ,,fantomem” przewodniczącego Ponad Podziałami jest cool. Zaściankowe myślenie radnego L. i jemu podobnych…

 3. Powiedziałbym i mam nadzieję że ci to powiem w twarz, szacunek dla starszych się należy jeśli mają mądrość o wiedzę większą od ciebie, niestety coraz częściej młodzi przewyższają starszych wykształceniem i mądrością. Ja piszę z anonima ale panu Lipińskiemu przyznam się kim jestem ciekawe czy ty też. I miał rację wszyscy wiedzą ze Dereziński i cała jego partia czyli PO to złodzieje. Dyziem kieruje Gruszczyński. Powiem tobie jedno w pełni świadomie ,,Z głupkami się nie dyskutuje, przed głupkami trzeba się bronić” jeśli się ujawnisz powiem ci to samo na mieście.

  • „…szacunek dla starszych się należy jeśli mają mądrość o wiedzę większą od ciebie”… Jeśli tak myślisz to „brawo” dla Ciebie a jak chcesz to możemy się spotkać i porozmawiać.

 4. Nie zarzucając żadnej ze stron czarowania rzeczywistości zauważam, że ciężko się słucha głosu mecenasa Leśnego – wypowiedź jest „szarpana”, znikają końcówki, pewne fragmenty wypowiedzi są mało zrozumiałe.
  Radny Lipiński też mógłby spróbować popracować nad emisją głosu, bo nawet jeśli ma rację, to rozmywa się ona w sposobie wypowiedzi – wszyscy pamiętają, że krzyczał, ale już rzadko kto pamięta, co chciał powiedzieć.

 5. Jaka rada taki poziom dyskusji! To my wybraliśmy taki skład ( moj kandydat nie wszedł).Mozna było wybrać inaczej,bo byli wykształceni kandydaci,z doswiadczeniem.Trzemeszno wybrało np.szewca itd! Takie właśnie jest nasze Trzemeszno….

 6. W zeszłym artykule większość komentarzy tyczyła się tego, kto wybrał p. Derezińskiego na Burmistrza, a także jak mogło 10 osób głosować za oraz kilka uwag w stronę p. Bisikiewicza.

  W tym artykule spotykamy się z zarzutami w stronę m.im. p. Lipińskiego, który śmiał być przeciw p. Burmistrzowi i nie widzi nic złego w tym, by wygłosić swoje zdanie.

  Rozumiem, że w dzisiejszych czasach społeczeństwo jest niezdecydowane, jednak osoby komentujące powinny się jasno opowiedzieć po jednej ze stron. Bez sensu wprowadzać zamęt i krytykować wszystko na każdym kroku. Ta strona nie powstała po to, by móc się dowartościować i anonimowo obrażać drugie osoby, ale po to, by społeczeństwo miało większe pojęcie o tym, co dzieje się m.in. w naszej gminie.

  Odnośnie podniesionego tonu głosu p. Lipińskiego.
  Podniesienie głosu nie zawsze świadczy o braku szacunku dla drugiej osoby, ale również o zwrócenie uwagi na coś innego, odmiennego od tego, czym dotychczas ludzie są zaślepieni.

  Spójrzcie na to, skoro jesteście przeciwni temu, że tyle osób opowiedziało się „za”, to dlaczego nie staniecie po stronie 5 osób, która postanowiła 'chcieć’ cokolwiek zmienić? Myślenie i komentowanie typu „i tak oni nic nie zdziałają” . „jest ich tylko pięciu”, „zawsze coś im nie pasuje i się sprzeciwiają” – to właśnie sprawia, że cały czas tkwimy w jednym miejscu.

  P. Lipiński na pewno przeczyta komentarze i zapewne weźmie do siebie uwagi, że podniesienie tonu głosu mogło wzbudzić różne odczucia u odbiorców, jednak nie chodzi tu tak jak piszę o brak szacunku, czy też chęć udowodnienia bycia 'wielkim’,ale o dotarcie do osób poniekąd 'zaślepionych’ pewnymi sprawami.

  Skoro odważyliśmy się wybrać NOWYCH RADNYCH, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu sprawami, to postarajmy się ich wspierać. Pamiętajmy, że ludzie uczą się na swoich błędach i jeśli w sposób taktowny zwrócimy uwagę na niektóre zachowania, to w ten właśnie sposób pozwalamy wracać drugim na dobry tor. Ci co się sprzeciwiają, w tym przypadku są 'przeciw’, to tak naprawdę są oni po naszej stronie, po stronie zwykłych Trzemesznian, którzy jako jednostka nic zdziałać nie mogą. Dopiero, jak widać, większość może cokolwiek zmienić, więc POZWÓLMY NA TO.

  Najwyższy czas NA ZMIANY, a zmiany nie są równoznaczne z tym, że mogłoby być gorzej lub też tak ma być… starajmy się, by żyło nam się lepiej, chociażby w tak małej miejscowości jaką jest Trzemeszno.

  ps. Niektórzy Radni są dla nas/z nami a nie przeciwko nam… o tym powinniśmy pamiętać. I nie krytyka a dobre słowo i rozmowa pozwala na porozumienie i być może na jakąś zmianę w niedalekiej przyszłości, czego życzę wszystkim tutaj buntownikom.

 7. Zgadzam sie z 3,14. Kacper, musisz popracować nad sposobem wypowiedzi. Miałeś rację ale nie dlatego, że byłeś najgłośniejszy tylko dlatego, że miałeś argumenty. Więc ciszej, a jeszcze bardziej dosadnie i będzie ok. A Janowi chcę zwrócić uwagę, że nie czyta ze zrozumieniem, Kacper nie nazwał tej 10 fantomami bo mają inne zdanie ale dlatego , że go wcale nie mają. Bo nikt z nich nie zabrał głosu, nie przedstawił argumentów dlaczego jest za.

 8. Żałosne że Macioł czy Chojecki mogli zostać dopuszczeni do list tak szlachetnego ugrupowania i teraz kompromitują to stowarzyszenie na całego panie Gotowała, nie dopuść więcej ich do list

 9. Drodzy anonimowi tchórze,przecież te tłumaczenia to są jakieś kpiny z ludzi.firmy odzyskujące należności powyżej 10 tysięcy złotych same obniżają stawkę prowizyjną(bez negocjacji) do 10 a nawet 7 procent,co na to pan Leśny czy pan burmistrz.A dlaczego powstał ten nie odzyskany zaległy vat,wie ktoś,to winnych pociągnąć do odpowiedzialności.Pan burmistrz tylko by zwalniał tych,którzy mają program naprawczy,dziwię się też tym co głosowali za udzieleniem absolutorium widocznie mają w tym jakiś interes.

 10. Nie dziwi mnie ton K.Lipińskiego. Ile można milczeć i patrzeć na tą żenującą sytuację, powiedział to co myślał, zgodnie z swoimi racjami. Jego ton jest nieco wyższy ale jeśli zna ktoś go osobiście to wie, że Kacper tak mówi! Przestańcie cisnąć z anonimów! Ogarnijcie się!

  • Krzyczeć to sobie można u siebie a nie w publicznym miejscu. Temu panu brak kultury i tyle. Z resztą to towarzystwo z „Ponad podzialami” ślepo zapatrzyło się w pana J., który nie trawi Burmistrza i próbuje mu dokopać. Matelski pokazał na co go stać, wydaje mu się źe jest mądrzejszy od RIO. Masakra. Szkoda, źe proboszcz się obraził na radę bo pewnie pogodził by wszystkich. Ludzie opamiętajcie się. Kaźdy radny ma prawo myśleć jak chce i tak głosować ale tak się obrażać wzajemnie? W niedzielę do Bozi i modlić się o zdrowie bo u niektórych to na rozum już za późno.

 11. … jeśli naszych, trzemesznian spraw,, pilnuje” taki kauzyperda to nic dziwnego ,że pójdziemy z ,,torbami”; inne miasteczka lepiej zarządzane dawno są w europie a my ciągle trzeci świat…

 12. Panie Burmistrzu ja bym się tak demokracją nie podniecał, logika większości i jej racji jest idiotyczna i zgubna ! Jakby rada w większości zagłosowała, że jest pan kangurem to podskakiwałby pan do pracy ?

  Panu Leśnemu psa bym nie dał wyprowadzić, uwielbiam słuchać żargonu prawniczego — ale ten bełkot jest nie do zniesienia.

  Każdy mieszkaniec gminy wręczył Panu Leśnemu 50 zł — relatywnie — dużo — mało, kwestia indywidualna. Cztero osobowa rodzina — 200 zł — rocznie. W Polsce opracowano prostą metodę wypompowywania pieniędzy z budżetów gmin, powiatów, województw i wreszcie centralnego. Zawyża się koszta i tak ustawia się wymagania by przetarg wygrała firma, która miała tą „jedyną” ofertę — tutaj nie było zbędnej szopki. Oczywiście nic nie sugeruje — bo to nawet nie na temat, no i jak pan Leśny sugerował wszelkie mącenie uwstecznia pracę postępowej gminy ! Wiem dobrze, że w naszej gminie nad tym by tak nie było czuwa sztab kompetentnych urzędników — i chwała im za to. No bo przecież place mamy piękne.

  Osobiście dziękuję Panu Jatczakowi oraz wichrzycielom z klubu radnych PP — czuję się po trosze reprezentowany. Żałuje, że nie mogłem być na tym „wiecu”.

  Co do reszty rady — szanuję ich decyzję — są to ludzie dorośli. Ale te kwiaty to mogliście sobie panowie darować, żałosny gest. To jak to wręczanie sobie nawzajem odznaczeń w Magnolii — perwersja lokalnej administracji na całego, kilka dekad temu pierwsi byście szli w pochodach ze słusznym sztandarem — te typy tak mają. Tylko zdrowe silne ryby płyną pod prąd …

 13. Radni Lipiński, Peno, Matelski to z pewnością postacie kontrowersyjne. Można mieć czasem wrażenie, że nie do końca przemyśleli to co chcą powiedzieć. Ale spójrzmy kogo mamy po drugiej stronie. Kabaret Ani Mru Mru. Teraz się obrażają za fantomy. Ja uważam, że kto poszedł do polityki musi być świadomy, że to nie Wersal. Uważam, że to określenie było mocne, dosadne ale trafne. A już szczyt szczytów to radna Wiśniewska. Sprawia wrażenie, że przycupnęła sobie w kąciku, może nikt jej nie zauważy. Byle by tylko raz w miesiącu zauważyła ją na liście radnych urzędniczka naliczająca diety.

 14. chcialem powiedziec ze zbiera mi sie slina w gębie jak to czytam i widze i powiem ze tyle jej sie uzbieralo juz ze jak mi jakis radny przyjdzie i poprosi o glos to go opluje ! a moze i nawet wiecej !

 15. Bardzo ciekawym zagraniem (wydaje mi się to celową manipulacja) jest odwracanie uwagi od meritum,a czepianie się emisji głosu radnego Lipińskiego.Zrozumcie,że gość walczy o nas przeciwstawiając się co niektórym i stają w opozycji,nie dla zasady,też ryzykuje.Tysiące jeśli nie miliony złotych,które uciekają naszemu miastu przez nieodpowiedzialne głosowanie 10 fantomów i nieudacznika,wiecznie chorego burmistrza jest mniej ważne od głośności wypowiedzi. Widać,że banda półgłówku wybrała drugą bandę półgłówków.

  • Sedno z monitora napisałeś, warto przywalić się o banał bo to łatwiejsze, rozumiem, że ktoś mógł się oburzyć takim tonem głosu, ale nie uciekajmy od meritum. Tylko to wymaga zaangażowania intelektualnego oraz poświęcenia czasu … Kilku co jasno widać nie stać ani na jedno, ani drugie.

   700 000 ( Leśny ) + 700 000 ( Gmina musi zapłacić Remondisowi bo ktoś coś zapomniał zrobić – zero odpowiedzialności ) + 700 000 Remondis powinien zapłacić Gminie ( minęło 9 miesięcy od przyjęcia ). To jest kwota szacunkowa 2 100 000 : 14 000 mieszkańców = 150 zł. Na czteroosobową rodzinę 600 zł.

   Za takim administrowaniem pieniędzmi moimi i Twoimi drogi czytelniku głosowały Fantomy … Brawo. Podniesiony ton głosu za taką niegospodarność to miły gest w stronę Burmistrza …

 16. Siłownia kosztowała kupę kasy miał być monitoring miało być bezpiecznie a co jest Libanie alkoholowe niszczenie sprzętu a policja jak sie zadzwoni to mają to
  w d…. Więc dziękujemy Panu Dziwi za tak piękne i atrakcyjne miejsce do siedzenia i chłodnia piwa rana jakim jest Siłownia na Jordanku

 17. PREZES ZAMIANA ZIEMI BIELI
  KOLEJORZ PKP ZAWSZE SPÓŹNIONE
  LAPTOPA WIERNY KUCIER
  OGRODNIK DOBRE IMPREZY
  CHOJECKI SZKOŁA W TRZEMZAL DO KUP ZA 27 TS.
  KSIĘGOWA CO MI TAM
  SZEWC PROMOCJA WARSZTATU BO KLIENTÓW BRAK TO MOŻE BYĆ MUZEUM PRA PRA może coś pan powie o działaniu rodziny w latach 1939 45 bo o nich nie ma wiadomość
  Kargul roboty za 300 TS
  LISTOWY NOWE M 5 W TRZE
  BAMBER MOŻE KWIATEK. ZA
  Opozycja nie jest wylewki robi dobre i jest od tego żeby władzy patrzeć na ręce jak marnuje nasze pieniądze
  Tak jest jak jest demokracja każdy ma prawo do mówienia głośno i co chce i tak robi klub PONAD PODZIAŁAMI BRAWO KOPAĆ W D.E I PATRZEĆ JAK SAMA WŁADZA SIĘ OŚMIESZA KRUTKI OPIS ŻENADA ZACZNĘ PUBLIKOWAĆ OBIECANKI WYBORCZE NA POCZĄTEK KRUCHO DO USŁYSZENIA PANIE BURMISTRZ CZAS ZBIERAĆ OWOCE SWEJ PRACY IDZIE JESIEŃ TWEJ.&&&&&&&&&&

 18. Racja ze siłownia na Jordanku to tylko imprezy młodych a czasami aż za młodych ludzi, dzieci palących papierosy i alkohol, monitoring jak najszybciej….a policja to powinna częściej patrolować pieszo a nie samochodem…

 19. Lipiński jest młodym, mądrym radnym. Dobrze myśli i mówi. Nie wiem dlaczego zapisał się do Tych dziwnych Młodych Patriotów. Kto go namówił i po co. Psuje sobie opinię i wśród tych Patriotów wygląda jak palant , a nim nie jest!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj