Strona główna Kultura 81 lat temu Niemcy wkroczyli do Trzemeszna

81 lat temu Niemcy wkroczyli do Trzemeszna

3483
8

Dzisiaj w Niewolnie odbyły się uroczystości związane z 81. rocznicą wkroczenia wojsk niemieckich do Trzemeszna. Pod pomnikiem upamiętniającym poległych i zamordowanych we wrześniu 1939 roku złożono kwiaty i znicze.

Wiązanki złożono także pod obeliskiem poświęconym pomordowanym mieszkańcom Niewolna. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, harcerze, kombatanci, członkowie Gminnego Komitetu Pamięci Walk i Męczeństwa, delegacja sołectwa Niewolno, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej w Kruchowie.

Wartę honorową przy miejscach pamięci zaciągnęli harcerze trzemeszeńskiego hufca ZHP.

8 KOMENTARZE

  1. Dziadowie nasi przewracają się w grobie widząc, co dzieje się na tej ziemi. Niemcy robią sobie co chcą z Gmina a dokładniej to z władzami gminy.

  2. Kuchnia pamiętam jak szliśmy pod pomnik w Niewolnie całymi szkołami. Jak trzymaliśmy warty na zmianę przy pomniku od rana do wieczora. Jak przemarsz wyruszył ze szkoły nr 3. Szliśmy wtedy z pochodniami przez Trzemeszno.Była orkiestra. Jak się nie mylę strażacy. Dziesiątki jak nie ponad setka harcerzy …. Jak ten czas leci.

  3. Szanownej redakcji dziękując za informacje wszelakie, pozwolę sobie zwrócić uwagę na zamieszczane zdjęcia – trochę więcej empatii, subtelności, smaku – naprawdę da się uchwycić momenty w pozach nie karykaturalnych: ten się zgina, ten już śmiesznie wygięty, ktoś inny się wspina po schodach z grymasem wysiłku na twarzy… Może po prostu umieścić mniej zdjęć, jeśli nie ma poważniejszych (zwłaszcza jako ilustracja takiej uroczystości). Pozdrawiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj