Strona główna Kultura 82. rocznica wybuchu II wojny światowej

82. rocznica wybuchu II wojny światowej

3364
33

Złożeniem kwiatów i zniczy w miejscach pamięci narodowej upamiętniono ofiary II wojny światowej w 82. rocznicę jej wybuchu.

Wiązanki pojawiły się pod tablicami ofiar niemieckiej okupacji – burmistrza Kazimierza Jarosława Szymańskiego, dowódcy obrony Trzemeszna Andrzeja Marchlewicza, a także na zbiorowej mogile na cmentarzu.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych oraz członkowie Gminnego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Warte honorową zaciągnęli zuchy i harcerze trzemeszeńskiego hufca ZHP.

33 KOMENTARZE

 1. Szoda że jak co roku nie było informacji kilka dnie wcześniej o której godz. będą uroczystości. Jestem pewien że było by więcej osób niż ta garstka co na zdjęciach.

 2. Młodzieży nie ma na takich uroczystościach bo pojechała na campus, gdzie dziadersi karmili ich propagandową papką. Jest jeden plus tego campusu.Bynajmniej dowiedzieliśmy się jaki jest program Platformy i jej przystawek.
  – zlikwidować około 90 % szpitali – Grodzki – marszałek Senatu oficjalnie trzecia osoba w państwie
  – odebrać Polakom fundusze unijne – Bieńkowska – była komisarz UE
  – „upiłować” katolików – Nitras obecny poseł.
  Bez zdrowia, bez pieniędzy i bez wiary. I jak tu nie mówić, że to agenci obcych państw?

 3. Campus za pieniądze z Niemiec i wszystko jasne. Platforma to partia o niemieckim rodowodzie. Swego czasu Paweł Piskorski, jeden z tej ekipy, powiedział jak to było z KLD i markami płynącymi wartkim strumieniem w celu krzewienia demokracji w Polsce. Swoją drogą ciekawe czy ta światła młodzież, która tam pojechała w ogóle wie co to KLD? Pewnie nie, bo skąd ma wiedzieć. Przez lata nikt tego nie uczył, bo po co mieć wykształcony i świadomy naród. Lepiej się rządzi tłumokami, którym wystarczy skóra, fura i komóra). Nie ma się co oszukiwać. Niemiec jeszcze Polakowi nic nie dał, nie daje i nie da za darmo. Te wszystkie dotacje wypływają do Niemiec poprzez przelewy za zakupione, za te niby unijne pieniądze na konta firm niemieckich, które dostarczają technologię. Jak firma inwestuje w nowoczesną technologię to skąd kupuje w zdecydowanej większości technologie? Od polskiego producenta? Nie! Od niemieckiego. Wejście Polski do UE było Niemcom na rękę. Polska jest dla nich ogromnym rynkiem zbytu wysokiej ( drogiej) technologii.
  Nasi przodkowie pokazali co należy z nimi robić, kiedy swoje łapy wyciągają po naszą, polską ziemię. Ludzie Platformy sprzedawali polską ziemię Niemcom a polscy rolnicy tylko się mogli przyglądać jak jakiś przysłowiowy Hans zaczyna się rządzić w Polsce. Zresztą co tu dużo mówić. Znacie pewnie niejeden przypadek, gdzie Niemcy panoszą się na Polskiej ziemi i dyktują Polakom co mają robić.
  Oby tylko ludzie w końcu przejrzeli na oczy i dostrzegli jakimi to patriotami są ci z platformy bo niestety niektórzy już zapomnieli jak chcieli nas „zarobić” poprzez wydłużenie kobietom wieku emerytalnego o 7 lat! Jak ukradli pieniądze z OFE. Jak strzelali do górników. Jak podsluchiwano dziennikarzy. Jak próbowano wyrywać laptopy dziennikarzy gazety Wprost. Jak okradano Polaków z ich oszczędności poprzez przyzwolenie na AmberGold. Jak przyzwalano w końcu na złodziejstwo w biały dzień podatku VAT i akcyzy.
  Ludzie nie musicie kochać PiS. Nikt tego nie oczekuje ale opamiętajcie się. Chcecie aby nami rządzili złodzieje i pajace?
  Chcecie aby ludzie musieli znowu emigrować za chlebem? Boli Was, że sąsiad ma pieniądze? Powinniście się cieszyć, że ma. Każdy pieniądz robi pieniądz. Pamiętajcie o tym. Za platformy pieniędze albo jak to mówi ich ekspert od finansów „BydgoszczuRostowski „piniondze” mieli tylko cwaniacy, przekręty i złodzieje. Reszta musiała za 5 zł za godzinę tyrać albo emigrować.

  • Brawo I jeszcze raz brawo Lepiej bym tego nie ujął Zgadzam się z tym w stu procentach Chciałbym podać Tobie rękę za te słowa w ramach wdzięczności za napisanie czegoś tak rzeczowego i mądrego 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

  • No tak, a inflacja rośnie bo mamy wzrost gospodarczy. Tacy są Twoi nie kradnący idole. No ale wiadomo, że to wina ostatnich rządów. Dodać tylko należy, że to wina ostatnich 6 lat rządów.

   • Chcesz więcej zarabiać i mniej płacić za towary i usługi? Co sprzedajesz? W Parocu też podwyżki zostaną „dodane” do ceny wełny. Jeśli tego nie potrafisz zrozumieć to jesteś ograniczony.

    • Normalny, z komentarza który napisałeś wynika że Twoje horyzonty myślowe też nie są zbyt szerokie.Otóż cała filozofia polega na tym że za pieniądze z podwyżki można było kupić więcej.Jednoczesna podwyżka płac oraz cen towaru i usług nakręca spiralę inflacji i żądań płacowych.

    • Wystarczy ograniczyć państwową biurokrację, a tym samym można by obniżyć obciążenia podatkowe pracodawców i także konsumentów. To by się mogło przełożyć na ceny i zarobki, ale się nie przełoży, bo za dużo świń jest przy państwowych korytach.

     • Zgadzam się z Tobą,tylko powiedz kto ma to zrobić? Od 1989 roku każda ekipa idąca do wyborów miała w swych hasłach odbiurokratyzowanie. Efekt był taki, że wszyscy zostawiali większą. Obecnie nie widać aby ktoś wogóle o tym myślał, nawet gdyby zaczął to w mig straci poparcie.

    • Według twojego toku myślenia to by było tak: wszyscy niech z wypłaty zrezygnują i w sklepach będzie wszystko za darmo .😁😁😁

     • Chodzi o to, że argument inflacji pada tu często jako polityczny zarzut. Większość zaś podawanych argumentów obnaża nieznajomość zagadnienia. Zainteresowanych zachęcam do studiowania tematu.

    • Inflacja nie jest argumentem a problemem. Większość zarzutów kierowanych do rządu, dotyczy nie tylko braku czynności zmierzających do zahamowania wzrostu, ale też działań zmierzających do destabilizacji złotego.

     • Inflacja nie jest problemem. Jest nawet korzystna z makroekonomicznego punktu widzenia. Zarzuty, o których wspominasz są zaś wyssane z palca. Brudnego palca brudnej propagandy.

  • Wolę pracować u Niemca niż pseudo biznesmena Polaka. A czy to nie Morawiecki mówił o pracy za miskę ryżu? Oni wszyscy po jednych pieniędzach. Widzieliście wczoraj w TVN panią ministrową i jakie głupoty gadała? To ta nowa elita?

 4. Ale czemu wciąż i znów taka sztampa? Znicz i wiązanka. Niczym na pogrzeb? Czy naprawdę brakuje inwencji twórczej urzędnikom i radnym? To oddajcie organizację tych obchodów w profesjonalne ręce (nie mam ba myśli DK). Komu potrzebne takie „uroczystości”? Może – w kontekście tej rocznicy – uczcie się od ówczesnych wrogów, jak się buduje uczucia patriotyczne w narodzie, jaki ma mieć cel organizowanie okolicznościowych uroczystości. Sama forma bez treści jest pusta i naprawdę nikomu do niczego nie służy. W dzisiejszych czasach jest tez uwsteczniające i dające zły przykład ( jak nie postępować ale i, czy pomyśleliście jaki jest ślad cieplny i jaka emisja trujących gazów ze zniczy, albo jaki jest wpływ ekologiczny biznesów kwiatowych?). To nie jest wydziwianie, tylko patrzenie w przyszłość. I tu potrzeba mądrości – jak uczyć się z historii, o historii i historii, by przyszłość była rozumna, a i lepsza!

 5. Hej! Może i się niepotrzebnie czepiam, ale szlag mnie trafia jak widzę „honorowy obywatel gminy”, gmina Trzemeszno itd… Choć Trzemeszno ma prawa miejskie od ponad 600 latto Wy dalej utrwalaciesie w przekonaniu iż, nasze miasto jest wsią…
  Tak trudno nadać honor komuś jako „honorowy obywatel miasta Trzemeszna” niby żadna różnica, ale co mieli wspólnego ze wsiami ościennymi p. Kiliński, Marchlewicz, Waldorff. Owszem, może ostatni tylko się uczył ” u nas” ale przed,zej powinien dostać tytuł honorowego „obywatela, mies, kańca” Trzemeszna… I druga sprawa, dlaczego Trzemeszno ma tak idiotycxnie wytyczone granice? Ulica Wyszyńskiego podzielona na pół, granice miasta powinny być pociągnięte aż po Rudki. Tak samo z Niewolnem, powinno to być nowe osiedle miasta. Prosty rachunek Większe miasto= silniejsze miasto.
  Czy mógłbym prosić o sondę na temat powiększenia granic administracyjnych miasta Trzemeszna na tym portalu? Pozdrawiam dnr

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj